Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Mozilla Firefox - въпроси и проблеми (част 3)

Препоръчан отговор

преди 1 час, rado84 написа:

И Mozilla

Голям кеф е като сбориш нещо сам, нали?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Ако не е секретно и прикачиш PDF-файла, ще можем (всички от форума) да разберем дали е от регионалните настройки, шрифтовете или се дължи на нещо друго.   1. За да забраниш вградения четец на Лиско,

Sargon III, заразени сте с адуер. Прочетете и изпълнете указанията зад линка. Изчакайте член на HJt  екипа да ви даде указания за по-нататъшни действия. https://www.kaldata.com/forums/topic/

Тя рамта е за да се ползва, ако е в границите на нормалното...явно кешират повече в РАМ,а за по-бързо зареждане на страниците и по-голяма лекота при работа. Лично аз намирам версия 29 за по-лека от пр

Публикувани изображения

преди 12 минути, adersa написа:

Явно не си чел от скоро ит новините . Хром също така пускат за зловреден всеки сайт който не е защитен с HTTPS .

и днеска пробвах на тела си да видя и наистина сайт с HTTP връзка хром го мисли за зловреден .

rado84 така ще е  вече както писах по горе и за сайтовете ще се отнася и сигурно и за добавките вече ще ги броят като зловредни . Понеже не използвам адблокера за реклами в хром как е там положението ?

От тези добавки се възползват хакерите и ни крадат личните данни после да не ми ревете точат ми пари от сметката  без да знам ...

Това са пълни глупости! Адблокърите, които ползвам, ги ползвам от мноооого отдавна и няма нищо такова с източване. Просто това е война на създателите на реклами с адблокерите и ако си някоя тъпа софтуерна овца и се хванеш на въдицата, директно ти премахват всички адблокери и могат спокойно да те заливат с помии, с копачки и какво ли още не.

преди 2 минути, DarkEdge написа:

Голям кеф е като сбориш нещо сам, нали?

О, да! :D  И особено като имаш "дълбоки" настройки да го направиш сам. Хромът няма такова нещо като about:config.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, rado84 написа:

Хромът няма такова нещо като about:config

Бега бе!Ми chrome://flags какво е?Плитки настройки сигурно!:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Слави Маринов написа:

Бега бе!Ми chrome://flags какво е?Плитки настройки сигурно!:)

И пак не са толкова подробни и неограничени колкото в Лисицата, така че "да", може да се каже, че са плитки настройки. :D 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая при хрома настройката е:
Protect you and your device from dangerous sites

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, rado84 написа:

И пак не са толкова подробни и неограничени колкото в Лисицата

С приказки казани намерки не ми се занимава!Тя "неограничената" лисица нали доскоро имаше 5-10 добавки и другите ги бяха орязали,ма  си тръгнал да сравняваш и да говориш за възможности!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво са ѝ орязали. Всичко си има. Това, че някой разработчик поради някаква причина е престанал да си поддържа добавката не означава, че нещо е орязано.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.07.2018 г. в 20:07, rado84 написа:

Не знам какво са ѝ орязали. Всичко си има. Това, че някой разработчик поради някаква причина е престанал да си поддържа добавката не означава, че нещо е орязано

Щом разбирач и фен на лисицата не знае какво стана с добавките след излизането на версия 57(Quantum) няма какво да говорим!Никой нищо не е престанал да поддържа,просто мозила смениха подхода с добавките!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Слави Маринов написа:

просто мозила смениха подхода с добавките!

Това го знам, но бързо му намерих решение:
firefox-blocklist.png

+

extensions.blocklist.enabled --> false

и сега ми ядат... подхода.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, rado84 написа:

и сега ми ядат... подхода.

И какво общо имат тези настройки с добавките?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Слави Маринов написа:

И какво общо имат тези настройки с добавките?

Не си малък, можеш и сам да си потърсиш какъв е този блоклист в Лисицата. Тогава и ще ти светне какво общо имат тези настройки с добавките.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Следния проблем и нямам представа как се поправя. Лиско не иска да отваря нищо  https://support.mozilla.org/en-US/kb/error-codes-secure-websites

Засега това опитах

1.Изтрих и нанова инсталирах Лиско

2.Преместих и преименувах профила в друг дял дял

3.Почистих и нанов стартирах Лиско

4.Изтрих cert9  от профилната папка

Нямам инсталиран антивирусна на Avast, Bitdefende, r Bullguard,  ESET или Kaspersky. Няма и Family Setting. 

Система Windows 10 Pro 64 bit 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в другите браузъри каква е ситуацията?
Блокер на реклами като Adguard има ли инсталиран?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, DarkEdge написа:

А в другите браузъри каква е ситуацията?
Блокер на реклами като Adguard има ли инсталиран?

Да има. Има и Panda инсталирана. Освен да кажа на Лиско да ползва на windows сертификатите, друго не ми остава в about:config.

https://support.umbrella.com/hc/en-us/articles/115000669728-Configuring-Firefox-to-use-the-Windows-Certificate-Store

security.enterprise_roots.enabled

Стана. Доста странно от Лиско за потребителите.  Както и да е, ако някой има същият проблем едно от решението е това.

Затези, които имат инсталиран Adguard. Трябва само да преинсталирате сертификатите. Друго не се изисква

44vw2wee.jpg

https://kb.adguard.com/en/windows/solving-problems/connection-not-trusted

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, acnekt написа:

Затези, които имат инсталиран Adguard. Трябва само да преинсталирате сертификатите. Друго не се изисква

Ако това не сработи (случва се на някои машини), в Настройки, раздел Мрежа се преминава от
Автоматично филтрирай трафика на приложенията
на
Използвай AdGuard като HTTP прокси

на 30.07.2018 г. в 18:11, rado84 написа:

3. extensions.blocklist.enabled - стойност false

Що си мисля, че само този ключ ще свърши работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, DarkEdge написа:

Ако това не сработи (случва се на някои машини), в Настройки, раздел Мрежа се преминава от
Автоматично филтрирай трафика на приложенията
на
Използвай AdGuard като HTTP прокси

Що си мисля, че само този ключ ще свърши работа.

Добрe ще пробвам и това след малко. Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, acnekt написа:

Добрe ще пробвам и това след малко. Благодаря.

Щом вече си решил проблема, не пипай това, което работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mozilla премахна  23 добавки за Firefox, които са проследили потребителите и изпращали данни на отдалечени сървъри.Списъкът с блокирани добавки включва "Web Security" - ориентирана към сигурността добавка за Firefox с над 220 000 потребители, която е била в центъра на противоречията тази седмица, след като беше уловена при изпращането на историята на сърфиране на потребителите на сървър, намиращ се в Германия.
По това време инженерите на Mozilla заявиха, че ще прегледат поведението на добавката. Но след първоначалния отчет няколко потребители съобщиха за други добавки, показващи подобни модели за събиране на данни, някои от които изпратиха данни на същия сървър, където "Web Security" също изпращаше информация.

Източник: Mozilla Removes 23 Firefox Add-Ons That Snooped on Users

Пълният списък:

Web Security
Browser Security
Browser Privacy
Browser Safety
YouTube Download & Adblocker Smarttube
Popup-Blocker
Facebook Bookmark Manager
Facebook Video Downloader
YouTube MP3 Converter & Download
Simply Search
Smarttube - Extreme
Self Destroying Cookies
Popup Blocker Pro
YouTube - Adblock
Auto Destroy Cookies
Amazon Quick Search
YouTube Adblocker
Video Downloader
Google NoTrack
Quick AMZ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Отметките в Мозилката показват семпла информация при десен бутон върху тях - вече не виждам полетата за коментар и адрес, а само заглавие.

Да не съм бутнал нещо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, то си пише в changelog-a, че ги премахват и е добре да се направи бекъп на файла съдържащ отметките и техните описания.

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/62.0/releasenotes/

Removed the description field for bookmarks. Users who have stored descriptions using the field may wish to export these descriptions as html or json files, as they will be removed in a future release.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Бъг във в.70 срива браузъра и операционната система:
Още тук

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване