Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

korduna

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

Препоръчан отговор

преди 1 час, Hot Bastard написа:

Няма нищо общо между Visual Studio Code и нормалното Visual Studio, което го има само за Уиндоус.

https://visualstudio.microsoft.com/vs/

Инсталирай това на Линукс.

Да, прав си. Недоглеждане от моя страна. Code е мощен редактор, а 2019 среда за разработка само в windows с изискваните .net xxxx. Абсурд да се исталира в линукс-дистро. За Code разбрах преди два месеца от "родилните контакции" на windows-джии, мъчещи се с инсталиране на python-сценарии в linux-сървъри. За тях telnet е тема "Взаимопомощ без терминал" - белгиец до белгиец, какво остана ssh и затова търсят начини, чрез "шарени черги", да ръгат чушки в боба.

Инсталирах Code от любопитсво и го заебах. Просто исках, да  подам жокер на младежа . Sublime Text и NetBeans са ми на сърце.

Следващите дни ще е суша за теб. Белгиецът замина на курорт. Бъди малко по-полезен. Vim си е vim, нещо като IQ-тест.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Profruit написа:

Белгиецът замина на курорт.

Какво? Кога свалиха карантината в Белгия?

преди 6 минути, Profruit написа:

ssh

А аз като дебианец и то мързелив даже си претаквам файлове с него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наясно си за бунта в Минесота и задушения афро-американец. Днес в форума имаше бунт и Калин му купи путьовка до Гулаг.
Ще го преживеем някак си, тъкмо ще се концентрира около новия материал на едине с себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако бяхте истински линуксчии, щяхте да ползвате вим.

Това му е любимото на професора по програмиране. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Profruit написа:

Наясно си за бунта в Минесота и задушения афро-американец. Днес в форума имаше бунт и Калин му купи путьовка до Гулаг.
Ще го преживеем някак си, тъкмо ще се концентрира около новия материал на едине с себе си.

Време му беше за такъв билет....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 12 часа, Profruit написа:

Следващите дни ще е суша за теб. Белгиецът замина на курорт. Бъди малко по-полезен. Vim си е vim, нещо като IQ-тест.

Суша ще е за Линукс раздела, защото се крепеше на гърба на Белгиеца. Сега ще хване прах и ще бъде забравен, защото на мен вече не ми се занимава. Намерих си по-хубава публика на едно друго място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Суша ще е за Линукс раздела, защото се крепеше на гърба на Белгиеца. Сега ще хване прах и ще бъде забравен, защото на мен вече не ми се занимава. Намерих си по-хубава публика на едно друго място.

прав си ще настане суша защото при линукс проблемите са много по малко от уиндолс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Hot Bastard написа:

Намерих си по-хубава публика на едно друго място.

Най-после!

Да видим колко ще те издържат там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ninov написа:

прав си ще настане суша защото при линукс проблемите са много по малко от уиндолс

Уин вече няма. Има Терминал под формата на Джам. ;) 

Принципно това е проблем на геймърите, а не на другите които ползват по предназначение компютрите си.

По мое мнение е без значение в каква графична среда ти е конфигурирана машината.

На даден потребител или му даваш вид графичен интерфейс, за да пипа някъде или не.

За всеки любопитен какво е ОС е хубаво да вкуси от всичките "базови", включително и iOS ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Уин вече няма. Има Терминал под формата на Джам. ;) 

Леле тва кат го прочете гуруто на ИТ и Линукс Джокер белгийски ще получи сърдечен пристъп бре :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Малко нубски въпрос. Това очевино само хром го предлага?

Снимка на екрана_2020-06-01_17-58-44.png

Снимка на екрана_2020-06-01_17-59-35.png

Иконката за възпроизвеждане на телевизор. Много е удобно, между другото.

Редактирано от Тoни (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,може ли да ми препоръчате онлайн-курс за въведение в Линукс?

В момента изучавам фундаментите със LinuxFoundationX: LFS101x Introduction to Linux и https://kali.training/ (и не,Кали ми е основата за Дебиан,инструментите ги оставяме на страна)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За онлайн-курс в Линукс съм пас. Минало ми е времето.
За себе си намирам, че книга №1 за начинаещия е тази:

spacer.png

Първата му книга излиза 2005г и стои на kubuntu 6. Второто издание е освежено за 2016г, но библейското в нея е запазено. Подобни книги планини, но тази е над тях.
За теб е важно да заделиш дял. Инсталираш система и да цъкаш. Да видиш кое как работи.

Кали не е вълшебна пръчка. Поредния дериват на Debian от еврейчета. Взели и натъпкали всичко "хакерско". С същия успех можеш да ги инсталираш в Mint/Ubuntu,

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Васкo написа:

В момента изучавам фундаментите със LinuxFoundationX: LFS101x Introduction to Linux и https://kali.training/ (и не,Кали ми е основата за Дебиан,инструментите ги оставяме на страна)

Потърси Linux academy имат уроци за всичко свързано с Линукс

преди 2 часа, Profruit написа:

За онлайн-курс в Линукс съм пас. Минало ми е времето.
За себе си намирам, че книга №1 за начинаещия е тази:

spacer.png

Първата му книга излиза 2005г и стои на kubuntu 6. Второто издание е освежено за 2016г, но библейското в нея е запазено. Подобни книги планини, но тази е над тях.
За теб е важно да заделиш дял. Инсталираш система и да цъкаш. Да видиш кое как работи.

Кали не е вълшебна пръчка. Поредния дериват на Debian от еврейчета. Взели и натъпкали всичко "хакерско". С същия успех можеш да ги инсталираш в Mint/Ubuntu,

Успех!

Аз съм  започнал с една тухла за РедХат 7.2  на български иначе редовно чета Linux Format UK за новостите в Линукс, фен съм на тази ОС ко да ме правиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 часа, Васкo написа:

С каква цел изучаваш Линукс?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Hot Bastard написа:

С каква цел изучаваш Линукс?

Червена шапка е май

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Васкo написа:

От SoftUni от 2014. Води го глемият ММ и в много отношения е актуален и днес. Но имай едно на ум, че е стар курс. Доста неща се промениха от тогава, но е добър за основа. Може да ти иска регистрация, но курсът е безплатен. Следващите издания са платени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

YouTube като безплатно място за курсове, колкото искаш от най-различни хора.

Ако искаш по-професионални (въпреки, че в YouTube има и такива) - платени сайтове като Udemy.

Ако искаш такива, но безплатно - трябва да си пират и най-добре да имаш достъп до частни тракери където има всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, petie1 написа:

Червена шапка е май

Котка,на теб щи отрежа опашката-ква червена забрадка бре? :D 

На останалите благодаря за насоките!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Котка,на теб щи отрежа опашката-ква червена забрадка бре? :D 

На останалите благодаря за насоките!

Ей такава :)

1000_592180_0de9adbd33f94211099d0ef86fcd

Цитат

Red hats are known as the vigilantes of the hacking world. They live and play by their own rules. Like white hats, they do want to halt black hats. However, they go about it in different ways. White hats look for holes and try to build a stronger wall. White hats want to see black hats prosecuted for their crimes. Red hats, in a way, want to do more harm to the black hats. Should a red hat find a malicious hacker, they launch a full-scale attack. They upload viruses, initiate DoSing, and even attempt to access the hacker’s computer to completely annihilate it. They band together a litany of aggressive methods to completely render the black hat useless and not a threat. Red hats are usually found on the outskirts of the hacking community and often are the most sophisticated hackers of them all.

Red hats are motivated by a desire to end black hat hackers but do not want to play by society’s rules.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 19 часа, petie1 написа:

Червена шапка е май

ква червена забрадка бре

Б@си кривият талафон!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Б@си кривият талафон!

Е той се шегува, така се закачаме от време на време, цветът на шапката му може да е син зависи от компанията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, petie1 написа:

Е той се шегува, така се закачаме от време на време, цветът на шапката му може да е син зависи от компанията...

Е, и аз се гъбаркам де! Трансформирга шапка д забраТка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На дрът Windows-чия какво дистро ще предложите за старт?
Аз се оправих с Федора 32 за 64 битова архитектура на моя компютър. Извинявам се, грешката е моя. Не бях прочел правилно указанията за инсталация.

Изпратено от моят MYA-L11 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помощ.. ;(  Изтеглих минт, инсталацията мина успешно и когато поиска рестарт, излезе черен екран, на който заби и пишеше "busy inodes and change media or resized disk sdb" . Затова спрях лаптопът и го пуснах наново. Тоя път, когато опитах да стартирам линукса, остана просто на черен екран и пак заби, без да дава никакви грешки. Иначе Вин 10 се стартира без проблем. Използвал съм чисто нова флашка за процеса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...