Премини към съдържанието
haidukpikaso

Москва предприема първи стъпки за създаване на Евразийски съюз заедно с България

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

"Единна Русия" в Държавната дума организира среща, на която да се създаде Евразийски съюз. Освен бившите съветски републики, Руската федерация трябва да привлече в бъдещия Евразийски съюз редица други държави, сред които и България, смятат участници в кръгла маса, организирана вчера от управляващата партия "Единна Русия", пише БТА.

Според фракцията на "Единна Русия", "руската държава може да устои и да се сбъдне само като център на влияние" в този съюз, пише "Комерсант".

Руските медии припомнят, че създаването на нова общност в постсъветското пространство бе предложена от премиера Владимир Путин. Статия на Путин за Евразийския съюз бе поместена в "Известия" през октомври, скоро след като държавният глава Дмитрий Медведев предложи "Единна Русия" да подкрепи Путин в надпреварата за президентския пост на изборите през март 2012 г.

Новият съюз ще бъде "голяма страна", продължител на "идеята на Владимир Путин за единно икономическо пространство", което ще обедини от 1 януари Русия, Беларус и Казахстан, заявил на форума руският политолог Дмитрий Орлов.

"Целите на модернизацията" обаче изискват според него Русия да се обедини не само с бившите съветски републики - днес членки на ОНД, но и с държави, "лоялни към руските икономически интереси: Финландия, Унгария, Чехия, Монголия, Виетнам, България, Куба и Венецуела".

От "Единна Русия" засега не са проучвали дали тези страни са готови да влязат в Евразийския съюз. Налице са "инструменти и исторически аргументи", за да бъде осъществен "големият проект" за Евразийски съюз, който може да обедини към 250 милиона души, посочил председателят на Държавната дума Борис Гризлов.

Един от аргументите според него е "общата история на страните" от постсъветското пространство, а сред инструментите - руският като "език за междунационално общуване" и "кооперирането в икономиката". Той изтъкна, че не става дума за "единна държава", а за "съюз на суверенни държави". Евразийският съюз трябва "да събере не толкова земите, колкото народите и гражданите в единно държавно тяло", смята посланикът на Русия в НАТО Дмитрий Рогозин. Той предложил създаването на славянски батальон в руската армия, който да включва българи, сърби и представители на други славянски народи, съобщава на сайта си вестник "Новие известия", като се позовава на агенция Интерфакс. Рогозин взел идеята от френския Чуждестранен легион.

novini.bg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Целите на модернизацията" обаче изискват според него Русия да се обедини не само с бившите съветски републики - днес членки на ОНД, но и с държави, "лоялни към руските икономически интереси: Финландия, Унгария, Чехия, Монголия, Виетнам, България, Куба и Венецуела". ..

Точно Чехия трудно може да се нарече лоялна. Все още си спомнят 1968-а

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно Чехия трудно може да се нарече лоялна. Все още си спомнят 1968-а

Така е, но и унгарците едва ли са забравили за събитията от 1956 г. Общото между Финландия и Русия е само границата помежду им, Монголия сърба съветска попара и се пресити, та дори Виетнам ще пасува, за да запази растежа си.

Куба и Венецуела изглеждат по-приемлив, но само на теория вариант. И причините не са само хилядите километри разстояние до Москва, а и в парещата им действителност - "совите не са това, което са", както имаше една приказка (Чавес почина, а братя Кастро си имат сега други дертове).

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Монголия сърба съветска попара и се пресити

Че то Русия е оказвала помощ на Монголия и я е защитавала по времето на Втората световна война. Монголия можеше въобще да я няма на картата без СССР.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а ние какво - като оная жаба от вица да се разчекнем ли

:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тази статия нещо измислена ми се струва

чети още

Евразийски съюз - новата визия на БСП за развитието на България ?

Публикувано изображение

http://www.andrey-kovatchev.eu/bg/news/view/3/3179

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че за какво сме им ние в Еврайзийския съюз? Нямаме нищо. Влязохме в Евросъюза, унищожихме икономиката, производството и селското си стопанство и станахме само нация потребител. Всяка държава се стреми да запази и развие икономиката си, а при нас е обратното. Продадохме големите си производствени предприятия - пример завод Калиакра на еврейската компания Uniliver - заводите са затворени за да не са конкуренция и производстовто е изместено в други държави. Унищожени са кравекомплекси, телекомплекси, свинеферми, но за сметка на това внасяме сланина и кръв на прах и народа яде "здравословни колбаси". 

Незнам дали ще бъде създаден този Евразийски съюз, но някои държави вече искат да излязат от Евросъюза http://news.ibox.bg/news/id_340352233 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че то Русия е оказвала помощ на Монголия и я е защитавала по времето на Втората световна война. Монголия можеше въобще да я няма на картата без СССР.

Русия е защитавала и Чехия, Унгария, та и нас, а после ни впрегна във Варшавския договор и СИВ, благодаря! Монголия пък с изцяло братска съветска революционна "помощ" (се опита да) прескочи капитализма и от феодализма "премина" в социализма чрез типично сталинските методи на колективизация. Защитавала я... От кого и защо? От Япония, защото границата между СССР и Монголия е доста длъжка, също както и тая между Монголия и Китай... 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам дали ще бъде създаден този Евразийски съюз, но някои държави вече искат да излязат от Евросъюза http://news.ibox.bg/news/id_340352233

на Чехия вече й е писнало от ЕС

http://varjag-2007.livejournal.com/5294542.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....

"Единна Русия" в Държавната дума организира среща, на която да се създаде Евразийски съюз. Освен бившите съветски републики, Руската федерация трябва да привлече в бъдещия Евразийски съюз редица други държави, сред които и България, смятат участници в кръгла маса, организирана вчера от управляващата партия "Единна Русия", пише БТА.

......

пак ли ще правим СССР ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Русия си остава ключов фактор на международната сцена. Фактор - Политически, икономически, ресурсен и колкото и да отричаме този факт, то едва ли това ще повлияе на Русия да бъде такъв.

От време на време обаче от там се появяват безумни идеи, мечти и блянове на някои руски политици. В крайна сметка всичко се оказва кьорфишек. Статии подобни много са се появявали в годините, но нито една не е станала реалност. Взехме нещо много да се връзваме дори и на тиретата в текстове знайни и незнайни!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Българската позиция ми е ясна.  Който обещава по-вече сме със него, важното е да вземаме.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пак ли ще правим СССР ?

ми ний нали и без тва бяхме 16-тата им республика та

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Москва предприема първи стъпки за създаване на Евразийски съюз заедно с България

===========

Подкрепям....с двете ръце и с двата крака !! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

важното е да вземаме.

Да вярно ,но без кондом ,без вазелин и за без пари

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този Андрей Ковачев е откровенно прост тиквеник .Александър Дугин, чийто тези лежат в основата на идеята за Евразийския съюз съвсем не е спорен философ, а  високо ерудиран, като проекта е много добре обоснован, лежащ върху изключително дълбоки научни анализи на всички общества досега, като прецизно и детайлно, в голяма дълбочина  са разгледани причините за колапсите им.

Самият Дугин бива считан за баща на структурната социология, като анализите на събитията от последните 50г. се обясняват много точно с нейна помощ, като отново с нея са предвидени и редица събития през последните 20г.

Солиден проект със солиден замисъл.

Ненапразно с него се заема и Путин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои неща ми се струват глупости, но не е тайна, че Русия би ни прилапнала при всяка възможност. като гледам клипчета в интеренет, които изглеждат забавни, ама да не живееш там, смятам, че направо живот ще си живеем в новия СССР на олигарсите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с държави, "лоялни към руските икономически интереси

някой да ми припомни с какво сме лояллни

Редактирано от dodo00 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с държави, "лоялни към руските икономически интереси

някой да ми припомни с какво сме лояллни

е как с кво - с всичко - тва граници тва небе - аааа немаме такива -

заповядайте, отворени са за вся и всьо - кеф ти НАТО кеф ти ЕС

безплатно ли - мда, колкото ни е безплатен жалкия жизнь тука

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отворени са за вся и всьо - кеф ти НАТО кеф ти ЕС

че то Русия е против НАТО и ракетните установки, които ние ако не се лъжа ги пуснахме

Редактирано от dodo00 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

че то Русия е против НАТО и ракетните установки, които ние ако не се лъжа ги пуснахме

така е, аз за нашия дирник говоря

дето го даваме и го въртим навсякъде

не може такава "държава" да бъде уважавана никога и от никого, не може

без достойнство, без чест

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм За да се измъкнем от Еврогейския съюз и да се присъединим към Евразийския. С помощта на Русия по - лесно ще се справим с вътрешните и външните си врагове и ще стабилизираме и оправим страната. :)  Да видим тогава американските посланици какви плюмпала ще бъдат и ще посмеят ли да ни се месят. :rolleyes:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, щом ще се правят предложения. Не ни трябват никакви съюзи. Давай да се махаме от ЕС и НАТО и да си взимаме изконните земи на югоизток, юг, югозапад, запад, северозапад, север и североизток и подобаваща като за Велика България акватория от Църното море :) Нито Москва, нито Вашингтон не вярват на сълзи, тъй че да не дробим излишно лук в попарата. Ако много ни се опъват другите велики сили, ше пратим Крали Марко, да им направи "Българска есен", в рамките на операция "На софра и чесън".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм За да се измъкнем от Еврогейския съюз и да се присъединим към Евразийския. С помощта на Русия по - лесно ще се справим с вътрешните и външните си врагове и ще стабилизираме и оправим страната. :)  Да видим тогава американските посланици какви плюмпала ще бъдат и ще посмеят ли да ни се месят. :rolleyes:

Убеден съм в това: и газа ще е по евтин, и нефта, че и тока....Българските селскстопански производители ще имат гарантиран пазар, а влязат ли пари в тях, те ще започнат и да строят, а това ще издърпа и строителството....което аз и чакам!  :)  

Изобщо....България ще бъде друга, в сравнение със сега!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.