Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Kalin Karaboychev

Новините преди 10 години...

Препоръчан отговор

Здравейте Приятели,

Преди няколко дни реализирахме, нова секция на началната си страница, в която можете да проследите какви са били новините на днешната дата, но преди 10 години :) Вярваме, че ще се забавлявате много, когато сравните колко са се развили технологиите през последните 10 години и как преди сме се радвали на 10-20 GB твърди дискове :)

post-1-0-50412900-1398674618_thumb.jpeg

А и все пак да се похвалим, че сме от малкото сайтове в България, които разполагат с новини от преди 10 години :P

Благодарим Ви че сте с нас вече повече от 11 години.

Екипът на kaldata.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Времето, в което хората са си играли да пишат по-читави статии.Днес се случва да срещам елементарни правописни грешки, и в някои случаи по-лошото-смислови такива , та да се чудя какво е искал да каже автора на новината( или преводача).Иначе добра идея, харесва ми :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Времето, в което хората са си играли да пишат по-читави статии.Днес се случва да срещам елементарни правописни грешки, и в някои случаи по-лошото-смислови такива , та да се чудя какво е искал да каже автора на новината( или преводача).Иначе добра идея, харесва ми :) .

Здравейте, 

Правописни грешки има и в най-големите сайтове дори повече от колкото при нас. Радваме се поне, че казвате, че "се случва да срещнете" а не ги срещате постоянно. Все пак и ние сме хора и който не работи той не греши понякога. Молим да ни извините за пропуските, не можем да ви обещаем, че няма да се случват повече. Можем само да обещаем, че ще се постараем да ги сведем до минимум. :)

Поздрави, усмивки и приятни мигове в сайта и форумите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
 колко са се развили технологиите през последните 10 години и как преди сме се радвали на 10-20 GB твърди дискове :)
първото ми компче преди 10 години беше 7 GB
купувах сд-та да записвам, после и двд-та - като няма място
мъка беше, еле ако се случи филмчето да е голямо - тегля сд1 записвам трия, после сд2 ...
:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Топ видеокартите преди 10 години...Сега ни изглеждат направо смешни :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смешни ама за времето си са добри. Текущите модели пък ще бъдат смешни след 10-15 години да речем. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Секцията е супер. Не съм от много време във форума, но ми харесва и дано го има още поне 5 пъти по 11 години.  :super: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,не е лоша идеята за секцията на началната страница,която ще се подготвя!

Таман хората ще се ориентират по-бързо,какви компоненти,какви компютърни конфигурации и т.н. са излизали по него време! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А знаете ли каква мъка беше преди 10/11 години да заредя нещо от калдата  :) или да дръпна някоя МП3/ка  ..... ако не се разпадне , след 20/30 минути я имах  :D

Това ми беше нета ....някой може би не знаят какво е това .

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А знаете ли каква мъка беше преди 10/11 години да заредя нещо от калдата  :) или да дръпна някоя МП3/ка  ..... ако не се разпадне , след 20/30 минути я имах  :D

Това бяло Акорбче ми е познато.Интернет на 486 и телефон дуплекс.За IRC ставаше ама със сайтовете дамс. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А знаете ли каква мъка беше преди 10/11 години да заредя нещо от калдата  :) или да дръпна някоя МП3/ка  ..... ако не се разпадне , след 20/30 минути я имах  :DТова ми беше нета ....някой може би не знаят какво е това .

Значи съм бил късметлия... 8-ми клас, което трябва да е било 2005-та година, преди 9 години, LAN мрежа, нещата вървяха гладко за тогавашното време... Не си спомням скоростта точно, ама мисля, че беше около 200 MB/s.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи съм бил късметлия... 8-ми клас, което трябва да е било 2005-та година, преди 9 години, LAN мрежа, нещата вървяха гладко за тогавашното време... Не си спомням скоростта точно, ама мисля, че беше около 200 MB/s.

По-скоро KB/s :) Или дори Kb/s При мен чак през есента на 2006 дойде мрежата и имаше две оферти

1. 128Kb/s

2. 256Kb/s

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Аз съм имал BocaModem 33.6 (още по-зле)...още помня как се карахме със комшиите, защото бяхме дуплекс и който превари той завари :D

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро KB/s :) Или дори Kb/s При мен чак през есента на 2006 дойде мрежата и имаше две оферти1. 128Kb/s2. 256Kb/s

Да, прав си!Но аз все случвах на бърз интернет. Много бях доволен тогава, беше малък квартален доставчик. Тогава летата ме нямаше наоколо. Отивах и им казвах, от Юни до Септември ме няма, не ми спирайте интернета, защото ще идвам за по 3-4 дни в месеца. Нямаше проблем. Интернета не ми го спираха, аз пък не съм плащал за този период. Уговорката си я спазвахме и те и аз. Офиса им беше в мазето в блока с/у нас. Единственото спиране на интернета беше за около ден и половина, когато ги разбиха и им изнесоха машинарията.Тая близост с клиента сега не мога да го намеря никъде... После ги купиха от Speedy-NET.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 10-12 години (не помня точно коя година беше, но сигурно 2002-2003та по-вероятно - първия доставчик в квартала - антени между блоковете, негарантирани 8КБ, 2 години по-късно - изкупен от бол.бг - 32КБ денем, 64КБ нощем... външен - 8КБ, филми от "мулето" с месеци се сваляха... ех : ) От тогава спрях и да изключвам РСто нощем... заради двойния нет :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кви интернети, кви доставчици... В средата на 90-те с това нещо "сърфирах" :ph34r:

Публикувано изображение

Бях си купил модем, свързвам към телефона и давай. Имаше некъв портал "Инфотел" на Центъра по телематични услуги - ЦТУ, ходех да си внасям някаква такса, и можех да влизам във форумите им с правеца, славни времена бяха. Още оттогава започнаха първите ми форумни запознанства... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

а това го знам, това е модем

брат ми има такова чудо

аз още нямах компче и при него учех новите технологии

помня че се купуваха и карти, като ваучери нещо, за да заредиш нета

па от пощата доде те свържат с телефона...

пиу пиу пиу

:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кви интернети, кви доставчици... В средата на 90-те с това нещо "сърфирах" :ph34r:

Публикувано изображение

Бях си купил модем, свързвам към телефона и давай. Имаше некъв портал "Инфотел" на Центъра по телематични услуги - ЦТУ, ходех да си внасям някаква такса, и можех да влизам във форумите им с правеца, славни времена бяха. Още оттогава започнаха първите ми форумни запознанства... :D

Значи аз съм бил малко по-модерен...през 98 бях с:

CPU - Pentium 1 MMX 200Mhz

Ram - SDRam 32 (по-късно 64) MB.

GPU - Ati Rage 2 - 4 MB

MB - PCChips

HDD - Quantum Fireball - 3 GB

Printer - LazerJet 6L

Monitor - Belinea 15"

Какви времена бяха само. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи аз съм бил малко по-модерен...през 98 бях с:

CPU - Pentium 1 MMX 200Mhz

Ram - SDRam 32 (по-късно 64) MB.

GPU - Ati Rage 2 - 4 MB

MB - PCChips

HDD - Quantum Fireball - 3 GB

Printer - LazerJet 6L

Monitor - Belinea 15"

Какви времена бяха само. :P

Аз тогава си мечтаех да имам такъв компютър. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето първо РС беше една 286ца... с CGA монитор (да видим на кого му говори т'ва нещо :D )...някъде трябва да имам и оригиналния Windows 2.1 на дискети, който беше даден с него... т'ва 1996, после директно на Пентиум 133MHz през 1997-8г., 16РАМ, 1,6ГБ HDD, а бе.. луди времена... win95 : ) ....$900, най-мощното по т'ва време беше Пеинтиум на 200MHz, но няколко месеца по-късно излезе Пентиум 2 и цените главоломно паднаха : )

Няма да забравя като си закупих и Quake 2 oт магазина - РСто много слабо, та на software rendering намалявах екрана на 2 инча сигурно :D Малко хора знаят, че по този начин се увеличаваха FPSите едно време :D Swift3D (яко игра с хеликоптер), C&C... после C&C:Red Alert... Commandos... Аge of Empires... лудница : ) Все 1997-1998г. някъде :)

Мечтата ми беше eдна Voodoo карта на 3dFx (т'ва просто няма начин някога да го забравя)... и да, тогава 3Д ускорителите бяха отделни от 2D картата, после излезе и Voodoo Banshee (май така се казваше, няма да проверявам, но щом помня... наистина е било мечта :D), която вече беше 2в1 : ) Някъде в мазето трябва да седи и списанието с интервюто на Джон Кармак и как го плюеха за високите изисквания на Q2... Ех, времена... беше бая по-яко от сега.

Сега ми е смешно как всеки иска графика, ефекти и т.н. Удоволствието едно време от Wolfenstein 3D (джитках го на една 386ца) бе неописуемо... за Doom2 да не говорим (при приятел го пускахме турбото на 486цата... от 66МHz ставаше на 99МHz... имаха дисплеи по кутиите с херците :D

Направо ми домъчня :)

п.п. сетих се и за игрите, които играех... т.е. които имах/бяха ми дадени ... Lotus, GODS, Stunts, 4D SPORTS DRIVING, Microprose F1 Grand Prix...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Printer - LazerJet 6L

Че аз до преди 2/3 години го ползвах а миналата го продадох  :)

До сега ги търсих из снимките моите красавци , които ми осигуряваха по надеждна връзка от PCI модемите , които трудно се свързваха , разпадаха . По 70 кинта парчето бяха , купих си втори щото единия изгоря при една гръмотевица , но после си го оправих  :D

Още се повъртат дом .

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Много добра секция всеки ден я преглеждам (откакто я има де ;)) Дали след 10 години ще се появи като новина че е пусната секция "Новините преди 10 години"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.п. сетих се и за игрите, които играех... т.е. които имах/бяха ми дадени ... Lotus, GODS, Stunts, 4D SPORTS DRIVING, Microprose F1 Grand Prix...

То и аз цъках доста...като се почнеше от SkyTarget 3D и се стигнеше до Doom 2, Heroes 3, StarCraft BroodWar, но тогава беше различно, защото тогава на мода се появиха и интернет залите и първите мрежи на 486 и Пентиум 1...Помня, че ходех в залата до нас (лека му пръст на шефа в нея) и един час беше 10 стотинки....голямо разцъкване си беше - StarControl 2, Bubble Bobble, Lotus, Dune 2 и т.н. Някои даже съм си ги намерил от сантиментална стойност чрез различни емулатори за fceux, DosBox, BlueStacks (за Android) и т.н. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Google отрича връзките си с ФБР <- Но пък други новини изглежда не са се променили :D :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и аз цъках доста...като се почнеше от SkyTarget 3D и се стигнеше до Doom 2, Heroes 3, StarCraft BroodWar, но тогава беше различно, защото тогава на мода се появиха и интернет залите и първите мрежи на 486 и Пентиум 1...Помня, че ходех в залата до нас (лека му пръст на шефа в нея) и един час беше 10 стотинки....голямо разцъкване си беше - StarControl 2, Bubble Bobble, Lotus, Dune 2 и т.н. Някои даже съм си ги намерил от сантиментална стойност чрез различни емулатори за fceux, DosBox, BlueStacks (за Android) и т.н. :)

Еее, как можах да забравя Dune2:) To оттам ми станаха и любими Westwood с техния C&C после... жалко, че Dune 2000 не беше кой знае какво въпреки че наскоро я поцъках малко. SkyTarget 3D бях го забравил, а бе не помня всички имена вече, но и аз така - от сантиментална стойност съм ги свалял/намерил... на Лотус помня още пистите... :) Дори дискетите мисля, че не съм изхвърлял (че не работят вече... не работят).

Иначе за мен най-големия + от 286ца, която имах е, че т.к. по т'ва време беше с Dos 5 (или 6.22, не помня...все тая) и от нямане к'во да правя - цъках из всички опции на *.ехе, *.сом в папката, та поне добих няк'ва представа. Windows 2.1 беше зле, 3.0/3.1 не тръгваше

п.п. хахаха, как можах да забравя тази conventional memory с тези прословути 640КБ, някои игри все казваха, че е малко и се правиха врътки при боот, с MemMaker и едитване на autoexec.bat, за да е повечко :D

Norton Commander... eh : )

Eх, времена :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...