Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 12 минути, baikolio95 написа:

LTSB - за тези, които се надяват на максимална стабилност!

Това, да, или не искат излишни боклИци. :D Всъщност, аз, например, точно за това го ползвам.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахааа, ясно. Тоест аз, като един най-обикновен потребител си влизам в сайта на Microsoft и си тегля имидж файла за съответната платформа 32/64 bit.

untitled.JPG.0f0cc2dd1d35badab7f48b797c25d69d.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, hudyr написа:

Това, да, или не искат излишни боклИци. :D Всъщност, аз, например, точно за това го ползвам.

Абе, в последно време и в инсайдърските издания радко се срещат фрапиращи проблеми. И по-скоро имам чувството, че са свързани със специфични гхардуерни платформи.

преди 1 час, baikolio95 написа:

LTSB - за тези, които се надяват на максимална стабилност!

Обновяват се много рядко и само със стабилни актуализации.

преди 1 час, hudyr написа:

Insider - тестови компилации за хора, които ги сърби крастата и не ги е грижа за бъговете

И малко или много могат да се сборват с трудностите и/или да изпращат/споделят отчети за тях.

Snap1.png

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще изменя писанията малко в една друга плоскост. Вече на доста познати и близки с уиндоус 10 се наблюдава едно не много добро явление. Става дума за НОМЕ версията. Те , всичките, всеки ден включват компютрите си за половин час да попрегледат новини и пощи, и ги изключват. В това време автоматичната актуализация повечето пъти не може да стигне до край, особено кумулативните, на следващото включване сякаш не могат да продължат, а почват отново , и така всеки ден. Бях шокиран да видя компютри с по 17 неуспешни актуализации, които, ако вече са изостанали с повече от една версия, се задръстват и при включване почва една каша, пречеща на всяка работа. Един лаптоп, стоял два месеца без да работи, е голям проблем. Всичките се наложи да се преинсталират. Изобщо, за да е в ред, един Уиндоус 10 трябва всеки ден, като бъде включен, да се провери за актуализации, ако има да се инсталират, да се почисти диска от баласта, и тогава да се работи. Вие имате ли подобни наблюдения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То пък голямата болка за умиране като не се е ъпдейтнал... Затова се инсталира ОС, която да съответства на изискванията и условията на ползвателят и, а не тази, която е "най-фешън" в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@B3M2W0 задай всичкиу мрежи като платени по трафик (metered connection)
https://www.cnet.com/au/how-to/meter-your-ethernet-connection-in-windows-10/
http://www.thewindowsclub.com/set-metered-connection-in-windows-10

Или забрани изцяло Windows Update услугата.

Но за мен не е добре да се работи с неактуализирана ОС. Още повече в светлината на съвременните опасности.

@baikolio95, а тия, които сега си купуват машини и те в 99% от случаите идват с платена лицензирана Windows 10 (най-често Home)? M?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, ExaFlop написа:

Но за мен не е добре да се работи с неактуализирана ОС. Още повече в светлината на съвременните опасности.

От много време не се занимавам с администриране на Windows, но си спомням, че имаше възможност за обновяване на клиентските Windows компютри от локален сървър, който предварително е изтеглил необходимия за обновяване софтуер. При Windows 10 това валидно ли е още? Ако "ДА" това може да реши проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, ExaFlop написа:

@baikolio95, а тия, които сега си купуват машини и те в 99% от случаите идват с платена лицензирана Windows 10 (най-често Home)? M?

Не е такъв процента на новите машини, които идват с инсталирана 10.

За гореспоменатите нужди, като цъкане из нета, филми, музичка, работа върши и един евтин TV BOX с Android, свързан към телевизор или монитор. Колцина са домашните потребители, които реално имат нужда от платен и лицензиран Windows 10? По-практично е, парите калкулирани за платена 10 да се вложат примерно в SSD или повече RAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, ExaFlop написа:

задай всичкиу мрежи като платени по трафик (metered connection)

Много благодаря, но като разгледах първия линк, ми се зави свят и ми се струва опасна авантюра, която едва ли ще предприеме някой. На края само липсва указание къде е тоалетната хартия.

21.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, baikolio95 написа:

...

На това му се вика, "Оф, тоя търси на корена ряпа". И кво? От технобакалиите като основен източник на лаптопи не излизат ОСНОВНО с Windows? Не смеши меня, пожалуйста!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, baikolio95 написа:

Колцина са домашните потребители, които реално имат нужда от платен и

Всичките, за които съм споменал, са компютри купени с Уиндоус 7 и после надградени до 8.1 и 10. Кажи-речи щат-нещат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, B3M2W0 написа:

Всичките, за които съм споменал, са компютри купени с Уиндоус 7 и после надградени до 8.1 и 10. Кажи-речи щат-нещат.

Не виждам абсолютно никаква основателна причина за надграждането от 7!

7 ще работи безпроблемно и безгрижно още поне няколко години, като поддръжката му изтича 2020г., което не означава, че след тази дата няма да работи.

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, B3M2W0 написа:

ми се зави свят и ми се струва опасна авантюра

Ето ти го опростено:

Цитат

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\DefaultMediaCost" /f /v "Ethernet" /t REG_DWORD /d 2
reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\DefaultMediaCost" /f /v "WiFi" /t REG_DWORD /d 2

НО, тия два реда трябва да се изпълнят в конзола, стартирана с права на TrustedInstaller.
Например с помощта на ExecTI или с RunasTI 
Най-лесно ще стане с ExecTI:
в реда за изпълнение на инструмента вписваш
cmd /k "%userprofile%\Desktop\metered.bat"
като горните 2 реда ги записваш през notepad на десктопа във файл като metered.bat

Или с помощта на Winaero Tweaker:

Winaero-Tweaker-ethernet-metered-600x423

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, baikolio95 написа:

То пък голямата болка за умиране като не се е ъпдейтнал... Затова се инсталира ОС, която да съответства на изискванията и условията на ползвателят и, а не тази, която е "най-фешън" в момента.

Принципно харесвам иновациите и новото, интересно ми е. В момента съм с 8.1 на 2 години, работещ перфектно, бързо и чисто. Когато излезе 10, надградих от 7и изкарах около 2-3 седмици с него . Понеже беше още в начален стадий и така станаха нещата, че се върнах не отново на 7-ца, ана 8.1 понеже и него не бях пробвал никога. И до сега съм си доволен. Сега вече отново ме хвана музата и искам да опитам. Хардуерът ми не е супер стар, не и последно поколение, играя доста игри и от по-новите заглавия, браузвам и така... Така че ще се похваля в най-скоро време и ще споделя мнение :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ме и мен с windows 10 вече. Тъй като преди две години бях ъпгрейднал до windows 10 (който всъщност беше windows 10pro) от windows 7 и съответно се лицензира и още тогава си запазих серийния ключ. Сега с инструмента на Microsoft изтеглих на флашка и направих чиста инсталация. Още в началото въведох ключа, който имах и сега си е активиран Windows 10Pro. Виждам някои потребители са с Enterprise. Понеже тогава се надградих на 10pro и имам този ключ, означава ли, че не мога да съм с Enterprise на този етап?

514f6d4de8925979.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябваше днес да  сложа Win и реших да е новия 10.

Прясно сложен на компа. Няма и 20 програми инсталирани. Но яко влачи и увисва. Явно има доста закачен ненужен товар. Аз нямам микрофон и тачскрийн, и съм сложил win на стационарен комп, а има приложение за мобилен телефон. И има доста процеси, които изпращат на някакви сървъри постояно някакви неща. 

Ще махам едно по едно ненужния товар, но целта е след като Win е с пари, да бяха направили да се нагажда според това, което имаш, а не да ти изпльокат всичкото налична простотия и ти си избирай.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Атанас Славов написа:

Ето ме и мен с windows 10 вече. Тъй като преди две години бях ъпгрейднал до windows 10 (който всъщност беше windows 10pro) от windows 7 и съответно се лицензира и още тогава си запазих серийния ключ. Сега с инструмента на Microsoft изтеглих на флашка и направих чиста инсталация. Още в началото въведох ключа, който имах и сега си е активиран Windows 10Pro. Виждам някои потребители са с Enterprise. Понеже тогава се надградих на 10pro и имам този ключ, означава ли, че не мога да съм с Enterprise на този етап?

514f6d4de8925979.jpg

Enterprise по принцип е версия за големи компании. Незнам що тука си ги слагат разни келеши. Всеки ключ си отговаря за съответното издание. Ако искаш да надградиш си плаща кинти допълнително.

преди 11 минути, acnekt написа:

Трябваше днес да  сложа Win и реших да е новия 10.

Прясно сложен на компа. Няма и 20 програми инсталирани. Но яко влачи и увисва. Явно има доста закачен ненужен товар. Аз нямам микрофон и тачскрийн, и съм сложил win на стационарен комп, а има приложение за мобилен телефон. 

Проблема е в твоя телевизор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Eclipse2G написа:

Enterprise по принцип е версия за големи компании. Незнам що тука си ги слагат разни келеши. Всеки ключ си отговаря за съответното издание. Ако искаш да надградиш си плаща кинти допълнително.

Проблема е в твоя телевизор.

Добре, щом казваш. Скоро си купих комп, при Линукс няма проблем в тв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, acnekt написа:

Добре, щом казваш. Скоро си купих комп, при Линукс няма проблем в тв

Вероятно ти липсва някой драйвер. Аз нямам проблем с влачене и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Eclipse2G написа:

Enterprise по принцип е версия за големи компании. Незнам що тука си ги слагат разни келеши.

Не е така. Enterprise ти дава по-голям контрол, стига да знаеш как да се възползваш от него. Копирай си в преводача долните цитати:

Цитат

Enterprise

Windows 10 Enterprise provides all the features of Windows 10 Pro, with additional features to assist with IT-based organizations, and is functionally equivalent to Windows 8.1 Enterprise.[1][2][3] Windows 10 Enterprise is configurable on three branches, Current branch (CB), Current branch for business (CBB), and Insider Program

Цитат

Enterprise LTSB

Enterprise LTSB is a long-term support version of Windows 10 Enterprise released every 2 to 3 years. They are supported with security updates for 10 years after their release, and intentionally receive no feature updates. Some features, including the Windows Store and bundled apps, are not included in this edition.

Цитат

Long-term servicing branch (LTSB)

This branch is exclusively available for Windows 10 Enterprise LTSB edition and distributes snapshots of this edition that are updated every 2-3 years. LTSB builds adhere to Microsoft's traditional support policy which was in effect before Windows 10: They are not updated with new features, and are supported with critical updates for 10 years after their release. Microsoft officially discourages the use of LTSB outside of "special-purpose devices" that perform a fixed function and thus do not require new user experience features. As a result, it excludes Windows Store, most Cortana functionality, and most bundled apps (including Microsoft Edge).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, baikolio95 написа:

Не е така. Enterprise ти дава по-голям контрол, стига да знаеш как да се възползваш от него. Копирай си в преводача долните цитати:

Разбрах го и без преводач. Ясно, че има повече настройки и т.н. За това, казах, че е за компание, а не за Пешо, Тошо и Гошо от ма'алата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Eclipse2G написа:

не за Пешо, Тошо и Гошо от ма'алата.

напротив - ако ги обслужва Кънчо "от ма'алата" си е много полезно. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Eclipse2G написа:

Незнам що тука си ги слагат разни келеши.

Значи аз(и други като мен), понеже не искам windows store/cortana/edge/apps да ми циклят по диска и SSD-то и искам да си контролирам машината възможно най-много, съм келеш, така ли? Имаш интересна дефиниция.
Не разбирам защо масово в тоя форум подхождате към корпоративните(и към LTSB) издания като към някакъв линукс без графична среда... Windows 10 си е Windows 10, различните издания просто ти дават различно ниво на контрол. Функционалността си е една и съща. Пък дали този или онзи си пиратства нещо си е въпрос на личен избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, hudyr написа:

Функционалността си е една и съща.

С всичко казано по-горе съм съгласен, само това твърдение не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от YD Channelfun (YDChannelFun)
      Добър вечер,преди около 4 месеца псотроих компютър с помощта на баща ми. 
      Забелязах, че когато играя определени игри (Assasins Creed Oddysey, LA Noire) той замръзваше след около 20-30 минути от геймплей. Играя и други игри като например Tomb Raider 2013 и Metro Redux, но при тях не се изявява този проблем. 
      Вече от месеци се опитвам да оправя този проблем като вече съм изгледала почти всички клипчета в YouTube и съм прочела поне първите две страници на гугъл по въпроса. 
      Опитахме да разменим Sata кабелите, да ъпдейънем Sata драйверите като ги вземем директно от Intel, а не от Windows, ъпдейтнахме Bios-а няколко пъти, тествах си рам паметта с Memory diagnostic, disable-нах Link state power managment в power options, също както и сложих power settings на 'High performance', ъпдейтнах firmware-а и даже следвах тези стъпки на самите Microsoft, защото преди да замръзне играта ssd-то ми скача на 100% и спира да чете и пише за 20 секунди при което всичко замръзва докато не го изчакам да се 'оправи' само.
      Според мен това се случва само на тежки игри и ssd-то ми не може да издържи или има някакъв конфликт и се изключва и даже изчезва (не винаги) от Task Manager. 
      Някой има ли идея какво се случва и как мога да го оправя? 

• от Aleks Avramov
      Здравейте.
      Преди няколко дни запозна да ме изкарва от Игри от нищото без очевидна причина.
      Синият екран се появи в последствие и целият Компютър замръзна за 30 минути докато не беше рестартиран.
      Сега дори не ме допуска да отвора игра, и през произволни момент ми се показва син екран и се рестартира до 10 секунди.
      Ако някой има някакво решение по въпроса ще съм много Благодарен  !!! 
      *System information прикачено*
      System Information Report.html
    • от Fe3F
      Когато се пробвам да направя нещо свързано с администраторски права ми изписва че профилат не е администратор (който е) и не мога да влезна за да променя нищо и дори не мога да отворя task manager. Не става и преинсталация на Windows защото трябва да се flash-не и bios-а защото нещо съм направил когато инсталирах windows и съм пуснал без да искам update на bios-а които не е оспял. Как мога да оправя windows-а и да flash-на bios-а като не приема bootable флашки и дискове?
    • от Иван Стефанов
      Инсталиране на операционната система ,,Windows 10" на ,,Android" устройство - без използването на ,,Change My Software". Желая да получа отговор на горепосоченената информация.
    • от AngryChichko
      Поради аудио проблеми в играта Gears 5, видях в интернет съвети, че вероятно решение би имало в промяната на sample rate-a на 44hz. Моя по подразбиране бе на 48hz; след като направих промяната, звука тотално изчезна от колонките. По пътя на логиката рекох да се върна обратно на 48hz но уви, без никаква промяна... 
      Останах доста озадачен как една привидно дребна промяна може да задълбочи проблема. Рестартирах и с трепет очаквах да чуя системните звуци на Window-са но така и си остана без звук. Преминах през troubleshooting - без резултат. Вече нямам никаква идея какво да направя.  Някой може ли да помогне с идеи и насоки?
      Бележка: Звук има само със слушалки. OS: Windows 10 64 bit

• Дарение

• Добави ново...