Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Aliya

Господин Президент Плевнелиев – Чувате ли се какво говорите!?

Препоръчан отговор

То дали беше избран си остана такова едно "малко" съмнително ,с тия чували разхвърляни по тоалетни и в градинката пред НДК ,и снимки от камери как се пълнят чували с бюлетини на ГЕРБ ....

Досега България не е имала управляващ (поне в новата си история), който да се е грижил за сънародниците си и да ги е защитавал от външни посегателства.

И няма и да има - независимо от партийна и политическа принадлежност.!

Защото работата на политиците е точно тази - да прокарват интересите на завоалираните интереси! - Срещу собствения си народ. :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Досега България не е имала управляващ (поне в новата си история), който да се е грижил за сънародниците си и да ги е защитавал от външни посегателства.

И няма и да има - независимо от партийна и политическа принадлежност.!

Защото работата на политиците е точно тази - да прокарват интересите на завоалираните интереси! - Срещу собствения си народ. :mad:

За огромно съжаление се оказва точно така . Или са момчета на който нямат опита и всичко им се диктува от стари кадри (Жан Виденов) ,или в главите им са само пари и власт ( другаря Костов ) или са смачкани до n-та степен (Президента Желев) ,или са вечно забравили че в държавата има не само "седесари " ( Президента Черен Пертър ) ,или са хора за който личните интереси са над всичко ( Симо секса ) ,или са изпадали в конфронтации в който са обречената страна ( Президента Първанов ) или пък са самовлюбени 5-то разрядни като интелект ( Бойко Борисов ) или са пък мишоци сложени като пионки на дъската ( Президента Сегашния ) . Но ,нека не забравяме че ако бяхме малко по-умни всички ние ,нямаше да сме толкова еуфорични и да гледаме на всеки идиот появил се на сцената като на някой който ще ни "спаси " . А от какво да ни спасява ,от самите нас ли? Ние доказахме по възможно най-красноречивия и болезнен начин какво означават две наши подоворки " На глупав народ ,управниците крадиливи " ,и " Всеки народ си заслужава управниците " ,въпреки че хората който са по напред с годините си спомят и една друга също толкова показателна ,но също така забравена от народа ни ,че " На нов началник и ново прасе не се захваля предварително че не се знае каква свиня ще излезе от него " И сега ги забравихме всичките тези неща и си имаме премиер за който се пита " Само Бойко ли има право да прост в тая държава " и "Президент" чието държание дори е като на последния ратай ( с поклоните и тъпото лендзорене ). Лек ден на всички . Светлина в тунела има само дано не е от фара на идващия влак .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.. Лек ден на всички . Светлина в тунела има само дано не е от фара на идващия влак .

Хората са свикнали със своята мизерия, дори бих казала, инвестирали са в своето нещастие чрез самозаблуда и притъпяване на своето внимание и осъзнаване. Доказателство за това са същите тези политици и правителства, огромни институции и мъртви организирани структури, избрани и подкрепяни от същите тези сънуващи хора, които искат да бъдат мамени и подвеждани, защото това им позволява да спят и сънуват още малко, още малко да поживеят с илюзията, че са закриляни и защитени. Хората търсят водачи, ръководители, отговорни лица, върху които да стоварят собствената си автентична отговорност за своя живот. Защото тази отговорност е тежко бреме, което се носи само от свободни и истински хора. Истината е,че хората се страхуват от свободата, дори и да твърдят обратното. Да са автентични и свободни ги плаши до смърт, защото тогава те ще трябва да бъдат отговорни и осъзнати за всеки момент от живота си. Тогава те не ще могат да се скриват в тълпата, да се оправдават с обществото, с правителството, с църквата. Тогава те ще трябва да се изправят сами и да се противопоставят на всяка несправедливост и престъпление, защото те ще знаят, че ние всички сме Едно.

За мен бъдещо еволюиране на човека е възможно само с поемането на индивидуална отговорност. Всеки един от нас е отговорен! И тази отговорност е голям щастие в нещастието. С тази индивидуална отговорност започва трудния път към себеосъзнаването и абсолютната свобода да бъдеш истинската си същност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората са свикнали със своята мизерия, дори бих казала, инвестирали са в своето нещастие чрез самозаблуда и притъпяване на своето внимание и осъзнаване. Доказателство за това са същите тези политици и правителства, огромни институции и мъртви организирани структури, избрани и подкрепяни от същите тези сънуващи хора, които искат да бъдат мамени и подвеждани, защото това им позволява да спят и сънуват още малко, още малко да поживеят с илюзията, че са закриляни и защитени...

...С тази индивидуална отговорност започва трудния път към себеосъзнаването и абсолютната свобода да бъдеш истинската си същност.

Aliya, съгласен съм с повечето неща които каза за личната отговорност, но тя не може и не трябва да е абсолютна, нито водачите и институциите са излишни. Нали знаеш приказката за ловеца и птиците, които избягали с мрежата му?

И президентът е човек и нищо човешко не му е чуждо. А и в крайна сметка, ако България се изолира от международната политика или заеме неприемлива за някой по-як позиция, това няма грам да гарантира, че международната политика ще се изолира от нас и че ще стане на нашата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се осъзнае ,че когато да си водач ,и си на върна на институция като правителство или президентство ,е нужно да се носи върховната и абсолютна отговорност ,за това как се държиш и какво правиш,защото зад теб са всички хора който представляваш, а не дай си боже и цяла държава . Доверие и уважение се печелят и се поддържат само и единствено със върховна лична отговорност . Когато я има в теб много ще се и замисляш какви ги вършиш .Иначе е просто размита история и винаги можеш да се оправдаеш с институциите и международното положение .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да напомня едно нещо.

Русия разполага с оръжия, наречени "Сатана", които за сега нямат аналог в света и никоя ПРО не може да ги прихване. Тези оръжия са така конструирани, че дори и при смърт на президента или ако нещо стане с цялото началство в Москва, се активизират! Никое оръжие, никоя ПРО не може да ги спре. Много са точни и ефективни.

САЩ много подценяват руснаците, те са не по - малко техническа нация от германците. :P

Така, че трябва да внимават кого заплашват, ако не искат на мига Вашингтон да бъде сринат със земята! Плюс пълно унищожение на всички щати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Aliya, съгласен съм с повечето неща които каза за личната отговорност, но тя не може и не трябва да е абсолютна,

Напротив - личната отговорност е абсолютна! Още от мига, в който отвориш очите си и поемеш първата си глътка въздух!

Личната отговорност е доказателството, че те има и че си човек. Защото личната отговорност е другото лице на свободата, свободата да бъдеш!

Именно защото личната отговорност на човешкото същество е заплаха за завоалираните интереси, са създадени мъртвите структури на институциите, опасани с още по-мъртви хартиени правила. Които да приспят личната отговорност на хората, обслужващи ги. И да позволят личната отговорност да бъде размита и заменена с безлична и бездушна слугинащина, обслужваща терора и войната!

Така, че трябва да внимават кого заплашват, ако не искат на мига Вашингтон да бъде сринат със земята! Плюс пълно унищожение на всички щати.

Който сее ветрове, жъне бури - това важи и за САЩ, и за Русия, и за всички войнолюбци!

Руските и американските хора война не желаят, а мирен и спокоен живот.

Редактирано от Aliya (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе, да, и затова ли американците подготвят войни в Иран и Сирия? М? Много миролюбиви ми се виждат, нема що!

Най - добре Русия веднъж завинаги да им види сметката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки човек иска да се чувства в безопасност,това е първичното човешко желание ,преди всички останали . Защо всички се правим на слепи и невиждащи какво се случва около нас ? Гледаме че царя е гол ,а обсъждаме колко са му хубави дрехите . Е това правим по отношение на САЩ и тяхната незаменима помощ ,която до тук не ни е дала нищо ,напротив ,партньорството ни с тях до към момента ни струва няколко милиарда лева ,хвърлени по участия в предизвикани поради личния им интерес от самите тях конфликти ,пък после всичките управляващи ни "умници " вкупом се упражняват да обясняват как няма пари и как се мъчат да намерят начини да се ограничат разходите .Дори сега, нали Президента -мишка подписа ,пак в угода на САЩ че ще даваме по 500 000 долара годишно плюс хора с който да се възстановява Афганистан . А от какво се възстановява тази държава ???? Именно от "защитата" на националните интереси на САЩ .Като "наградата " за тези откровени хвърляния по корем беше "тупане по рамото " чрез посещението на една дискредитирана като личност жена ( Хилари ) която казвайки че сме надежден партньор си позволи да ни извие тънките вратлета за 0 време (няколко часа бяха достатъчни ) ,по отношение на шистовия газ ,защото там е Шеврон ,американската компания която ако не друго поне ще "смукне " няколко 10 -ки милиона от нашия гръб ,пък и дори да се стигне до разработване на газови находища ще продава 80% от добития газ за своя сметка. Т.е. паричките от тук право зад океана . И сега се видя че не е било само за шистовия газ ,ами и за територията ни е било височайшото посещение. Да не би случайно някой да реши че това не го искаме и не желаем да имаме нищо общо с отбраната на САЩ .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ей това мислене трудно мога да го разбера и понеса - сами плюем себе си. И, защо!?

Ма, защо? Това е нашия президент, какъвто и да е той. Той е нашият президент за 4г. и толкова.

Дайте да плюем другите президенти, ей, тъй на за кеф, за да ни олекне на душата.

Плюем себе си като плюем боклуците, които ни управляват? Желязна логика, няма що. Да, ама аз не съм част от управляващите боклуци, а за мен те не са българи, а предатели и родоизменници. Това е президентът за 4години, който НЕ Е МОЯТ ПРЕЗИДЕНТ, а президент избран със сделки, човешка глупост и овче мислене, както и купуване на гласове. Няма как да е мой, след като не съм го избирал.

Просто погледни речта му, когато спечели изборите и ми кажи дали в цялата прессконференция не се държи като пале на Бойко.

Да избереш някого, а след това да го плюеш си е част от манталитета ни български...

Никой не се замисля, че плюейки тези, които сам и доброволно е избрал, всъщност плюе себе си.

Сериозно? Значи да недоволствам, че имаме палячо и марионетка за президент, без да притежава грам самоуважение и увереност, който вече започна да прехвърля власт на партията, означава че плюя себе си, така ли?

Аз тая отрепка не съм я избирал и на 2-та тура гласувах против ГЕРБ.

Може би, някои са по-мотивирани в плюенете си, защото те лично не са гласували за Росен Плевнелиев. Но, и те не се замислят, че като плюят Българския Президент, всъщност плюят себе си.

Президентът не е български, нито е президент за мен. Да не плюя президента, защото бил избран и бил той сега? Такааа ли? Ами утре вземе, че стане диктатор някой, лаврови венци ли да му нося?

Боклукът от парламента трябва да бъде изхвърлен, а почистването на държавата не трябва да е от бутилки и хартийки по делото на фалш кампании, които да ни карат да вършим работа, за която сме платили с данъците да се свърши, а трябва да се направи почистване в парламента със сопата. Народната сопа.

Хората са свикнали със своята мизерия, дори бих казала, инвестирали са в своето нещастие чрез самозаблуда и притъпяване на своето внимание и осъзнаване. Доказателство за това са същите тези политици и правителства, огромни институции и мъртви организирани структури, избрани и подкрепяни от същите тези сънуващи хора, които искат да бъдат мамени и подвеждани, защото това им позволява да спят и сънуват още малко, още малко да поживеят с илюзията, че са закриляни и защитени.

....

За мен бъдещо еволюиране на човека е възможно само с поемането на индивидуална отговорност. Всеки един от нас е отговорен! И тази отговорност е голям щастие в нещастието. С тази индивидуална отговорност започва трудния път към себеосъзнаването и абсолютната свобода да бъдеш истинската си същност.

Хората са заблудени, а масовката са прости овце. Съжалявам за грубият израз, но вече губя надеждата, че масовката някога ще се самоосъзнае. И как нося аз индивидуална отговорност за колективната безотговорност и как по-точно да спра сам кражбите и източването на големи суми?

В България единственият начин нещо да стане е сам да си го свършиш. Да живее диктатурата!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериозно? Значи да недоволствам, че имаме палячо и марионетка за президент, без да притежава грам самоуважение и увереност, който вече започна да прехвърля власт на партията, означава че плюя себе си, така ли?

Аз тая отрепка не съм я избирал и на 2-та тура гласувах против ГЕРБ.

Ти може да не си гласувал за него, но други са и което е най-парадоксалното е, че сега по-голямата част от тях плюят по него.

Според мен е нормално да кажеш, че си се излъгал в избора си и никога повече няма да подкрепиш този човек, но да започнеш да го плюеш, наистина излиза че плюеш себе си, поради неудачния си избор.

Най-голямата ни беда идва от това, че не харесваме някого, плюем го, а като дойдат избори пак гласуваме за него.

Каква е причината - не знам, но не е нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не разбрах за Росен ли говорим, за студената война, за АЕЦ 1 или за Ironman. В повечето ви постове има такива препратки. Споразумението за ПРО е подписано преди 4-5 натовски годинил АЕЦ е технически годен за още 20 години на максимална мощност и дори с разглобените 1-2 блок и охладения 3ти. Ядрена война няма да има за да не умре Обама Миротворски-Нобелов. А Ironman и доминацията на оръжейния пазар.... при положение че САЩ не са лидер в тая област..... излишно. А хубав или лош,Роси ни е президент. Не съм го избрал, но не мога и да го махна. Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Продължаваме да избираме екскурзианти и естествено е екскурзиите на политиците ни да продължават.

Вместо да си свършат работата у дома, те ходят и обикалят света като някакви фолк певици.

Росен Плевнелиев изглежда, меко казано, доволен и ентусиазиран, когато е зад граница

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

...

Най-голямата ни беда идва от това, че не харесваме някого, плюем го, а като дойдат избори пак гласуваме за него.

Каква е причината - не знам, но не е нормално.

Празни обещания, на които хората вярват и малоумно овчедушие. Това не променя факта, че не искам ГЕРБ на власт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Празни обещания, на които хората вярват и малоумно овчедушие. Това не променя факта, че не искам ГЕРБ на власт.

А аз не искам никаква власт - защото всяка власт корумпира!

Властта винаги поражда корупция - властта и корупцията са двете страни на една и съща монета. Докато има власт, ще има корупция, докато има непремерена власт, ще има и най-голямата корупция.

С корупцията директно не можеш да се пребориш, просто защото корупцията е сянката на властта. Можеш единствено да направиш нещо с властта - да я ограничиш.

Всяка влaст е корумпирана, некорумпирана власт няма. Проблемът винаги е властта, корупцията е нейното лице.

А властта хората я дават на лека ръка и без много много да му мислят - просто защото искат някой да ги води, искат да имат лидери, водещи институции, партии и прочие. Който и да е, но да ги води, и да решава вместо тях. И да поеме отговорността от плещите им.

И така се стига до нуждата от власт и политици, че и политически избори. А политическите избори са най-манипулираното нещо на този свят, както и политиците са най-големите манипулатори на този свят.

Светът на политиката не е свят на живите хора, а е светът на заблудата, лъжата и манипулацията.

Защото ако политиците изобщо бяха живи хора, а не "кукли на конци" марионетки, то хората щяха да живеят в мир и съгласие.

"Не властвай чрез закони и насилие. Управлявай чрез ненамеса."

"Ако не се предприемат действия, хората се крепят взаимно. Ако не се въвеждат закони, хората са честни едни с други. Ако нямат облаги (предимства), хората си помагат. Ако не се изразяват желания(амбиции), хората са в съгласие помежду си."

ЛАО ДЗЪ

Редактирано от Aliya (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А аз не искам никаква власт - защото всяка власт корумпира!

....

"Ако не се предприемат действия, хората се крепят взаимно. Ако не се въвеждат закони, хората са честни едни с други. Ако нямат облаги (предимства), хората си помагат. Ако не се изразяват желания(амбиции), хората са в съгласие помежду си."

ЛАО ДЗЪ

Не съм съгласен с цитатите, които си дала, никак даже. Всяка липса на закони превръща положението в беззаконие, свободия, анархия, спекула и прочие тъмни неща. Защото повечето хора са алчни по природа, защото не са малко хората, които са лоши. Липсата на закони отваря широка врата на свободията.

A властта и корупцията - никак не съм съгласен. Не е така, че властта и корупцията да са ръка за ръка. Алчността и корупцията са ръка за ръка.

Има хора, макар и много малко, с идеалистични принципи и те дори и с власт, не биха се продали, не биха били корумпирани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и каква е връзката между ПРО и битовизмите , изброени по-долу в първия пост от темата ?

Ние си плащаме вноската в НАТО, тъй че едва ли ще налага да плащаме нещо друго.

предимство обаче е това, че ще имаме отново военни заети в тази дейност.До преди 15-20 години, въпросните СС бяха разположенив Телиш - село, което тогава цъфтеше от живот, да не говорим за това колко военни живееха , получаваха заплати и си харчеха парите тук в града...Сега, след като нарязахме ракетите - камък връз камък не остана.

Одобрявам и самата идея на щита - лично моето мнение за ПРО е положително, тъй като май всички забравяте, че си имаме АЕЦ ( от мен е на 70 километра), на кого моу е нужна само една ,малка сладка ракетка с конвенципонален заряд, за да мога след това да похапвам сенце в градините на Аллах.

Не може да се намери по наивен аргумент от този.Напротив радостно е, че никакъв щит или компоненти от него няма на наша територия.Самият щит не се намира под прицела на някаква си малка сладка конвенкцинална ракетка.

Към него са насочени стратегически и тактически руски ракети, които имат далеч по-голяма разрушителна сила от едновременен взрив на всички реактори в Козлодуй.

И докато тези заплахи за нападение на АЕЦ са бош лаф, то съвсем не е шега с/у теб да бъдат насочени стратегически оръжия на най-могъщата армия в света.

Първи които, ще отнесат ответния удар при евентуален конфликт, са държавиците, чийто лидери са били толкова "хитри" та да разположат на собствена териотория елементи от щита.

И единственият фактор, който внася здрав разум е, че самите американци ясно осъзнават ползата от този щит, която не дава по голяма сигурност от смокинов лист на з****ка.А Русия не е точно Ирак или Афганистан и там не обичат да дрънкат оръжие насреща им, а раздава твърде запомнящи се уроци на подобни юнаци.

Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да бе, да, и затова ли американците подготвят войни в Иран и Сирия? М? Много миролюбиви ми се виждат, нема що!

Най - добре Русия веднъж завинаги да им види сметката!

Анке! Я иди да погледкаш зарята! Няма да ти навреди, аз ти го казвам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А Ironman и доминацията на оръжейния пазар.... при положение че САЩ не са лидер в тая област..... излишно.

Кой е лидера в тази област?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щатите са лидери по продажба на оръжия, според доклада на Congressional Research Service (CRS) отпреди шест години. Няма промяна, интересите им са навсякъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както знаете демокрацията е победа на количеството над качеството - факт и за жалост нищо по-добро не е измислено.Съдейки по нивото на болшинството български избиратели скоро не може да се очаква и интелигентен и не корумпиран и с железен характер президент,който отстоява на 100% националните интереси и не се колебае да ги защити пред Великите сили.Анархията също не е добро решение - никой няма да я позволи.И така какво се получава? - човек знаейки,че "Изборите не променят нищо.Ако променяха щяха да бъдат забранени" му остават много малко полезни ходове.Не трябва да плюете личността Плевнелиев - както и Първанов и Петър Стоянов преди него - те са просто продукт на системата.Тя е този която ги прави отблъскващи.Всъщност извън поста който заемат сигурно са приятни хора.

Редактирано от larryone (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен с цитатите, които си дала, никак даже. Всяка липса на закони превръща положението в беззаконие, свободия, анархия, спекула и прочие тъмни неща. Защото повечето хора са алчни по природа, защото не са малко хората, които са лоши. Липсата на закони отваря широка врата на свободията.

Твоето несъгласие с най-мъдрото човешко същество, стъпвало някога по нашата хубава Земя и най-великият изразител на истината на Съществуванието просто показва степента на твоето собствено неразбиране.

Винаги ми е било интересно как хората с охота се съгласяват с втълпяването на лоша природа на човешкото същество, и даже се опитват на всяка цена да ти обяснят колко хората са лоши, зли, алчни, кръвожадни! :wink12:

Дори наскоро ми дадоха за пример романа "Повелителят на мухите", който (незанйно защо) бил превърнат в христоматиен роман и бил задължително изучаван в английските и американските училища!

Да не говорим за целия боклук от кървави филми - исторически, игрални, научно-фантастични, от които се лее на потоци кръв и насилие, а човекът е сведен до топка кървави амбиции и злоба!

И каква излезе тя!?Публикувано изображение Хората са склонни да отричат мъдростта Лао Дзъ, а се водят по романа-грозна измислица на един писател невротик, който не е могъл на друго място да повърне изгарящата го умствена жлъч и затова я е повърнал върху белите листа!?Публикувано изображение

Ако ти сам не можеш да видиш истината и свещеността на своя живот, то нищо чудно, че се оприличаваш на алчен, ненаситен, на кървав звяр.Публикувано изображение И ако себе си не можеш да прозреш и истината на сърцето си, защо поне не отдадеш дължимото на живота на тази земя, с толкова много любов създаден!?

Ако даваният за пример писател невротик беше прав, или разпространяваните филми и романи, то теб просто нямаше да те има, а щеше да бъдеш изяден за закуска от собствените си родители!Публикувано изображение

Но за завоалираните интереси винаги е било много удобно да нарочат човешкото същество за греховно, грехопаднало, жестоко и кръвожадно. И да насаждат тази грозна лъжа чрез образование, филми, романи - достатъчно е човек да погледне кървавото насилие, вихрещо се в американските филми.

Защото едно отречено човешко същество, един заклеймен в същността си човек е лесен за манипулиране и владеене.

Защото така политици и властимеющи оправдават своята власт над хората!

Аз обаче искам да попитам - нима човек има нужда президентът да го научи как да си гледа децата, или как да обича, или как да се грижи за живота около себе си!??? Публикувано изображение

A властта и корупцията - никак не съм съгласен. Не е така, че властта и корупцията да са ръка за ръка. Алчността и корупцията са ръка за ръка.

Има хора, макар и много малко, с идеалистични принципи и те дори и с власт, не биха се продали, не биха били корумпирани.

Дай един пример! ;)

Както знаете демокрацията е победа на количеството над качеството - факт и за жалост нищо по-добро не е измислено.Съдейки по нивото на болшинството български избиратели скоро не може да се очаква и интелигентен и не корумпиран и с железен характер президент,който отстоява на 100% националните интереси и не се колебае да ги защити пред Великите сили.Анархията също не е добро решение - никой няма да я позволи.И така какво се получава? - човек знаейки,че "Изборите не променят нищо.Ако променяха щяха да бъдат забранени" му остават много малко полезни ходове.Не трябва да плюете личността Плевнелиев - както и Първанов и Петър Стоянов преди него - те са просто продукт на системата.Тя е този която ги прави отблъскващи.Всъщност извън поста който заемат сигурно са приятни хора.

Именно за системата става дума!

Много умни хора отдавна са надигнали глас в противовес на налагания принцип на властта на групата (стадото) над индивидуалното човешко същество!

Тази изсмукана от пръстите теория за права на мнозинството над отделния жив човек досега е донесла на човечеството си само многобройни гробове на пожертвани от групата човешки животи!!! :mad:

Все повече хора обаче започват да си дават сметка за силата и свещеността на човешкото същество и неговата индивидуалност и творческа енергия.

Дори за мое учудване вчера попаднах на един чудесен филм приказка - Кралят на маймуните, в който Конфуций с неговото прклонение пред властта и властимеющите беше сведен до ролята на продажен слуга и изменник на човешката индивидуалност.

Не може да има справедливост в едно "общество" от хора, ако всеки един човек в него не е оставен да бъде себе си и не бъде подхранвана и уважавана неговата индивидуална неповторимост!

Това е истинската свобода - да оставиш хората незадушавани да живеят своя живот и да следват своето сърце, а не писани мъртви недомислици - закони!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази изсмукана от пръстите теория за права на мнозинството над отделния жив човек досега е донесла на човечеството си само многобройни гробове на пожертвани от групата човешки животи!!! :mad:

Не съм съгласен. Това не са били реалните желания на хората в тълпите, а ловко прокарано манипулирано "желание", от тези на които им е било изгодно в даден момент, мнозинството да "поиска" еди кое си. Обикновенно, ако не и винаги, изгодата е за управляващите паразити и помагачите и блюдолизците им. Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да има справедливост в едно "общество" от хора, ако всеки един човек в него не е оставен да бъде себе си и не бъде подхранвана и уважавана неговата индивидуална неповторимост!

Това е истинската свобода - да оставиш хората незадушавани да живеят своя живот и да следват своето сърце, а не писани мъртви недомислици - закони!

Права си. Обществото ужасно е загубило, като не е оставила тези хорица да следват сърцето си: Luis Alfredo Garavito, Pedro Alonso L?pez, Daniel Barbosa, Pedro Rodrigues Filho, Gary Ridgway, Yang Xinhai, Andrei Chikatilo, Anatoly Onoprienko, Alexander Pichushkin, Ahmad Suradji...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Права си. Обществото ужасно е загубило, като не е оставила тези хорица да следват сърцето си: Luis Alfredo Garavito, Pedro Alonso L?pez, Daniel Barbosa, Pedro Rodrigues Filho, Gary Ridgway, Yang Xinhai, Andrei Chikatilo, Anatoly Onoprienko, Alexander Pichushkin, Ahmad Suradji...

Обаче е оставило Франциску Писару, Ернан Кортес, Диего де Алмагро, другите водачи на окупаторските армии на всичките страни, които в миналото са били владетели на колонии, също е оставило и Хитлер(поне за известно време) - да се налудува, и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...