Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

korduna

Ако си начинаещ в Линукс, задай въпроса си тук

Препоръчан отговор

преди 50 минути, petie1 написа:

@DarkEdge да ти обясни аз не си спомням как ставаше под ХР

Като под всеки Windows. И баш в тая тема ли? Има толкова места с Windows, където може да се попита!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, DarkEdge написа:

Като под всеки Windows. И баш в тая тема ли? Има толкова места с Windows, където може да се попита!

Човекът е с ХР и иска да си отцепи дял от Д за Линукс за това го насочих към теб :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

С всеки инструмент за работа с дялове. За несистемни дялове и diskmgmt.msc може да свърши работа:
Стартира diskmgmt.msc, десен клик по дял D > Shrink volume
DM-2008-500x375.png
Задава желания размер в MB, който да се освободи от D
shrink-2008-500x375.png
И кликва [Shrink]

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Moмчета и момичета, имам един въпрос. Забелязах, че при Хромиум на новото Убунту я има тази опция, да прехвърлиш картината от браузъра директно на телевизора. Обаче при Хромиум на Арч това го нямам. Какво изпускам? Говоря за YouTube съдържание. 

Редактирано от Тoни (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Тoни написа:

..., да прехвърлиш картината от браузъра директно на телевизора. 

Какво означава това "директно" ?
Аз виждам всичко на телевизора си като избера на него да ми показва от входа HDMI от компютъра.
Или ти нямаш пари за един кабел и ти трябват тъпи сложнотии, щото по стар пингвински навик не харесваш да ти е лесно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Белгиеца написа:

Какво означава това "директно" ?
Аз виждам всичко на телевизора си като избера на него да ми показва от входа HDMI от компютъра.
Или ти нямаш пари за един кабел и ти трябват тъпи сложнотии, щото по стар пингвински навик не харесваш да ти е лесно ?

Да си чувал за Google Chrome Cast?

https://store.google.com/de/product/chromecast

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хммм, аз се чудех и какво става с приложението Youtube на телефона. Мислех, че с моя Хуауей съм попаднал под удaра на санкциите, но.

Цитат

Due to recent current events, phone support is not available at this time. Please reach out to our team through online chat or email by selecting “Contact Us” at the top of any support article, or through Twitter or Facebook direct message, but response time may be delayed. If you're currently experiencing security or safety issues that require immediate assistance, call your local emergency services or fire department. You can find additional support options through our Help Center or seek the advice of our Product Experts through the Community Forum.  We appreciate your patience and understanding during this time.

Мерси @acnekt

Редактирано от Тoни (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Тoни написа:

Хммм, аз се чудех и какво става с приложението Youtube на телефона. Мислех, че с моя Хуауей съм попаднал под удaра на санкциите, но.

Мерси @acnekt

Е от Джокер белгийски помощ нанай :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.05.2020 г. в 13:25, DarkEdge написа:

С всеки инструмент за работа с дялове. За несистемни дялове и diskmgmt.msc може да свърши работа:
Стартира diskmgmt.msc, десен клик по дял D > Shrink volume
DM-2008-500x375.png
Задава желания размер в MB, който да се освободи от D
shrink-2008-500x375.png
И кликва [Shrink]

Тия фатки не се ли прават през инсталатора на Linux

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимките на Linux среда ли ти приличат?
Тия фатки могат да се направят и с инструменти на Linux

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускам му автоматичната инсталация  която си прави Linux -инсталирай заедно с Windows и съм готов, но ще ми направи част от диск Д  неизползваем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ript написа:

Пускам му автоматичната инсталация  която си прави Linux -инсталирай заедно с Windows и съм готов, но ще ми направи част от диск Д  неизползваем.

Е нормално ти какви ги мислиш? На различни файлови системи са двете ОС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.05.2020 г. в 22:56, DarkEdge написа:

И баш в тая тема ли? Има толкова места с Windows, където може да се попита!

Явно - четейки затлавието на темата, е стигнал само до „Ако си начинаещ ...“

преди 11 часа, ript написа:

... но ще ми направи част от диск Д  неизползваем.

AZIRWDGs_6t0MqVQOLkYhM50UblbNuBex_0rTz-ReVXQg5ZR1bFZu6seXrwNMlC3541a2HzCXvDBo5Yo248IuMVSalbzWScljUsBXTj5NXRXXv7iZpIWoIiFY4H6uFliTO-7zWuanI-cFja-MMNYuF0q7dgBYePwd7WySs1HTNWgN6VYZgWLOcLffACMAoIM6guRP8OTpCisLCJe9HFhEK913vNXH708CDvydIhpGflsP2Cp0t-6Shrbw6KltgNbOIX6qNrkdI44tT61ZIfSDcfzd3MjJMloaLvWFo3iGoUfMMZkQonyYUfBP15MKvb8P4ZtExFiIdtATJAN0mLFYVU_8zy-6pZh14NTsiph-UdlZPHq74RoITTh51-J32Sj0ejDuG3-nNnJFTsOd3ysbVNwYkCYLtBwb_OYK02Q4y0XpJlJQSdXq1DVdm85OKiYreVHcU5Ov70JzfnfWBLOrho9TVqDf_ZSVH8IqfGDJVRWX1m-thDGRdclxEdivAFPm2D1Unaj5Gw6F8VKFCSFBdI0S3DmzdhojHr-rtmdddt7K-M_wch9FDXokoi9Uv7BYmJpqZIpEN5azsDzkyHjXsDpA0WmOcgSCSJNQeMQQILgYMytk-yOGUxNnvLGl448fBch2fNvYV1yXOUJE7Z6GfnO4EP7bc_qEITXUP7Cke8zwLy2M0W0vZQ4Bm8yoA=w514-h270-no?authuser=0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, jhoro написа:

Сигурно има предвид че ХР не може да чете ехт4 и затва му изглежда че част от диска му не може да се ползва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ах хахахахахахахаха "Купи си вика хубав кабел "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.04.2020 г. в 2:38, ript написа:

Имам лаптоп 120 GB с Windows HP, RAM- a е 1GB.  Преди време качих Linux Mint 19 като 2ра система на него и сега в Windows - a  свободната памет излиза 40 GB . Излиза че L Mint е заделил 60 GB  ако W XP е 20 GB примерно. Диска  на  лаптопа с W hp- то  не е делен. Толкова  ли трябва да е тоя Linux 60 gb , или  това е от автоматичната  инсталация-инсталирай заедно с Windows в началото. 

за това става ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, ript написа:

за това става ?

Линукс обикновено е към 20-40 ГБ с графичната среда, най добре направи както ти каза @DarkEdge и после ползвай ръчното указване в инсталатора да си посочиш заделената партиция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, petie1 написа:

Линукс обикновено е към 20-40 ГБ с графичната среда

На моя Mint 19.3 съм му заделил дял от 30GB, сега погледнах - половината е свободен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ивайло Димов написа:

та това е джокер белгиски ти какво очакваш от него

преди 52 минути, ript написа:

за това става ?

когато дадеш автоматично инсталиране уиндолс и линукс то програмата дели диска поравно за двете ос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, petie1 написа:

Линукс обикновено е към 20-40 ГБ с графичната среда, най добре направи както ти каза @DarkEdge и после ползвай ръчното указване в инсталатора да си посочиш заделената партиция

Аз по-горе съм указал САМО освобождаване на място на диска - без създаване на трети дял. Linux  да си създаде дял на празното място и да си го форматира по свой "вкус".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Ивайло Димов написа:

Сега прочетох коментара му. К'во да очакваш от човек, който е приел за своя кауза да води битка с терминала в Линукс. Тоя е като ония с плоската земя. Човешката простотия няма край. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.04.2020 г. в 12:36, RudeBoy написа:

Не мога да кажа. Никога не съм оставял инсталатора на Linux да ми разделя диска на дялове. Аз си ги правя. Когато инсталирам, предварително "отрязвам" един дял, в случая ми е 30GB. По време на инсталацията го форматирам в ext4, задавам му да се маунтва в "/", и инсталирам. Имам 8GB RAM, така че не ползвам swap. 

Та пак да попитам - кой е този "вграден инсталатор"?

RudeBoy  има ли някъде видео на това-"Аз си ги правя. Когато инсталирам, предварително "отрязвам" един дял, в случая ми е 30GB. По време на инсталацията го форматирам в ext4, задавам му да се маунтва в "/", и инсталирам"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, RudeBoy написа:

На моя Mint 19.3 съм му заделил дял от 30GB, сега погледнах - половината е свободен.

Е нали това казах че е 20-40 ГБ барабар с графичната среда :)

преди 2 часа, DarkEdge написа:

Аз по-горе съм указал САМО освобождаване на място на диска - без създаване на трети дял. Linux  да си създаде дял на празното място и да си го форматира по свой "вкус".

Да и затва му казах да си ползва ръчното разделяне и да си укаже току отрязаната партиция :)

преди 3 часа, ninov написа:

та това е джокер белгиски ти какво очакваш от него

А крадем лафове а? :) Майтап бе Уили :)

преди 4 часа, Ивайло Димов написа:

Много разбираш пък ти.. Така решава предаването гуруто на ИТ и Линукс Джокер белгийски чрез кабеляци :)

преди 1 час, ript написа:

RudeBoy  има ли някъде видео на това-"Аз си ги правя. Когато инсталирам, предварително "отрязвам" един дял, в случая ми е 30GB. По време на инсталацията го форматирам в ext4, задавам му да се маунтва в "/", и инсталирам"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уж всичко разбирате, ама по-голям боклук от Федора няма! Ще ви кажа нещо: Линукс е за хора, които разбират от каквото ги влече! За мен Линукс е отблъскващ! Кажете ми колко дистрота са качествени и отчитат по-малко грешки!? Защо Федора Линукс е Ролинг или плаваща дистрибуция? Фактически каква работа може да се върши с нея като един обикновен потребител като мен? Бъдете живи и здрави!

Изпратено от моят PMT5778_4G с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kaк пък баш на Федора се спря? ;d ;d ;d

Аз първо пробвах Убунту, а после карах сума време с Минт. Експериментите малко по-късно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...