Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Господин Президент Плевнелиев – Чувате ли се какво говорите!?

Препоръчан отговор

За тебе знаем, @algor, чия подлога си! Не е нужно да го показваш и доказваш. Колкото до твоя комсомолски секретар мистър Биин наречен президент, сигурно ще можете да заемете, неговата посредничиска позиция в Гълабово, ЕРД... посредническото участие,чрез компанията на Прокопиев в продажбана на тези монополни дружества. Посредник, между държавата и офшорните скрити държавни дружества, Енерго про, Ивиен, Чес.... Както казваш ти,чесно спечелени пари! Дай Боже всеки му? Дали? Друг е въпроса,че монопол не се приватезира,че това е жизнено важен отрасъл за икономиката на една държава. Но това са неща които нямате капацитет и възможност, най-вече умствена за да осъзнаете, камо ли да се орентирате в днешната колония наречена България.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Вчера президентът на България обяви официално (http://btvnews.bg/sv......chikago.html) Противо Ракетна Отбрана щяла да пази България! И да си отдъхнат българите – тези, които все още са останали

Съгласен съм с всичко в горната статия, освен с едно - представителство в България има поне една руска банка - Инвестбанк ОАО. Няма нищо общо (или поне така си мисля) с нашата Инвестбанк. Офисът се на

Много е трудна, бих казала невъзможна вече задачата на тези, които са натоварени с нея (служебно), да защитават прецедента. Като например Б.Б, който го нарече "прекрасен" !??? ... и смях в залата И

Публикувани изображения

За тебе знаем, @algor, чия подлога си! Не е нужно да го показваш и доказваш. Колкото до твоя комсомолски секретар мистър Биин наречен президент, сигурно ще можете да заемете, неговата посредничиска позиция в Гълабово, ЕРД... посредническото участие,чрез компанията на Прокопиев в продажбана на тези монополни дружества. Посредник, между държавата и офшорните скрити държавни дружества, Енерго про, Ивиен, Чес.... Както казваш ти,чесно спечелени пари! Дай Боже всеки му? Дали? Друг е въпроса,че монопол не се приватезира,че това е жизнено важен отрасъл за икономиката на една държава. Но това са неща които нямате капацитет и възможност, най-вече умствена за да осъзнаете, камо ли да се орентирате в днешната колония наречена България.

Недей така, че Калин ще се принуди пак да му вземе правата на човека.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото изречение на поста е извън правилата, но няма да го трия, тъй като хуквате после да се оплаквате чия е сестрата.

Нека стои тук, за да ти гледат простащината и липсата на елементарно възпитание.

Още едно такова обръщение към който и да е човек, пишещ във форума и не знам кой чия подлога ще бъде, но знам кой няма да има възможност да си сподели подложното мнение.

Предупреден си!

А относно поста ти...

Далече си от истината и поне да си беше направил труда да се образоваш за кои 10 милиона говоря.

Тези пари нямат нищо общо нито с Прокопиев, нито с ЕРД-та, нито с каквото и да е друго извън строежа на Бизнес парка в София.

За първи път ли чуваш за тези 10 милиона, уважаеми господин радетел за истината?

Не знаеш ли, че са декларирани и са платени данъците им до последната стотинка?

Къде беше ти и останалата клика, която сега плюете всичко и всички да се изходите по въпроса за Костов, Царя, Първанов, Стоянов, Станишев и прочие управляващи в предните години, които може би според вас не са се познавали с гус`ин Прокопиев и кръга Капитал?

М?

Нима въпросния кръг сега излезе наяве?

Подготви се за следващия пост с малко повече познания и четене по въпроса и пак заповядай.

Поне интернет и Гугъл имаш - използвай ги по предназначение.

Или те ти трябват само за да обиждаш и да се държиш просташки и гаменски?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един приятел, той е за Костов и плюе комунистите, аз по-скоро вЕрвах на Бойко и плюех комунистите,... -Но аз и на него му виках комунист! А, той ми казваше, ще дойде време и ще станеш на моето мнение..... -Е, от това ме е страх, че май натам верно накланям везната.... 

Само се молете УВАЖАЕМИ да се отърсим от комунизЪма..... - Най-най-накрая...... - Че, живот нема веКе.... "Да се родиме у центърот на адот..."(това е от филма за Яворов, кочияша му го викаше,...-спомняте ли си?).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само се молете УВАЖАЕМИ да се отърсим от комунизЪма..... - Най-най-накрая...... - Че, живот нема веКе.... "Да се родиме у центърот на адот...

И кога ни се е присънвал, уважаеми, този комунизъм... На Президента може би, и на приятните му съседи зад оградите на затворените им селища, където вратите не се заключват? Колко мило. И където по време на файф о клок-а си раздумват за добрите стари времена

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих се осмелила нито да хваля, нито да хуля настоящия президент, по простата причина, че досега той не е направил нищо, което да ми харесва или да не ми харесва.

Когато стана свидетел на действията му, тогава ще кажа дали го одобрявам или не.

Пък медиите нека си пишат, каквото искат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото изречение на поста е извън правилата, но няма да го трия, тъй като хуквате после да се оплаквате чия е сестрата.

Нека стои тук, за да ти гледат простащината и липсата на елементарно възпитание.

Още едно такова обръщение към който и да е човек, пишещ във форума и не знам кой чия подлога ще бъде, но знам кой няма да има възможност да си сподели подложното мнение.

Предупреден си!

А относно поста ти...

Далече си от истината и поне да си беше направил труда да се образоваш за кои 10 милиона говоря.

Тези пари нямат нищо общо нито с Прокопиев, нито с ЕРД-та, нито с каквото и да е друго извън строежа на Бизнес парка в София.

За първи път ли чуваш за тези 10 милиона, уважаеми господин радетел за истината?

Не знаеш ли, че са декларирани и са платени данъците им до последната стотинка?

Къде беше ти и останалата клика, която сега плюете всичко и всички да се изходите по въпроса за Костов, Царя, Първанов, Стоянов, Станишев и прочие управляващи в предните години, които може би според вас не са се познавали с гус`ин Прокопиев и кръга Капитал?

М?

Нима въпросния кръг сега излезе наяве?

Подготви се за следващия пост с малко повече познания и четене по въпроса и пак заповядай.

Поне интернет и Гугъл имаш - използвай ги по предназначение.

Или те ти трябват само за да обиждаш и да се държиш просташки и гаменски

.....

Редактирано от capnemo
Предупреждение за обиди!!! (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...

Международно разследване на независими журналисти разкри офшорни фирми на държавния глава Росен Плевнелиев в Кипър. Почти 1 милион $ е прибрал президентът от договори, с които е източил общия бизнес с Linder, компанията инвеститор в Бизнес Парк София. През 1999 г. сделките са ставали, като управляваната от Плевнелиев “Линдер-Ирис Имобилен” е подписвала сделки за консултантски услуги с регистрираната в Кипър Inox Managment Ltd, представлявана от местния адвокат Джордж Киру.

По договор Inox получава 110 000 долара за анализ на пазара на недвижими имоти в полза на Линдер, а освен това като консултант на Българска Инвестиционна Банка Inox получава и 311 000 долара за посредническа дейност, при покупка на банков офис от търговската институция за сградата, която Линдер строи на ул. “Лайош Кошут” 4. Документите, с които разполагаме от OSRA Bulgaria Ltd потвърждават, че Росен Плевнелиев е краен собственик на фирмата, а достъп до авоарите е имала съпругата му Вероника Плевнелиева.

След като международния център за разследваща журналистика в сътрудничество с журналисти от 46 държави публикува най-големия разкриван някога списък на офшорните дружества, в началото на април станал известен като “Офшорлиикс”, имена на български граждани не бяха разкрити.

Кларк Гаскойн от Международната организация Global Financial Integrity обаче изчисли пред БНР, че България е изгубила в нелегални трансфери на пари за последните години около 16 милиарда долара.

afera.bg

Ако това е вярно...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OSRA Bulgaria Ltd потвърждават, че Росен Плевнелиев е краен собственик на фирмата, а достъп до авоарите е имала съпругата му Вероника Плевнелиева.

afera.bg

Ако това е вярно...

Президентът Плевнелиев в духовна връзка с бившата си жена от Благоевград Вероника

http://bsstruma.com/newsdetails.aspx?id=4165#.UcAONOfwm-l

Непонятно ми е кой и защо новината и цитираните документи 20130617191756173 , 2013061719191804120130617192156026 в уж сайта без цензура са изтрити. Явно защото е вярно или защото  според Атанас Чобанов от сайта “Биволъ” документите са фалшификат?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Непонятно ми е кой и защо новината

Новината, може би, трябва да се изписва като "новината".

Редактирано от scepsis (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Непонятно ми е кой и защо новината и цитираните документи 20130617191756173 , 2013061719191804120130617192156026 в уж сайта без цензура са изтрити. Явно защото е вярно или защото  според Атанас Чобанов от сайта “Биволъ” документите са фалшификат?

За тези документи ли става въпрос?

Публикувано изображение

всички документи

Политическият съвет на “Евророма” призова за оттегляне на президента Росен Плевнелиев, докато не бъде изяснен скандалът с офшорките. Както БЛИЦ вече съобщи, сайтът Silnabulgaria.com публиклува чуждестранно разследване, уличаващо държавния глава в източване на почти 1 милион долара.Ето я и декларацията на “Евророма”:

Призоваваме Президента на Република България г-н Росен Плевнелиев да се оттегли от своя пост, докато се изясни ситуацията около неговите и на съпругата му офшорни сметки и компании.

Смятаме, че с този акт той ще даде пример как с държавническо поведение отстоява заявяваните нееднократно от самия него позиции на законност и прозрачност.

Настояваме главния прокурор да разпореди проверка относно изнесените в публичното пространство информации, касаещи пряко и косвено личността на президента Плевнелиев и всички свързани с него лица.

Политически съвет

на ЕВРОРОМА

http://www.blitz.bg/news/article/206117

Почна се...

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , това са документите.

Изявление на Прессекретариата на Президента на Републиката

http://president.bg/news1286/izyavlenie-na-pressekretariata-na-prezidenta-na-republikata.html

Парите на Плевнелиев са  декларирани до стотинка!  :eek: 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Не съм фен на автора, но това си заслужава да бъде прочетено.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) Мойра, мила, и ти като всички нас започна да се бъгваш по конспирации. Източникът не е от достоверните, но даже и всичко да е вярно, какво те притеснява? Ясно е, че Президентът не е пример за политическа етика и чистота. Най-малкото е, че 4 години беше в екипа на Бойко, а сега раздава морални присъди и се присламчва към протестите.

От друга страна, хубаво е, че казваш, че не си фен на автора, но е добре и да му кажеш името - Явор Дачков. Без коментар.

Редактирано от scepsis (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) Мойра, мила, и ти като всички нас започна да се бъгваш по конспирации.

И аз съм човек и аз греша :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Плевнелиев имал готовност да назначи служебен кабинет

Президентът Росен Плевнелиев има готовност да номинира нов служебен кабинет и да насрочи избори, в случай че настоящото правителство подаде оставка. Заявлението е направено лично от президента пред американското издание "Уолстрийт джърнъл", а държавата ни е описана като "все по-крехка".

Изданието подчертава факта, че изказването на държавния глава идва само ден след сблъсъците между протестиращи и полиция пред парламента. "До момента сме имали три правителства тази година - може да стигнем и до пет", казва Плевнелиев пред журналиста Шон Карни. В същото време, правителството е отказало коментар по темата.

"Моля политическите партии да се променят за 21-ви век", казва Росен Плевнелиев пред американския журналист. Президентът осъди действията и на протестиращите, и на полицията за проявеното насилие по време на снощните протести в централна София, но каза, че политиците трябва да чуят изискванията на протестиращите.

Държавата е способна да издържи на още политически промени, категоричен е Плевнелиев, тъй като икономиката на страната ни продължава да отчита ежегоден растеж, въпреки вече втората смяна на правителство тази година. "Дефицитът ни е между 1,3% и 1,5% от БВП и публичният дълг е вторият най-нисък в Европа, на 18%", допълва той.

"Демокрацията се базира на три важни основи - пазарна икономика, свободни медии и функционираща правораздавателна система. Тези три фундамента трябва да се подсилят в България, за което са необходими мъдри политически решения", обяснява Росен Плевнелиев, като описва и конкретните проблеми, които вижда с тези три стълба на демокрацията: "Пазарът има проблем с олигархията, медиите имат проблем с монополите и с натиска върху жирналистите, а съдебната система не е перфектна - ние трябва да подсилим тези три основи като база за растеж".

Плевнелиев добавя, че "крехката коалиция", която е на власт, зависи от подкрепата на "антиевропейска и ултранационалилстическа партия", което подронва проевропейската ориентация на страната.

В интервю на изданието с премиера Орешарски, проведено вчера, ръководителят на кабинета казва, че е "неприемливо човек да бъде упрекван, че насърчава корумпирани практики, след като заема премиерския пост едва няколко седмици." Премиерът признава пред автора Шон Карни, че отчита историята на корупционните взаимоотношения в страната между бизнес интересите и правителството, но е твърд, че не може да се очаква от никой да оправи това "за една нощ". Орешарски също така признава, че самият той "има своите възражения" по отношение на някои от назначените в 42-то Народно събрание лица, но стига до заключението, че парламентарната политика изисква правенето на компромиси.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1120528

София. От прессекретариата на държавния глава Росен Плевнелиев отрекоха информацията в Wall Street Journal, според която президентът е готов да назначи служебен кабинет при оставка на правителството "Орешарски".

Очаква се от "Дондуков" 2 да пуснат целия разговор с журналиста от чуждото издание като доказателство, че написаното не отговаря на думите на държавния глава.

Очаквайте подробности.

http://www.standartnews.com/balgariya-politika/prezidentat_otreche_za_sluzhebnoto_pravitelstvo-197778.html

:yanim: Винаги съм знаела, че ако случайно ми се прииска да бъда дезинформирана, трябва да се обърна към която и да е от т.н. независими български медии :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изгубени в превода: "Уолстрийт джърнъл" не приема опровержението на Плевнелиев

"Стоим зад публикацията си". Това е официалният отговор на американския вестник "Уолстрийт джърнъл" по повод опровержението от страна на президента Росен Плевнелиев. Преди два дни той отрече да е казвал пред изданието, че е готов да назначи служебно правителство.

"Стоим зад написаното", посочи авторът на публикацията Шон Карни пред вестник "Преса".

Отговорникът за комуникациите на изданието за Европа Кейт Добин заяви от своя страна, че "коментарите на президента са коректно предадени от "Уолстрийт джърнъл".

От президентството излязоха с официално опровержение, а освен това качиха на сайта си и аудио запис от разговора на държавния глава с журналиста Шон Карни.

http://www.mediapool.bg/izgubeni-v-prevoda-uolstriyt-dzharnal-ne-priema-oproverzhenieto-na-plevneliev-news209383.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Международно разследване на независими журналисти разкри офшорни фирми на държавния глава Росен Плевнелиев в Кипър. Почти 1 милион $ е прибрал президентът от договори, с които е източил общия бизнес с Linder, компанията инвеститор в Бизнес Парк София. През 1999 г. сделките са ставали, като управляваната от Плевнелиев “Линдер-Ирис Имобилен” е подписвала сделки за консултантски услуги с регистрираната в Кипър Inox Managment Ltd, представлявана от местния адвокат Джордж Киру.

По договор Inox получава 110 000 долара за анализ на пазара на недвижими имоти в полза на Линдер, а освен това като консултант на Българска Инвестиционна Банка Inox получава и 311 000 долара за посредническа дейност, при покупка на банков офис от търговската институция за сградата, която Линдер строи на ул. “Лайош Кошут” 4. Документите, с които разполагаме от OSRA Bulgaria Ltd потвърждават, че Росен Плевнелиев е краен собственик на фирмата, а достъп до авоарите е имала съпругата му Вероника Плевнелиева.

След като международния център за разследваща журналистика в сътрудничество с журналисти от 46 държави публикува най-големия разкриван някога списък на офшорните дружества, в началото на април станал известен като “Офшорлиикс”, имена на български граждани не бяха разкрити.

Кларк Гаскойн от Международната организация Global Financial Integrity обаче изчисли пред БНР, че България е изгубила в нелегални трансфери на пари за последните години около 16 милиарда долара.

afera.bg

Ако това е вярно...

Извинявам се за забележката , но мисля че в случаи като този е добре числата да се изписват с всичките си нули :

$ 16 000 000 000 ! 

Иначе минават така някак си между другото ! Все едно че отделили 16 млн. лева за здравеопазване/учители/пенсионери и/или др.т.!.......

Разликата е в хиляди пъти на квадратЗащото в първия случай става дума за кражби облагодетелстващи единици , а във втория за цял един народ !!!

И на мен ми е трудно да го осъзная като числа изобщо , и престъпление.....иначе , никаква пощада за махленския крадец - може и с камъни да го пребием за това му деяние , пък той просто гладен бил човекът , от една седмица не бил ял нищо....!

:)

Пъфффф! Всичките тези с камъни да ги пребиеш - малко е !

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Оредее ли протестът, чакайте включване от Плевнелиев

Така беше със "симпатичния"  протест, когато държавният глава вля нови сили на манифестациите по жълтите павета срещу кабинета. Така беше и с манифеста му за предсрочни избори, който подейства като наркотик на опонентите на властта.

По същия начин и днес Плевнелиев излезе изпод сянката и вля нова доза допинг на протеста с изказването си, че обмисля вето над актуализацията на бюджета.

Защо реанимира сега ли? Ами защото с ветото ще протака, ще отложи ваканцията на депутатите и така ще инжектира още живот в акцията за силово сваляне на властта."Президентът е длъжен да седи над ваканциите и над ежедневното отиграване на ситуациите, защото някой е длъжен нещо да направи.", плаши Плевнелиев.

А самият той е наясно, че мнозинството пак ще си прегласува онова, което е планувало.

Обаче архитектът на натиска ще спечели ценно време за още преса върху властта с окупация на павета, мостове и кръстовища, че дори и пред входните врати на депутати и министри. Информацията, че президентът се готви да опре прът в колата на управляващите, изтече часове по-рано. Плевнелиев пък не си замълча, а я потвърди. И то още преди бюджетът да е гласуван на второ четене в пленарната зала. От нетърпение и желание да викне на глас, че не е загърбил ролята на главен поддръжник на опозицията и не се е припознал в образа на обединител.

"Склонен съм, но ще изчакам дебатите", каза той по въпроса дали мисли за бъдещо вето. И заплаши, че ще стигне до тази стъпка, ако управляващите не се коригират. Само дето не каза какво да поправят в поправения бюджет.

А кога каза президентът за ветото? В деня, в който затрупаха Министерския съвет с кашони, пълни с подписи на граждани в подкрепа на Орешарски.

И какво още каза Плевнелиев, размахвайки Конституцията за оправдание? Че ще изпълни искането на десницата да спре бюджета, вслушвайки се в зова на протестиращите, в критиките на своите от ГЕРБ, но не и в аргументите на едно правителство и не в желанието му да запълни дупките, оставени от Дянков. И сътворява прецедент, какъвто не са си позволявали предшествениците му Желю Желев, Петър Стоянов и Георги Първанов.

С ветото Плевнелиев отрича правото на изпълнителната власт да прави своя политика, а не да изпълнява заварената.

Това е все едно него някой насила да го накара да облече костюма на Бойко Борисов без шивачът да му го прекрои по мярка, защото ще му виси.

http://www.bnews.bg/article-82610

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

С ветото Плевнелиев отрича правото на изпълнителната власт да прави своя политика, а не да изпълнява заварената.

....

А с това изкаване пък се отрича правото на Президента да поставя ВЕТО на закон, който според него не е добър.

какво значи "изпълнителната власт да прави своя политика" ? 

Политиката се прави от Законодателната власт -Народното събрание, а Изпълнителната - правителството, за това се казва "изпълнителна", защото тябва да я изпълнява, не да "провежда своя" политика.

Що за поръчкова статия ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпълнителната - правителството, за това се казва "изпълнителна", защото тябва да я изпълнява, не да "провежда своя" политика.

Това е, защото нещата у нас са наопаки и често изпълнителната власт е тази, която провежда политика, а законодателната е само неин придатък. Има едно нещо, което му викат "парламентарен контрол", което в повечето случаи е просто фарс. Ние не сме парламентарна република, макар че така е записано в Конституцията, защото липсва истинско разделение, контрол и баланс между властите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Президентът: Търсете къде са обществените поръчки, приватизацията и държавните пари
След тези протести вече нищо няма да е същото

цялото интервю

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване