Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Mozilla Firefox - въпроси и проблеми (част 3)

Препоръчан отговор

Амм видях, че в опцийте на лисицата има настройка за Performance та нека да го споделя, който не знае. (току що го научих аз) в Options->General->Performance има отметка на Use recommended performance settings. Можете да ънчекнете и да си изберете числото според вашия процесор по default е 4 моя е 2 ядрен CPU и го направих на 2 и се усеща голяма разлика в рамта и натоварването на процесора. Преди това беше много тромов, но след тази настройка е доста по-добре.

Untitled.jpg

1.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Ако не е секретно и прикачиш PDF-файла, ще можем (всички от форума) да разберем дали е от регионалните настройки, шрифтовете или се дължи на нещо друго.   1. За да забраниш вградения четец на Лиско,

Sargon III, заразени сте с адуер. Прочетете и изпълнете указанията зад линка. Изчакайте член на HJt  екипа да ви даде указания за по-нататъшни действия. https://www.kaldata.com/forums/topic/

Тя рамта е за да се ползва, ако е в границите на нормалното...явно кешират повече в РАМ,а за по-бързо зареждане на страниците и по-голяма лекота при работа. Лично аз намирам версия 29 за по-лека от пр

Публикувани изображения

преди 26 минути, iAppleBeats написа:

Амм видях, че в опцийте на лисицата има настройка за Performance та нека да го споделя, който не знае. (току що го научих аз) в Options->General->Performance има отметка на Use recommended performance settings. Можете да ънчекнете и да си изберете числото според вашия процесор по default е 4 моя е 2 ядрен CPU и го направих на 2 и се усеща голяма разлика в рамта и натоварването на процесора. Преди това беше много тромов, но след тази настройка е доста по-добре.

Аз пък що ли си мисля, че не става въпрос за ядрата на процесора, а за броя на стартираните процеси... което не е едно и също...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Joss Bomon написа:

Аз пък що ли си мисля, че не става въпрос за ядрата на процесора, а за броя на стартираните процеси... което не е едно и също...

Цитат

When the number of content processes is higher than the number of CPU cores on the specific machine, it will lead to high and inefficient CPU usage.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, iAppleBeats написа:

А  hyper-threading дали няма значение тук?При наличие на 2 процесорни ядра и hyper-threading, системата,респективно браузъра вижда 4 логически ядра.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Слави Маринов написа:

А  hyper-threading дали няма значение тук?При наличие на 2 процесорни ядра и hyper-threading, системата,респективно браузъра вижда 4 логически ядра.....

На това не знам, не мога да отговоря. Просто споделям това, което видях. Тествал съм го и при мене действа. Производителността и товаренето(преди да го направя това много тромав беше) на някой може да е от полза.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, iAppleBeats написа:

На това не знам, не мога да отговоря. Просто споделям това, което видях. Тествал съм го и при мене действа. Производителността и товаренето(преди да го направя това много тромав беше) на някой може да е от полза.

Хах,ми направи го на 1 ядро да стане още по-бърз..........в това няма логика,няма как да се използват по-малко ресурси и мощ и да работи по-бързо и добре!Един добре направен и оптимизиран браузър би трябвало да използва наличният хардуер оптимално,без да му задаваш подобни неща.:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Слави Маринов написа:

Един добре направен и оптимизиран браузър би трябвало да използва наличният хардуер оптимално,без да му задаваш подобни неща.:)

Да, ама Firefox е ламя и като имаш 160 отворени таба и компа не ти е последен писък на модата, сещаш се, че нещата ескалират до крашване и рестартиране на компютъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, аm-аm написа:

като имаш 160 отворени таба

Покажи който и да е браузър със 160 отворени таба!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, iAppleBeats написа:

When the number of content processes is higher than the number of CPU cores on the specific machine, it will lead to high and inefficient CPU usage.

Избора от падащото меню е на брой процеси, а не на брой ядра! Виждаш, че ограничението е от 1 до 7, при наличие на процесори с повече от 7 ядра. Елементарно е, че като ограничиш броя на процесите, това ще се отрази на работата на слаб процесор. Идеята на увеличения брой процеси е друга - при крашване на единия, това да не се отрази на останалите и целия браузер да забие /елементарно казано/.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страшно доказателство представи. Май, някой пак пише, колкото да регистрира активност...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

*ах ги в хейтърите *ах ги в нещото то да не споделиш някаква информация за някой който може да му е полезна и всички те нападат

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, DarkEdge написа:

Покажи който и да е браузър със 160 отворени таба!

До сега не бях отварял 160 таба. Никакви проблеми.
8Jw40rSN

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама това са 16 таба, не 160

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И дисплеят ти сигурно е 110", да? :ph34r:

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.10.2018 г. в 12:38, DarkEdge написа:

Страшно доказателство представи. Май, някой пак пише, колкото да регистрира активност...

Нови доказателства, че не си в час не са нужни. Това е доказано твърдение. Само в една от папките, които са на лентата ми с отметки, има 130 съхранени страници. Когато избера опцията да ги отворя наведнъж ми извежда съобщение точно колко са. 130. А отворените, с които всеки път стартирам FireFox при едно принудително затваряне ми изписа колко са - над 160.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.10.2018 г. в 14:44, nikola_s написа:

Повече от 160 са.

преди 1 час, аm-аm написа:

при едно принудително затваряне ми изписа колко са - над 160.

Хм, как така двама потребители с един и същ брой табове. А и точно на теб без графично доказателство (само нещо написано) посмъртно не мога да повярваам. А ти си твърди каквото си искаш...
Що ли ми намирива на мултиакаунтинг?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, DarkEdge написа:

Хм, как така двама потребители с един и същ брой табове. А и точно на теб без графично доказателство (само нещо написано) посмъртно не мога да повярваам. А ти си твърди каквото си искаш...

Много си смотан. Не стига, че не знаеш, ами и клеветиш. В крайна сметка потвърждаваш мнението ми за теб, както и че си попаднал на точното място. Успех like.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, DarkEdge написа:

"Щото" така ти изнася. Щото не знаеш кога да си траеш. Ако беше иезгледал клипчето щеше да видиш че отворените тебове са поне 200.
Двама различни човека сме за протокола.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здрасти! От днеска мозилата не ме пуска в фейсбука. Показва ми този прозорец. Защо така? Деинсталирах я с гекунинсталер и я инсталирах наново ама пак това показва.  Операта не ми показва така, и там е нормално. Как да оправя мозилата?

Само в фейсбука

Bez-imeD8zVV9BQTkBKtHd8EHrb1539876339.jp

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че проблема е в браузъра. С каква антивирусна си?

1. Може да се опита да се смени следната настройка в about:config в адресната лента на Mozilla

security.ssl.enable_ocsp_stapling

и да се смени на false

2. По-добре да се провери настройката на антивирусната програма при сканиране на мрежовия трафик. Аз имах подобен проблем и го реших като спрях сканирането на криптираните връзки в Kaspersky Free Antivirus:

https://i.imgur.com/wiEgF7L.png

Но това е прекалено драстично и може просто да добавя проблематичните сайтове (които са доверени за мен) в изключенията на програмата и да видя как ще бъде положението.

Добавено: Да, слагането на проблемите сайтове в изключението помага и така не се налага спиране на сканирането за криптирания трафик.

Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алтернатива за решаван на проблема - добавяне на сертификата на защитата в склада за сертификати на машината:

https://kb.adguard.com/en/windows/solving-problems/connection-not-trusted

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване