Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Skoinks

Бог - Вярвате или не

Препоръчан отговор

Във връзка с темата искам да цитирам даоисткия учител Бхагван Шри Раджниш.....

WhiteHart малко допълнение Ошо не е даоист. Просто е написал три тома със заглавие ДАО. Ето ТУК може да видиш за какво още е писал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвам в Бог,но вярвам в съдбата,вярвам че някои неща просто са си предопределени да се случат и нищо и никой няма ад ги промени.He вярвам в нещата,които пише в Библията и мисля че това е просто една приказка,която е написана,за да пази душите на нещастниците и да дава последна надежда на смъртноболните.

Редактирано от Koz4e (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не вярвам в Бог,но вярвам в съдбата,вярвам че някои неща просто са си предопределени да се случат и нищо и никой няма ад ги промени.He вярвам в нещата,които пише в Библията и мисля че това е просто една приказка,която е написана,за да пази душите на нещастниците и да дава последна надежда на смъртноболните.

Интересен начин на мислене.Кажи ми, щом вярваш, че "някои неща просто са си предопределени да се случат и нищо и никой няма да ги промени", как мислиш, от кой са предопределени...И какво според теб е съдбата..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам колега, който се занимава с генно инженерство. Досадна работа, ежедневие.

Как ли ще го наричат създадените от него бактериални щамове ако имат съзнание или претърпят еволюция и се сдобият с такова? И каква свобода на избора имат, при положение, че целта е в резултат на метаболизма им да се получават минерарни торове от органични отпадъци?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам колега, който се занимава с генно инженерство. Досадна работа, ежедневие.

Как ли ще го наричат създадените от него бактериални щамове ако имат съзнание или претърпят еволюция и се сдобият с такова? И каква свобода на избора имат, при положение, че целта е в резултат на метаболизма им да се получават минерарни торове от органични отпадъци?

Шапка свалям на науката.

Но когато това за което говориш стане, ела пак, та да ти кажа и отговора.

Тази логика е неправилна.Мен майка ме е раждала, но аз не я наричам създател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато проимат съзнание ще мислим по въпроса. biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Но когато това за което говориш стане, ела пак, та да ти кажа и отговора.

Ами страхувам се, че става. Пример тук

...Мен майка ме е раждала, но аз не я наричам създател.

Точно така! Връзката на родитерлите с децата е свято нещо. Най-малкото, защото в детето живеят по половина от двамата му родители.

И точно затова асоциирах колегата със създател, а не родител. Иначе ще трябва да обяснява с какво си е лягал за да се роди тая щуротия с, която се мъчи ежедневно.

Когато проимат съзнание ще мислим по въпроса. biggrin.gif

Тук мълча! Не зная някой да има убедителен отговор на въпроса имат ли по-низшите създания от човека съзнание и, ако имат, на какво ниво е. Трябва първо да се даде дефиниция на "съзнание".

Редактирано от NikolayV (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
..................

Тук мълча! Не зная някой да има убедителен отговор на въпроса имат ли по-низшите създания от човека съзнание и, ако имат, на какво ниво е. Трябва първо да се даде дефиниция на "съзнание".

Съгласен съм! Не се знаят много неща и .... наистина е добра идея да се даде определение на това, Какво е съзнание?

Защото аз имах един учител, който казваше, че Вселената е най-умна, че дори тя имала съзнание щом е успяла да се запази толкова много време!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И точно затова асоциирах колегата със създател, а не родител. Иначе ще трябва да обяснява с какво си е лягал за да се роди тая щуротия с, която се мъчи ежедневно.

Не разбирам какво идва да докаже това? Че човек може да сътворява живот или пък разум? Нима някой е твърдял противоположното. На човек според християнството е дадена свободна воля именно с тази умисъл - самоусъвършенстване. Това ни довежда до въпроса - кой генен инжинер е създал първия човек. :) Къде е прословутото липсващо звено!? Защо вече два века учените изравят какви ли не кокаляци на маймуни от преди х на n броя години, а все още липсват тези, които би трябвало да са дали началото на един многоброен род? Човек лесно може да (пре)създаде живот със силата на науката. Но това не дава никакви отговори. Остава да се осланяме на научни теории, което си е чиста проба вяра. laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Точно така-вяра в силата на науката ;)

Или с други думи наукопоклонство.

Дейност неотличима от идолопоклонството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вярвам, но не изпълнявам библейски завети и не ходя на църква всяка неделя. защо ли? ми все си мисля че ако го има ще ме чува отвсякъде

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Или с други думи наукопоклонство.

Дейност неотличима от идолопоклонството.

Както и от Богопоклонството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Айде да видим кой да и кой не

Аз лично не вярвам че хората били от кал и Бог им вдъхнал живот защото ако бяха от кал

щяха да се разтапят или по скоро да бъдат отнесени отводата докато се къпят но това си е мое мнение...

незнам как ви се вписва идеята:човек търсейки отговор на всичко стига до обяснението ,че е резултат на някакво свръхестествено творение .това е било много добър вариант преди 5-6 хил.год., а в днешно време нещата с Бог не изглеждат сериозно.та според мен така! ;)

PS: ако някои се разсърдят на писанието ми съжалявам ,то е продукт на болния ми мозък.а да щях да забравя ,че бяхме учени на атеизъм преди 20г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Дори не съм кръстена, а в българското християнско семейство обикновено на това подлагат децата в ранна възраст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се че вярвам в бог и има защо.Не изпълнявам всички работи да ходя всяка неделя на църква, но се моля понякога.И немога да повярвам как има хора който отричат съществуването на бог.ЗАЩОТО ТОЙ НАЙСТИНА СЪЩЕСТВУВА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в кое е вярата? Във вълшебник с пръчица който клик тук клик там и аре готово, в това няма начин да повярвам. Но в духовна връзка, духовно израстване - да.

Интересно е дали има някакъв вариант абстрактното мислене да се развие в някои животни, ще стане голям купон на Земята ако това се случи ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
незнам как ви се вписва идеята:човек търсейки отговор на всичко стига до обяснението ,че е резултат на някакво свръхестествено творение .това е било много добър вариант преди 5-6 хил.год., а в днешно време нещата с Бог не изглеждат сериозно.та според мен така! ;)

PS: ако някои се разсърдят на писанието ми съжалявам ,то е продукт на болния ми мозък.а да щях да забравя ,че бяхме учени на атеизъм преди 20г.

Е хубаво!Само че и след тези 5-6 хил.години варианта си остава много добър.

Виж други варианти не издържат и 50-60г.

А да се сърдим на болния мозък не е етично

Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Бог е човешко творение. И поради това божествената природа е плитка загадка. Човешката природа е дълбоката загадка" Напълно съм съгласен с този цитат от неизвестен тибетски монах!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо човек не се е създал сам, второ материалният свят, визирам целия космос, не се е създал сам. Така че просто е изключено да не съществуват висши духовни, нематериални сили, "виновни" за цялата тази работа biggrin.gif

А писаното в Библията, че Бог е създал човек по свой образ и подобие, не го приемам повърхностно, че Бог трябва да е човекоподобо създание, а че в човека е вложена частица от духовната енергия, родила материята и по това си приличаме със Създателя.

Редактирано от myd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Разбира се че вярвам в бог и има защо.Не изпълнявам всички работи да ходя всяка неделя на църква, но се моля понякога.И немога да повярвам как има хора който отричат съществуването на бог.ЗАЩОТО ТОЙ НАЙСТИНА СЪЩЕСТВУВА.

това с вярата в господ ми звучи,като вяра в доброто у човека .от нея имаме нужда всички ,в случаят ти я намираш в господ-това е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"There is no God

but the one that dies with me.

There is no life

but the one I take with me to the grave.

We come into this world alone.

And we will die on our own.

I live.

I die.

Ain Elohim."

и превода:

"Няма друг Бог

освен този, който умира заедно с мен.

Няма друг живот

освен този, който ме съпътства в гроба.

Идваме на този свят сами.

И сами ще си отидем.

Аз живея.

Аз умирам.

Няма Бог."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
"There is no God

but the one that dies with me.

There is no life

but the one I take with me to the grave.

We come into this world alone.

And we will die on our own.

I live.

I die.

Ain Elohim."

и превода:

"Няма друг Бог

освен този, който умира заедно с мен.

Няма друг живот

освен този, който ме съпътства в гроба.

Идваме на този свят сами.

И сами ще си отидем.

Аз живея.

Аз умирам.

Няма Бог."

:):):P:yanim::yanim:

овации-това е мнение на един модерен человек

Редактирано от т060666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки има правото да вярва в когото и каквото си иска. Някои вярват в Дядо Коледа... в Снежанка... в приказките въобще... Защо тогава, прочетох мнение, на някои, че не може да понесе погледите на хората като им каже, че не вярва в бог... Няма нищо лошо в това, човек да казва, това, което мисли, и което чувства. А ако не носиш нещо в сърцето си, защо да си кривиш душата тогава? Да, аз не вярвам в бог... Не вярвам в някаква висша сила, която ни е създала по нейно(защото сила е в женски род) подобие... НЕ вярвам, че изведнъж от нищото бог създал Адам, и после пък от едно негово ребро създал и Ева... Аз вярвам в неща, които можем да видим и да пипнем, можем да почувстваме и да изживеем... Ако бод е любов, е значи вярвам в бог, ако бог е страдание, е значи съм чувствала бог... Всеки избира в какво да вярва... Аз съм избрала да вярвам в това. Нима някои може да ме осъди? Е сигурно ще се намери някои.. Но нима бог иска от този някой да напада някой друг, само защото този друг не вярва в същото нещо... Едва ли... Ако е така.. тогава какъв бог е той? Нали всички сме равни? Защо тогава трябва да се заклеймяват тези,които не вярват... Които вярват в друг бог, техен си бог...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:););):nono::huh:

овации-това е мнение на един модерен человек

Модите отлитат ли отлитат - всяка със своето съвремие, остават само непреходните ценности.

...

...

Вярата е ценност непреходна.

Любовта е ценност непреходна.

Хармонията е ценност непреходна.

Да събереш ги в себе си и да ги разпръскнеш е ценност непреходна.

...

...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...