Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Последният филм, който гледах...

Jokerface
 Сподели

Препоръчан отговор

The Tragedy of Macbeth  8/10

macbeth.jpg

Признавам си, че ако не беше с Дензъл Уошингтън нямаше да го гледам. Но ми е любимия (все още) актьор и гледам всичко, в което се снима.

Гледахме го с дъщеря ми, дори и тя го изгледа докрай. Ми никак не е зле. Вещицата много ми хареса, както и Лейди Макбет. Чак ми се прииска да препрочета Шекспир.

Не го гледайте ако не си падате по Шекспир де.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 29.01.2022 г. в 17:36, I3eco написа:

Tom & Jerry (2021 film)  

Днес го пуснах на малкия, като му разках, че това е детското от моето детство.

За жалост беше катастрофа!

като иссаш да мупокажеш от детството...

пусни му Ну погоди

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Moonfall 10/10 

Или много отдавна не съм гледала читава фантастика или наистина е доста добър този филм. Тръгнах без никакви нагласи, дори трйлъра не бях гледала, но ми допадна изключително много. Още повече, че тази теория за изкуствено създадената Луна от доста време ми се струва съвсем вероятна. Незаслужено ниска оценка има в IMDb, според мен.

moonfall_port.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Madonna написа:

Незаслужено ниска оценка има в IMDb, според мен.

поредната американска боза

има поне десетина филми с подобна история( апокалиптични) само актьорите са сменени 

(проблемно семейство и бащата иска да се докаже на сина си )

https://www.imdb.com/title/tt0319262/?ref_=nv_sr_srsg_0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Banesc написа:

поредната американска боза

има поне десетина филми с подобна история( апокалиптични) само актьорите са сменени 

(проблемно семейство и бащата иска да се докаже на сина си )

https://www.imdb.com/title/tt0319262/?ref_=nv_sr_srsg_0

Ти изгледа ли го? Или само си дрънкаш.. щото е от вчера по кината и не ми се струва, че си изгледал тази "боза". Иначе ами и трите филма са доста добри, според мен. Някак си много елементарно обобщаваш, но всеки си има мнение, разбира се.

Цитат

"Moonfall" е своеобразен апотеоз в творчеството на известния с размаха и мащабите на своите филми Роланд Емерих ("Старгейт", "Денят на независимостта", "След утрешния ден",)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Madonna написа:

и изгледа ли го? Или само си дрънкаш.. щото е от вчера по кината и не ми се струва, че си изгледал тази "боза".

РАЗБИРА  се !

че съм го изгледал

човек с връзки съм

ако не съм го изгледал  с ключовете пазача ми отваря киното и ми прожектира  филма посред нощите щом Madonna е казала

точно МЕН ЗА Филми не можеш да ме барнеш

филмът е посредствен

не сме 2010 г

а сме 2022 г

можеше да се напънат актьорите и сценаристите

Но един от главните герои е с третостепенна роля в игра на тронове

а другите главни въобще им е първия филм

а сценария преправен

вместо късове от небето лед покрай глобалното затопляне

луната се изместила 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 25.01.2022 г. в 21:08, Madonna написа:

The Tragedy of Macbeth  8/10

macbeth.jpg

Признавам си, че ако не беше с Дензъл Уошингтън нямаше да го гледам. Но ми е любимия (все още) актьор и гледам всичко, в което се снима.

Гледахме го с дъщеря ми, дори и тя го изгледа докрай. Ми никак не е зле. Вещицата много ми хареса, както и Лейди Макбет. Чак ми се прииска да препрочета Шекспир.

Не го гледайте ако не си падате по Шекспир де.

Не мога да кажа, че си падам по Шекспир, но се съмнявам, че и Шекспир би мечтал за подобна интерпретация.

И аз харесвам като актьор Д.Уошингтън, ама ....по линия на филма "Язон и златното руно" и черния Орфей(не знам що така беше решил сценариста и режисьора, сигурно бяха некви  ЛГБТ), та по тази Холмаркска линия спрях да гледам тази телевизия. Не знам, ама нещо си деградират основни поведенчески модели англичани и американци... и не ми се присъединява към модата, дето "тесногръд" и "тесногъз" вече направиха да няма разлика. 

Щом и останалата сама в авантюрата "Матрицата Възкресения" сестра Уашовска, вече махна латексите, екстази-атмосферните татуирани барове  и голите оргии в пещерите на Зион и почна да мечтае с "брато-любовника й" да изрисуват матрицата с дъги, напук на плановете на "Психиатъра", дето обяви "локдаун", за да ги спре... един черен цар само им липсва на англичаните.... явно са по-навити от арабски принц да оправя Даяна наистина.

на 5.02.2022 г. в 19:15, Madonna написа:

Или много отдавна не съм гледала читава фантастика или наистина е доста добър този филм.

Ами като си на американска вълна - гледай вторият сезон на "Западен свят". 

Доста по-сложен е сюжетът от некво повторение на "Армагедон" или "След утрешния ден",  ама сред други "декори". 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Banesc написа:

точно МЕН ЗА Филми не можеш да ме барнеш

Ма аз и не искам..ни за филми, ни за квото и да е.. 😉

преди 31 минути, kipen написа:

Ами като си на американска вълна - гледай вторият сезон на "Западен свят". 

Не съм фен, пробвах преди- не ми допадна-сигурно защото ненавиждам уестърн-ориентацията му.  Виж "Отледани от вълци" е друга бира..Ридли Скот ми е много любим. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Madonna написа:

Не съм фен, пробвах преди- не ми допадна-сигурно защото ненавиждам уестърн-ориентацията му.

Явно не си му фен, щото си останала фокусирана в "уестърн ориентацията му", а това е просто декор за предаването на толкова интересни и творчески представени екзистенциални идеи.

Дори и под формата на анализ на поддържащия симулацията ИИ за същността на съществуването на психиката ни. Толкова добро качество на този похват, че ми се нарежда до "монолога на Агент Смит пред Морфиус"(за човешкият вид като вирус) и "Презентирането на многомерната структура на матрицата от Архитекта"(пред поредния Нео). 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, Madonna написа:

Ма аз и не искам..ни за филми, ни за квото и да е.. 😉

да си остане между нас си. тогава па .

ниските рейтинги са заслужени

или има  подобен филм или е клише до клише

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Banesc написа:

ниските рейтинги са заслужени

С тоя Ви "скандау", а ха и аз да го гледам! Ето за кво те пускат "извън" предпремиерно :wink12:

Ако ще е научна фантастика, малко стар, но поне не е сериал - "Пренасочване" с Итън Хоук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, kipen написа:

Ако ще е научна фантастика, малко стар, но поне не е сериал - "Пренасочване" с Итън Хоук.

слаба работа не може  да има 2 героя и половината филм да е с единия а другата половина с другия и второстепеннните да не се засичат в реплики 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Banesc написа:
преди 11 часа, kipen написа:

слаба работа не може  да има 2 героя и половината филм да е с единия а другата половина с другия и второстепеннните да не се засичат в реплики

Озадачаваш ме?!

Какви два "героя", при положение, че това са две личности на един човек в цикъл от времето?!?

Даже, когато двамата братя-австралийци(сценаристи и режисьори)  предложили на Итън Хоук да играе и му представили сценария, той възкликнал : Е, добре, де, кой е моя герой? ...и се навил от първия път и за по-нисък хонорар.

А за "засичането на репликите на второстепенните"... да не би да очакваш да изразят позицията на "корпорациите" в реплика на героя-техен представител?!? Ми че то това щеше да е като да гледаш "Шесто чувство" и още в началото да ти покажат, че героят на Брус Уилис е мъртъв през цялото време!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

https://www.imdb.com/title/tt1160419/

DUNE 

над средно ниво

със сигурност  по -добре от мунфал

140  милиона бюджет срещу 165 но определено бая натежават тия  25 милиона отгоре

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 8.02.2022 г. в 9:49, нушо написа:

Аз, да! За мен  - средно ниво! Ама мойте оценки не са кой-знай къв критерий, щото повече се фокусирам на структурата на сюжета и богатството от идеи в сценария.

Фен съм на научната фантастика, ама фабулата, през която е представена идеята нещо не ме грабна.

Останах с впечатлението, че сценаристите са повечко към "женското" и разиграват почти до кич архетипната история за взаимоотношенията "майка-дъщеря".

п.п. иначе идеята в "Утреландия" за недетерминираното бъдеще е интересна, но пък е представена детински.

А и все още нямаме единна дефиниция за съзнание, също и ИИ не е доказано, че би могъл да формира самосъзнание, та да може и да "се заиграваме" по тънката линия на "деца-киборги" с емоции.... гъдел за майки и бъдещи майки, ама с "неусетно" импринтиране на меми. Най-малкото, "лошия"(д-р Хаус;)) е проводник на "повсеместния контрол", дето е може и да е неизбежно, но пък е задължително,  да се въведе само чрез интегрирането и на ИИ в ежедневието, а пък "добрия"(дето памага, та и киборг, дето може "да избира извън рамката") е все едно машина да надскочи предварително заложеното й..... зацикляне.... така характерно за трансхуманистите, дето ръсят на поразия в общественото съзнание тезите си, само щото не им се умира. ... то се вижда лапсуса и във филма - как въвеждат и умирането и заигравката с това...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

The Power of the dog - 6/10

Benedict-Cumberbatch-The-Power-Of-The-Do

Изгледах го само защото е с номинация за Оскар. И то с 12. За мен е непонятно, но аз отдавна съм се отказала да търся логика в Оскарите (може би откак Birdman спечели отличието)

Ами не е, не е моята идея за хубав, смислен, качествен филм, с интересен сюжет и велика актьорска игра. Но аз какво ли разбирам де. Плюс, че както съм казвала..уестърни не харесвам. Не че това е определящото или водещото за филма, но присъства. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Madonna написа:

логика в Оскарите

има политика само ако има джендъри да се номинират за оскари

каубойчето джендър ли е 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Banesc написа:

има политика само ако има джендъри да се номинират за оскари

каубойчето джендър ли е 

Мии.. не искам да отговарям, за да не развалям кефа на негледалите го, но ще цитирам заглавието на една статия само, която четох за този филм. 😁

Цитат

The Power of The Dog: Кастрирането на токсичната мъжественост и тъмните ѝ тайни

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Филмите, които гледах скоро са Army of the dead и Army of thieves като второто е продължение на първото. И двете са много добри.
За сериали бих препоръчал Trapped и Capitani. И двете са минисериали и също са супер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Nightmare Alley (2021)

8/10

....превратностите на Съдбата....

MicrosoftTeams-image-2-2.jpg

няма йекшън....

но бат' Гилермо се е постарал....

муден...муден....муден....спокойно действие 2ч и 5 минути....

последните 15....на тъгъдък....бърза развръзка....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Oculus (2013)

6 / 10

Накратко.....огледало оцеляло през вековете, притежаващо свръхестествените сили да контролира възприятията и съзнанието на хората, карайки ги да вършат убийства или самоубийства, а след това залавя душите им в капан.

Нищо не се споменава за произхода му, действието на филма се развива около младо момче и момиче (брат и сестра),чието семейство е било едно от последните жертви(притежатели). Майката и бащата умират и стават пленници на огледалото ,като за смъртта е обвинено момчето.  То бива изпратено за лечение във психиатрична заведение понеже никой не му вярва за случилото се. След години го пускат ,а на портала го чака сестра му , която е открила огледалото и е съставила план за неговото унищожение.

Филмът не беше лош откъм замисъл...държи в напрежение, но развръзката и финала бяха някак на тъгъдък и напълно неясни на моменти.

Препоръчвам, въпреки всичко си заслужаваше!

198e06abf9d053391dbf08e9e615edb2.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...