Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

henny

Кой поддържа християнски фундаментализъм или е забежка на ислямизма?

Препоръчан отговор

Кой поддържа християнски фундаментализъм или е забежка на ислямизма? ..интересно ми е да се проследят аспектите от какъв зор, християните усилено се присмиват на политеистите, но нямат проблем да вярвате в триединен Бог..?! Присмиват се още на индуистките вярвания, обожествяващи човека, на гръцките твърдения за богове, спящи със човешки жени, но нямат проблем да вярват, че Дева Мария е забременяла от Светия дух и е родила човек-бог, който е убит, възкръснал и се възнесъл в небето...?! Вярват, че цялото население на планетата, с изключение на тези, споделящи онли християнска вяра (но изключвайки конкурентните секти), ще прекарат вечността в безкраен Ад или мъчение, ама въпреки това верват,че тяхната религия е “най-толерантна” и “най-обичаща”...??! Иии - чувстват се обидени и “дехуманизирани”христиените, когато учените казват, че хората са еволюирали от други форми на живот, но нямат проблем с библейското твърдение, че са създадени от пръст....?!..МалеЕЙ!!..? :no-no:   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

медено хени,

създадени са от пръст....от елементите от които е създаден и света..ти, обаче имаш ограничено разбиране по въпроса. :tongue2: и освен това ,много хаотично започваш..вземи се представи в какво вярваш,че да знаем как да те подхванем :lol6::tongue2:

..я,не съсухряй темата с таз пръст:))))..и "ревютата" викам да са там по разни лъскави подиуми и лачени обувчици !..пък и нал знаеш,че прекаленото любопитство уби-ва котката.. :D  Кое е притиснителното? - помрачаване на измисления монотеизъм в който бая люде вярват или съпоставките с изконния политеизъм в тотал?..Про форма е за интелигента да се дуе,че е Ристиенин,пък и получава девиденти вече и Тук,не само по енориите на запад от нашите скромни граници! И понеже си на Ти с Шумер/по твои твърдения/,каква агония изпитваш/изпитвате/ чак такава,че да се игнорира: "И казали Елохимите/боговете/ Да създадем човеци По наш образ и Наше подобие мъж и жена Те ги създадоха.." Богове,драга Валкирия и ако Яхве/Иш.Кур,Йехова,Баал,Сет,Саваот,Илу,Сатан/ е твой,ваш бог - определено Ич нема да си speek лично аз с тоз кръвожададен,сакат грозник,дето е избил толкоз много,колкото е страдало неговото Его!..усещаш ли какъв вятър /те/ подхваща.. :whist: ..и затова Евкалиптовата горица ще е мумия със забити пирони

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има едно перфектно обяснение ..книгата на рей брейдън"кодът на бога"

Gregg Braden The God Code - The Secret of Our Past the Promise of Our Future

Грег Брейдън Кодът на Бога, на Български

като гледам тук в САЩ го издават от HayHouse, но щом госпожа Валкирия го препоръчва ще се доверим :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой поддържа християнски фундаментализъм или е забежка на ислямизма? ..интересно ми е да се проследят аспектите от какъв зор, християните усилено се присмиват на политеистите, но нямат проблем да вярвате в триединен Бог..?! Присмиват се още на индуистките вярвания, обожествяващи човека, на гръцките твърдения за богове, спящи със човешки жени, но нямат проблем да вярват, че Дева Мария е забременяла от Светия дух и е родила човек-бог, който е убит, възкръснал и се възнесъл в небето...?! Вярват, че цялото население на планетата, с изключение на тези, споделящи онли християнска вяра (но изключвайки конкурентните секти), ще прекарат вечността в безкраен Ад или мъчение, ама въпреки това верват,че тяхната религия е “най-толерантна” и “най-обичаща”...??! Иии - чувстват се обидени и “дехуманизирани”христиените, когато учените казват, че хората са еволюирали от други форми на живот, но нямат проблем с библейското твърдение, че са създадени от пръст....?!..МалеЕЙ!!..? :no-no:   

Ти си точно ,като емотикона който си сложила.Разногледа.И аз не съм чел цялата Библия., но поне имам малко разум и разсъждавам.Пусна тема за сътворението , хвърли някаква вода и до тук.Целият ти мозък е вода .Сега отново ,но сега говориш за пръст.Това твоето е фундаментализъм.Бог не е нито дух, нито слово, нито сила, нито светлина, нито живот, нито субстанция, нито време, нито наука, нито истина, нито Царство, нито мъдрост, нито милосърдие... Всичко това показва, че Бог е отвъд всяко човешко знание.И ЗЕМЯТА В НАЧАЛОТО Е БИЛА БЕЗВИДНА. Това ще рече да седнеш да мислиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си точно ,като емотикона който си сложила.Разногледа.И аз не съм чел цялата Библия., но поне имам малко разум и разсъждавам.Пусна тема за сътворението , хвърли някаква вода и до тук.Целият ти мозък е вода .Сега отново ,но сега говориш за пръст.Това твоето е фундаментализъм.Бог не е нито дух, нито слово, нито сила, нито светлина, нито живот, нито субстанция, нито време, нито наука, нито истина, нито Царство, нито мъдрост, нито милосърдие... Всичко това показва, че Бог е отвъд всяко човешко знание.И ЗЕМЯТА В НАЧАЛОТО Е БИЛА БЕЗВИДНА. Това ще рече да седнеш да мислиш.

А какво е Бог?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига с тези червени букви.Бог е отвъд всяко човешко знание.Бог е любов , но не ,тази която хората си представят.Щом питаш значи и ти нямаш мнение.

Аум , тука прочети.http://www.kabbalah.bg/www/index.php?option=com_content&task=view&id=287&Itemid=566

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

медено хени,

на тебе ти личи ,че не четеш куелю и хорхе :lol6: ...щото си много хаотична. :tongue2:  виж сега, адонай никой не го е виждал..така,че няма как да знаеш че е куцен,грозен и сакат.елоим и него  не си виждала и никой не ги е виждал ,за да каже ,че е красив.

освен това,не виждам адонай да ти се натиска да ти става бог,че да береш дерт .казано е с кой е във завет.със исраил и иудея.

иначе да,човека е създаден от пръст....тоест от елементите от които е създаден светът.има едно перфектно обяснение ..книгата на рей брейдън"кодът на бога"..и би  могла да я прочетеш.все пак трябва да почнеш отнякъде..дори и от най малкото,да сложиш информираност дори в омразата...като например че  с адонай и ел елое исраил,се  визира един и същи бог.

пише го в битие 33

20 Там издигна олтар; и го наименува Ел-елое-Израил. :whist:

пп поправям грешката си,относно името на автора..просто цитирах по памет,тъй като съм я чела отдавна..поправям грег брейдън

... примерите с куелю и хорхе е литература за "нямащите и нещастните"!..както в утешение казано - няма "перфектно обяснение за Светът",защото ако имаше - всичко щеше да Ни е ясно и въпросите нямаше да ги има!

За да не звуча суховато,писателят Куелю със сигурност няма повече да надмине от 2-те най-качествени творби и без никакви претенции да се вживявам в ролята на пророк!..работя с много книги и то Не от вчера,а професионалната ми ориентация ме е адекватно посъветвала да следвам вече повече документалистиката - романите,нито популярните финтове на психиатъра Букай и дето бая повтаря,като кречетало,че изобщо не е писател, вече няма какво да ми кажат!..т.е. не ме занимават тълкуванията,нито подвеждащи вменявания..!

По същество - Тората е "преписвация" от руините на Вавилон и Шумер,така както Аврам се е пръкнал някога в зоната на Ур и колкото и на някого да му се иска,че тоз индивид Не е оттам - пропагандира избирателни четива и написано без грам ирония или в стил на хаотизация!

За примери ще посоча единствено артефакти и които НЕ са в посегателство, нито от християнството,нито от ислямизмът:

"Енки и Мирозданието"

изследванията на проф.Хенри Франкфорт и "Цилиндричните печати"/Шумер/ и само като нагледност:

http://www.xliby.ru/kulturologija/lestnica_v_nebo_v_poiskah_bessmertija/i_043.jpg

http://www.gravirovshik.ru/u/image/old_pechat1.gif

..а, анализирани текстове на "Зу" - всички Те написани толкова отдавна,че библията просто жадно ги е сънувала

.. мнението ти,какво е бог,дори НЕ е твое мнение,то е наслагване,трупане на клишета, защото онова,което до тук си определил за бог е също клише!

"Бог е отвъд всяко човешко знание",казваш ти..е,явно имаме различни мнения,защото бог,както и Времето са просто ориентири,а Религиите са съвсем измерими и създадени за Власт и Контрол,добре измислена и перфектно действаща Олигархическа манипулация..

Но,да не си помислиш,че опърничевостта ми е навик,ще споделя публично,че Адът и Раят са в Нас и с които не се занимава нито "бог,нито дявол"!.. още повече,че Няма никакъв бог,нито богове и сатани,а Човешки определители чрез които се оправдаваме за пристрастията,слабостите и невежеството си за които ,после просиме милости!..Затова,Познанието е съвсем в приличие да се достига,но изисква труд,работа,пот,интелект,НЕ просто из-хвърляне на "вода"..По този повод споделям още,че "игричките",Кой е по-по -най - християнство или ислямизъм е почти толкова видно,колкото да гледаш мач между ЦСКА и "Левски"/примирно казано/и който е смехотворен фундаментализъм!

..за сега това от мен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...за сега това от мен

Изразявам колективната благодарност на повечето от пишещите в този раздел за това мъдро решение. ;)

Писането в стил "поток на съзнанието" може и да има някои достойнства, но не е много подходящо за дискусии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изразявам колективната благодарност на повечето от пишещите в този раздел за това мъдро решение. ;)

Писането в стил "поток на съзнанието" може и да има някои достойнства, но не е много подходящо за дискусии.

..в изблик на какво - религиозност или езотерика? :ph34r:  ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..в изблик на какво - религиозност или езотерика? :ph34r:  ;)

В изблик на неспособност да схвана написаното поради пълно пренебрежение към такива незначителни неща като пунтуация и последователно изграждане и аргументиране на някаква теза. Не се заяждам. Просто е нечетивно и хаотично нахвърляно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Амин чадо! Амин! Правилно хортуваш, дека колкот е по-щурав момъкът, толкоз по-малко требе да му придиряме и тъй дорде се запре сам.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По същество - Тората е "преписвация" от руините на Вавилон и Шумер,така както Аврам се е пръкнал някога в зоната на Ур и колкото и на някого да му се иска,че тоз индивид Не е оттам - пропагандира избирателни четива и написано без грам ирония или в стил на хаотизация! За примери ще посоча единствено артефакти и които НЕ са в посегателство, нито от християнството,нито от ислямизмът: "Енки и Мирозданието" изследванията на проф.Хенри Франкфорт и "Цилиндричните печати"/Шумер/ и само като нагледност:

http://www.xliby.ru/kulturologija/lestnica_v_nebo_v_poiskah_bessmertija/i_043.jpg

http://www.gravirovshik.ru/u/image/old_pechat1.gif

..а, анализирани текстове на "Зу" - всички Те написани толкова отдавна,че библията просто жадно ги е сънувала

В това книжле много добре са описани връзките и кой от кого се е влиял или взаимствал, копирал - все неща, за които говориш и ти: http://www.scribd.com/doc/3839526/Anacalypsis-V-2Godfrey-Higgins1927643pgsREL-sml

В случай, че някой има интерес и случайно още не му е попадало това книжле.

Интересна е идеята на Годфри, че евреите произлизат от клана на Кришна или по-скоро са Кришнарска секта. Аргументацията му е невероятно добра и обоснована.

Склонна съм да си мисля, че маймунките са били направени за бачкатори на анунаките, а евреите са изкопирали сапунката "Едем" от тях.

И за гърците има теории, че са копирали яко египетската култура, както и много връзки на последната с древните айрани. Интересни са тези неща.

Според мен, една и съща сила има интерес да подържа не само християнския фундаментализъм, но и всякаква форма на религиозен фундаментализъм. Иначе търговитя с оръжие, която е най-доходосния бизнес, ще изгуби ценни пазари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ученото си е учено.

Школовката си личи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе, знам къде да ви открия, макар че не съм от Пари... Колко интересен и показателен пост - Годфри... Мхм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

стига се излага ринпоче...доводите са толкова смешни,че не може да бъде.

Ма аз иронизирам, бе...

Значи, нали се сещаш къде този автор е много ценен?

се мъчи да се закачи някой да и обърне внимание..та се пробва :tongue2::whist:

От сутринта с това се занимава. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щях да дам същия линк, но не се занимавам с този потребител вече, защото както правилно казваш:

мисля, че допира до нечистоплътното, духовно омърсява..и викам в кошчето и толкоз :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да поканим Коцето Калки , тяхния гуру.Иначе като печатах Бхагават Гита се запознах с кришнари.Нечистоплътни хора.И корана направих , но неможах да се сдобия с него , всичко беше по бройка.Има много книги и хубави ,но хората не четат.Все вампири и таласъми търсят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Апокалипсиса на Йоан, не е бил отначало в библията, Иначе в еднадруга тема писах  , няма евреи няма и християнство .Това не са мои думи , казани са от един познат поп на жена ми.Иначе то има и циганета с името на Исус

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

коцето калки не може още да разбере дали е зъболекар,певец или некъв там индийско тибетски бек.и сина си кръсти лама кристо..да се чудиш какво означава това ..дали добитъка от семейство камилови или духовен учител...

Коцето е пълна пародия. Имам лични впечатления от преди години, когато уж беше решил да става будист.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мъдър сте ,драги ми  бадр и търпелив.....така навремето и мен ме спечелихте :shy11: ..и после казват,че религиите разделят хората

Ех,  дали ще дойде някога денят, когато всички евреи и мюсюлмани ще се обединят, и ще спре ли някога омразата и войните между тях. :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на коцето проблема му е  един..много му се майтхунства..което на български се превежда като прави му се много секс.ся,чакам пак да ми се изрепчиш,че само аз говоря за такива работи

Няма да ти се репча.

Значи това за Коцето е така. Тогава се мъкнеше с две гопита, които се редуваха да му присядат в скута. Беше цъфнал на един курс при първия ми учител, който е западняк и не е монах. Накрая правихме нещо като купон и Калки реши да ни забавлява с кавъри. Ламата любезно търпя до момента, в който Калки запя "We are the world. We are the children..." Нали се сещаш? Тогава ламата го прекъсна и към 15 мин най-подробно обясняваше, че като будисти не бива да сме никакви деца нито като възгледи, нито като поведение, а зрели, критични и здравомислещи хора. Посочи че за тези, които им допада да се държат като деца има достатъчно други учения и традиции, които могат да следват.  

Оттогава Калки се разочарова от будизма. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отлична аналогия с Дионисиевите мистерии и чествания.

Но Тримутри, която е дала основата и на други религиозни тройки, се състои от Брахма, Вишну и Шива. 

Кришна и Балларама са само аватари на Вишну. А той, Вишну, си има множетсво аватари, преображения най-разнообразни като Творението и човешкото въображение.

Темата не е ли за "Кой подържа християнски фундаментализъм или е забежка на ислямизма"?...Може би по-удачен би бил един паралел с червените кхмери, да речем, но, така или иначе, никой не може да отрече факта, че мусюлмани, християни и евреи се кланят на бог Яхве. И Моххамад е неговият пророк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

коцету калки е същия мингян..има си две жени..едната свакия,която разправя ,че обича безумно и другата паракия,която му роди дете, и той взе да показва  невръстния лама в памперси ,като панаирджийски кон по телевизии и концерти.

За протокола - двете са блондинки или поне онези на времето бяха. Сигурно са същите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

при това забележи, евреите не са унищожили нито един християнски храм в йерушалаим..нито един,дори ги охраняват..

По темата...

Всъщност човек просто може да се замисли коя деноминация се е нарекла "вселенска".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може да се отрече...и християните ще те опровергаят най напред..особено по отношение на пророка мухаммад..........и за евреите приритват едва,едвам.ама няма накъде, :lol6:  сами са се нахлузили на примката на създателите на религията си....в която има едни от най големите вицове ...особено за светите места,за светиите и за аксеоарите на религията..при това забележи, евреите не са унищожили нито един християнски храм в йерушалаим..нито един,дори ги охраняват..как да изчегърташ и унищожиш нещо ,дето носи толкова пари,хумор,смях и забава...все пак това е едно от доказателствата,че евреите са наясно,че исус  и дева мария не са избрали улегнали  и сериозни хора,та да им кажат каквото имат за казване :tongue2:

Едно е какво се отрича, съвсем друго какво в действителност е записано в еврейските писания.

Преди време ми попадна ето това филмче: 

Вярна ли е тази информация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.