Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

Що не си ползвате високопроизводителния режим?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 10 минути, ExaFlop написа:

Що не си ползвате високопроизводителния режим?

щото си счупих охлаждащата подложка и проца загрява до 75-80 
тъй де, без подложка съм

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, hudyr написа:

Вярваш ли си? Аз и тук не бих сложил нелицензирана ОС на машина, ако тя беше служебна. Минават проверки, нали се сещаш? А в къщи кой ме проверява? Там е абсолютно същата история, просто там по-малко хора пиратстват, понеже могат да си позволят софтуера. Не като тук - казваш на човека, че windows-a му струва над 200 лева и те поглежда като криминално проявен. ;) А ти що не идеш да си платиш един 10 Pro, като си толкова отворен? Или поне Home, от мен да мине. Ама си плащаш retail цената, не да се тарикатиш с някакви измислени ключове!

А да ни кажеш какво се е подобрило, след като си им платил затворения код? Принуждават те да инсталираш само най-новата им ОС, понеже със старата не могат да те изследват толкова подробно; принудително надграждаш към 10, дори когато това не е удобно за теб(хората са осъждали MS за тази глупост); принуждават те да ъпдейтваш, дори когато това не е удобно за теб; режат обратната съвместимост със стар софтуер, без който в някои случаи не се минава; насилват ти един тон bloatware, който не можеш да спреш по конвенционални методи(тикче/бутонче); Обясни ми защо да плащам за такива "екстри"?

Ще повторя, понеже явно първия път не е станало ясно - пиратстването си е личен избор. Нито съм дошъл у вас да ти казвам какво да правиш, нито ти бъркам в джоба, нито ти влияя на живота и здравето. Дръж си лекциите за куража и цивилизованите държави за себе си. Аз пиратствам по мои си причини, макар и не абсолютно всичко. Ти и всички останали си купувайте/краквайте каквото искате.

Bloatware не ме притеснява. Аз не ползвам кракната 10ка. Ползвах промоцията за безплатен ъпгрейд преди време. ;) А че е некадърня в някои отношения, това е факт. Дразни ме супер много метро уйнята, ама супер. Мого се чудя дали да не се върна на 7.

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

PS: Да питам тука от скоро виждам, че иконката за безжични премигва често, но все пак нет има. На какво може да се дължи това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, от скоро вече съм с Windows 10 всичко точно но процесора постоянно седи на 70 80% в диспечер на задачите windows update товари. Да го спра ли или какво да напрвя, за да престане да е толкова натоварен. На 8.1 ги бях спрял. И по-точно този update не иска да се исталира • Актуализация на функциите в Windows 10, версия 1709 – Грешка 0x8007045b

Редактирано от Kristian Denkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да спираш ъпдейтите на една незавършена система е пълна идиотщина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами добре да му дам малко време, а? А защо не иска да исталира тази актуализация? Прилагам снимка на успешните и неуспешните актуализации. Явно за това се дължи спада във fps-а.

sest.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Eclipse2G написа:

Ползвах промоцията за безплатен ъпгрейд преди време.

Да не мислиш, че си само ти? ;)

преди 1 час, Eclipse2G написа:

Да спираш ъпдейтите на една незавършена система е пълна идиотщина.

Изключително полезен му беше този пост. Я взема да си го запиша у тефтеро, белким ми потрябва...

@Kristian Denkov Започни с един sfc /scannow (пускаш cmd като администратор и изпълняваш командата).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Eclipse2G написа:

PS: Да питам тука от скоро виждам, че иконката за безжични премигва често, но все пак нет има. На какво може да се дължи това?

Много е вероятно да се пресвързва с рутъра - ако има силен сигнал на същия или съседен канал и свързаността междъ wlan и рутър оттърва

преди 35 минути, hudyr написа:

@Kristian Denkov Започни с един sfc /scannow (пускаш cmd като администратор и изпълняваш командата).

като свърши, продължаваш с cleanmgr > [OK] > [Cleanup system files]>[OK]>[OK]
Като свърши и това в админска конзола поостави това, заедно с последния празен ред:

Цитат

net stop wuauserv
rd /S /Q C:\Windows\SoftwareDistribution
md C:\Windows\SoftwareDistribution
net start wuauserv

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих всичко явно изтри някакви работи ли и аз не знам The Windows Update service was started successfully. И приключи готово е май?

П.С Да явно е това процесора в момента без да правя нищо не качва повече от 5%. Благодаря много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво става с ъпдейта, който не се инсталира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко успя да се исталира успешно рестартирах компютъра. Устройството ви е актуално. Последна проверка днес, 17:40.

zdr.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи сме свършили работа и си готов!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11/14/2017 в 16:26, ExaFlop написа:

Лично аз не ползвам никое метро приложение. И си ги деинсталирам.
Пробвай с указанията на Вишал Гупта:
https://www.askvg.com/guide-how-to-reinstall-all-default-built-in-apps-in-windows-10/

Част 2 от това указание помогна при мене на 'оправяне' на проблема с виндовс аппс. Все пак се оказа, че е успял тоя виндовс при услуга сложена на manual (windows update) да стартира ъпдейт и да се ъпдейтва въпреки липсата на голяма част от правата на потребителя. Нямам думи просто - ще мисля как да го ограничавам още. Засега услугата отиде ръчно на забранена... Малко помрънка 10-ката, ама се съгласи с мене. Също така за правилното изпълнение на командата трябва да е стартирана услугата windows firewall, иначе плюе червени грешки и нищо не се случва. После може да си я забраните пак - няма проблеми и всичко си работи.

Благодаря за помощта на ExaFlop и на добрата статия на човека написал я подробно и обяснил какво правят командите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано не виждам защо слагате уйн10 и после махате или спирате един куп неща включително и ъпдейтите!То може нещо да оптимизирате или да промените външния вид,но да променяте,спирате или забранявате толкова много неща..........по-добре не я слагайте!Или ви харесва, или-не!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз още не мога да свикна с ултра грозния GUI. Старт менюто го офъках, ама пак не става. Не мога от там да си отворя папката с документите. Май ще се връщам на 7-цата.

преди 22 часа, hudyr написа:

Изключително полезен му беше този пост. Я взема да си го запиша у тефтеро, белким ми потрябва...

Добре си решил... ;)

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Слави Маринов написа:

Честно казано не виждам защо слагате уйн10 и после махате или спирате един куп неща включително и ъпдейтите!То може нещо да оптимизирате или да промените външния вид,но да променяте,спирате или забранявате толкова много неща..........по-добре не я слагайте!Или ви харесва, или-не!

Ако зависи от мене не бих я сложил, но нали се сещаш, че първо не зависи само от мене и второ не само аз решавам какво да се купи и какво може да се купи като легален windows.

Просто се нагаждаме към положението, ама ни идват в повече излезлите различни версии на windows напоследък за разучаване в детайли...

Слагат си я фирмите, които поддържам. След което трябва да им се решават проблемите. Тук не говорим за лична употреба, а за проблеми на съответната версия и аз съвсем обективно мисля, че съм изтъкнал какво не ми харесва на мене в разработката на microsoft и защо...

А windows update и firewall ги спирам по няколко причини и то защото не е добре потребителя да ги използва (update конкретно).

Редактирано от krassleto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, krassleto написа:

Ако зависи от мене не бих я сложил

Поста ми не беше конкретно към теб,а по принцип,щото има много дето сложат 10ка и после 1 месец го модифицират,оправят,махат работи и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Слави Маринов написа:

махат работи

Много от тях го правят на принципа "видяла жабата, че коват вола и ття вдигнала крак"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Слави Маринов написа:

На мене ми харесва версия 1511 и затова си стоя с нея. НЕ ми харесват най-новата и разните по-стари от нея, има твърде много промени по интерфейса, включително и подредбата на настройките, най-много ме дразни промяната на позицията на бутона за Работния Център, даже ми бъгва и "Free Desktop Clock"-чето, което съм си сложил и така...  Единственото което считам за полезно нещо в най-новата версия, или от която там го има е настройката/функцията за "температура на цвета", но и тя може да бъде заменена от Flux.

преди 3 часа, krassleto написа:

[...]Все пак се оказа, че е успял тоя виндовс при услуга сложена на manual (windows update) да стартира ъпдейт и да се ъпдейтва[...]

Аз затова директно изтрих wuauserv.exe (въпросната услуга) и вече не виждам никакви "подкани", с изключение нещо си за "сигурността на системата" или нещо от сорта на заключения екран, но няма ъпдейти, няма рестарти, няма грешки при ъпдейти и т.н...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, [email protected] написа:

Аз затова директно изтрих

И как ще се сдобиваш с новите моменти за защита?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

______
Много от тях го правят на принципа "видяла жабата, че коват вола и ття вдигнала крак"
______

Имaме рутер-единия комп е с Windows 2000 , рaботнaтa стaнция с ХР и три компa единия с ХР и двa с Win 7Pro.
Трябвa дa имa перфектнa връзкa между тях и без някaкви непрекъснaти ъпдейти , бaвене и прочие.
Нямa проблеми , но aко сложим Win 10 дaли ще се вкaрaме в някой филм и ще трябвa после дa се рaзпрaвяме с бекъпи и рaзни подобни.
Блaгодaря предвaрително.

ps.ХР то е SP2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   1 потребител

• Подобни теми

• от Stoyan Blagov
      Здравейте,сблъсках се със много досаден и изнервящ проблем при работата ми със моят лаптоп,а именно това,че не мога да работя с мишката като хората.
      Като отворя нов прозорец от декстопа,например “Моят компютър” и когато ми се отвори прозореца,след това като движа мишката в този прозорец не ми маркира нищо,а само движение на курсора,сменях USB слотове,но нищо не стана,проверих и за вируси,но такива не намерих!
      Най-странното е,че като натисна десен бутон на мишката тогава започва да маркира и вече може да кликна на нещо в прозореца,същото става и със тъчпада понякога,проверих всички драйвери,дори направих нова преинсталация с надеждата да се оправи проблема,но нищо не стана.
      Ако някой има идея и знае за някакви решения ще съм му много благодарен,защото всичко това ми лази по нервите
    • от YD Channelfun (YDChannelFun)
      Добър вечер,преди около 4 месеца псотроих компютър с помощта на баща ми. 
      Забелязах, че когато играя определени игри (Assasins Creed Oddysey, LA Noire) той замръзваше след около 20-30 минути от геймплей. Играя и други игри като например Tomb Raider 2013 и Metro Redux, но при тях не се изявява този проблем. 
      Вече от месеци се опитвам да оправя този проблем като вече съм изгледала почти всички клипчета в YouTube и съм прочела поне първите две страници на гугъл по въпроса. 
      Опитахме да разменим Sata кабелите, да ъпдейънем Sata драйверите като ги вземем директно от Intel, а не от Windows, ъпдейтнахме Bios-а няколко пъти, тествах си рам паметта с Memory diagnostic, disable-нах Link state power managment в power options, също както и сложих power settings на 'High performance', ъпдейтнах firmware-а и даже следвах тези стъпки на самите Microsoft, защото преди да замръзне играта ssd-то ми скача на 100% и спира да чете и пише за 20 секунди при което всичко замръзва докато не го изчакам да се 'оправи' само.
      Според мен това се случва само на тежки игри и ssd-то ми не може да издържи или има някакъв конфликт и се изключва и даже изчезва (не винаги) от Task Manager. 
      Някой има ли идея какво се случва и как мога да го оправя? 

• от Aleks Avramov
      Здравейте.
      Преди няколко дни запозна да ме изкарва от Игри от нищото без очевидна причина.
      Синият екран се появи в последствие и целият Компютър замръзна за 30 минути докато не беше рестартиран.
      Сега дори не ме допуска да отвора игра, и през произволни момент ми се показва син екран и се рестартира до 10 секунди.
      Ако някой има някакво решение по въпроса ще съм много Благодарен  !!! 
      *System information прикачено*
      System Information Report.html
    • от Fe3F
      Когато се пробвам да направя нещо свързано с администраторски права ми изписва че профилат не е администратор (който е) и не мога да влезна за да променя нищо и дори не мога да отворя task manager. Не става и преинсталация на Windows защото трябва да се flash-не и bios-а защото нещо съм направил когато инсталирах windows и съм пуснал без да искам update на bios-а които не е оспял. Как мога да оправя windows-а и да flash-на bios-а като не приема bootable флашки и дискове?
    • от Иван Стефанов
      Инсталиране на операционната система ,,Windows 10" на ,,Android" устройство - без използването на ,,Change My Software". Желая да получа отговор на горепосоченената информация.
  • Дарение

• Добави ново...