Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 7 минути, ExaFlop написа:

По първия метод на MS се е случвало да се оплкескват нещата и да се стига до дълбоко изкореняване на .Net с инструментите на Аарон Стебнер.
А с метода на off/on на компонента до сега не съм имал засечка. (Дай боже и да не ми се случва...)

Aз се радвам че при мен свърши работа без да оплеска друго.

Защото докато стигна до този инструмент минах през какви ли не други варианти и нито един не ми помогна освен този, бях готов да преинсталирам.

Иначе и аз съм съгласен с теб че най добрaта поправка и безопасна е от самото меню на Windows, a не с външни програми, разбира се когато е възможно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

Публикувани изображения

Едно от нещата, заради които харесвам Win 10, е увеличеният набот от инструменти в сравнение с Win 8, още повече спрямо Win 7.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ExaFlop написа:

Едно от нещата, заради които харесвам Win 10, е увеличеният набот от инструменти в сравнение с Win 8, още повече спрямо Win 7.

За две години откакто го ползвам съм имал два сериозни проблема единия беше при версия 10586 при команда sfc /scannow си спомням изкарваше че има повредени файлове заради липсата на май че пак на Net Framework(не съм сто процента сигурен) и сега със забивания на Net Framework, та при мен това са двата проблема за две години.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 2-3 дена забелязах следния проблем с клавиатурите - на картинката. Появи се от само себе си, това на лаптопа от подписа, на десктопа нямам проблеми (не че хардуера е от значение). Пробвах какви ли не врътки с клавиатурите, махнах всичко, като преди това инсталирах някакво хинди и го оставих default, добавях тези, които ги дава инсталирани, махах ги, накрая го докарах до 3 от 2 и пак това "bulgarian us keyboard" не мога да го махна. Правих рестарти между другото без ефект. Дава ми някакви ъпдейти че е инсталирало днес, но тези неща с клавиатурата ги имаше и вчера/онзи ден, просто сега реших да пробвам да ги махна без успех. Някой с подобни проблеми/решения? Windows 10 PRO x64.

rrr.thumb.jpg.354332332820fbcbab5d226678c9b214.jpg

upd.thumb.jpg.14e3d40f419a55749f3d56a2844b0fce.jpg

Съответно като дам на езика настройки тези допълнителните ги няма, но ми седят долу-дясно и мога да ги сменям с alt-shift/control-shift.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остави само EN-US, задай местоположение United States, рестартирай и добави България и желаната българска клавиатура.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това още не съм го пробвал, ама ще е утре / като се наспя по някое време евентуално, че малко ми е късно вече за такива маневри. Мерси все пак за идеята. Иначе не ми пречи особено ама ме дразнят такива своеволия...никога не ми се е получавало такова нещо досега. В краен случай ако много ме изнерви ще има преинсталация, Windows, какво да се прави....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте с риск да се повторя за питането  но не го откривам нещо, колко виртуална памет да задам мин-макс на  4GB.Благодаря предварително.

Без име.png

win 10 64-bit

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, =Ivan= написа:

Здравейте с риск да се повторя за питането  но не го откривам нещо, колко виртуална памет да задам мин-макс на  4GB.Благодаря предварително.

Без име.png

win 10 64-bit

Махате тика за автоматичен избор. И тогава ще можете да зададете каквото пожелаете

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, capnemo написа:

Махате тика за автоматичен избор. И тогава ще можете да зададете каквото пожелаете

това е ясно но незнам колко мин/макс да задам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колко в RAM в машината? Задаваш за мин 1408, за за макс - размера на RAM

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ExaFlop написа:

А колко в RAM в машината? Задаваш за мин 1408, за за макс - размера на RAM

това ли

Без име.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1408
4095
Иванеее, Иваане, На всяко преинсталиране ли ще го преговаряме това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ExaFlop написа:

1408
4095
Иванеее, Иваане, На всяко преинсталиране ли ще го преговаряме това?

забравявам го:Dглавата ми пуши,мерси много сега си го записвам:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали беше се върнал на 8.1 бре?Как ви се занимава да прейнсталирате по 2-3 пъти в месеца-не знам!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, =Ivan= написа:

забравявам го:Dглавата ми пуши,мерси много сега си го записвам:)

Копирай текста по-долу в notepad и го запиши като page.bat и при нова инсталация, го стартира с админски права

wmic pagefileset where name="P:\\pagefile.sys" set InitialSize=1408,MaximumSize=4095
shutdown /r /g /t:0

След изпълнението на файла, компютърът ще рестартира. При новото зареждане ще си с новите настройки за pagefile

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакъв смисъл от горните стойности.

Ако ползва SSD, тогава е добре да се ограничи.

Кой знае и какъв хибернационен файл е заформил...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от повече от 3 год. откакто съм със ссд диск съм го забранил напълно и никога не съм имал каквито и да е проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам някакъв процес Intel(R)PTT EK Recertification Service, който товари процесора над 50% постоянно, а впоследствие забива цялата система. Като го изключа от Task Manager-а всичко е наред, но при следващо включване или рестарт отново се появява. Windows-ът е чисто нов (на два дена)  и със сигурност не става въпрос за вируси. Първият ден работеше нормално, а сега се появи този проблем. Някой може ли да помогне?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, baikolio95 написа:

Няма никакъв смисъл от горните стойности.

Защо и ако може по-подробноЮ? На машина с твърд иск и 4GB RAM..

Ако ползва SSD...

Да, ама не
Ако много често е вредно.

Кой знае и какъв хибернационен файл е заформил...

Как файлът за дълбокото приспиване е свързан с файла за виртуалната памет.

Добре е като се пишат разни неща, те да не са теоретизиране, а конкретно свързани с реалната ситуация.

преди 3 часа, User11 написа:

някакъв процес Intel(R)PTT EK Recertification Service

Пробвай да забраниш услугата от управлението на услугите services.msc. Стартирай services.msc , натисни буква I и намери Intel(R)PTT EK Recertification Service. Кликни двукратно на реда с името и от падащото меню Startup type избери Disable. Кликни бутон стоп.  Потвърди с ОК.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, ExaFlop написа:

Защо и ако може по-подробноЮ? На машина с твърд иск и 4GB RAM..

Заради дефрагментирането на файла. Първо се задава да няма пейдж файл, запаметява се и се затварят всички отворени прозорци и приложения, след което в лентата за търсене на системния дял се търси за pagefile.sys и се изтрива. Следва рестарт и ръчно стартиране на дефрагментиране и чак тогава се правят корекциите.

Ако ще се прави някаква "оптимизация", тя е да се зададе еднаква стойност за минимален и максимален размер. Ако не, нека си е на автоматичен режим, 10 се справя отлично с управлението на виртуалната памет.

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой има ли услуги със странни номера като тези?

CDPUserSvc_34569 (Connected Devices Platform User Service_34569)

PrintWorkflowUserSvc_34569 (PrintWorkflow_34569)

OneSyncSvc_34569 (Sync Host_34569)

WpnUserService_34569 (Windows Push Notifications User Service_34569)

PimIndexMaintenanceSvc_34569 (Данни за контакти_34569)

UserDataSvc_34569 (Достъп до потребителски данни_34569)

UnistoreSvc_34569 (Съхранение на потребителски данни_34569)

Windows-ът ми е на български и заради това някои от имената на услугите са на български.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, ExaFlop написа:

Пробвай да забраниш услугата от управлението на услугите services.msc. Стартирай services.msc , натисни буква I и намери Intel(R)PTT EK Recertification Service. Кликни двукратно на реда с името и от падащото меню Startup type избери Disable. Кликни бутон стоп.  Потвърди с ОК.

В services.msc няма този процес.

Редактирано от User11 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, baikolio95 написа:

Първо се задава да няма пейдж файл, запаметява се и се затварят всички отворени прозорци и приложения, след което в лентата за търсене на системния дял се търси за pagefile.sys и се изтрива.

Искам да видя без рестарт и без външни инструменти как се изтрива pagefile.sys. И защо ттрябва да го търсиш - по подразбиране файлът е с местоположение c:\pagefile.sys

преди 30 минути, User11 написа:

В services.msc няма този процес.

Спри процеса от диспечера на задачи, отвори Windows Explorer и навигирай до папка C:\Program Files\Intel\iCLS Client и преименувай файла IntelPTTEKRecertification.exe примерно на IntelPTTEKRecertification_.exe
Провери и в C:\Windows\Tasks за Intel PTT EK Recertification.job и го изтрий

Другият вариант е с помощта на autoruns да намериш този процес и да му махнеш отметката.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Спри процеса от диспечера на задачи, отвори Windows Explorer и навигирай до папка C:\Program Files\Intel\iCLS Client и преименувай файла IntelPTTEKRecertification.exe примерно на IntelPTTEKRecertification_.exe
Провери и в C:\Windows\Tasks за Intel PTT EK Recertification.job и го изтрий

Другият вариант е с помощта на autoruns да намериш този процес и да му махнеш отметката.

В директорията на Intel няма iCLS Client, а в наличните няма въпросния файл. В Tasks няма никакви файлове.

Редактирано от User11 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване