Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Aliya

Господин Президент Плевнелиев – Чувате ли се какво говорите!?

Препоръчан отговор

Няма как да контролираш една отворена система!

Само затворената, изолираната система можеш да се ОПИТАШ да контролираш, което така или иначе е обречено на провал, защото Съществуванието не търпи затворени изкуствени системи - било то политически, икономически, или каквито и да е други опити за системи!

Ами има как ! :)

Да преминем от теорията към практиката ! :)

Най-простият пример , достъпен и за най-елементарното мислене е кранчето на чешмата във вашия дом ! :D

....или пък вашите възможни (!) доходи сравнени с цената на тока , горивата , хляба......и т.н.

И въпросът не е да ли и как Вие ще контролирате кранчето на чешмата , а Вас кой и как ще Ви контролира за да не наводните къщата си......на мен ми се е случвало! :)

Описаната горе отворена система на тристепенен контрол с права връзка , с повечко въображение , с пълен успех може да бъде приложена за всяка степен на организация .....Можем да усъвършенстваме нещата добавяйки и обратна връзка на контрол.... :)

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

МОЛЯ ?!

Аз не правя разлика в демократичността на обществото ни през 70 -те и през 80-те годни на миналия век, (то през 50-те и 60-те години, т. е . след края на Втората световна война навсякъде е имало политически терор, най-силен в Русия и в САЩ) и тази днес по отношение свобода на словото и свобода на действията.

Изборите, според мен, не се манипулираха в края на соца или във времето на развития социализъм Вярно, че нямаше алтернатива. Можеше да се гласува за властта или против властта. 90% и нагоре от хората гласуваха за властта. Вотът бе реален, никой не е бил спиран да гласува или да е имал проблеми след това, ако е гласувал против властта (вуйчо ми, лека му пръст, на всички избори гласуваше против властта) и никой не се занимаваше с циганите, турците и помаците. Всички бяхме по отношение на вота равнопоставени.

Разликата между онази и тази демокрация е пак в ущърб на днешната. Никой не може да отрече ,(трудно ми е да избера епитет сред всички, които ми идват на ум на думата "престъпност", като голямата, неимоверната, жестоката, повсеместната, тоталната - от най-високото ниво до най-ниското в социалната йерархия) че престъпност преди 10 ноември, почти нямаше, а тези които престъпваха закона рано или късно бяха разкривани и отиваха в затвора, без значение дали са цигани, счетоводители или директории.

Днес всичко е наопаки. Излишно е да го вербализирам. Всеки, който е мислещ, безпристрастен и независещ (не е обвързан) от една или друга партия, разбира и знае, за какво говоря

Демокрацията е обществения строй на личния интерес, личната полза и изгода."Големите " си гласуват законите в техния интерес, като по този начин си осигуряват права и свободи, а за нас, останалите, остават случаите, в които:

може да се почувстваме свободни и с права, защото , примерно, сме спасили котка , която не може да слезе сама от дърво;

обадили сме се на 112 за човек в бедствено положение;

обадили сме се на "Господари на ефира" за рушаща се сграда или за нещо друго също толкова значимо и носещо полза за другите или за всички нас и др.

Сигурна съм, че това можеше да се случи и без преврата на 10 ноември и без демокрацията, която ни :) си наложихме и може би щяхме да живеем по-добре, (в никакъв случай по-зле) но .... (тема за друг разговор е)

П.П.Само да не си помислите, че съм комунистка или , че членувам в БСП и, че членувам в някоя партия. Изразявам личното си напълно свободно, вольоизявено мнение :)

Редактирано от Марея (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Струва ми се,че това от което всички имат нужда е ПРАВОСЪДИЕ и то работещо еднакво за всички и прилагано безкомпромисно.В противен случай,скоро ще почнем да съжаляваме и за времената на Сталин.Да се каже за една тоталитарна система,че е демократична най-малкото е нелогично;да не говорим,че е и абсолютно невярно.Кое му беше демократичното - че трябваше да вадя открит лист за да отида до Драгоман ли, или че в чужбина пътуваха само "партийци" и съответно децата им?! P.S. Без работеща съдебна система ще има много носталгични писания по "онова" време.Представете си хипотетично:съдът работи безкомпромисно - всички крадливи политици (независимо от коя партия) са в затвора за по 10-15 години,незаконно забогателите и източилите банковата система - също;незаконно придобитото им имущество (палати в Бояна,Драгалевци и прочее),както и банкови сметки и авоари в България и чужбина - конфискувани и всичко това от 1989 година до сега.В резултат - възвръща се изчезналото чувство за справедливост у хората,в хазната влиза огромна сума пари,склонните към кражби политици почват много да внимават какво правят,работодателите спират да не плащат,пазарната икономика става наистина "пазарна",изчезват монополни сдружения диктуващи конюнктурата,намалява обикновената престъпност и прочее и прочее.Всеки сам може да допише списъка.И всичко това само в резултат на наличието на работеща съдебна система.

Редактирано от larryone (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-простият пример , достъпен и за най-елементарното мислене е кранчето на чешмата във вашия дом !

....или пък вашите възможни (!) доходи сравнени с цената на тока , горивата , хляба......и т.н.

За да може някой да контролира водата ми и приходите ми, трябва преди това аз да съм му дала властта да го прави!

Иначе няма как да се случи! ;)

Струва ми се,че това от което всички имат нужда е ПРАВОСЪДИЕ и то работещо еднакво за всички и прилагано безкомпромисно.В противен случай,скоро ще почнем да съжаляваме и за времената на Сталин.Да се каже за една тоталитарна система,че е демократична най-малкото е нелогично;да не говорим,че е и абсолютно невярно.Кое му беше демократичното - че трябваше да вадя открит лист за да отида до Драгоман ли, или че в чужбина пътуваха само "партийци" и съответно децата им?!...

Правосъдието е още една от лъжите на "демокрацията"! ;)

Не може да има правосъдие, когато същите тези съдии, прокурори и прочие раздута правосъдно/репресивна система са на заплата на яслата на държавата, т.е. на правителството. Естествено, че този, който плаща обяда, ще поръчва и музиката.

Ето защо и за всички у нас е ясно, че няма независимо правосъдие и няма и да има, докато заплатите му са политически определяни от политиците на власт.

А що се отнася до демокрацията, тя е достижение на древна Гърция. По време на първородната оригинална демокрация не е имало професията политик, нито пък политиците са били специално обучавани в едни презокеански специални школи.

По време на древногръцката демокрация с управлението на града се е занимавал временен кръг от хора на базата на лотарийното, случайно избиране. като никой от избраните не е имал правото да бъде преизбиран отново.

Всеки работник, или земеделски стопанин, или учител, и т.н. е можело да се занимава с управлението на града.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано Преди 59 минути

Публикувано изображениеby_chechi написа на 30 октомври 2012 - 10:50 :

Най-простият пример , достъпен и за най-елементарното мислене е кранчето на чешмата във вашия дом !

"....За да може някой да контролира водата (1) ми и приходите (2) ми, трябва преди това аз да съм му дала властта да го прави!

Иначе няма как да се случи! ;) ...."

1) Ами тогава марш с менците за вода на гераня ! :)

2) Бих се радвал за Вас ако се похвалите , че доходите Ви са американски , а разходите азиатски....

........а тези които са Ви стиснали за гърлото (и нас също) изобщо дори и не Ви питат!

Очевидно , не си давате никаква сметка за окръжаващата Ви среда , следвайки само някакви си Ваши , нямащи нищо общо с действителността условия на съществуване . Това се определя като сляпа вяра - фанатизъм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Бих се радвал за Вас ако се похвалите , че доходите Ви са американски , а разходите азиатски....

........а тези които са Ви стиснали за гърлото (и нас също) изобщо дори и не Ви питат!

Очевидно , не си давате никаква сметка за окръжаващата Ви среда , следвайки само някакви си Ваши , нямащи нищо общо с действителността условия на съществуване . Това се определя като сляпа вяра - фанатизъм.

По-скоро ти не си даваш сметка за елементарни неща - а те са, че никой не може да те стисне за гърлото, ако Ти не Му позволиш!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Струва ми се,че това от което всички имат нужда е ПРАВОСЪДИЕ и то работещо еднакво за всички и прилагано безкомпромисно.В противен случай,скоро ще почнем да съжаляваме и за времената на Сталин.Да се каже за една тоталитарна система,че е демократична най-малкото е нелогично;да не говорим,че е и абсолютно невярно.Кое му беше демократичното - че трябваше да вадя открит лист за да отида до Драгоман ли, или че в чужбина пътуваха само "партийци" и съответно децата им?!

P.S. Без работеща съдебна система ще има много носталгични писания по "онова" време.Представете си хипотетично:съдът работи безкомпромисно - всички крадливи политици (независимо от коя партия) са в затвора за по 10-15 години,незаконно забогателите и източилите банковата система - също;незаконно придобитото им имущество (палати в Бояна,Драгалевци и прочее),както и банкови сметки и авоари в България и чужбина - конфискувани и всичко това от 1989 година до сега.В резултат - възвръща се изчезналото чувство за справедливост у хората,в хазната влиза огромна сума пари,склонните към кражби политици почват много да внимават какво правят,работодателите спират да не плащат,пазарната икономика става наистина "пазарна",изчезват монополни сдружения диктуващи конюнктурата,намалява обикновената престъпност и прочее и прочее.Всеки сам може да допише списъка.И всичко това само в резултат на наличието на работеща съдебна система.

Съдът в България работи перфектно.

Това е истината, която на някои не се харесва и искат да я потюлят, защото така безпрепятствено могат да си "плетат кошниците" безпрепядсвтено, като крадци, които викат дръжте крадеца.

Според мен, следствието и прокуратурата не си вършат работата. Защо е така? Защото прокурори и следователи стават последните по успех, тъй като там са ниски заплатите, но са все пак в известна степен "силови" професии и практикуващите ги са 90% мъже. Съдиите са 90% процента жени. ( Процентите са по мои наблюдения.) За жена заплатата на съдия е предостатъчна, но за мъж, глава на семейство да "гони" и преследва десетократно или стократно по-богати и влиятелни люде от него е, за мен, трудно поносимо за който и да е уважаващ себе си мъж, честен, умен и високо образован. Затова последните стават адвокати, печелят дела и си докарват прилични доходи. А, ние "плюем" съда. А журналистите ни помагат за слюноотделянето, най-вероятно защото си получават заплатите.

Става ли ясно!?

Ще има добро правосъдие в България, когато прокурори и следователи взимат значително по-високи заплати от съдии и адвокати, за да отиват там най-добрите Тогава мажем да говорим за справедлив съдебен процес.

Но тези депутати никога няма да приемат нужните промени - та нали това ще застраши не малка част от тях с това да излязат завинаги от политиката и да попаднат в затвора.

Съдебната ни система няма да се оправи, докато не дойдат на власт друго мислещи политици и такива, които не се страхуват от закона.

Редактирано от Марея (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съдът в България работи перфектно.

Това е истината, която на някои не се харесва и искат да я потюлят, защото така безпрепятствено могат да си "плетат кошниците" безпрепядсвтено, като крадци, които викат дръжте крадеца.

Според мен, следствието и прокуратурата не си вършат работата. Защо е така? Защото прокурори и следователи стават последните по успех, тъй като там са ниски заплатите, но са все пак в известна степен "силови" професии и практикуващите ги са 90% мъже. Съдиите са 90% процента жени. ( Процентите са по мои наблюдения.) За жена заплатата на съдия е предостатъчна, но за мъж, глава на семейство да "гони" и преследва десетократно или стократно по-богати и влиятелни люде от него е, за мен, трудно поносимо за който и да е уважаващ себе си мъж, честен, умен и високо образован. Затова последните стават адвокати, печелят дела и си докарват прилични доходи. А, ние "плюем" съда. А журналистите ни помагат за слюноотделянето, най-вероятно защото си получават заплатите.

Става ли ясно!?

Ще има добро правосъдие в България, когато прокурори и следователи взимат значително по-високи заплати от съдии и адвокати, за да отиват там най-добрите Тогава мажем да говорим за справедлив съдебен процес.

Но тези депутати никога няма да приемат нужните промени - та нали това ще застраши не малка част от тях с това да излязат завинаги от политиката и да попаднат в затвора.

Съдебната ни система няма да се оправи, докато не дойдат на власт друго мислещи политици и такива, които не се страхуват от закона.

Доста смело твърдение е,че съдът работи перфектно.Горките европейци,твърдящи обратното и налагащи мониторинг на така добре работещата структура.Със сигурност знам,че и прокуратурата е част от правосъдната система.Колкото до това,кои стават съдии и кои адвокати,деленето по полов признак не е сериозно,както и разликата в заплащането.За справка и по света е така - навсякъде най-много печелят адвокатите,а най-малко прокурорите.Да си съдия предполага,че имаш желание за политическа кариера,а прокурори стават тези,които са с особено изострено чувство за справедливост и в последствие имат желание да станат съдии.Нещата са структурирани горе-долу по този начин и си работят перфектно.Разбира се само в България не се получават кой знае защо.

И не,не ми стана ясно,какво е унижаващото в заплатите на съдии и прокурори? Откога 2-4 хиляди лева са унижение? Колкото до страхът от закона и сега на никой не му пука от него - нито на цигани,нито на политици.И всичко това благодарение на финансово депресирани съдии и прокурори.

Редактирано от larryone (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ефирното президентство

Президентската кариера на Росен Плевнелиев има родилен белег, който няма да бъде изтрит никак лесно. Унизителното въведение в позицията, внимателно сценографирано от Бойко Борисов с основание ще бъде трудно заличено.  Впоследствие обаче около неговата фигура постепенно се заформи едно неизказано чувство на симпатия, което идва от неговия лек контрапункт на цялостното антропологическо излъчване на управляващите. Сега то ще се засили от битката с вътрешния министър. Подобна нагласа обаче рискува да създаде фалшива толерантност към действия, които очевидно са на ръба на конституцията.

Нещо повече, предлаганата идея за полезността на моралното право на намеса повтаря като логика тежката анти-институционалност на герберската реторика още от самото й начало. Това трябва да си го кажем ясно. Друг въпрос е дали сме склонни да направим и следващата крачка и да кажем, че просто няма друго лекарство за сегашната чума и това е бял кахър. Но да се организират морални празненства по повод все по-трайната нагласа за несъобразяване с конституцията от страна на Плевнелиев (например заплахата за повторение на сценария с Марковска, инструкциите към образователния министър да ходи на отчет в Парламента, настоятелните коментари за разпределението на националния бюджет) не е без своите последствия. 

Президентът Росен Плевнелиев наистина си представя мястото във властовата структура като втора, компенсираща изпълнителна власт, чийто обхват е по дарение от Борисов. Отначало подозрението идваше от реториката му, сега вече и от действията му. Очевидно без да му прави особено впечатление президентът вече рутинно коментира и инструктира министри, бюджети, проекти. Разпредели коледните добавки на пенсионерите, а после захвана научните изследвания. Има и си и любими теми, които се въртят извън всякаква пропорция. Енергийната ефективност например прилича на мегапроект, с който президентството ще кандидатства по някоя оперативна програма, за да запълни годините до следващия вот. Същото важи за идеите за високотехнологични паркове, чието осъществяване се гони чрез паралелна на изпълнителната власт институционална активност. Допълнителни въпроси предизвиква връзката им с предходното битие на настоящия президент.

Външнополитическата част от работата на президенството е също със сериозни дефекти. Реториката по отношение на Македония бе на ръба на истеричното преди външно министерство все пак да я канализира по някакъв начин. Активността по ключова тема като „южен поток“ бе театрална и мимолетна, очевидно съобразена с удобството на премиера. Идеята да свикаш консултативния съвет по национална сигурност за близкия Изток седмици след непосредствена опасност от използване на химическо оръжие в Сирия буди недоумение. По ключовата тема за това как да променим начина си на поведение в Европейския съюз също няма никакви идеи.  Външноикономическата активност е така построена, че прилича повече на дейност на частен инвеститор, отколкото на държавен глава. Странностите се простират и към вицепрезидента. Воаяжът на Маргарита Попова на детския фестивал в Италия през септември бе надлежно забутан в кьошето на медийното внимание, макар че повдигна цяла поредица от въпроси. 

В първата година от работата на новата двойка има обаче и някои положителни елементи. Стерилното стратегуване на Георги Първанов е заменено с повече прагматизъм и отношение към бъдещето. Плевнелиев има усещане за важността на момента, в който държавите се намират след края на глобалната криза и необходимостта от промени в дневния ред на тукашната политика. Вехтата „тежка артилерия“ съветници на Първанов е сменена с по-адекватни на времето хора. Независимо от импровизациите на Маргарита Попова поне вицепрезидентската част от институцията излезе на светло и престана да бъде тайното корупционно скривалище, в което се беше превърнало в годините след Блага Димитрова. Тодор Кавалджиев и Ангел Марин дотолкова принизиха фигурата на вицепрезидента, че Попова поне това ще промени.

Авторитетът и влиянието на президентската институция преминават през фигурата на обитателя, а не са пряко пропорционално на нейните правомощия. По тази причина отварянето на темата за тяхното увеличаване е сред най-несъстоятелните начини за развитие на мандата и с основание Плевнелиев набързо пресече своето вице по този въпрос. Постигането на двете обаче преминава през справяне с доста тежки предизвикателства. За да спечели морален авторитет ще му се наложи да застане открито срещу практиката на селекция на кандидати за висши постове и най-вече тази на партията, която го излъчи, вместо да се разхожда по ръба на конституцията. Пеперудното прескачане от тема на тема и ежедневното коментарно включване също не помагат, както и ускореното производство на нови клишета. Най-сложно ще бъде обаче преодоляването на усещането за ефирност на цялото начинание, за периферна игра на думи, идеи и политика, която не е нищо повече от страничен сюжет на нечие друго шоу.

http://reduta.bg/v2/article/%D0%B5%D1%84%D0%B8%D1%80%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв авторитет може да има един президент, който разпродава държавата си на чужденци!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какъв има или няма, но е политик номер едно на България според всяко едно социологическо проучване. :wink12:

Фейс ит!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам какъв има или няма, но е политик номер едно на България според всяко едно социологическо проучване. :wink12:

Фейс ит!

Именно - да си политик е проклятие и слугинаж на Лъжата. А този се справя с изпълнението на тази демагогска задача...

Редактирано от Aliya (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Антон Тодоров за  досиетата на президентските съветници (след 27:30)

Росен Плевнелиев в царството на номенклатурата на БКП

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- Има ли хора които открито могат да заявят тук че са привърженици на БСП? Нека да постъпят честно, и да се открият. Като смелите гейове. Не конспиративно,подмолно и по ремсистки, да си пускат фишеците съветски....

Редактирано от 67ZZZ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
 - Има ли хора които открито могат да заявят тук че са привърженици на БСП? Нека да постъпят честно, и да се открият. Като смелите гейове. Не конспиративно,подмолно и по ремсистки, да си пускат фишеците съветски....

А не се ли предполага, че президентът трябва да е надпартиен!? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Именно - да си политик е проклятие и слугинаж на Лъжата. А този се справя с изпълнението на тази демагогска задача...

все бях виждала подлоги ама като тоя до сега

да ме прощава Господ...

за първи път няма да гледам обръщение на президент за ЧНГ-то

ай сиктир и с него да си развалям настроението

то па едно хубаво благодарение на него и герберите и ББ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а нещо да кажете за това а

Фидосова:

Моето куче яде телешки шол и има джинси

Публикувано изображение

Искра Фидосова

Председателката на правната комисия на НС Искра Фидосова глези своето кученце Армандо с телешки шол и кюфтенца, облича го с джинси и тениски.

Яде телешки шол и малки кюфтенца, има собствен гардероб – джинси и тениски. Това заяви пред "Труд" Фидосова за своето "истинско малко, изящно бижу".

Той е от декоративната порода - померан мини-шпиц, разкрива още Фидосова. За менюто му се полагат специални грижи - всичко му се приготвя у дома, тъй като кучето е на специална диета и не трябва да наддава на килограми, добавя тя.

"Яде много малко - купуваме му телешки шол, който първо се сварява, след което се смила и се смесва със зеленчуци - чушка, морков и тиква, и спагети.
От сместа се правят мънички кюфтенца. Порционът за едно хранене е не повече от 35-40 г.
Два пъти в седмицата му дават и парченце сварена сьомга, един-два пъти за закуска хапва и третинка от едно пържено яйце", заяви Фидосова.

Освен специална диета Армандо има и собствен гардероб.

Във всекидневието си Фидосова най-често го облича с джинси и тениски.
Има си дори и моряшко костюмче.

Гвоздеят в гардероба му обаче е червено кожухче на джудженце, с което Армандо се фръцка щастлив, казва Фидосова.

vesti.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
-Друго си е комунистите. -А?

Ти видял ли си някога комунист през младия си живот, та така яростно плюеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
а нещо да кажете за това а

Фидосова:

Моето куче яде телешки шол и има джинси

Публикувано изображение

Искра Фидосова

Председателката на правната комисия на НС Искра Фидосова глези своето кученце Армандо с телешки шол и кюфтенца, облича го с джинси и тениски.

Яде телешки шол и малки кюфтенца, има собствен гардероб – джинси и тениски. Това заяви пред "Труд" Фидосова за своето "истинско малко, изящно бижу".

Той е от декоративната порода - померан мини-шпиц, разкрива още Фидосова. За менюто му се полагат специални грижи - всичко му се приготвя у дома, тъй като кучето е на специална диета и не трябва да наддава на килограми, добавя тя.

"Яде много малко - купуваме му телешки шол, който първо се сварява, след което се смила и се смесва със зеленчуци - чушка, морков и тиква, и спагети.

От сместа се правят мънички кюфтенца. Порционът за едно хранене е не повече от 35-40 г.

Два пъти в седмицата му дават и парченце сварена сьомга, един-два пъти за закуска хапва и третинка от едно пържено яйце", заяви Фидосова.

Освен специална диета Армандо има и собствен гардероб.

Във всекидневието си Фидосова най-често го облича с джинси и тениски.

Има си дори и моряшко костюмче.

Гвоздеят в гардероба му обаче е червено кожухче на джудженце, с което Армандо се фръцка щастлив, казва Фидосова.

vesti.bg

туй просто.....ме остави без думи  :no-no:

и като се има предвид, че нито едно интервю не излиза без да е одобрено от Партията  и от самата Фидосова - явно тя не намира нищо нередно в това, което казва , нито пък си дава сметка как звучи ?!  

Боже......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видял съм. Много съм видял, и все лошо от комунетата. Изненадвам се че тук пишат или хора мноого млади(това не ги оправдава), или просто платени комунисти(те искат да са на хранилката на целия народ още , и затова си ги поддържат). И двата вида според мен, са неспособни да живеят като нормални хора. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Видял съм. Много съм видял

Може ли описание... :hush: Също и на велик "Демократ" като Тиквата, или по-скоро в унисон с темата на Плевнята? Тъкмо ще видим приликите и разликите им( с комунистите)...ако последните са налични.

П.П. Понеже ти липсват явно преки, или поне непредубедени наблюдения, ще те запозная с автор и произведенията му, който е от другата страна на "желязната завеса" Пол Кенгър

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Антон Тодоров за  досиетата на президентските съветници (след 27:30)

Росен Плевнелиев в царството на номенклатурата на БКП

Офф, изгубих си 20-тина минути да чуя какво толкова ще каже колегата, но чух само за Стоимен Стоименов..нищо за останалите съветници не чух..а малко или много познавам лично повече от половината от тях...

Много подвеждаща информация..

Писнало ми е в тази държава хората да се отъждествяват с родителите си и дядовците си..Тва, че бащата на някой или дядо му или първият му братовчед или шуранайката му са били комунисти НЕ означава, че човекът ( за който се говори ) ще е с таква принадлежност. Моят дядо беше (мир на праха му) върл комунист..по тази логика и аз трябва да съм, така ли? :D

Баси, елементарните хора..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повече няма да коментирам тук! Всеки си получава заслуженото, рано или късно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Повече няма да коментирам тук! Всеки си получава заслуженото, рано или късно. 

Ами аз не видях адекватен коментар, а някакви фенски забежки в посока на ултрасинята, да не кажа чак лилава идея?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...