Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

Ето ти още един начин за извличане на инфо за видеото:
wmic PATH Win32_videocontroller GET caption

И моделът на видеото не се влияе много от драйвъра - нали за тази цел е hardware Id
Всичко за видеото:
wmic PATH Win32_videocontroller GET /?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 10 е необходимото 'зло' за мене - ще се наложи да се мъчим оттук нататък.

И директно на последния проблем, с който се сблъсквам:

Windows APPS не работят - включително и store-то. Да - често срещан проблем ще кажете. Да, ама при мене всички варианти от гугъл са пробвани и не помогнаха, а даже влошиха положението. Та някой някакви идеи... Последно пробвах powershell команда и стана по-зле. WSReset.exe не работи и не приключва успешно. APPS плюят грешка да се реинсталират (да се опитам да ги реинсталирам) - как и откъде. Например не работи Calculator, Photos и т.н.

Та мнението ми за тази система е доста лошо за сега - да кажа по темата все пак....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз не ползвам никое метро приложение. И си ги деинсталирам.
Пробвай с указанията на Вишал Гупта:
https://www.askvg.com/guide-how-to-reinstall-all-default-built-in-apps-in-windows-10/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, krassleto написа:

Windows APPS не работят - включително и store-то. Да - често срещан проблем ще кажете

и при мен се е случвало да не работят, но това се е случвало, след надграждане до по-горна версия - имам предвид като ъпдейт
при надграждане със \sources\setuprep , тези проблеми ги няма

при всички версии до последната стабилна, при чиста инсталация, работи всичко
ако магазина не ти работи, може да опиташ да влезеш там през опциите за разширения в браузъра "Ръбчо" (Edge)

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ExaFlop написа:

Лично аз не ползвам никое метро приложение. И си ги деинсталирам.
Пробвай с указанията на Вишал Гупта:
https://www.askvg.com/guide-how-to-reinstall-all-default-built-in-apps-in-windows-10/

Някаква вариация на този скрипт пробвах вече, но при мене плюеше червени екрани, явно аз не съм направил нещо като хората. Утре на работа ще пробвам този метод следвайки инструкциите - така или иначе едва ли ще стане по-зле...

преди 2 часа, дръндю написа:

и при мен се е случвало да не работят, но това се е случвало, след надграждане до по-горна версия - имам предвид като ъпдейт
при надграждане със \sources\setuprep , тези проблеми ги няма

при всички версии до последната стабилна, при чиста инсталация, работи всичко
ако магазина не ти работи, може да опиташ да влезеш там през опциите за разширения в браузъра "Ръбчо" (Edge)

Edge не се използва при нас - версията е каквато дойде на оригиналния диск с лека модификация с някои ъпгрейди след инсталацията и заключване на ъпдейта след това. Та версията не се е сменяла на виндовс-а, ама тези апове може и да могат да се ъпдейтват и без пусната услуга windows update - все пак се ползва с вписан в техен акаунт тоя виндовс, не с локален...

Иначе като стабилност - все тая - дали ще е 7 64 бит., 8.1 64 бит. или 10 64бит. - всичките работят добре като стабилност при мене. Но такива малки недоглеждания от страна на разработчиците на ОС ме 'изнервят' страшно много, защото дефакто има проблем и ме занимават буквално с 'глупости', ама няма как - нямат права да си ги оправят сами. Политика на фирмата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, krassleto написа:

Някаква вариация

Нали знаеш, че дяволът е в детайлите. :) 

Рових, че бях изгубил инструмента, ама го изкопах
10appManager

10appsmanager-2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ExaFlop написа:

Рових, че бях изгубил инструмента, ама го изкопах
10appManager

10appsmanager-2.png

Това го пробвах вече - не работи при мене. Нещо явно доста се е объркало по настройките на тия 'метро' приложения...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе не мислех, че администрирайки най-новия виндовс 10 с най-новия графичен интерфейс - ще ми се наложи да се върна едва ли не в първи клас и да започна пак да пиша и уча команди... За мене не е нещо ново, ама по-младите колеги гледат лошо като им дам такива съвети с скриптове и шел/промт. Искат да си кликат по визардите - затова били станали виндовс, а не линукс поддръжка.... :)

Редактирано от krassleto
правопис (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.dexteroid.com/how-to/reinstall-default-apps-in-windows-10-after-permanent-delete/

:DПонякога се налага да се пишат мръсни думички в едни черни/сини джамове...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава утре да пробвам нещата - засега първия линк, който ми даде е най-добре обяснен кое и защо се гледа и как се прави. Все пак ще кажа като пробвам какво е станало...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А последният е за  най-затрити системи - с възстановяване от източник (iso файл)
Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новости от бъдещето:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безплатното надграждане за хора с увреждания приключва на 31.12.2017
https://www.windowscentral.com/microsoft-ending-last-free-windows-10-upgrade-offer-december

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Безплатното надграждане за хора с увреждания приключва на 31.12.2017
https://www.windowscentral.com/microsoft-ending-last-free-windows-10-upgrade-offer-december

кво означава това за хора с увреждания?аз не мога ли да надградя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На "вътрешните" честито ново издание 17040
новото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, =Ivan= написа:

кво означава това за хора с увреждания?аз не мога ли да надградя

виж братчеда Гуглю, какво казва

https://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&u=https://www.windowscentral.com/microsoft-ending-last-free-windows-10-upgrade-offer-december&prev=search

Цитат

Офертата за надстройване не изисква проверка дали използвате помощни технологии от всякакъв вид, така че тя също служи като някаква празнота за всеки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ExaFlop написа:

На "вътрешните" честито ново издание 17040
новото

Аз да попитам, каква е разликата между инсайдерска версия и тази, която мога в момента да изтегля от сайта на майкрософт?  "Вътрешните" издания са някакви за тестване или...? Има ли смисъл от обикновените потребители да се слага или да си използват това, което е предоставено за теглене в момента от майкрософт - Windows 10 Fall Creators Update?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бъркаш insider с release канала. FCU е release, по-конкретно 16299. Insider(или както флопа ги нарича "вътрешни") build-овете са 17ххх.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, hudyr написа:

Бъркаш insider с release канала. FCU е release, по-конкретно 16299. Insider(или както флопа ги нарича "вътрешни") build-овете са 17ххх.

Не можах да разбера отново. Insider и Release са вид актуализации, които пристигат едновременно на всяка ОС Windows 10 или са различни версии на Windows 10 и съответно може да се инсталира или Insider или Realese?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Insider версията включва и първа получава всички нововъведения от М$, но те са минали единствено вътрешни тестове, които пък се нуждаят от корекции и оптимизиране за различни системи и различен софтуер. Или образно казано, получаваш безплатна тестова версия, която не е изкарала "детските болести" и тепърва ще придобива имунитет и стабилност в резултат на телеметричните доклади от машините на които се ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

с тия термини, спецовете от форума съвсем ще те объркат:D
Insider версиите не са за обикновени потребители
релийзите са за бета тестери- вътрешен пръстен, за пробен тест от завеяни като мен - външен пръстен и накрая последния релийз е готовият продукт за всички потребители
това е последователността за пускане на поредната версия
последния готов продукт, беше ти посочен в предишен пост

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Атанас Славов написа:

...

Insider - тестови компилации за хора, които ги сърби крастата и не ги е грижа за бъговете

Release - продукт, готов за ползване от крайния потребител, който разчита на максимална стабилност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 9 минути, hudyr написа:

за хора, които ги сърби крастата

уф, ама как уцели десетката:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, hudyr написа:

Insider - тестови компилации за хора, които ги сърби крастата и не ги е грижа за бъговете

Release - продукт, готов за ползване от крайния потребител, който разчита на максимална стабилност.

LTSB - за тези, които се надяват на максимална стабилност!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от YD Channelfun (YDChannelFun)
      Добър вечер,преди около 4 месеца псотроих компютър с помощта на баща ми. 
      Забелязах, че когато играя определени игри (Assasins Creed Oddysey, LA Noire) той замръзваше след около 20-30 минути от геймплей. Играя и други игри като например Tomb Raider 2013 и Metro Redux, но при тях не се изявява този проблем. 
      Вече от месеци се опитвам да оправя този проблем като вече съм изгледала почти всички клипчета в YouTube и съм прочела поне първите две страници на гугъл по въпроса. 
      Опитахме да разменим Sata кабелите, да ъпдейънем Sata драйверите като ги вземем директно от Intel, а не от Windows, ъпдейтнахме Bios-а няколко пъти, тествах си рам паметта с Memory diagnostic, disable-нах Link state power managment в power options, също както и сложих power settings на 'High performance', ъпдейтнах firmware-а и даже следвах тези стъпки на самите Microsoft, защото преди да замръзне играта ssd-то ми скача на 100% и спира да чете и пише за 20 секунди при което всичко замръзва докато не го изчакам да се 'оправи' само.
      Според мен това се случва само на тежки игри и ssd-то ми не може да издържи или има някакъв конфликт и се изключва и даже изчезва (не винаги) от Task Manager. 
      Някой има ли идея какво се случва и как мога да го оправя? 

• от Aleks Avramov
      Здравейте.
      Преди няколко дни запозна да ме изкарва от Игри от нищото без очевидна причина.
      Синият екран се появи в последствие и целият Компютър замръзна за 30 минути докато не беше рестартиран.
      Сега дори не ме допуска да отвора игра, и през произволни момент ми се показва син екран и се рестартира до 10 секунди.
      Ако някой има някакво решение по въпроса ще съм много Благодарен  !!! 
      *System information прикачено*
      System Information Report.html
    • от Fe3F
      Когато се пробвам да направя нещо свързано с администраторски права ми изписва че профилат не е администратор (който е) и не мога да влезна за да променя нищо и дори не мога да отворя task manager. Не става и преинсталация на Windows защото трябва да се flash-не и bios-а защото нещо съм направил когато инсталирах windows и съм пуснал без да искам update на bios-а които не е оспял. Как мога да оправя windows-а и да flash-на bios-а като не приема bootable флашки и дискове?
    • от Иван Стефанов
      Инсталиране на операционната система ,,Windows 10" на ,,Android" устройство - без използването на ,,Change My Software". Желая да получа отговор на горепосоченената информация.
    • от AngryChichko
      Поради аудио проблеми в играта Gears 5, видях в интернет съвети, че вероятно решение би имало в промяната на sample rate-a на 44hz. Моя по подразбиране бе на 48hz; след като направих промяната, звука тотално изчезна от колонките. По пътя на логиката рекох да се върна обратно на 48hz но уви, без никаква промяна... 
      Останах доста озадачен как една привидно дребна промяна може да задълбочи проблема. Рестартирах и с трепет очаквах да чуя системните звуци на Window-са но така и си остана без звук. Преминах през troubleshooting - без резултат. Вече нямам никаква идея какво да направя.  Някой може ли да помогне с идеи и насоки?
      Бележка: Звук има само със слушалки. OS: Windows 10 64 bit

• Дарение

• Добави ново...