Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Skoinks

Бог - Вярвате или не

Препоръчан отговор

Точно в това е проблемът, ако не вярваш отиваш директно в Ада, независимо как си живял, на това ако не му се казва задължаване - не знам.

Да, разбира се че няма доказателства иначе нямаше да я има тази тема. Тя и вярата в самия себе си е въпрос на избор, нали Трихоцефалус?

............

Вяра в "самия себе си" също не е "вяра" в религиозния смисъл на думата.Каково змачи да "вярваш в себе си"?Вярваш,че ще успееш;вярваш,че ще победиш;вярваш,че ще прескочиш ей-тази локва :sobbing: и т.н.

Това не е въпрос на избор,а на темперамент и настроение в конкретния момент и повод.

Вярата в Бог е както казва Stalik :вяра във Висш принцип на Вселената.Това не зависи от теб.Това е външен за всеки от нас фактор,с който трябва да се съобразяваме.

А колкото до отиването в ада,независимо как си живял-с идването си на земята,кръстната смърт и възкресението бог е изкупил греховете на всички ни ,и дори Адам и езичниците,които са живели праведно,без да са знаели приживе за Христа,вече се радват да райското блаженство.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не бих казал,че отиваш "директно в Ада",просто ще ти трябват повече прераждания занапред,

за да налучкаш вярната посока за духовно израстване.

Това за което arti говори е християнската концепция за устройството на света. Какво прераждане, какви пет лева? :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В последните си няколко поста не говорех само за християнската концепция, включих и теорията за преминаването на "душата" през отделни етапи, ключът, за които е вярата - явно ще си клеча на това ниво вечно :P успех в преминаването на всички стремящи се. Аз вчера за малко да проверя дали се преминава или не, май Шефът прави всичко възможно да ме накара да поема правия път :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В последните си няколко поста не говорех само за християнската концепция, включих и теорията за преминаването на "душата" през отделни етапи, ключът, за които е вярата - явно ще си клеча на това ниво вечно :P успех в преминаването на всички стремящи се. Аз вчера за малко да проверя дали се преминава или не, май Шефът прави всичко възможно да ме накара да поема правия път :)

Шефът не те кара да правиш нищо,което ти не искаш.

Повярвай ми,така е,знам го от личен опит.

От теб и само от теб зависи дали ще направиш нещо - за еволюцията на Душата си.

В този живот ако ти се почива,в следващия едва ли ще имаш почивка-тогава трябва да наваксваш и "спането" си в този sad.gif и не мисля че ще ти е лесно.

Но също така и не смятам че си дошла сега да броиш бръмбари,нали cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за което arti говори е християнската концепция за устройството на света. Какво прераждане, какви пет лева? :)

Приятел , това е форум и аз точно изразих моето виждане "за устройството на света".

А именно :

Не бих казал,че отиваш "директно в Ада",просто ще ти трябват повече прераждания занапред,

за да налучкаш вярната посока за духовно израстване.

А и Ад няма,той е на Земята.

Тук плащаме за всичко което сме извършвали в минал живот.

На Земята е и Рая.

Някои страдат,други им идва на готово-според заслугите.

Светът е устроен така,че да се поучим от грешките си /минали и настоящи/

и да заживеем в хармония

С няколко думи /за да ги видим тия пет лева/-

Когато почине човек /но не и душата му-тя е безсмъртна/,

независимо как е живял /праведно или не / ,

душата му заминава на неутрално място /бих посочил точното място ,но това е друга тема/ .

След определено време се преражда и именно тук на Земята си изкупува старите грехове.

А ако е била праведна , продължава духовното си израстване .

"Някои страдат,други им идва на готово-според заслугите".

Затова на Земята е и Ада и Рая.

Stalik,това е личното ми мнение.

П.П. А иначе ми харесаха размислите ти по темата.

Редактирано от EXPI (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С няколко думи /за да ги видим тия пет лева/-

Когато почине човек /но не и душата му-тя е безсмъртна/,

независимо как е живял /праведно или не / ,

душата му заминава на неутрално място /бих посочил точното място ,но това е друга тема/ .

След определено време се преражда и именно тук на Земята си изкупува старите грехове.

А ако е била праведна , продължава духовното си израстване .

"Някои страдат,други им идва на готово-според заслугите".

Затова на Земята е и Ада и Рая.

Stalik,това е личното ми мнение,

а може би не е само мнение за да го напиша толкова подробно ...../но това е друга тема/ .

П.П. А иначе ми харесаха размислите ти по темата.

Аз не критикувам личното ти мнение. Ставаше въпрос за това, че то беше насочено към нещо, което [мислех] се отнася конкретно до християнската гледна точка. arti се поясни в крайна сметка, че не е така. Извинявам се.

@arti: излизайки за малко извън християнството, щеш не щеш душата ти минава в "буфера" преди прераждането. Всичко зависи от кармата ти. Може душата ти доброволно да избере бъдещото си въплъщение или да бъде "въдворена". Всичко е с цел поправяне на старите грешки. Междувпрочем в това са вярвали Иисус и ранните Отци на църквата. Отдавна обаче църковните отци са отекли това твърдение, с простичката цел (както много други техни безумия), да се дистанцират максимално много от "езическите" практики. По времето на Иисус по-голямата част от тогавашния свят (без значение от религията) е вярвала в реинкарнацията. Днешната християнска църква цели да се покаже по-различна и специална. Та нали ако не каже "Не вярвайте в това, грешно е!" няма да има с какво да убеди хората да се присъединят именно към нея. С две думи историята на PR-а (връзки с обществеността) е доста дълбока...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,относно реинкарнацията-с възникването на християнството, на мястото на тази епоха, когато безсмъртната душа се преселваше от едно тяло в друго, дойде епохата на безсмъртието (според съвременните представи).

Stalik е напълно прав-вярата в превъплъщението в ранните християнски общини е била нещо, което се е разбирало от само себе си, докато не била отменена и обявена за еретична на Вселенския събор в Константинопол през 533 година след Христа. От тогава тя станала забранена в християнската доктрина. Превъплъщението се споменава на няколко места в новия и стария завет,като тези места се тълкуват по различни начини.

Към 30 година от новата ера, във времето на Христос, юдеите са били добре запознати с доктрината за превъплъщението на душите, която се е наричала “гилгал” (колело, цикъл).Йероним, религиозин учен, съобщава, че понятието “гилгала” е било общоизвестно сред първите християни. Също и авторите на Талмуда са смятали за доказано, че Бог е създал ограничено количество души, за да се връщат на земята многократно, всеки път получавайки някакъв урок. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Искам да попитам всички, които не вярват в бога дали палят свещи и се кръстят в църква.

Аз лично вярвам в нещо, но още не съм открил в какво!

Редактирано от lpa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То е ясно,че не сме сами във целия космос,има по развити рази от нас и по неразвити,а над всички има една Висша сила,която ни оправлява,аз преди бях 100% вярващ,но след нещата,които научих... :offtopic_s:

Редактирано от tommcat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм си Атеист и съм участвал в проекта Seti@Home.

Не мисля ,че трябва да казвам нещо повече

Редактирано от Phreaker (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз съм си Атеист и съм участвал в проекта Seti@Home.

Не мисля ,че трябва да казвам нещо повече

и в крайна сметка намери ли извънземен живот biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що се занимавате с бабини деветини.Що недете по църквите и да се молите за стотинки на боговете и от глад да си умрете :wors: Религийте са за наивници,създадени за по - лесно управление на масите. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извънземни?Още работим по въпроса :wors::wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хората са създали "Бог", а не обратното. :wors:

Т.е. не вярвам в Бог.

Това е вярно.

Божества няма, но има хора които вярват че имало.

И в различните краища на света са си създали различни форми на вярвания в разни лоши и "добри" духове и си правят какви ли не церемонии за да им се подмазват.

По интересното за нас атеистите е да разбереме защо има хора на които им трябва да вярват в нещо което никога няма да видят нито пипнат. Според мен всеки вярващ си има лична причина и мотивация да се надява че някой ще се грижи за него и ще го закриля и т.н. Изглежда също че и страха от смърта е доста добра причина за много хора за да предпочитат да вярват че имало "живот" и след като са умряли.

Мисля че някои хора са по-предразположени да вярват в разни теории за свръхестествени сили. Те са просто са "по-жадни" за духовно "развитие/еволюиране" тъй като реалноста такава каквато е не ги устроива. И си намират някакъв тяхен път и си го следват. Някои даже и си сменят религията им наложена от родителите и ... нали се сещате къде отиват.

Та в заключение - божества няма ама има хора дето вярват че било имало, а сега де, кой е крив и кой е прав ... отговора е според личната нагласа на всеки от нас как иска да възприема обкръжаващата ни действителност.

На мен не ми трябват нито началници нито закрилници. :wors:

А па даже и не съм кръстен на всичкото от горе ...

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Та в заключение - божества няма ама има хора дето вярват че било имало

Ако нямаш нищо против ще приведеш ли нещо,което дори да наподобява доказатество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БОГ ? ---хахахаха-хохохо

хората вярват в БОГ ,само когато са безсилни да променят нещо/обстоятелства,факти и т.н и т.н/

вярно ,че сега е модерно да си вярващ,ама 95% от влизащите в църквите невярват дори на себе си ,камо ли в бог.

по турско време и възрождението,в църквите е имало у-ща,попове и монаси са били начетени ,хора ,които са преподавали морал,но най-вече те самите са живели по "божиите закони"

ама това тук и щот не е имало време да правят поразии,а в някой католически държави "по някое си" време църквата е била "ТЪМНАТА СТРАНА НА СИЛАТА"-да не уточняваме кога ,как,защо и т.н.

--а сега,пияници и пе****сти,

къв Бог ,кви пет лева

-всяка отживелица с времето си!

управлявала ни била висша сила--да ,тия с глобалните финансови интереси-Бушовци,Соросци,абе вие ги знаете и останалите,ама някак си не е престижно да си го признаем-затова Бог,пък и някой трябва да опере пешкира за всяка кривина! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По тази тема може да се изпише много и винаги ще има някой който да не е съгласен със това което ще кажеш.

Според мене няма богове всичко е едно суеверие породено от това,че ако сме лоши и правиме злини примерно ,няма да отидеме в рая,а във ада.Това суевереие си е човешка черта ,нормално е.

И някой някога навремето се е усетил ,че със това може да контролира и манипулира хората и така са се появили религийте.

Аз навремето бях доста суеверен ходен на църква задължително един път в месеца ,че дори и два пъти.Не пропусках събитие като велик ден да не отида в божият храм .Но във един момент леко полеко осъзнах ,че от това няма нищо добро ,само дето си вкарваме във главите разни страхове и глупости ,че примерно ако правиме злини както казах ,че отидеме в ада , не в рая.Ако се замислите малко ще видите ,че този рай може да се окаже по-лош от ада ,ако наистина съществува де!!!

Според религията вселената е създадена от господ "не във всяка религия ,но в повечето"

Точно онзи ден спорих със една арабка на тази тема ,тя ми твърдеше ,че алах там създал света.Създал хората като изваял органите им "те затова били перфектни!? " Някакви такива глупости от хиляда и една нощ .Слушах я аз, слушах я и във един момент я попитах дали е учила физика ,биология и други такива науки .Оказа се че е учила и тя горката не беше чувала за голямият взрив от който е възникнало всичко ,не знаеше ,че ако оставиш една чаша със вода след време във нея ще има всякакви животинки .Просто неможех да и обясня ,при условие ,че не беше чувала за тези неща ,че не е права със това което ми казва .Че тяхният алах е създателя на свете.Толкова са заблудени мюсюлманите ,че със тях няма смисал да се спори на тази тема.Абсолютни фанатици са и това ги е направила тяхната религия.Ами представете си ,че всички хора на земята са толкова набожни и фанатици тогава какво ще стане ?

С две думи ще ви кажа Нама Господ

Няма Богове

Всеки може да бъде господ в очите на другия със дадена постъпка и всеки може да се прави на господ на тези който са малко по-глупави от него "за пример ви давам туземците който като са видял ,че един човек носи огъня и той самият станал божество ,а той всъщност си носел запалката в джоба.Много мого случки от реалният живот има във който ако се замислите ще видите ,че това със божествата е пълна глупост .Оставям ви сами да си правите изводите и да мислите логично по въпроса .Не карам никого на сила да не вярва в господ Бог или пък да си смени религията .Всеки има право сам да избира колко ще е суеверен или не .Но не го обръщайте това във демагогия

Мир и Успех на всички

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости aniiv
Искам да попитам всички, които не вярват в бога дали палят свещи и се кръстят в църква.

Аз лично вярвам в нещо, но още не съм открил в какво!

В Бог не вярвам - но вярвам в себе си и в приятелите.Вярвам,че има някаква природна сила,всичко друго е измислица .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Според религията вселената е създадена от господ "не във всяка религия ,но в повечето"

Точно онзи ден спорих със една арабка на тази тема ,тя ми твърдеше ,че алах там създал света.Създал хората като изваял органите им "те затова били перфектни!? " Някакви такива глупости от хиляда и една нощ .Слушах я аз, слушах я и във един момент я попитах дали е учила физика ,биология и други такива науки .Оказа се че е учила и тя горката не беше чувала за голямият взрив от който е възникнало всичко ,не знаеше ,че ако оставиш една чаша със вода след време във нея ще има всякакви животинки .Просто неможех да и обясня ,при условие ,че не беше чувала за тези неща ,че не е права със това което ми казва .Че тяхният алах е създателя на свете.Толкова са заблудени мюсюлманите ,че със тях няма смисал да се спори на тази тема.Абсолютни фанатици са и това ги е направила тяхната религия.Ами представете си ,че всички хора на земята са толкова набожни и фанатици тогава какво ще стане ?

Огромно веселие предизвикаха у мен тия "мъдри слова"

Слуша я ти,слуша,па накрая и възрази.

И ако тя не е чувала за големия взрив,то хиляда пъти по-малко си чул ти.

Иначе как да си обясним,че ти си се лепнал да доказваш,че няма бог с теорията за големия взрив.

Ще ти издам една тайна.

Теорията за големия взрив е именно креационистична теория.Разработена е от МОНАХ с цел да докаже основната хипотеза -- Сътворяване на света от нищото.

Именно тази теория изисква създател.При това създател,който е извън създаденото.Или другояче казано БОГ

Именно на тази теория се позовава църквата в спора и с атеизма.

И ти си тръгнал с тази теория да оспорваш съществуването на бога

На такова шоу не бях попадал.

Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво badr.

Аз само едно нещо искам да кажа-има Бог или не-би трябвало да уважаваме вярата на другите хора, независимо в какво вярват или не вярват.За много религията е начин на съществуване, за други е необходимост.

wowgeleto, науката пита-"как", религията пита-"защо".Много са важни и двата въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Блажени са вярващите и тяхно е царството на невежеството и коленопреклоността. Вярата в бог ,христос,аллах и т.н. си е плод на нечий болен мозък или на някой много голям тарикат. Втория много добре се ползва от вярата.За справка вижте поповете или тези дето пращат фанатизирано вярващите камикадзета. В XXI век религията трябва да е едно лошо минало cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Религията е измислена от простолюдеието за обясняване на процесите в природата които не разбират. После властта е поизопъчила всичко с цел лесно манипулиране на простолюдието.

Днес сме разкрили тайните на процесите, изградили сме механизъм за манипулация на народа - за какво ни е тогава религията?

В един така свободен свят религията намери своите положителни страни ( наи-накрая).

Да сте чули за силно религиозно общество, при което да има убииства, кражби и др. ?

Религията е хубаво нещо. Но без бог тя няма смисъл. Ако повярвам в бог аз ще се отрека от труда на хиляди хора, работили за разкриване на истината. Кое е по-свещенно- труда или вярата?

За мен си е труда. Аз няма да потъпча признанието на науката. Затова Бог ми се срува все повече и все повече нещо далечно, нереално.

Преди няколко месеца една позната остана доста учудена от факта че не вярвам в Бог.

Казах и че признаването на БОГ от мен е равносилно на потъпкване на собственият ми труд до момента. Тя ме изгледа на криво и с доста неприятен тон ме нарече " АТЕИСТ".

Да, атеист съм. Горд съм, че съм надхвърлил ограниченото мислене на вярващите. Горд съм че макар и атеист, аз съм пазител на ценностите на няколко религии. Имам ли нужда вече от бог?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако преди 2 месеца някой ме беше попитал, вярвам ли в Бог, сигурно щях да му се изсмея, защото бях атеист до мозъка на костите си. Но пак тогава, преди около 2 месеца, представите ми се обърнаха на 180 градуса, защо някой или нещо, спаси живота на детето и съпругата ми, както и моя, при една от онези зверски автомобилни катастрофи, които дотолкова сме свикнали да виждаме по телевизията и за които си мислим - не може да се случи точно на мен. В момента, в който колата ни, с голяма скорост се удари, преобрърна с покрива надолу и стъклата с ужасяващ звук започнаха да се пръскат, а ламарините на колата да се смазват все повече и повече, осъзнах, че бих дал всичко на тоя свят, за да останат детето и жената ми живи и здрави. Е, те са живи и здрави, както и аз. Не знам на кой или какво (със сигурност не на "невероятните" си шофьорски умения, нито на "сигурната" си кола) трябва да благодаря за този невероятен късмет, който извадихме. Но знам, че в такава катастрофа няма как да останеш жив, камо ли здрав и без наранявания. Ако сега ме питате, вярвам ли в Бог, ще ви отговоря с да - вярвам, че го има. Вярвам, макар и не по начина, по който мнозина възприемат вярата - свещите, поповете, иконите и т.н. Просто знам, че го има и нищо не е в състояние да промени това. И съм благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако нямаш нищо против ще приведеш ли нещо,което дори да наподобява доказатество.

Имам нещо против, а то е нежеланието ми да почнат да ме мразят тука на този форум ( който основно въобще не е за религии) разни вярващи хора за съмненията които съм способен да предизвикам у тях отностно тяхната вяра.

Иначе казано, що да си навличам беля с доказателства ? ;)

Да си вярва кой каквото си иска, аз лично няма да му преча, поне не тук на този форум.

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Блажени са вярващите и тяхно е царството на невежеството...

Един съвсем малък списък на хора живяли в царството на невежеството.

Айнщайн,Нютон,Паскал,Ампер,Авиацена,Фарадей,Луи Пастьор,Декарт,Кант....................

И още много такива които са основоположници на редица науки.

И друг твърде дълъг списък на "просветени" основоположници на науки.

Никой....Никой......Никой.....Никой....Никой....Никой.... и.т.н

Внушителен списък.

Та има нещо аморално в твоите твърдения.

Не е редно да използваш научните открития на невежите.Уж невежи,а всичко или почти всичко,което те заобикаля в основата си лежи на откритията им и е плод на техните умствени способности.

Ами не ползвай нищо в твоя живот което да е плод на физиката или алгебрата.Противното е лицемерие.

А и колко трябва да е бил болен онзи който е създал вярата? --Та погледни какви "глупаци" са го послушали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...