Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

преди 7 минути, bornofash написа:

Андроид приложения вървят ли на тая ОС? По-специално ме интересува дали Emby приложението ще може да възпроизвежда всякакви кодеци и контейнери без преработка (transcoding).

Някой случайно ако знае

Вървят Андроид. Чакай да видя Emby ли каза? Ето инсталирах го.

fnc4g23a.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 3,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Демонстрация на sos-easy-install версия 2.7 (най новата) . Променен е интерфейса на приложението  . ПС. Очаква се до няколко версии да сложи в малкия си джоб всички подобни инструменти  

От Ubuntu 12.04 не бях ползвал линукс. Наскоро го сложих, но не бях фен на Unity, гледам вече Gnome е преправен да изглежда по същия начин.. но аз съм фен на KDE. Реших да опитам и го сложих наскоро,

StotinkaOS 7.4 * LXDE за колекционери .  * sosinfo  * konzolno-radio (най доброто радио от хакери за хакери  ) . * Просто файлов мениджър - PcmanFM * Икони на десктопа

Публикувани изображения

преди 14 минути, acnekt написа:

Чакай да видя Emby ли каза?

Да, обаче за него трябва да си инсталираш и сървър, откъдето да възпроизвеждаш видеа. Не е толкова просто.

...

Остави. Сега прочетох, че мога да си инсталирам само Chromium OS, а разликата с Chrome OS била точно в поддръжката на андроид приложения.

Няма да го бъде

Редактирано от bornofash (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, bornofash написа:

Да, обаче за него трябва да си инсталираш и сървър, откъдето да възпроизвеждаш видеа. Не е толкова просто.

Мога да инсталирам apk, но трябва да разреша Dev Mode. От съображения за сигурност. Защото съм apk свалил извън Play Store.

cmvpexr9.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, acnekt написа:

Мога да инсталирам apk, но трябва да разреша Dev Mode. От съображения за сигурност.

Окей, ясно. Благодаря за информацията. Научих каквото ми трябваше.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смених му тапета с (както казват в някои региони на Родината ми) нещо за "ручане".

newrat.png

:lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

xubu.png.125f885920d2d34c7172dc364756037d.png

infoxu.png.25997bc7aaa0b7cb2b4115ff1f409d01.png

Ето този слаб лаптоп полвах до скоро с Уиндоус 7. Опитах с Уин 10 64 бит, но вървеше много тромаво.

Реших с 32 бит., но имаше проблем с драйвъри и не можеше да завърши инсталацията. Реших да пробвам Линукс дистро. Първо пробвах Дебиан 10 32 бит. - вървеше бавно, но работеше. Сега реших да видя дали ще му върви 64 битова версия и сложих Хубунту. Ами впечатленията са ми, че работи по-добре от 32 битовата на Дебиан. Не вярвах, че 64 ще работи по-добре от 32, но е факт и то видимо.

Впечатлен съм от Линукс. Хубаво е, когато имаме избор и можем да си нагласим нещата така както всеки желае.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Пешеходецът написа:

Впечатлен съм от Линукс. Хубаво е, когато имаме избор и можем да си нагласим нещата така както всеки желае.

Я се пробвай така да го направиш, за да те признаем за баш майстор на нагласянето.

spacer.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, bulljo написа:

Ти това нагласено ли го наричаш? 

Като го направиш същото ела се похвали.

преди 1 час, bageorgiev написа:

От всички графични среди, за мен Gnome си остава най-стилен.

Ама не може да му се сложат в лява прозрачна лента бутони да са горе високо и долу ниско, при това без да подскачат като пумпъли като ги доближи мишока.
То това Гном 3 ако е било добро аз съм щял да го ползвам, ама не е горкото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Белгиеца написа:

Я се пробвай така да го направиш, за да те признаем за баш майстор на нагласянето.

Кое точно - тая грозотия ли?...

Не виждам на скрийншота ти нищо, което да не може да бъде направено, с елементарни усилия. Обаче - големи икони за приложенията отстрани, отворени прозорци отдолу, служебни икони и на двете места ...:tease2: Ужас. Човек трябва да е мазохист, да работи така. 

ПП. И за чий *** са ти 4 браузъра и 3 видео плеъра?!?...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, RudeBoy написа:

Обаче - големи икони за приложенията отстрани, отворени прозорци отдолу, служебни икони и на двете места ...

ПП. И за чий *** са ти 4 браузъра и 3 видео плеъра?!?...

Бутоните са качени в лявата лента за да има повече място в долната лента, където данните за соростта на сваляне и качване са заели вече доста пространство.
Ето сега чакам пощальона да ми донесе два монитора, които са ги разделили германците на две отделни пратки. Та за да ги проследя съм отворил Хром и Лиско, а Операта с VPN за да ти обяснявам на тебе каквото не ти е ясно.
Всеки браузър си има специфични задачи. Вивалди е без забранителни настройки, за да ми дават видео разни сайтове на телевизии. Хрома е за и-мейли и преводач и мапс и т.н. Лиско е с зададен Алцхаймер, забравя всичко що е посетил щом като е спрян. Операта е със скрито ИП от форумите, за всеки случай. 

А VLC има по-агресивно звучене от MPV, ама на тебе нали ти бяха запушени ушите с ушна кал, та не чуваш такива разлики, как да ме разбереш ...

spacer.png

И за да не си затормозяваш съзнанието да се чудиш що ми е Kate, той служи за отваряне на текстови файлове писани от руснаци в бозата и излизащи на маймуница.
А маймунката ми показва колко гигабайта съм изхарчил докато гледам 90 минути фул Хд от www.1tv.ru та да му сметна bitrate колко му е.
Абе ще нахитрееш ти покрай мене, ехеее ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Белгиеца написа:

Бутоните са качени в лявата лента за да има повече място в долната лента, където данните за соростта на сваляне и качване са заели вече доста пространство.
Ето сега чакам пощальона да ми донесе два монитора, които са ги разделили германците на две отделни пратки. Та за да ги проследя съм отворил Хром и Лиско, а Операта с VPN за да ти обяснявам на тебе каквото не ти е ясно.
Всеки браузър си има специфични задачи. Вивалди е без забранителни настройки, за да ми дават видео разни сайтове на телевизии. Хрома е за и-мейли и преводач и мапс и т.н. Лиско е с зададен Алцхаймер, забравя всичко що е посетил щом като е спрян. Операта е със скрито ИП от форумите, за всеки случай. 

А VLC има по-агресивно звучене от MPV, ама на тебе нали ти бяха запушени ушите с ушна кал, та не чуваш такива разлики, как да ме разбереш ...

spacer.png

И за да не си затормозяваш съзнанието да се чудиш що ми е Kate, той служи за отваряне на текстови файлове писани от руснаци в бозата и излизащи на маймуни.
А маймунката ми показва колко гигабайта съм изхарчил докато гледам 90 минути фул Хд от www.1tv.ru та да му сметна bitrate колко му е.
Абе ще нахитрееш ти покрай мене, ехеее ...

Ужас човек. Шок и ужас. Защо така мъчиш компа си?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Белгиеца написа:

Ама не може да му се сложат в лява прозрачна лента бутони да са горе високо и долу ниско, при това без да подскачат като пумпъли като ги доближи мишока.
То това Гном 3 ако е било добро аз съм щял да го ползвам, ама не е горкото.

Може, има си добавки за тази цел. Ако неискаш добавки, слагаш един tint панел и си го настройваш както на теб ти е кеф. Относно анимациите могат да се изключат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Белгиеца написа:

какво е това -  tint панел ?

Не се научихте да ползвате търсачката за информация – https://gitlab.com/o9000/tint2

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси, ама оти да се мъчи чиляк като грешен дявол да дооправя нарочно направения Гном 3 да е много различен от Бозата ?
Xfce си работи и без такива усложнения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Белгиеца написа:

Мерси, ама оти да се мъчи чиляк като грешен дявол да дооправя нарочно направения Гном 3 да е много различен от Бозата ?

Ползвай си XFCE щом ти харесва, всеки има право да ползва, каквото му харесва. 

Gnome за мен по-красив.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Всеки избира сам какво да ползва, какво му харесва и как да го ползва. Все пак това е opensource.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване