Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Mozilla Firefox - въпроси и проблеми (част 3)

Препоръчан отговор

БЛАГОДАРЯ ви сърдечно! Проблемът се оказа в антивирусната - мтъсен NOD32 :D Вече го няма и няма и проблем .:) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Ако не е секретно и прикачиш PDF-файла, ще можем (всички от форума) да разберем дали е от регионалните настройки, шрифтовете или се дължи на нещо друго.   1. За да забраниш вградения четец на Лиско,

Sargon III, заразени сте с адуер. Прочетете и изпълнете указанията зад линка. Изчакайте член на HJt  екипа да ви даде указания за по-нататъшни действия. https://www.kaldata.com/forums/topic/

Тя рамта е за да се ползва, ако е в границите на нормалното...явно кешират повече в РАМ,а за по-бързо зареждане на страниците и по-голяма лекота при работа. Лично аз намирам версия 29 за по-лека от пр

Публикувани изображения

Не се прави така!

Setup > Advanced Setup > Web and Email > SSL/TLS > Root Certificate > "Add the root certificate to known browsers", махаш отметката > "OK", поставяш отметката > "OK

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Firefox спират подръжката на Windows XP и Windows Vista

image

Обновленията по сигурността на Firefox за потребители на XP и Vista ще продължат до септември 2017 г.

Цитат

Why is Firefox support ending for Windows XP and Vista users?

Firefox is one of the only browsers to offer any support for Windows XP and Vista. Microsoft itself ended support for Windows XP in 2014 and will end support for Windows Vista in 2017. Unsupported operating systems receive no security updates, have known exploits, and can be dangerous to use, which makes it difficult to maintain Firefox on those versions.

Firefox security updates for XP and Vista users will continue until September 2017, although new features will not be offered. In mid-2017, a final support end date will be announced based on the number of users still on Windows XP and Vista.

Инфо: https://support.mozilla.org/en-US/kb/end-support-windows-xp-and-vista

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За XP да знам, че има хора да го използват. Ама за Виста ... Просто ако някой го използва още... :min04:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Здравейте някой може ли да ми каже как да махна под иконката ?

16128225_609695149231335_515520002_n.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен клик >Properties > Compatibility > Run this program as administrator - махни отметката (ако има)

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щитът е индикация, че програмата евентуално ще има нужда от администраторски права, за да извърши дейност Х.

преди 2 часа, ExaFlop написа:

Десен клик >Properties > Compatibility > Run this program as administrator - махни отметката (ако има)

Това няма да помогне.

Мисля, че се оправяше чрез намаляване нивото на User Account Control-a.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат
  1. Kill the Explorer.exe process by clicking on Start button > Hold down Ctrl+Shift & Right Click on empty area in the Start Menu > Click "Exit Explorer".
  2. Click Ctrl+Shift+Esc keys and open Task Manager.
  3. Click File > New Task > cmd.exe > OK. This will open the command prompt.
  4. Type del /AH "%localappdata%\iconcache.db"
  5. Press [ENTER]
  6. Type explorer.exe
  7. Press [ENTER]

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_vista-files/trying-to-remove-unwarranted-uac-shield-overlay/496ff712-be7c-4de8-b12b-d386ff382f86

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, alex_90 написа:

Здравейте някой може ли да ми каже как да махна под иконката ?

16128225_609695149231335_515520002_n.jpg

И аз това го имам на много програми лошо ли е това .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много мразя сайтовете, които не ме пускат с включен блокър, а Файърфокс (и Хром май, нали?) си имат вграден такъв. Принципно, такива сайтове, въобще не ги посещавам, щото ти извиват ръцете, но има и ценни сайтове, като Wired. Копирайте и пейст името на статията в Google. Като излезе резултата, цъквате малкия триъгълник под заглавието, избирате "кеширана" версия и voila!

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:-G0c24ANghEJ:www.forbes.com/sites/leemathews/2017/01/16/firefox-update-kills-sneaky-tracking/+&cd=1&hl=bg&ct=clnk&gl=bg&client=firefox-b

Ако на някой му е полезно. Иначе сайтовете, които ми казват: "Ние се издържаме с посещения. Моля, изключи си блокъра, за да ни помогнеш" - не ми извиват ръцете - ги зареждам с Vivaldi и рефрешвам даже няколко пъти... :)

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има скриптове за заобикаляне на anti-adblockers

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Chrome не е с вграден, Opera е.

Ако имаш нещо от сорта на AdBlock (Plus) или UBlock (Origin) - те имат опции за изключване само на определени сайтове. Натам отиват нещата, но пак е по-добре от руските платени сайтове. Имаше един посветен на Windows (10) май такъв... все още си го има де. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито Хром, нито Мозила имат вградени блокери.Гугъл правят луди пари от реклама,та не виждам как ще сложат вграден блокатор на браузъра си.В   UBlock Origin от настройките има опция Anti-Adblock Killer,която ти позволява да посещаваш такива саитове с включен блокатор на реклами,но разбира се, номера не работи навсякъде........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...

Със зор си намерих един облик извън Aistralis и Lavadox който иска:

https://addons.mozilla.org/bg/firefox/addon/nuvola-ff/

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/aeon-small/?src=cb-dl-created

Редактирано от _Alex&Vanko_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Може ли някой да ми обасни какво да направя за да мога да инсталирам наново Мозила

След като премахнах програмата се опитах да я инсталирам наново но ми се появи този проблем, и не ми позволява да кача която и да е версия.

Свалих си Opera и Maxton но със тях не мога да играя дадена игра в Facebook,мозилата ми харесваше повече за сърфиране в нета,не забиваше също така като Maxton.

1-1-1.jpg.f0a44a9ac4e2fe6047f5d1ad88d36e79.jpg

Редактирано от bebo_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинсталирал ли си в момента старата лисица?
Ако да - отвори This PC и в адресната лента напиши 
%appdata%\Mozilla
и натисни Enter
В тази папка изтрий папката Firefox

Стартирай инсталатора на Firefox

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, ExaFlop написа:

Деинсталирал ли си в момента старата лисица?
Ако да - отвори This PC и в адресната лента напиши 
%appdata%\Mozilla
и натисни Enter
В тази папка изтрий папката Firefox

Стартирай инсталатора на Firefox

Да дейнсталирах я от Control Panel/ Add or Remove Programs  и май много сбърках,трябваше да я деинсталирам примерно със програмата Revo Uninstaller Pro но все казват програми да се трият от Control Panel 

Искам само да добавя че аз съм със Windows XP ако това има някакво значение.

Изтрих папката , отново се появява това нещо и не ми позволява да я инсталирам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да нямаш инсталирана програма за защита от криптовируси?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, ExaFlop написа:

Да нямаш инсталирана програма за защита от криптовируси?

Това са програмите които ползвам както и Nod 32 но той не е ъпдейтван от много отдавна.

Интересно е ,че повечето от тези програми съм ги ползвал и преди когато съм преинсталирал Мозилата.

Имах също и тези приложения за Мозилата

No Script Security

Adblock Plus

1-1-1 aaaa.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виновникът за проблема се казва CryptoPrevent.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, ExaFlop написа:

Виновникът за проблема се казва CryptoPrevent.

След като го деинсталирах CryptoPrevent проблема се реши,наново си качих Мозилата.

Хилади благодарности за бързата помощ.

Сега ще си кача наново приложенията за Мозила и се надявам да няма проблем отново.

Още веднъж благодаря за всичко ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И можеш пак да си сложиш CryptoPrevent,  но не го забравяй, че го имаш! :) 

преди 1 час, bebo_ написа:

Nod 32 но той не е ъпдейтван от много отдавна

Задължително го обнови!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега го инсталирах имам един странен проблем като скролвам по някога ми реже страницата както при игрите изисква V-Sync за да се оправи. А тук в Firefox как става..

П.С Мисля, че е от хардуерното ускорение но като сложа отметката пък ми прави насичания в Twitch.

Редактирано от Devastation (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Devastation написа:

Сега го инсталирах имам един странен проблем като скролвам по някога ми реже страницата както при игрите изисква V-Sync за да се оправи. А тук в Firefox как става..

П.С Мисля, че е от хардуерното ускорение но като сложа отметката пък ми прави насичания в Twitch.

Прилича на проблем с видео драйвъра - преинсталация или актуализация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване