Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Mozilla Firefox - въпроси и проблеми (част 3)

Препоръчан отговор

Аз се чудя няма ли кой да се захване и да обнови или поне да създаде алтернативна добавка на CheckPlaces. За толкова години няма добра такава нито за Firefox, нито за Chrome (поне от ревютата им в Google Store за повечето от наличните такива, а и доста от тях също бяха премахнати от там през годините), така че новата опция за ползване на добавките на Chrome в FF 48 също не е решение...AM-DeadLink не е обновявана от години, да се запази списъка с любимите страници в HTML и след това да се използва XENU или ScrapeBox за да се премахнат невалидните линкове и след това да се импортнат обравно в Лиско май също не е решение, защото често става омазване на групирането и трябва човек да си ги групира наново.... Последната версия модната от потребител (2.6.5) макар да е рисково да се използва от широката общественост (защото не се знае какво е добавил потребителя, който е я обновил) поне работеше с 47.0.1 с опцията xpinstall.signatures.required = false...В 48 вече номера не върви и добавката е перманентно забранена и заобиколно решение няма (има, но е смотано - да я пратя за да получа временно подписана добавка):

http://daniel-lange.com/archives/71-Checkplaces,-SortPlaces-...-preserving-these-and-other-excellent-Firefox-add-ons.html

Цитат

You can get signed version easily. Just create an account on addons.mozilla.org and submit the addon + check that it won't be listed on AMO. Then you will get only preliminary checks and you can download your signed copy of extension and host it here.

I did it now for CheckPlaces and it got automatically signed. I just had to change 2 things:

1) ID which was considered duplicate, so I had to change it 2) maxSupportedVersion can be only 48, not higher.

И сега или трябва да си стоя на 47.0.1, което е и компромис със сигурността или да забравя за CheckPlaces напълно...Баси...има добавки за всичко, но не и за едно толкова важно начинание. Да не говорим, че CheckPlaces обединяваше и функционалността за презареждане на favicons и така се спестяваше нуждата от инсталиране на добавка и за тази цел. Направо е абсурдно. Самия екип на FF не може ли да се размърда и да създаде вградена опция. Писах им, че ако не се измисли нещо в тази насока и ще си остана на 47.0.1, но едва ли им дреме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Ако не е секретно и прикачиш PDF-файла, ще можем (всички от форума) да разберем дали е от регионалните настройки, шрифтовете или се дължи на нещо друго.   1. За да забраниш вградения четец на Лиско,

Sargon III, заразени сте с адуер. Прочетете и изпълнете указанията зад линка. Изчакайте член на HJt  екипа да ви даде указания за по-нататъшни действия. https://www.kaldata.com/forums/topic/

Тя рамта е за да се ползва, ако е в границите на нормалното...явно кешират повече в РАМ,а за по-бързо зареждане на страниците и по-голяма лекота при работа. Лично аз намирам версия 29 за по-лека от пр

Публикувани изображения

преди 8 минути, B-boy/StyLe/ написа:

но едва ли им дреме

99% точно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

И сега или трябва да си стоя на 47.0.1, което е и компромис със сигурността или да забравя за CheckPlaces напълно...

Под CENTOS ползвам Firefox ESR (издание с удължена поддръжка), която излиза на по- големи интервали от време, като се актуализира само с обновление по сигурността.

Последната версия е 45, актуализирана за последно вчера и в която са покрити всички уязвимости до версия 48.

http://s19.postimg.org/fdqhede2b/FESR.png

Почти съм сигурен, че подобно издание е достъпно и за Windows. Ако го намерите, ще си решите проблема със сигурността, докато излезе добавката за някоя от следващите версии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, знам за ESR изданията, но не съм фен на разните му там разновидности...ESR, PaleMoon, WaterFox, CyberFox и прочие. Но май към момента нямам голям избор освен да сложа ESR или някой от Nighty билдовете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Да, знам за ESR изданията, но не съм фен на разните му там разновидности...ESR, PaleMoon, WaterFox, CyberFox и прочие. Но май към момента нямам голям избор освен да сложа ESR или някой от Nighty билдовете.

Мисля, че грешите в представата си за браузъра. Това не е клон на Firefox. Това е официално издание на Mozilla  за специфични нужди.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, cybercop написа:

Мисля, че грешите в представата си за браузъра. Това не е клон на Firefox. Това е официално издание на Mozilla  за специфични нужди.

Да, знам, версия за разработчици е. Но все пак съм си фен на потребителската версия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Да, знам, версия за разработчици е. Но все пак съм си фен на потребителската версия.

На мен ми е все тая, дали ползвам ESR или Stable, която до първата кръпка не е чак толкова стабилна. Щом ми върши работа и се кърпи редовно, номера на версията не ме интересува.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ви бърка да поддържате 2 версии? С един профил. Място? :)

Така винаги имате два пищова в кобура.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искате да отворите FF във вече зареден FF

chrome://browser/content/browser.xul

Не знам що за простотия е това.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, инсталирал съм последната версия на firefox, но искам да променя кодирането на страниците от "Unicode" на Кирилица (windows). Правя го като влизам в "Изглед" и оттам го променям ръчно. Работата е там, че искам когато отворя браузъра и кодирането да ми е кирилица, а не уникод и да трябва да го променям ръчно за всяка страница всеки път. Как да стане това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никак. Браузърът е интерпретатор на съдържание от сървър към клиент. Кодировката може да се укаже по три начина. Заглавка от сървъра, джаваскрипт или html-мета таг. На вас ви е предоставена възможност, да подбирате желана кодировка, в случай че ответната страна е забравила да посочи един от начините.

поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, FD GOD написа:

Здравейте, инсталирал съм последната версия на firefox, но искам да променя кодирането на страниците от "Unicode" на Кирилица (windows). Правя го като влизам в "Изглед" и оттам го променям ръчно. Работата е там, че искам когато отворя браузъра и кодирането да ми е кирилица, а не уникод и да трябва да го променям ръчно за всяка страница всеки път. Как да стане това?

Защо мислите че уникод няма кирилица? И настроена ли е правилно локализацията на ОС?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами някои страници ми ги показва питанки. Езиковите настройки на компютъра са нормални. Като отида на изглед и цъкна на "Кирилица (windows)" страниците се показват нормално. На другите браузъри( Chrome; Firefox;) нямам такъв проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, FD GOD написа:

Ами някои страници ми ги показва питанки. Езиковите настройки на компютъра са нормални. Като отида на изглед и цъкна на "Кирилица (windows)" страниците се показват нормално. На другите браузъри( Chrome; Firefox;) нямам такъв проблем.

Последно с кой броузер имате проблем

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Chrome и Internet Explorer нямам проблем. Само с Firefox излизат питанките. Объркал съм се в предишния пост...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, FD GOD написа:

С Chrome и Internet Explorer нямам проблем. Само с Firefox излизат питанките. Объркал съм се в предишния пост...

Пуснете връзка към един сайт, при който излизат питанки , за да го разгледам. Unicode е универсален формат и, досега не съм имал проблеми с него. Поддържа без проблем и символите на кирилица. Фирмените формати са с тенденция да отпадат от настройките по подразбиране в повечето приложения.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да докладвам ако някой види следното съобщение във Firefox-a докато се опитва да влезне в страницата на рутера си (192.168.0.1 и т.н.) => You have no authority to access this router

но страницата работи в други браузъри като Internet Explorer означава, че трябва да пипне следните настройки в about:config

Освен споменатата в интернет => network.http.sendRefererHeader която трябва да се направи на 2 от 0 (ако потребителя е пипнал настройките по privacy-то)

http://www.ghacks.net/2015/01/22/improve-online-privacy-by-controlling-referrer-information/

при мен се наложи да сменя и следната:

network.http.referer.XOriginPolicy на 0 от 2

Като цяло винаги си проверявам страниците след въвеждането на настройки в профила на Лиско, но скоро не бях влизал в страницата на рутера си те така. След доста човъркане открих виновниците.

Четох, че има начин да се добави 192.168.0.1 директно в настройките и така няма да се налага да понижавам privacy-то, но не разбрах как точно става това?

It needs to be set to set to root URI of router IP address, e.g. http://192.168.0.1/

https://plus.google.com/+PavolBabinčák/posts/Syo7bnQUWGL

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добави в hosts файла:
192.168.0.1 router

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, ExaFlop написа:

Добави в hosts файла:
192.168.0.1 router

Не мисля, че в темата се говореше за hosts файла. По-скоро за някои от настройките в about:config:

Цитат

Thanks a lot, that finally worked. I used Modify Headers in Firefox, to set it to http://192.168.0.254

Все тая де. Важното е, че си реших проблема и просто докладвах за да могат да се оправят и други с подобен проблем след пипане на настройките. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Здравейте,четох из гуугъл и форумите ,но не открих нищо което да помогне.Adobe flash постоянно се срива обновила съм с най новата

версия както браузъра Mozzila така и флаш за 64 бит версия.Няколко пъти деинсталирах напълно и изцяло flash,но без никакъв резултат...

Adobe flash 23.0.0.162

версия

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затворете всички браузъри, проверете в диспечера на задачи дали няма останал някой процес на браузър активен. Ако има такъв, щракнете на него и натиснете клавиш Del(Delete). Ако има и други процеси на браузъри повторете операцията с Del.
Изтеглете на работния плот инструмента за деинсталиране на флаш, щракнете по иконата на файла с десен бутон и
изберете Run as administrator. Следвайте съветниика
Инсталирайте необходимите компоненти за флаш (ActiveX за Internet Explorer, plugin за Firefox...)
Проверка на флаша тук:
http://www.adobe.com/software/flash/about/

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Фея написа:

Здравейте,четох из гуугъл и форумите ,но не открих нищо което да помогне.Adobe flash постоянно се срива обновила съм с най новата

версия както браузъра Mozzila така и флаш за 64 бит версия.Няколко пъти деинсталирах напълно и изцяло flash,но без никакъв резултат...

Adobe flash 23.0.0.162

версия

А имате ли специфична причина да го ползвате?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма никаква нужда от флаша вече,още повече,че официално от 29-и този месец самата компания снема неговата потдръжка и няма да може да бъде теглен дори от официалната страница

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Затворете всички браузъри, проверете в диспечера на задачи дали няма останал някой процес на браузър активен. Ако има такъв, щракнете на него и натиснете клавиш Del(Delete). Ако има и други процеси на браузъри повторете операцията с Del.
Изтеглете на работния плот инструмента за деинсталиране на флаш, щракнете по иконата на файла с десен бутон и
изберете Run as administrator. Следвайте съветниика
Инсталирайте необходимите компоненти за флаш (ActiveX за Internet Explorer, plugin за Firefox...)
Проверка на флаша тук:
http://www.adobe.com/software/flash/about/

Благодаря,мисля че се стабилизира положението с сривовете! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване