Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Последният филм, който гледах...

Jokerface
 Сподели

Препоръчан отговор

https://pics.filmaffinity.com/White_Noise_M_s_all-292241802-large.jpg

White Noise (2005)

Накратко филма разказва историята на известен архитект (Джонатан) ,чиято жена (Сара) изчезва... а в последствие е намерена мъртва при странни обстоятелства.

Няколко дни след инцидента на вратата му се появява мъж (Реймонд) ,който твърди че е разговарял със жена му - но след смъртта й!

Реймонд обяснява ,че не е екстрасенс или медиум ,а използва поредица от аудио и видео приемници с чиято помощ чува и вижда образи от отвъдното.

С негово помощ Джонатан успява да установи контакт с покойната си съпруга чиято душа не намира покой, но в чистилището тя не е сама .... ТАМ СЕ СПОТАЙВАТ "ДРУГИТЕ"!!!

Филмът лично ме грабна засягайки действително съществуващ феномен. Замисълът над който прави сюжетът силен.

Актьорската игра в лицето на главният герой е някак слаба и не в роля за мен. Понеже реагира прекалено хладнокръвно .... сякаш цял живот си говори и вижда призраци.

Въпреки това филма държеше в напрежение и си заслужи гледането, особено ако направите проучване за реалният феномен...определено засилва ефекта от филма.

Екранизацията има и 2ра част , но не я препоръчвам.

Крайна оценка 9/10.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледайте "Alternative Math"

Филмът е около 8 минути, но показва до къде може да доведе прекалената толерантност 😉

Типичен английски хумор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някъв нов сайфай сериал загледах по видеоигра..😁

Видеоиграта никога не съм я захващала, но сериала..поне към серия номер 3 си е добър..

та.. HALO 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

https://pbs.twimg.com/media/FOjI99_XwAo3g9-.jpg

Black Crab (2022)

Накратко, филма разказва мрачната историята на света разтърсен от военен конфликт, след който правителствата рухват и остават само отделни фракций.

Шестима войници изпратени на тайна мисия трябва да транспортират мистериозен пакет през замръзнал архипелаг.

Оказва се че пакетът не е просто оръжие срещу врага , а срещу всички!

Лично филмът ми хареса , сюжетът е силен имайки в предвид ситуацията в света до момента.....карайки ме да се замисля.

Моята оценка за филма 9/10

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

последно гледах Връзка - Българска национална телевизия (bnt.bg)

Един от тези особени загубени български филми които хем са развеселяващи , хем изглеждат като правени от хора които са живели някъде другаде.
Филма също има феминистки елемент и потвърждава пагубната илюзия че мъжете си умират за жените и са готови на всичко за тях.Струва си гледането заради комичния елемент в сценария.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Milkydead написа:

последно гледах Връзка - Българска национална телевизия (bnt.bg)

Един от тези особени загубени български филми които хем са развеселяващи , хем изглеждат като правени от хора които са живели някъде другаде.
Филма също има феминистки елемент и потвърждава пагубната илюзия че мъжете си умират за жените и са готови на всичко за тях.Струва си гледането заради комичния елемент в сценария.

тая с този неприятен мъжки фейс не знам как си я изтраял дори в късометражен филм

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да основния конфликт във филма е ужасно комичен.А мъжествената девойка що годе изигра образа на обидената грозотийка.В сценария участва жена, а филма има американско вдъхновение , там така наречения том бой също винаги печели в края

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

https://zamunda.net/pic/img/bitbucket/rbcpprbr.jpg

RoboCop (2014)

В „Робокоп“ годината е 2028, а мултинационалният конгломерат OmniCorp е център на роботизираните технологии. Произведените от него дронове - безпилотни апарати -печелят американските войни по света, но са забранени от закона в Америка. Въпреки това, управата на корпорацията иска да въведе спорните тегнологии на вътрешния пазар и намира идеална възможност за това.
Алекс Мърфи (Джоел Кинеман) е любящ съпруг, баща и добро ченге, което дава най-доброто от себе си, за да ограничи престъпността и корупцията в Детройт. След като е критично ранен по време на изпълнение на служебния си дълг, OmniCorp виждат своя шанс да създадат полицай - полу-човек, полу-робот.
Докато OmniCorp вече си представят по един Робокоп във всеки град и пресмятат милиардите приходи за техните акционери, пропускат да включат в сметките си, че в машината все още живее човек!

Лично мнение: Римейк на едноименния филм на Едуард Нюмър и Майкъл Майнер от 1987 г, режисиран от бразилеца Хосе Падила.

Сценарият не е лош, като замисълът набляга към животът и семейството на Алекс Мърфи преди и след инцидента който го превръща в РобоКоп.

Въпреки чудесната актьорска игра и удивителни ефекти филмът няма как да засечи оригинала, но си заслужава гледането.

Лична оценка 8/10

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 30.04.2022 г. в 23:22, trasha написа:

https://pbs.twimg.com/media/FOjI99_XwAo3g9-.jpg

Black Crab (2022)

Накратко, филма разказва мрачната историята на света разтърсен от военен конфликт, след който правителствата рухват и остават само отделни фракций.

Шестима войници изпратени на тайна мисия трябва да транспортират мистериозен пакет през замръзнал архипелаг.

Оказва се че пакетът не е просто оръжие срещу врага , а срещу всички!

Лично филмът ми хареса , сюжетът е силен имайки в предвид ситуацията в света до момента.....карайки ме да се замисля.

Моята оценка за филма 9/10

Гледах го ! Хареса ми ! 

на 9.05.2022 г. в 22:50, bornofash написа:

„Портрет на момиче в пламъци”

PortraitofaLadyonFire-dqwzgwhdgpf61.jpg.541b90378fab13c955df36e96ff7f13f.jpg

Вероятно най-красивият филм, който съм гледал 

За най-красив не знам , Но Да !  Доста добро попадение и като режисура и като игра и като сюжет !  

Благодаря , доверих ти се и го изгледах .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, не знам какво точно очаквах, но това ми е любим Герой, и не знам и заради дългото чакане ли, и защото нямаше истински "злодей" с история ли, абе сюжета въобще не ме впечатли. Магии и някво зомби оправиха нещата...

4/10

image_5aaf595e.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 11.06.2022 г. в 10:26, Maleficient написа:

Честно казано, не знам какво точно очаквах, но това ми е любим Герой, и не знам и заради дългото чакане ли, и защото нямаше истински "злодей" с история ли, абе сюжета въобще не ме впечатли. Магии и някво зомби оправиха нещата...

4/10

image_5aaf595e.jpeg

Право в десетката! <3 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...