Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

korduna

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

Препоръчан отговор

^

"VARIETY News about Variety Wallpaper Changer"

Правилно ли разбирам, че това е за смяна на тапети? Аз търся за скрийнсейвър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, RudeBoy написа:

^

"VARIETY News about Variety Wallpaper Changer"

Правилно ли разбирам, че това е за смяна на тапети? Аз търся за скрийнсейвър.

Извинявай! Грешката е моя. Защото не ползвам скрийнсейвър и все за смяна на тапети си мисля че се търси.

Сега видях, че въобще нямам инсталиран скриинсейвър и си инсталирах тоя на Xfce, защото съм с него.

И най-долу си има Slideshow и си избираш папка. За това ли става въпрос, че вече ме е страх да не съм объркал пак нещо :)

qen3VKD.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се ако вече сте писали по въпроса който ще задам. Линукс Минт, ползвам го от няколко години но никога не съм инсталирал антивирусна програма. Постоянно ровя в интернет по разни непознати сайтове, трябва ли да се защитя със антивирусна. Плащам си интернета и тока  и тк. нт. през него!

Трябва ли да се притеснявам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, ДзВяРа! написа:

Извинявам се ако вече сте писали по въпроса който ще задам. Линукс Минт, ползвам го от няколко години но никога не съм инсталирал антивирусна програма. Постоянно ровя в интернет по разни непознати сайтове, трябва ли да се защитя със антивирусна. Плащам си интернета и тока  и тк. нт. през него!

Трябва ли да се притеснявам?

Краткия отговор е не..... За дългия изчакай гурото на ИТ и Линукс Джокера ака @Белгиеца ръсне някой бисер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, petie1 написа:

Краткия отговор е не..... За дългия изчакай гурото на ИТ и Линукс Джокера ака @Белгиеца ръсне някой бисер

Дългия, късия, аз ползвам линукс от много години, но напоследък нещо взех да се разколебавам. Последно преди два дена ходих да си плащам интернета и кабелната телевизия, попитах за допълните пакети и след два погледа към монитора ми отговориха, ама ти това най-много ползваш, ти там си най активен ама защо ти е, не ти трябва и те така. Изпитах чуството че те всичко виждат и знаят, е къде е свободата. Нали за това си си плащаме,  Какво се случва? Уж сме демократична страна а се оказва че знаят колко пъти на ден ходим до тоалетната?

Еми не е честно!

Можем ли да се защитим????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, vpvelev написа:

Сега видях, че въобще нямам инсталиран скриинсейвър и си инсталирах тоя на Xfce, защото съм с него.

И най-долу си има Slideshow и си избираш папка. За това ли става въпрос, че вече ме е страх да не съм объркал пак нещо :)

Да, за това става въпрос 882843.gif. Само че как да го инсталирам на Mate? Сложих някакъв xscreensaver - няма нищо общо с това, което показваш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, RudeBoy написа:

Да, за това става въпрос 882843.gif. Само че как да го инсталирам на Mate? Сложих някакъв xscreensaver - няма нищо общо с това, което показваш. 

Всяка графична среда си прави скрийнсейвър за нея. И като гледам из нета се оплакват, че не им работят скрийнсейвъри за тяхната им среда, а какво остава ако се инсталира за друга такава.

Лошото е че явно в скрийнсейвъра на Мате не са направили опция за избор от папка. Този който показах е за Xfce. Ако искаш пробвай и сложи него. Може и да стане. От друга страна щом си с Минт, а те разработват Cinnamon, може и неговия скрийнсейвър да  пробваш, но нямам спомен той дали има тая опция за посочване на папка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах скрийнсейвъра на Cinnamon - не работи. Този на Gnome - и той не работи. Деинсталирах и инсталирах оригиналния - тъпият Linux блокира :angry22: . Рестартирах, разбутах му всички възможни настройки, и взе, че тръгна :huh: . Шантава работа...

Засега ще го оставя така, не ми се занимава. Това, че вади снимки само от Pictures folder, не е голям проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, RudeBoy написа:

Това, че вади снимки само от Pictures folder, не е голям проблем.

Слагай тогава снимките които искаш там в тая папка.

Но и като се замисля, какъв ще е тоя screensaver, когато ще показва снимки на екрана. Най-добре е да се изключва екрана или поне да е черен фона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, vpvelev написа:

Но и като се замисля, какъв ще е тоя screensaver, когато ще показва снимки на екрана.

Ами по принцип хобито ми е фотография. Имам архив от снимки, правени в последните 15 години. И ми е приятно, когато не върша нищо на компа, да си гледам кадри, които съм снимал преди време. За Windows има една яка програмка, която прави точно това - вади случайни снимки от архива, и ми ги показва като слайдшоу, с различни ефекти, надписи, и т.н. Казва се Endless Slideshow Screensaver.

Ама за Linux никой не се е сетил да направи нещо подобно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как  така са  пропуснали

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, RudeBoy написа:

За Windows има една яка програмка, която прави точно това - вади случайни снимки от архива, и ми ги показва като слайдшоу, с различни ефекти, надписи, и т.н. Казва се Endless Slideshow Screensaver.

Ама за Linux никой не се е сетил да направи нещо подобно.

Не е ли същото да се ползва програма за слайдшоу, защо трябва да е скрийнсейвър? То и без това като пакзва снимки не предпазва екрана.

Напримерю аз съм с nomacs, с която преглеждам снимките, а и тя има режим слайдшоу на цял екран и се задава и времето за смяна. А има и много други инструменти.

https://nomacs.org/download/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, RudeBoy написа:

Деинсталирах и инсталирах оригиналния - тъпият Linux блокира :angry22: . Рестартирах, разбутах му всички възможни настройки, и взе, че тръгна :huh: . Шантава работа...

Оооооо, моят минт 18.2 преди няколко дена се блокира и цял ден не иска да тръгне.
Даже при пуснат друг линукс ( от друг твърд диск) не беше възможно да се копират файловете от блокиралия.
А на другия ден сутринта тръгна сам от дуал бута и му копирах първо всичките файлове на втория диск.
Махнах му апрета който го прецака, рестарт, после пак го инсталирах тъпия аплет и пак рестарт и сега бачка.

Леле детето като видя как се беше блокирал и си изкара акъла заради неговия Минт 18.2, да не вземе и той така да се блокира и да си изгуби всичките файлове. Па сега гледам че е забравил вече, не говори за копиране с цел запазване.

Пингвините са своенравни, капризни и винаги готови да ти скъсат нервите, баш когато не ти е до тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Белгиец, защо не подкрепиш един друг белгиец и то съдейки по името му е от френската част.

Пробвай да видиш каква добра компилация е направил - ArcoLinux. Да се изкефиш малко и ти на Linux, стига си се мъчил с тая мента и убунту.

https://www.youtube.com/user/maclover696/videos

https://arcolinux.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Белгийската мида пак творила мазаляци, даже не е чувала за бекъпи и chroot :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, petie1 написа:

Белгийската мида пак творила мазаляци, даже не е чувала за бекъпи и chroot :lol6:

Нищо, нека не знае и се мъчи! :D 

преди 11 часа, RudeBoy написа:

Инсталирах скрийнсейвъра на Cinnamon - не работи. Този на Gnome - и той не работи. Деинсталирах и инсталирах оригиналния - тъпият Linux блокира :angry22: . Рестартирах, разбутах му всички възможни настройки, и взе, че тръгна :huh: . Шантава работа...

Засега ще го оставя така, не ми се занимава. Това, че вади снимки само от Pictures folder, не е голям проблем.

Хахахахахахахахахахаха, Бангиеца №2! Само при вас двамата не работи. При мен как работи с месеци вече? Ама взе да ми омръзва и май ще го махам. То така или иначе с него или без него - все в газ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, vpvelev написа:

Белгиец, защо не подкрепиш един друг белгиец и то съдейки по името му е от френската част.

Пробвай да видиш каква добра компилация е направил - ArcoLinux. Да се изкефиш малко и ти на Linux, стига си се мъчил с тая мента и убунту.

https://www.youtube.com/user/maclover696/videos

https://arcolinux.com/

Ама според гурото на  ИТ и Линукс Джокер белгийски под Арко пада голямо компилиране... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, petie1 написа:

Ама според гурото на  ИТ и Линукс Джокер белгийски под Арко пада голямо компилиране... :)

Той като видя че пише Build и помисли че всичко се компилира в AUR :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Валсо написа:

При мен как работи с месеци вече?

Щото си с две леви ръце и не знаеш как да счупиш един пиклив пингвин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, vpvelev написа:

Е да де и са шашардиса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, vpvelev написа:

То не че е толкова трудно да плякнеш 3 прости команди в гадния черен прозорец:

./configure
make
sudo make install

И ако искаш да деинсталираш въпросното нещо:

sudo make uninstall

Страшно трудното нещо, което толкова плаши Бангиеца... :D  :D

В 99% от случаите командите са това. Тук-таме има някои, които се компилират с месон, но това е друга тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Валсо написа:

То не че е толкова трудно да плякнеш 3 прости команди в гадния черен прозорец:

./configure
make
sudo make install

И ако искаш да деинсталираш въпросното нещо:

sudo make uninstall

Страшно трудното нещо, което толкова плаши Бангиеца... :D  :D

В 99% от случаите командите са това. Тук-таме има някои, които се компилират с месон, но това е друга тема.

Това за него е висша математика :)

Сега тук на мода е да имаш Ace Player. Ти имаш ли го Валсо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, vpvelev написа:

Това за него е висша математика :)

Сега тук на мода е да имаш Ace Player. Ти имаш ли ги Валсо?

Ace Player ли? Нямам. Не ми е и притрябвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Валсо написа:

Ace Player ли? Нямам. Не ми е и притрябвал.

Тогава няма да можеш да гледаш безплатно украинки и Наташки :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...