Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

32 битов, освен ако не използваш програма за която и трябва 64 бит. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, ExaFlop написа:

А какъв е процесорът?

Processor
AMD E-350 1.6 GHz

те за тоя лаптоп по точно:
https://www.notebookcheck.net/MSI-CR650.48597.0.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ^^Alex&Vanko^^ написа:

Адаш пак ли ще преинсталираш?

да:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ^^Alex&Vanko^^ написа:

Crypto prevent и MBARW е най-добрата комбинация и не си пречат един друг за разлика от други съчетания. За есет си играя всеки месец и е най-леката заедно с Панда.

само с есет съм аз,до 2020г

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, ^^Alex&Vanko^^ написа:

По спомен сменяше често защитата. Иначе незнам как го бъгваш уиндоуса или много инсталираш и деинсталираш друго?

ровя къде знам и където незнам и го омажа:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, =Ivan= написа:

Добър ден на 4ГБ рам какъв уиндовс да сложа 32 или 64 бит

С 3гб рам е https://www.laptopmag.com/reviews/laptops/msi-cr650

Дават го за Win 7 64bit но лично аз не бих му сложил 64bit ОС много ще му дойде.

32bit става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, PigManu написа:

С 3гб рам е https://www.laptopmag.com/reviews/laptops/msi-cr650

Дават го за Win 7 64bit но лично аз не бих му сложил 64bit ОС много ще му дойде.

32bit става.

да тоя го дават с 3 но моя е с 4,и аз мисля че 32бит ще му е по добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9/21/2015 в 23:22, Trichocephalus написа:

същата 5ст6р5я (история)

явно не е от това :lock:

Виж си хубаво какво пише на въпоросните букви на клавиатурата I, K, L, O и тн. Когато е включен Num Lock-a те стават цифри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехее, някой раздигна призраци - @Пунта мара, отговаряш на пост от 2015 година.

на 11/6/2017 в 12:33, дръндю написа:

100лв такса
те тука вече се убеждавам, че някои доставчици  лъжат за доставката...ъ-ъ-ъ...тъй де, не съм се минал с 14лв:)

http://gigafiber.bg/#packs

на 11/7/2017 в 11:38, GeorgiDG написа:

Мерси, да ясно, далеч съм от мисълта да ползвам инсталираните програми от другия уин, значи няма да има проблеми и при стартиране просто ще ми дава опция коя 10-ка да избера на SSD-то или на харда.

А този номер  GenuineTicket.xml   ще стане ли към днешна дата, предполагам, че да и няма да има нужда първо да ъпгрейдвам, но най-вероятно, че задължително трябва да стартирам gatherosstate.exe от седмицата, а не от другата десетка или няма зн.?

Да, трябва от Win7 среда да се стартира gatherosstate и да запазиш извън Win7 дела.

преди 2 часа, =Ivan= написа:

Добър ден на 4ГБ рам какъв уиндовс да сложа 32 или 64 бит

Иване, в момента пиша от една машина с 4GB, древен процесор C2D 6300 и Windows 10 X64. Машината си върви без забележки. Е Photoshop и CAD/CAM не ползвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, ExaFlop написа:

Иване, в момента пиша от една машина с 4GB, древен процесор C2D 6300 и Windows 10 X64. Машината си върви без забележки. Е Photoshop и CAD/CAM не ползвам.

значи нема да осетя некаква разлика ако инсталирам 32-бит

пп:аз си мислех че с 32 ще му е по добре на тия 4ГБ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, =Ivan= написа:

пп:аз си мислех че с 32 ще му е по добре на тия 4ГБ

Значи, при твойта експлоатация няма как да му е добре нито на уйндоуса нито на лаптопа;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На "вътрешните" честито ново издание 17035

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.11.2017 г. в 12:42, ExaFlop написа:

На "вътрешните" честито ново издание 17035

От няколко дни след включване на компа всичко се връща във вида в който е бил при изключването му - всички програми се стартират автоматично сами :? 

Това нова "екстра" ли е или аз нещо се бъркам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм забелязал такова нещо при мен.
Бързото зареждане (fast startup) активно ли ти е?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и при мен се получава същото,само че съм с предишната версия и не е при всяко изключване,примерно ако изключа когато съм отворил диспечера на задачите и vlc при включване директно ми се стартират

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Ивайло Костов написа:

От няколко дни след включване на компа всичко се връща във вида в който е бил при изключването му - всички програми се стартират автоматично сами :? 

Това нова "екстра" ли е или аз нещо се бъркам?

Да не си го пускал да заспива или хибернация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Microsoft анонсира Windows 10 Pro for Workstations:
https://blogs.windows.com/business/2017/08/10/microsoft-announces-windows-10-pro-workstations/
Как да надградим до Windows 10 Pro for Workstations:
https://www.tenforums.com/tutorials/95822-upgrade-windows-10-pro-windows-10-pro-workstations.html

Spoiler

Windows 10 Pro for Workstations is a high-end edition of Windows 10 Pro, comes with unique support for server grade PC hardware and is designed to meet demanding needs of mission critical and compute intensive workloads.

The value of Windows 10 Pro for Workstations is directly aligned to increase the performance and reliability of high-end PCs, with the following features:

• ReFS (Resilient file system): ReFS provides cloud-grade resiliency for data on fault-tolerant storage spaces and manages very large volumes with ease. ReFS is designed to be resilient to data corruption, optimized for handling large data volumes, auto-correcting and more. It protects your data with integrity streams on your mirrored storage spaces. Using its integrity streams, ReFS detects when data becomes corrupt on one of the mirrored drives and uses a healthy copy of your data on the other drive to correct and protect your precious data.
  • Persistent memory: Windows 10 Pro for Workstations provides the most demanding apps and data with the performance they require with non-volatile memory modules (NVDIMM-N) hardware. NVDIMM-N enables you to read and write your files with the fastest speed possible, the speed of the computer’s main memory. Because NVDIMM-N is non-volatile memory, your files will still be there, even when you switch your workstation off.
  • Faster file sharing: Windows 10 Pro for Workstations includes a feature called SMB Direct, which supports the use of network adapters that have Remote Direct Memory Access (RDMA) capability. Network adapters that have RDMA can function at full speed with very low latency, while using very little CPU. For applications that access large datasets on remote SMB file shares, this feature enables:
    • Increased throughput: Leverages the full throughput of high speed networks where the network adapters coordinate the transfer of large amounts of data at line speed.
    • Low latency: Provides extremely fast responses to network requests, and, as a result, makes remote file storage feel as if it is directly attached storage.
    • Low CPU utilization: Uses fewer CPU cycles when transferring data over the network, which leaves more power available to other applications running on the system.
  • Expanded hardware support: One of the top pain points expressed by our Windows Insiders was the limits on taking advantage of the raw power of their machine. Hence, we are expanding hardware support in Windows 10 Pro for Workstations. Users will now be able to run Windows 10 Pro for Workstations on devices with high performance configurations including server grade Intel Xeon or AMD Opteron processors, with up to 4 CPUs (today limited to 2 CPUs) and add massive memory up to 6TB (today limited to 2TB).

This tutorial will show you how to quickly and directly upgrade from Windows 10 Pro to Windows 10 Pro for Workstations without losing anything, having to clean install, or restart the computer.

You must be signed in as an administrator to be able to upgrade from Windows 10 Pro to Windows 10 Pro for Workstations.

За цените на изданието:

Spoiler

смотрю из #EU прайс #Microsoft на OEM:RETAIL Windows 10 Pro for Workstations
в долларах USA 309$
в евро 439€
в рублях 21899₽
по курсу на 12/11/2017:
21899.00₽ -> 317.44€
439.00€ -> 512.14$
как говорится почувствуйте разницу!
309$ -> 264.87€
309$ -> 18272.72₽

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали няма да се сетят да вкарат един ред за видео картата в System? Че от край време стана досадно да вадя модела на видеото с ченгел от устата...

aisfhqwl.png.2fe6a76eadcd41db70523044de9d5000.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Мисля да преминавам от 8.1 на 10-ка. Нов съм в областта на 10. Преди като излезе четях доста и чаках оптимизация за да го сложа и на моята машина. Сега отдавна не съм чел как стоят нещата с 10, но мисля, че повечето неща ще са вече наред и ще става за нормална употреба и ГЕЙМИНГ. Въпросът ми е какви защити да си сложа. По-нагоре в коментарите прочетох за добра комбинация между Crypto Prevent и Malwarebytes Anti-Ransomware. Мисля си за Есет евентуално. Друго трябва ли да слагам като допълнение и като цяло може ли да ми помогнете за най-добра комбинация. Държа софтуера да е безплатен, единствено мога Есет да сложа, защото мога да използвам код. В момента на 8.1 съм с Windows Defender, Crypto Prevent, Unchecky, Malwarbytes Anti-Exploit, PrivateFirewall 7 и Malwarbytes Malware, която обновявам и сканирам с нея (не е включена постоянно). От обяснения бях останал с впечатление, че е добре да имам тези неща на компютъра, специално за случая ми с 8.1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, hudyr написа:

Дали няма да се сетят да вкарат един ред за видео картата в System? Че от край време стана досадно да вадя модела на видеото с ченгел от устата...

aisfhqwl.png.2fe6a76eadcd41db70523044de9d5000.png

Видеото можеш да си г видиш като от run впишеш dxdiag и от горе избереш раздел Display. Я съм с хибридно и ми вади само интелската. Нвидиата не я бръсне. :D

Абе да питам що като върна машината от спане, старт менюто ми е пуснато???

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Eclipse2G написа:

Видеото можеш да си г видиш като от run впишеш dxdiag и от горе избереш раздел Display.

На мен ми е ясно от къде може. Замисли се, каква част от хората се сещат(или въобще знаят) за dxdiag, когато им кажеш да споделят характеристики? Цъкат RMB на My Computer/Computer/This PC > цъкат properties > рецитират или снимат. И кво правим като ти трябва видеото? Отделно, би било 100 пъти по-удобно да имаш такава елементарна информация на едно място, вместо да я търсиш под кривата круша, най-вече при лаптопите с два графични процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От край време си има инструмент за информация за системата - msinfo32 > File>Export

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D:D:D

Пак питам(все едно не си си блъскал и ти главата с такива случаи) - колко човека се сещат за нещо различно от System properties и не трябва да се задава отделен въпрос за всеки детайл?

Не е болка за умиране, но е факт, че една камара народ прибягва до прозорец със два клика на мишката, отколкото към нещо по-подробно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, не може ЦЯЛАТА информация в един прозорец, нали?
Библията на една страница...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един ред, не цялата библия. :D

Всъщност, май има една причина да не го направят. Видеото изисква драйвър.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   6 потребители

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от YD Channelfun (YDChannelFun)
      Добър вечер,преди около 4 месеца псотроих компютър с помощта на баща ми. 
      Забелязах, че когато играя определени игри (Assasins Creed Oddysey, LA Noire) той замръзваше след около 20-30 минути от геймплей. Играя и други игри като например Tomb Raider 2013 и Metro Redux, но при тях не се изявява този проблем. 
      Вече от месеци се опитвам да оправя този проблем като вече съм изгледала почти всички клипчета в YouTube и съм прочела поне първите две страници на гугъл по въпроса. 
      Опитахме да разменим Sata кабелите, да ъпдейънем Sata драйверите като ги вземем директно от Intel, а не от Windows, ъпдейтнахме Bios-а няколко пъти, тествах си рам паметта с Memory diagnostic, disable-нах Link state power managment в power options, също както и сложих power settings на 'High performance', ъпдейтнах firmware-а и даже следвах тези стъпки на самите Microsoft, защото преди да замръзне играта ssd-то ми скача на 100% и спира да чете и пише за 20 секунди при което всичко замръзва докато не го изчакам да се 'оправи' само.
      Според мен това се случва само на тежки игри и ssd-то ми не може да издържи или има някакъв конфликт и се изключва и даже изчезва (не винаги) от Task Manager. 
      Някой има ли идея какво се случва и как мога да го оправя? 

• от Aleks Avramov
      Здравейте.
      Преди няколко дни запозна да ме изкарва от Игри от нищото без очевидна причина.
      Синият екран се появи в последствие и целият Компютър замръзна за 30 минути докато не беше рестартиран.
      Сега дори не ме допуска да отвора игра, и през произволни момент ми се показва син екран и се рестартира до 10 секунди.
      Ако някой има някакво решение по въпроса ще съм много Благодарен  !!! 
      *System information прикачено*
      System Information Report.html
    • от Fe3F
      Когато се пробвам да направя нещо свързано с администраторски права ми изписва че профилат не е администратор (който е) и не мога да влезна за да променя нищо и дори не мога да отворя task manager. Не става и преинсталация на Windows защото трябва да се flash-не и bios-а защото нещо съм направил когато инсталирах windows и съм пуснал без да искам update на bios-а които не е оспял. Как мога да оправя windows-а и да flash-на bios-а като не приема bootable флашки и дискове?
    • от Иван Стефанов
      Инсталиране на операционната система ,,Windows 10" на ,,Android" устройство - без използването на ,,Change My Software". Желая да получа отговор на горепосоченената информация.
    • от AngryChichko
      Поради аудио проблеми в играта Gears 5, видях в интернет съвети, че вероятно решение би имало в промяната на sample rate-a на 44hz. Моя по подразбиране бе на 48hz; след като направих промяната, звука тотално изчезна от колонките. По пътя на логиката рекох да се върна обратно на 48hz но уви, без никаква промяна... 
      Останах доста озадачен как една привидно дребна промяна може да задълбочи проблема. Рестартирах и с трепет очаквах да чуя системните звуци на Window-са но така и си остана без звук. Преминах през troubleshooting - без резултат. Вече нямам никаква идея какво да направя.  Някой може ли да помогне с идеи и насоки?
      Бележка: Звук има само със слушалки. OS: Windows 10 64 bit

• Дарение

• Добави ново...