Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

Пробвай вместо Автоматично разтоварване... да избереш Пълно разтоварване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се наложи да се чака дълго. Вчера вечерта при затварянето на Firefox v57 отново се показа син екран, но този път се записа dump файла и успях да видя виновника - Classpnp.sys (SCSI Class System Dll). Някакъв Microsoft-ски драйвър. На картинките долу може да се видят повече подробности.

Пуснах командите

sfc /scannow

и

dism /online /cleanup-image /restorehealth.

Първата нищо не намери, а при приключване на втората пишеше "The restore operation completed successfully." Ама не ми става ясно дали е имало нещо за поправяне или не.

Тъпото е, че dism затри стария Windows и сега не мога да се върна на 1703, ако реша, а пък при него нямаше сини екрани...

SNAG-17.12.04-18.54.34.png

SNAG-17.12.04-18.48.24.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, саби написа:

Тъпото е, че dism затри стария Windows и сега не мога да се върна на 1703, ако реша, а пък при него нямаше сини екрани..

Е можеш,но с чист инстал на тази версия.С активацията нама да имаш проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, саби написа:

dism затри стария Windows

Я пак и с повече думи...
Една от възможните причини е паметта - размести модулите по слотовете. Ако не помогне стартирай вградената диагностика на паметта
Memory diag >Start>Search>напиши memory - ще се появи Windows Memory Diagnostic - кликни на него и избери Restart Now...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Слави Маринов написа:

Е можеш,но с чист инстал на тази версия.С активацията нама да имаш проблеми.

Не ми се занимава пак с инсталиране и настройване на програми и игри. Свикнал съм да ползвам един Windows години на ред, а не да преинсталирам през няколко месеца.

преди 18 минути, ExaFlop написа:

Я пак и с повече думи...
Една от възможните причини е паметта - размести модулите по слотовете. Ако не помогне стартирай вградената диагностика на паметта
Memory diag >Start>Search>напиши memory - ще се появи Windows Memory Diagnostic - кликни на него и избери Restart Now...

При ъпгрейд нали в системния дял се създава папка Windows.old и там се съхраняват файловете на стария Windows. Заемаше повече от 20 GB, не помня точно, но вътре, освен папка Windows, имаше Program Files, ProgramData и т.н. В момента е останала само папка Windows, която заема 1,5 GB. Тъй като не мога да го обясня като хората, прилагам картинка с това, което единствено е останало. В директориите има други поддиректори с .exe и .dll файлове. Така като гледам версията, записана в имената на директориите ми се струва, че това са файлове от последния Windows 1709, а не от предишния 1703.

Тестовете с паметта ще ги направя утре.

SNAG-17.12.04-23.06.38.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, ExaFlop написа:

Пропуснах разместването на слотовете и директно преминах към диагностиката. Не бяха намерени проблеми с паметта.

Сега ръчно пуснах проверка за ъпдейти и се инсталира KB4051963. Ще видим как ще се развият нещата. Може, ако не с тоя, то някой друг ъпдейт да се изчисти проблемът. Нали уж заради това Windows-ът следи.

Между другото, благодаря на отзовалите се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, саби написа:

Не ми се занимава пак с инсталиране и настройване на програми и игри. Свикнал съм да ползвам един Windows години на ред, а не да преинсталирам през няколко месеца.

При ъпгрейд нали в системния дял се създава папка Windows.old и там се съхраняват файловете на стария Windows. Заемаше повече от 20 GB, не помня точно, но вътре, освен папка Windows, имаше Program Files, ProgramData и т.н. В момента е останала само папка Windows, която заема 1,5 GB. Тъй като не мога да го обясня като хората, прилагам картинка с това, което единствено е останало. В директориите има други поддиректори с .exe и .dll файлове. Така като гледам версията, записана в имената на директориите ми се струва, че това са файлове от последния Windows 1709, а не от предишния 1703.

Тестовете с паметта ще ги направя утре.

SNAG-17.12.04-23.06.38.png

точно тази папка (Download) спокойно можеш да я изтриеш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows.old папките се чистят през Disk Clean-Up -> Clean up system files. Пазят се с цел след надграждане да се върнеш към старата версия, ако поискаш. Ако решиш, че си окей с новата, можеш съвсем спокойно да ги изтриеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип при такова осакатяване на съдържанието е много вероятно да не може да се възстанови към предходна версия/издание. Но това, което предлагам за почистване е съвсем безопасно да се премахне (хранилището за изтегляне на актуализации)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ноемврийските издания на Win 10:

DQJrP_DXkAAvSpC.jpg:large

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

пробвах 10240
не знам какви промени има, ама по време на инсталация има един момент, когато цвета, преминава плавен преход от тъмно син, на светлосин и обратно
та този преход при мен е накъсан
виждат се тъмни и светли участъци от екрана, а не цялостен цвят
спомням си едно време, че не беше така и беше много бърза ОС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дръндю написа:

пробвах 10240
не знам какви промени има, ама по време на инсталация има един момент, когато цвета, преминава плавен преход от тъмно син, на светлосин и обратно
та този преход при мен е накъсан
виждат се тъмни и светли участъци от екрана, а не цялостен цвят
спомням си едно време, че не беше така и беше много бърза ОС

пак ли преинсталира ве:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дръндю написа:

пробвах 10240.ХХХХХ

?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 51 минути, =Ivan= написа:

пак ли преинсталира ве:giggle1:

преди 41 минути, ExaFlop написа:

?

не Ванка, не съм преинсталирал
ако те интересува погледни стари постове, където съм писал за експерименти с 10240
Флоп, нещо бърникат по старите версии
едно време, по време на инсталация, динамична картина я даваше плавно
когато стигна до работен плот, инсталирах драйвър за графиката от седмица и всичко беше тип топ
:(
сега, по време на инсталация, динамичната картина лагва, а когато стигна до инсталация на драйвър , не ми дава да го инсталирам, а твърди, че е актуален
нещата се оправят след като се включа онлайн, набутват ми драйвър на Интел, който наистина е актуален и едва тогава започва да работи нормално

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Начи проблемът ти е, че машината не е онлайн по време на финала на инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 12 минути, ExaFlop написа:

Начи проблемът ти е, че машината не е онлайн по време на финала на инсталацията.

този проблем го нямаше преди

преди 20 минути, M.Николов написа:

Ако разбрах нещо от тази тема, то е, че не трябва да ползвам уин 10.:no-no:

нищо не си разбрал
ползваш последните версии и сичкото е ток и жица

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, M.Николов написа:

Ако разбрах нещо от тази тема, то е, че не трябва да ползвам уин 10.:no-no:

Основният проблем на 10-ката е, че се променя през половин година, а това е прекалено често за операционна система. Тъкмо оправят едни бъгове, след това добавят нови. На програмите и драйвърите също им трябва време, за да се оправи съвместимостта с новите промени и т.н.

Добър вариант е да се настроят ъпдейтите на Current Branch for Business (новото име е Semi-Annual Channel). По този начин големите ъпдейти, като последния 1709, се забавят с около 4 месеца. През това време се изчистват повечето бъгове. По подразбиране е Current Branch (новото име е Semi-Annual Channel (Targeted)).

Другият вариант е Long-Term Servicing Branch (LTSB), но той е наличен само за Enterprise. В този случай големите ъпдейти са през 3 год.

От версия 1703 настройката за избор на начин за обновяване е добавена в Settings > Update & security > Windows Update > Advanced options. Преди беше налична само в Group Policy. Тая настройка не е налична за Home изданията. За Pro изданията не съм сигурен.

Аз моя Windows бях го настроил на Current Branch for Business, но направих глупостта ръчно да проверя за ъпдейти, при което започна да се сваля новата версия 1709. Ако не бях проверил, още щях да си седя на старата и сравнително стабилизирана 1703.

Редактирано от саби (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, саби написа:

новата версия 1709

:no-no:
Аз съм с 17046

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, ExaFlop написа:

Аз съм с 17046

Имам предвид тая, която се води за финална. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 17 минути, ExaFlop написа:

Аз съм с 17046

ти си вътрешен човек...ъ-ъ-ъ...тъй де, за тебе луканки, суджуци и пастърма
аве русенец
:clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

мбаси микромеките...нема отърване от тях:no-no:

5a27db39199a2_.PNG.1bceeceac5ce64c56eb3c39b70fb8821.PNG

5a27db59250fc_1.PNG.06dac6353983c6d1024106fa98e1f1f7.PNG

орязали са възможността за инсталиране на графичен драйвър за седмицата

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Stoyan Blagov
      Здравейте,сблъсках се със много досаден и изнервящ проблем при работата ми със моят лаптоп,а именно това,че не мога да работя с мишката като хората.
      Като отворя нов прозорец от декстопа,например “Моят компютър” и когато ми се отвори прозореца,след това като движа мишката в този прозорец не ми маркира нищо,а само движение на курсора,сменях USB слотове,но нищо не стана,проверих и за вируси,но такива не намерих!
      Най-странното е,че като натисна десен бутон на мишката тогава започва да маркира и вече може да кликна на нещо в прозореца,същото става и със тъчпада понякога,проверих всички драйвери,дори направих нова преинсталация с надеждата да се оправи проблема,но нищо не стана.
      Ако някой има идея и знае за някакви решения ще съм му много благодарен,защото всичко това ми лази по нервите
    • от YD Channelfun (YDChannelFun)
      Добър вечер,преди около 4 месеца псотроих компютър с помощта на баща ми. 
      Забелязах, че когато играя определени игри (Assasins Creed Oddysey, LA Noire) той замръзваше след около 20-30 минути от геймплей. Играя и други игри като например Tomb Raider 2013 и Metro Redux, но при тях не се изявява този проблем. 
      Вече от месеци се опитвам да оправя този проблем като вече съм изгледала почти всички клипчета в YouTube и съм прочела поне първите две страници на гугъл по въпроса. 
      Опитахме да разменим Sata кабелите, да ъпдейънем Sata драйверите като ги вземем директно от Intel, а не от Windows, ъпдейтнахме Bios-а няколко пъти, тествах си рам паметта с Memory diagnostic, disable-нах Link state power managment в power options, също както и сложих power settings на 'High performance', ъпдейтнах firmware-а и даже следвах тези стъпки на самите Microsoft, защото преди да замръзне играта ssd-то ми скача на 100% и спира да чете и пише за 20 секунди при което всичко замръзва докато не го изчакам да се 'оправи' само.
      Според мен това се случва само на тежки игри и ssd-то ми не може да издържи или има някакъв конфликт и се изключва и даже изчезва (не винаги) от Task Manager. 
      Някой има ли идея какво се случва и как мога да го оправя? 

• от Aleks Avramov
      Здравейте.
      Преди няколко дни запозна да ме изкарва от Игри от нищото без очевидна причина.
      Синият екран се появи в последствие и целият Компютър замръзна за 30 минути докато не беше рестартиран.
      Сега дори не ме допуска да отвора игра, и през произволни момент ми се показва син екран и се рестартира до 10 секунди.
      Ако някой има някакво решение по въпроса ще съм много Благодарен  !!! 
      *System information прикачено*
      System Information Report.html
    • от Fe3F
      Когато се пробвам да направя нещо свързано с администраторски права ми изписва че профилат не е администратор (който е) и не мога да влезна за да променя нищо и дори не мога да отворя task manager. Не става и преинсталация на Windows защото трябва да се flash-не и bios-а защото нещо съм направил когато инсталирах windows и съм пуснал без да искам update на bios-а които не е оспял. Как мога да оправя windows-а и да flash-на bios-а като не приема bootable флашки и дискове?
    • от Иван Стефанов
      Инсталиране на операционната система ,,Windows 10" на ,,Android" устройство - без използването на ,,Change My Software". Желая да получа отговор на горепосоченената информация.
  • Дарение

• Добави ново...