Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Снимки на Вашия Linux - част 2

cybercop
 Сподели

Препоръчан отговор

• Отговори 4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 1 час, vpvelev написа:

@Валсо сложи някоя по-весела мадама. Тая е много умислена :)

Извинявам се, че е извън темата но не разбирам, защо различни потребители във форума са се представили като мъже а са с някакви женски снимки за аватари?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, vpvelev написа:

@Валсо сложи някоя по-весела мадама. Тая е много умислена :)

Не е умислена, просто кадърът е такъв. :)

spacer.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

PCLinuxOS, инсталаторът предлага възможност за избор на f2fs файлова система.

spacer.png

spacer.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 12.01.2022 г. в 21:55, vpvelev написа:

Засега се застоях доста време (3-4 месеца) на ArcoLinux+Cinnamon :)

Screenshot-from-2022-01-12-21-47-28.png

Може ли да качиш някъде конфигурацията ти на конки и да дадеш линк? Има неща, които искам да видя как са направени, за да си ги направя на моето конки с моите настройки.

А може и тук просто да я пейстнеш в код тага - както предпочиташ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Валсо написа:

Може ли да качиш някъде конфигурацията ти на конки и да дадеш линк? Има неща, които искам да видя как са направени, за да си ги направя на моето конки с моите настройки.

А може и тук просто да я пейстнеш в код тага - както предпочиташ.

Това конки го взех отнякъде, но вече не помня къде беше.

Промених го с мои картинки само и цветове донякъде.

Няма смисъл да ти пращам цялата папка, ще се ориентираш по пътя за съответните картинки.

Цитат

--[[
]]
conky.config = {
   alignment = 'top_right',
   background = true,
   border_width = 10,
   cpu_avg_samples = 1,
   default_color = 'white',
   default_outline_color = 'white',
   default_shade_color = 'white',
   double_buffer = true,
   draw_borders = false,
   draw_graph_borders = true,
   draw_outline = false,
   draw_shades = false,
   use_xft = true,
   font = 'Exo 2:size=9:semibold',
   gap_x = -1270,
   gap_y = 10,
   imlib_cache_size = 10,
   minimum_height = 2980,
   minimum_width = 316,
   maximum_width = 316,
   net_avg_samples = 2,
   no_buffers = true,
   out_to_console = false,
   out_to_stderr = false,
   extra_newline = false,
   own_window = true,
   own_window_class = 'Conky',
   own_window_colour = 'Black',
   own_window_type = 'default',
   own_window_transparent = false,
   own_window_argb_visual = true,
   own_window_argb_value = 100,
   own_window_hints = 'undecorated,skip_taskbar,skip_pager,below',
   stippled_borders = 0,
   short_units = false,
   text_buffer_size = 512,
   update_interval = 1,
   uppercase = false,
   use_spacer = 'none',
   show_graph_scale = true,
   show_graph_range = false

}
conky.text = [[
# Colors
#
# purple == D14EE3
# purple 2 == D77FE3
# purple 3 == B03BC3
# blue == 77d3f4
# blue 2 == 33b5e5
# blue 3 == 0099cc
# green == 75b704
#
### SYSTEM
${font Exo 2:semibold}${color D14EE3}[ SYSTEM :${color 77d3f4}: ${nodename}${color D14EE3} ] ${voffset 2}${hr 2}${voffset 0}$color
${voffset 10}${font Exo 2:semibold:size=11}${color 77d3f4}Kernel Version: ${voffset -3}${font Exo 2:light:size=13}${alignr}${color D77FE3}${kernel}
${voffset 0}${font Exo 2:semibold:size=11}${color 77d3f4}System Uptime: ${voffset -3}${font Exo 2:light:size=13}${alignr}${color D77FE3}${uptime}
${image ~/.config/conky/images/medallion-gold-180x180.png -p 110,40 -s 110x110}

### CPU
${voffset 20}${font Exo 2:semibold}${color D14EE3}[ CPU ] ${voffset 2}${hr 2}${voffset 0}$color
${image ~/.config/conky/velev_conky_1/icons/AMD-RyZen.jpg -p 0,170 -s 120x120}${color red}${voffset 0}${font Exo 2:bold:size=15}${alignr}AMD® Ryzen™ 1200
${voffset 0}${alignr}${color White}${font Exo 2:light:size=20} Temp:  ${execi 10 sensors | grep 'Tdie' | awk {'print $2'}}
${voffset 0}${alignr}${color D77FE3}${font Exo 2:light:size=16} CPU Fan:  ${execi 10 sensors | grep 'fan1' | awk {'print $2'}} rpm
${voffset 0}${alignr}${color D77FE3}${font Exo 2:light:size=16} Back Fan:  ${execi 10 sensors | grep 'fan2' | awk {'print $2'}} rpm
${voffset 0}${alignr}${color D77FE3}${font Exo 2:light:size=16} Front Fan:  ${execi 10 sensors | grep 'fan3' | awk {'print $2'}} rpm

### CPU CORES
${voffset -30}${font Exo 2:size=12}${color white}${freq 1} MHz${goto 95} ${freq 2} MHz${goto 176}${freq 3} MHz${goto 258}${freq 3} Mhz
${voffset -4}${color 77d3f4}${cpubar cpu1 8,73}${goto 95}${cpubar cpu2 8,73}${goto 176}${cpubar cpu3 8,73}${goto 258}${cpubar cpu4 8,73}
${voffset -5}${font Exo 2:size=12}${color white}${cpu cpu1}%${goto 95} ${cpu cpu2}%${goto 176}${cpu cpu3}%${goto 258}${cpu cpu4}%
### TOP CPU PROCESSES
${voffset 10}${color b4ebff}PROCESS (${processes}) ${goto 157}${color D14EE3}CPU%${color b4ebff}${goto 220}MEM${alignr}PID
${voffset -10}${color 777777}${stippled_hr}${voffset -2}
${color 77d3f4}${top name 1} ${goto 150}${top cpu 1}%${goto 215}${top mem_res 1}${alignr}${top_mem pid 1}
${color 33b5e5}${top name 2} ${goto 150}${top cpu 2}%${goto 215}${top mem_res 2}${alignr}${top_mem pid 2}
${color 0099cc}${top name 3} ${goto 150}${top cpu 3}%${goto 215}${top mem_res 3}${alignr}${top_mem pid 3}
${color 0099cc}${top name 4} ${goto 150}${top cpu 4}%${goto 215}${top mem_res 4}${alignr}${top_mem pid 4}
### GPU (Nvidia)
${voffset 5}${font Exo 2:semibold}${color D14EE3}[ GPU ] ${voffset 2}${hr 2}${voffset 0}$color
${alignc 0}${color Green}${font Space age:size=12,5}ZOTAC GAMING GeForce
 GTX 1660 Ti AMP 6GB GDDR6
 ${color D14EE3}${font Exo 2:size=14}${execi 10 nvidia-smi -q -d POWER | grep Draw}
${image ~/.config/conky/velev_conky_1/icons/geforce-logo.png -p 240,570 -s 80x50}
${voffset -10}${color FFFFFF}${font Ubuntu:size=44}             ${nvidia temp}${font Exo 2:bold:size=18}${voffset -20}°C
${voffset -60}${font Exo 2:bold:size=9}${color 999999}gpu freq      $color${font Exo 2:bold:size=14}${nvidia gpufreq} ${font Exo 2:size=12}mhz
${voffset 0}${font Exo 2:bold:size=9}${color 999999}mem freq   $color${font Exo 2:bold:size=14}${nvidia memfreq} ${font Exo 2:size=12}mhz
${font Exo 2:bold:size=9}${color 999999}gpu fan     $color  ${font Exo 2:bold:size=14}${execi 10 nvidia-settings -q [fan:0]/GPUCurrentFanSpeedRPM -t} ${font Exo 2:size=12}rpm
### TOP MEM PROCESSES
${voffset 15}${font Exo 2:semibold}${color D14EE3}[ MEMORY ] ${voffset 2}${hr 2}${voffset 10}$color
${image ~/.config/conky/velev_conky_1/icons/kingstonHF.jpg -p 0,690
 -s 120x60}${goto 130}${color DAC0DE}${voffset -8}${font Exo 2:bold:size=20}${mem}${color B03BC3}${goto 230}${voffset 4}${memgauge 19,40} ${color DAC0DE}${voffset -4}${font Exo 2:bold:size=14}$memperc%
${goto 131}${color D77FE3}${font Exo 2:bold:size=14} / ${memmax}$font${alignr}${membar 12,105}
${voffset 10}${color DA9BE3}PROCESS (${processes}) ${goto 157}${color D14EE3}MEM${color DA9BE3}${goto 220}MEM%${alignr}PID
${voffset -10}${color 777777}${stippled_hr}${voffset -2}
${color D77FE3}${top_mem name 1} ${goto 150}${top_mem mem_res 1}${goto 220}${top_mem mem 1}%${alignr}${top_mem pid 1}
${color D14EE3}${top_mem name 2} ${goto 150}${top_mem mem_res 2}${goto 220}${top_mem mem 2}%${alignr}${top_mem pid 2}
${color B03BC3}${top_mem name 3} ${goto 150}${top_mem mem_res 3}${goto 220}${top_mem mem 3}%${alignr}${top_mem pid 3}
### ETHERNET
${voffset 13}${font Exo 2:semibold}${color D14EE3}[ ETHERNET ]${voffset 3} ${hr 2}  $color
${voffset 10}${font Exo 2:bold:size=10}Up: ${voffset -6}${goto 70}${color 77d3f4}${font Exo 2:size=15}${upspeed enp5s0}${font Exo 2:bold:size=10}/s $color ${goto 195}Total:  ${alignr}${voffset -6}${font Exo 2:size=15}${color 77d3f4}${totalup enp5s0}${color}${font}
${voffset 10}${font Exo 2:bold:size=10}Down: ${voffset -6}${goto 70}${color 77d3f4}${font Exo 2:size=15}${downspeed enp5s0}${font Exo 2:bold:size=10}/s $color ${goto 195}Total:  ${alignr}${voffset -6}${font Exo 2:size=15}${color 77d3f4}${totaldown enp5s0}${color}${font}
${color Neon}${font Space age:size=16} JUST KEEP ROLLING
${voffset 0}${alignc}${color Gold}${font Xirod:size=30}${time %X}
${voffset -20}${alignc}${font Zekton:bold:size=12}${time %A, %d %B}
]];

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, vpvelev написа:

Няма смисъл да ти пращам цялата папка, ще се ориентираш по пътя за съответните картинки.

Да, аз за изображенията най-вече исках да видя, а също и за часовника. Не че ми трябва часовник в конки, де, но ми стана интересно как се изкарва да е там.

Edit: т'ва с изображенията е умрѐла работа... Изображението изглежда се появява в слой под бекграунда на десктопа и нормалното синьо на логото на арч, което по принцип изглежда така:

spacer.png

става такова:

spacer.png

заради разфокусираните градски светлини на заден фон на снимката за бекграунд.

spacer.png

Което означава, че ако искаш изображение в конки конфига, не можеш да сложиш какъвто си искаш бекграунд на десктопа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Валсо написа:

Да, аз за изображенията най-вече исках да видя, а също и за часовника. Не че ми трябва часовник в конки, де, но ми стана интересно как се изкарва да е там.

Edit: т'ва с изображенията е умрѐла работа... Изображението изглежда се появява в слой под бекграунда на десктопа и нормалното синьо на логото на арч, което по принцип изглежда така:

Така е. Ако конкито е прозрачно тогава е важна каква ще е картинката на десктопа. Имам картинки които ми харесват за wallpaper, но не ги слагам, защото не вървят с конкито и не само негови картинки, но и текст не се вижда добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, vpvelev написа:

Така е. Ако конкито е прозрачно тогава е важна каква ще е картинката на десктопа

spacer.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е силата на Linux!

Kubuntu KDE, стандартен десктоп. Може да видите натоварването на системата. :)

Screenshot_20220122_173538.png.6388148d4ed67932f2ee034f7dd2eeed.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, ntm7iv написа:

Ето това е силата на Linux!

Kubuntu KDE, стандартен десктоп. Може да видите натоварването на системата. :)

Screenshot_20220122_173538.png.6388148d4ed67932f2ee034f7dd2eeed.png

Все пак ще изчакам още няколко години да оправят KDE-то. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vpvelev написа:

Все пак ще изчакам още няколко години да оправят KDE-то. :)

Аз сега съм с последната версия на KDE инсталирана е е от официалното PPA. Работи много стабилно, съвсем спокойно може да се ползва за ежедневна работа. X11 за Wayland ще изчакаме още малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От толкова отдавна ползвам мои лични теми, че бях забравил как изглежда дефолтната тема на Канелата! :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да се разбера аз  с таз Канела ,тествах 2 -3 пъти но връзката беше нестабилна с остри противоречия и след липса на сходство в характерите се разделихме по мое желание  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Ивайло Димов написа:

Не можах да се разбера аз  с таз Канела ,тествах 2 -3 пъти но връзката беше нестабилна с остри противоречия и след липса на сходство в характерите се разделихме по мое желание  :)

И какво точно не ти хареса?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Ивайло Димов написа:

Продължавай напред, KDE, Gnome... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не продължавам ,аз съм аскет Харесвах Gnome 2  сега съм на Мате :) Има няма 3-4-5 години....ебаси забравил съм

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 24.01.2022 г. в 6:49, ntm7iv написа:

Продължавай напред, KDE, Gnome... :)

Ти на това "напред" ли му викаш? Гном е 50 крачки назад, ни една напред! То не че и КДЕ-то става, ама между двете споменати от теб, КДЕ-то винаги е по-добре от Гнома...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Валсо написа:

Ти на това "напред" ли му викаш? Гном е 50 крачки назад, ни една напред! То не че и КДЕ-то става, ама между двете споменати от теб, КДЕ-то винаги е по-добре от Гнома...

Въпрос на вкус, казало кучето и си облизало... :)

Специално за Дебиан KDE не е особено добър избор, но виж с Kubuntu, KDE Neon, OpenSuse Tumbleweed, е нещо друго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, ntm7iv написа:

Въпрос на вкус, казало кучето и си облизало... :)

Специално за Дебиан, KDE не е особено добър избор

Защо, какво ѝ има на тази комбинация? 😮

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Валсо написа:

Защо, какво ѝ има на тази комбинация? 😮

Според мен специално за KDE, след KDE3 е препоръчително винаги да си на върха. Тоест с най-новата версия. Моя опит ми е показал, че колкото е по-нова версията на KDE, толкова по стабилна е. Това ще е така разбира се само до момента, в който не решат да въведат някакви кардинални промени. За сега само полират.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...