Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

преди 2 часа, bulljo написа:

..., но пусти мързел не мори а мъчи.

Точно свещеният мързел е в основата на прогреса.
Отваряш си UEFI и гледаш там, че е направено да е разбираемо без зор и си настройваш скоростите и не ти трябват пингвински гимнастики повече.
Мързелът е благодат която когато се използва целесъобразно и избирателно, дава много добри резултати.
Всеки има право да си определя сам в кои случаи ще го мързи и в кои други няма да го мързи.

Та аз гледам тука снимки с Арчове и нещо показващо скорости на вентилатори.
Е, за всеки случай питам кво е това, да не би па някой да е направил нещо работещо и само в пингвин.
Ама не би. Това е положението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 3,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Да..., свещения мързел "мотора" на прогреса, добре че някой "мързеливец" е задвижил с кански усилия пръстите си по клавиатурата та да напише функционален софт за други мързеливци, като теб. А какъв технически и икономически прогрес постигна ти чрез твоя мързел, за теб питам, не за семейството ти, щото знаем, че то се крепи на плещите на крехката ти жена, всъщност как пречупи мързела да се ожениш или те носиха до олтара на ръце, че такъв златен търтей със свещ да търсиш не мож намери...?  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, bulljo написа:

А какъв технически и икономически прогрес постигна ти чрез твоя мързел, за теб питам, ...

Еми приятел, благодарение на това че съм ходил две години да си търкам гащите по дървените столове в СУ и после на белгийската ми диплома ( консултант по маркетинг), като ги съчетах от двете ученета познанията и направих така , че цели 7 годинки да не ми се налага да излизам от вкъщи и банковата ми сметка да се пълни. Клиентелата ми идваше на крак и също и по телефона ги съветвах хорицата. Плащах по 500 € за реклама всеки месец и дейността беше рентабилна. Даже наех и две мадами и те да бачкат и аз им плащах, прибирайки половината от резултата от техния труд. Те това е да си мързелив.

А от техническа гледна точка, еми като ми трябва нещо се научавам да го ползвам бе.
През 1999г. година баща ми ми съобщи че са пуснали 1 бг тв канал по сателит и хоп готово, аз сам се справих без никакъв опит да инсталирам антена и го хвана. Сега вече имам 6 антени и ловят 15 сателита. А ония с кашкавалените пръстчета дето само знаят да пишат код за софтуери, гледат от ИПТВ щото не им стига акъла да гледат безплатно от небето.
Имам и поялник представи си, той прави разни работи за ужас на същите с кашкавалените пръстчета.
Компютрите сам си ги сглобявам и сам си им избирам чарколяците.
Ако видиш вкъщи какви магии съм правил и как ми е свързан усилвателя към източниците на звук, шапката ти ще падне.
И т.н ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И искаш да ми кажеш че това с мързел си го постигнал? Това, което казваш в последния пост въобще не е мързел, а нещо друго какво, ти ще кажеш. 

Примера който даваш със сателитните телевизии и компютрите е също обратното на тезата ти за мързела, когато интереса клати феса мързела не е движеща сила, искал си сателитна не си искал да плащаш, гледал си как го правят пробвал си, получило се е, та какво каза за прогреса и мързела?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, bulljo написа:

..., та какво каза за прогреса и мързела?

Ако не си мързеше да ходим пеша, нямаше да са измислени превозните средства.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След кратко прекъсване от 15 години, отново съм с Gentoo Linux :)

Screenshot-from-2021-02-10-23-55-00.png

Ядрото го компилирах над 20 пъти и почти наизуст научих всички секции и настройки :)

Една настройка в ядрото за моята конфигурация - процесор/видео карта ми разказа играта, но накрая реших проблема ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е кой знае какво, обмислям да го инсталирам и на реална машина някога, ползвам го само за едно сървърче, тъй като версията на Linux е закърпена и така разни недоброжелатели не могат да ми го крашнат само с един пакет, за разлика от на Windows:

Virtual-Box-Linux-Ubuntu-11-02-2021-18-3

Начинаещ съм в Linux, но един човек много ми помогна да се справя с нещата които исках да направя.

Само не успях да направя така че сървъра да се стартира още с пускането на виртуалната машина - дори и с неговата помощ, но не е голяма беля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След скитане се спрях на Убунту 20.10!

Благодарение на него вече Гном не ми е толкова неприятен. А го избрах пред ЛТС-а, защото по-новата версия работи много по-плавно и анимациите не ми се виждат лагави.

1515456963_Screenshotfrom2021-02-1421-14-36.png.a6a543e42d474679157a060b189fe4d9.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, danieli написа:

Още едно конки 

Хубави са конкита-та, но обикновено са на 2-3 място в класацията на процесите. Особено моето с разните вентилатори и следене на още куп неща, в повечето случаи дори води в "класацията" :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване