Премини към съдържанието
Skoinks

Бог - Вярвате или не

Препоръчан отговор

Айде да видим кой да и кой не

Аз лично не вярвам че хората били от кал и Бог им вдъхнал живот защото ако бяха от кал

щяха да се разтапят или по скоро да бъдат отнесени отводата докато се къпят но това си е мое мнение.

Много съжалявам че не е анкета просто абе проблема го обясних в проблеми свързани

със сайта

Редактирано от Skoinks (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората са създали "Бог", а не обратното. :)

Т.е. не вярвам в Бог.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвам,че наистина сме произлязли от кал.Нито,че има някаква велика сила,която направлява живота и постъпките ни.Но вярвам,че Бог съществува във всеки един от нас,било като съвест,състрадание,милосърдие...,и всякакви други постъпки които карат човек да се чувства добър. :)

Хората са създали "Бог", а не обратното. :)

Т.е. не вярвам в Бог.

След като не вярваш в Бог,празнуваш ли празниците в Негова чест(пр.Великден,Рождество Христово....).

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би не се изразих напълно ясно, ти го каза вместо мен.

Не вярвам в някаква сила, а вярвам, че "Господ" сме всъщност ние - хората. Празнувам празниците, заради почитанието към тези качества у хората, които считам за "Бог".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не вярвам,че наистина сме произлязли от кал.Нито,че има някаква велика сила,която направлява живота и постъпките ни.Но вярвам,че Бог съществува във всеки един от нас,било като съвест,състрадание,милосърдие...,и всякакви други постъпки които карат човек да се чувства добър. :)

По-добре не бих могла да го кажа :) Бог е в нас, в душите ни, съзнанието ни...Не съм съгласна с много от каноните на религията, но кажете честно, не ви ли става по добре след като запалите една свещичка в църквата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично много рядко ходя на църква и то ако някой приятел/ка ме накара(пр.: преди Великден ходя да обикалям църквата,защото всички ходят).

Причината да не ходя е в самите служители.Преди две години постих и след това реших да отида попа да ме опей.Просто не можете да си представите какъв поп ми се "падна".Беше облечен в дънки и по средата на "церемонийката" му звънна GSM-ма и той излезе да говори.Тогава реших,че няма смисъл да ходя на църква за да може такива попове да си плащат сметките с моите дарени пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всеки един от нас, вярващ или невярващ в съществуването на Бог в прекия смисъл на думата, има някаква сила, на която се осланя в добри или лоши моменти. А как ще я наречем - Бог, дух, любов, милосърдие и т.н. няма никакво значение. Всичко опира до собствените ни разбирания и възприятия за заобикалящия ни свят...

В тази връзка ми попадна следният текст, който мисля, че ще ви бъде интересен и полезен:

Помолих Бог за интервю.

За моя изненада той се съгласи.

- Влез! - каза ми Бог. - Значи ти би искал да вземеш интервю от мен?

- Ако имате време... - казах му аз.

Той се усмихна през брадата си и отвърна:

- Моето време се нарича вечност и е достатъчно за всичко. Какви въпроси искаш да ми зададеш?

- Не и такива, които са Ви непознати. Кое е нещото, което Ви учудва най-много у хората?

- Това, че се отегчават, докато са деца, бързат да пораснат и тогава копнеят да бъдат деца отново. Това че губят здравето си, за да направят пари, и после пропиляват парите си, за да възстановят здравето си. Това, че мислейки тревожно за бъдещето, те забравят настоящето и така живеят нито за настоящето, нито за бъдещето. Това че живеят, сякаш никога няма да умрат и после умират, сякаш никога не са живели...

Ръцете му хванаха моите и така стояхме мълчаливо.

След дълго време го попитах:

- Мога ли да Ви задам още един въпрос?

Отговори ми с усмивка.

- Като наш баща, какво бихте искали да направят Вашите деца през Новата Година?

- Да научат, че не могат да накарат някой да ги обича. Това, което могат да направят, е да се оставят да бъдат обичани.

- Да научат, че трябват години, за да се изгради доверието, и само няколко секунди, за да се разруши.

- Да научат, че най-важното в живота, е не това, което имат, а хората, които имат.

- Да научат, че не е добре да се сравняват с другите. Винаги ще има хора, които са по-добри или по-лоши от тях.

- Да научат, че богат е не този, който има най-много, а този, който се нуждае от най-малко.

- Да научат, че трябва да контролират поведението си, в противен случаи то ще контролира тях.

- Да научат, че само няколко секунди могат да отворят дълбоки рани у хората, които обичат, и че после трябват години, за да ги забравят.

- Да се научат да прощават, като се упражняват за това.

- Да научат, че има хора, които много ги обичат, но не знаят как да показват чувствата си.

- Да научат, че с пари може да се купи всичко, освен щастие.

- Да научат, че дори понякога да се чувстват разстроени, това не им дава право да разстройват и другите.

- Да научат, че големите мечти не изискват големи крила, а меко приземяване.

- Да научат, че истинските приятели са рядкост и ако открият такъв - това е истинско богатство.

- Да научат, че понякога не е достатъчно другите да им простят, а сами трябва да си простят.

- Да се научат, че са господари на това, което запазват в себе си и роби на това, което казват.

- Да се научат, че ще пожънат това, което са посели. Ако са посяли слухове - ще се оплетат в интриги, ако посеят любов - ще бъдат щастливи.

- Да се научат, че истинското щастие не се състои в това да постигнат целите си, а да се задоволят с това, което вече са постигнали и в момента постигат.

- Да се научат, че да бъдеш щастлив е решение. Те решават да са щастливи с това, което имат и което са, или умират от завист и ревност, заради това, което нямат.

- Да се научат, че двама души могат да гледат едно и също нещо и да виждат съвсем различни неща.

- Да научат, че тези, които са честни пред себе си, без да отчитат последиците, постигат много в живота.

- Да научат, че дори и да си мислят, че няма какво да дадат, когато техен приятел плаче, те могат да намерят сила да успокоят болката.

- Да научат, че опитвайки се да се вкопчат в тези, които обичат, много бързо ги отблъскват. Оставяйки им свобода, те ще останат заедно завинаги.

Замислих се. Бог потъна в мълчание...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не вярвам в Бог.

Като се замисля, непрекъснато споменаваме името му, независимо дали вярваме или не. Всеки го възприема по различен начин и вярва, доколкото може да си го обясни. В края на краищата по-важното е, че светът го има, а не дали Бог е Създателят му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не вярвам че хората били от кал и Бог им вдъхнал живот защото ако бяха от кал

щяха да се разтапят или по скоро да бъдат отнесени отводата докато се къпят но това си е мое мнение.

Много съжалявам че не е анкета просто абе проблема го обясних в проблеми свързани

със сайта

Е-незнам дали сме направени от кал но невярвам и че съм произлязла от някои орангутан

laugh.gif "Моята религия се изразява в скромно възхищение от необятние висш дух,разкриващ се в дребните неща,които ние можем да уловим с крехките си и слаби умове.."-А.Айнщаин

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да не вярвам в създаването от кал, а да подкрепям теорията на Дарвин, но все пак - вярвам в самия Бог! Вярвам, че той ни наблюдава и е с нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това направо ме разтърси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвам,просто съм Тома неверни.Нямам нищо против някой да вярва стига да не ми досажда с това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не вярвам в Бог.Но вярвам в ТОВА

EТО ЗАЩО не вярвам!

За жалост е така. Още по-жалкото е, че към по-зле отива. Животът е справедлив, нали? Господ наказва тези деца заради греховете им. Ах тези греховни деца, по цял ден мечтаят за нормален живот, докато други през това време се чудят, горкичките, какво да си правят парите и как още да се глезят. Не се знае наказваните деца за какво са наказвани всъщност. Господ не наказва директно, а косвено. Тези деца сигурно изкупват чужди грехове. Да живее справедливостта Господня. Никога не съм вярвал, че живота е справедлив и никога няма да го повярвам. Това ме кара да се замисля и над друго - няма Ад и Рай. Впрочем има, те са тук на земята. Е, за рая не съм сигурен, но адът със сигурност е тук.

Съжалявам за излияният и евентуалното отклонение, но подобни материали ме карат да се замислям отново върху тези неща.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек има нужда да в вярва в нещо. Защо не в Бог? Защо не в някой друг човек, защо не в утрешния ден? Трябва да се вярва в нещо, защото без вяра трудно се живее.

Аз вярвам в хората, които познавам, вярвам че утре ще е по-добре от днес. Дано и вие вярвате в нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярвам, но по мой си начин :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвам по мой си начин :)

Може би не съм стигала дълбините, когато да няма в какво друго да вярвам - не знам.

Но е факт, че спрях да вярвам, когато бях още малка, тогава в един много труден за мен момент разбрах, че трябва да вярвам в себе си, а не в някой си дето щял да ми даде нещо си, което съм била нямала на земята.

Да се мъча тук и сега, пък някога си, някъде си, това щяло да ми се върне biggrin.gifbiggrin.gif - някак си нямам нужда от такива доктрини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз вярвам по мой си начин,но определено много!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клипчето показва реалността и наистина трябва да се замислим дали ако има някой гледа от ГОРЕ, дали той е всемогъщ и дали изобщо съществува. За мен НЕ, въпреки че съм искал помощ, когато съм имал нужда. Аз вярвам в това, което виждам, в стихийте, които отнемат живот и в природата, която дава, но мисля че темата може да не се хареса на някоя религия и да стане голям проблем. Щом за една карикатура целият Мюсюлмански свят се изправи на крака, значи вярващите в НЕГО са прекалено много. Нали все пак трябва да има нещо, което да крепи един човек и един народ и да го води напред, да му дава надежда и сила да се бори в живота. За всеки от нас това нещо е различно и ако тези неща имат различни форми, истории и сили, то поне е хубаво, че ги има защото колко далеч ще стигнем без вярата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

със сайта

Държа да отбележа, че въпроса е некоректно зададен.

Какво ще рече вярвате ли в Бог? Християнския в генерален план или някакви алтернативи - алтернативна представа за християнския, алтернатива от друга религия, в Бог като висша сила или...?

Ти подемаш класическата представа за бог с едно малко наивно разсъждение за това, защо човек не може да бъде сътворен от кал. Хубаво. Ето ти аргумент да не вярваш, само че несъстоятелен. Когато някой ден пораснеш и ако имаш интерес към библейската история, ще разбереш, че мотива за сътворението от кал има митологичен характер, ще разбереш от какво е вдъхновен и какво всъщност е истинското му значение. Хората често изтъкват като аргумент за безверието си именно началото на Библията. Уви, това е масов синдром на овцата, ама не само в традиционния смисъл на конформистичното мислене, но и в смисъла на незнание, профанизъм. Хора, които не знаят истинския смисъл на написаното там, се осмеляват да го критикуват и още повече - да го осмиват. Тъжно.

Ако разглеждаме алтернативните варианти, т.е. говорим за Бог като за Висша сила - да, вярвам. Точно затова не се възприемам съвсем като християнин. Аз следвам (да се възприема като средно положение между "вярвам" и "знам") едни малко по-специфични концепции за битието и обитаващите го. Само мога да кажа, че както традиционните религиозни разбирания, консервативното гледище, така и неговия антипод - модерната наука, имат доста ограничена представа за границите на битието и неговата същност. И в двата случая поради незнание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Stalik,въпроса според мен е дали вярваш в бог независимо кой е той.Поне аз така го разбирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично вярвам ,че има сила която ни направлява,наблюдава и преценява постъпките ни.Сила ,която определя житието ни , която ни изпраща изпитания за да изпробва способностите и волята ни , която ни изпраща изкушения ,за да изпробва съвестта ни . За мен тази невидима сила е Бог, пред който се прекланям,заради когото ходя на църква на празници и когато ми е трудно ,паля свещички и вярвам ,че ще ми помогне в трудните моменти. Може да Ви звучи странно , но ми се е случвало да получавам това, което и давам - по същият начин и в същата степен. Предавала съм човек и са ме предавали по същият идентичен начин. Някой е постъпил до болка грубо и несправедливо с мен и след време е получавал грубо и несправедливо възмездие. Не съм уважила нечии чувства и след време към моите са се отнеси по същият начин . Ако човек направи ретроспекция на случките в живота си , ще види , че нищо не е случайно . Затова вярвам , че има сила ,която ни направлява, следи как живеем,и ни връща винаги всичко което заслужаваме - добро или лошо. За мен това е Бог и аз вярвам в него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Макар и още малка,аз вярвам в Бог!Знам че Там,някъде Горе е Tой и ни гледа и ни пази...

Накара ме още повече да повярвам в Бог филма ''Историята на Иисус за деца''!Много силно впречaтление ми направи този филм!Много е интересен!

Редактирано от dundi_d (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярата е въпрос на личен избор.

Страшно е когато я няма-когато си отчаян,когато си обезверен към света и към всички.

Аз вярвам в хората,даже и да ме нараняват,вярвам в себе си.

Родителите ми са атеисти,не съм възпитавана в семейство с религиозни традиции.Открих сама Бог,никой не ме е карал да вярвам в Него.

Има Го.

И искам да ви кажа едно : Той изобщо не се вълнува от това дали вярвате или не вярвате в съществуването Му.

По-важно е да носите Любов в душите си-към Живота,към хората и към всичко,което ви прави щастливи :)

А ако ви се чете,вижте и тук :)

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...реживях+смъртта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вярата е въпрос на личен избор.

Страшно е когато я няма-когато си отчаян,когато си обезверен към света и към всички.

Аз вярвам в хората,даже и да ме нараняват,вярвам в себе си.

Родителите ми са атеисти,не съм възпитавана в семейство с религиозни традиции.Открих сама Бог,никой не ме е карал да вярвам в Него.

Има Го.

И искам да ви кажа едно : Той изобщо не се вълнува от това дали вярвате или не вярвате в съществуването Му.

По-важно е да носите Любов в душите си-към Живота,към хората и към всичко,което ви прави щастливи ;)

А ако ви се чете,вижте и тук :wors:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...реживях+смъртта

Много добре казано. Поздравявам те за този призив! Той е в основата на всичко онова ,което ни се случва, поне така мисля аз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.