Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

Тогава го търси по свойства на файла на  стартирания процес в диспечера на задачи.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

Публикувани изображения

Напомняне:
Клиенти, които използват помощни технологии, могат да надстроят до Windows 10 безплатно
Срокът изтича на 31. декември
https://www.microsoft.com/bg-bg/accessibility/windows10upgrade

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, ExaFlop написа:

Тогава го търси по свойства на файла на  стартирания процес в диспечера на задачи.

Открих exe-то, преименувах го, но процесът пак се появява след рестарт. В директорията има и още един файл със същото име и с разширение .conf, който също преименувах, но пак същата работа. Има и един XML документ с име ЕКRecertificationTask. Чудя се ако директно ги изтрия тези три файла дали няма да се оправи или има опасност да се съсипе системата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера бабата ми подари един лаптоп Асус,4-ядрен,8 гб ДДР3 1600 мхерц

с инстлиран Уин 8.1 Ентерпрайз 64 бит

В книжката му пише че е направен да работи само с гореспоменатата опер.сис.

Помогнете да го ъпгрейтна до последния билд на Уин 10 Ентарпрайз,моля......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точен модел? Ти знаеш ли, че Asus 4-ядрени лаптопи с ddr3 и т.н. има стотици модели? И какъв е проблема да направиш upgrade? В краен случай нова инсталация.

преди 5 минути, slim7788 написа:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Радослав Матев написа:

Точен модел? Ти знаеш ли, че Asus 4-ядрени лаптопи с ddr3 и т.н. има стотици модели? И какъв е проблема да направиш upgrade? В краен случай нова инсталация.

Сега съм на работа,като се прибера ще дам пълни подробности

за машината..

Редактирано от slim7788 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, slim7788 написа:

На 31 декември 2017 г. Microsoft спира безплатното обновяване до Windows 10 за собствениците на версии 7 и 8.1

https://clubz.bg/60423-bezplaten_windows_10_sled_31_dekemvri_kraj_na_ofertata

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@baikolio95, само пет поста над теб я има "новината"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, slim7788 написа:

което значи, че ще има проблеми със стари версии на джама, а като искаш, надграждай докато е време, щото часовника тиктака

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да обясни как така е направен да работи само с ентърпрайс версии? Домошарките не стават ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей го модела Asus X751M

2014 е правен опит да се качи Уин 7 без успех,кварталния собственик на компютърен сервиз казал че хардуерно е направен за Уин 8.1 64 бит

Ентърпрайз,тогава нямаше още 10-ка

Ся ако пробвам да кача начисто 10-ка и не стане дали няма да ми се изгърби 8-та и да остана на сухо.......??

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този квартален собственик ако го е мързяло да гледа и не може да ползва интернет как изобщо е отворил сервиз? Няма такъв филм да не може, като той не разбира има и други сервизи.  Никакъв проблем няма да му инсталираш последна версия на Windows.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, slim7788 написа:

Ся ако пробвам да кача начисто 10-ка и не стане дали няма да ми се изгърби 8-та и да остана на сухо.......??

да, и аз така мисля
за тази цел първо надграждаш, за да те регистрират сървърите на микромеките
след като един път си надградил до десетка, после можеш, колкото пъти искаш да инсталираш на чисто
тук във форума знаят как става това
аз съм надградил няколко машини със разархивирано исо върху втори дял ...  от папка sources\setupprep.exe
имаше вариант с изнасяне на лиценза, ама съм забравил как става
@ExaFlop, ще ти каже, точно

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, дръндю написа:

имаше вариант с изнасяне на лиценза, ама съм забравил как става
@ExaFlop, ще ти каже, точно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако лаптопа му е с оригинален Windows, лиценза най-вероятно е вграден в BIOS и се активира при включване на интернет. Едва ли ще му трябва да прави прехвърляния на лицензи и подобни глупости.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.12.2017 г. в 20:35, User11 написа:

Открих exe-то, преименувах го, но процесът пак се появява след рестарт. В директорията има и още един файл със същото име и с разширение .conf, който също преименувах, но пак същата работа. Има и един XML документ с име ЕКRecertificationTask. Чудя се ако директно ги изтрия тези три файла дали няма да се оправи или има опасност да се съсипе системата?

Оказа се, че тези файлове ги има на още едно място. Преименувах ги и засега всичко е наред.

Благодаря на ExaFlop за помощта!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Радослав Матев написа:

Ако лаптопа му е с оригинален Windows, лиценза най-вероятно е вграден в BIOS и се активира при включване на интернет. Едва ли ще му трябва да прави прехвърляния на лицензи и подобни глупости.

Много е вероятно да е така и Win 7 да не са могли да качат, заради наличието  само на UEFI режим.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 се инсталира под UEFI по същия начин, както и 8/8.1/10. Но не е това въпроса...автора докато не пробва и да сподели резултата ние тука можем само да си гадаем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Радослав Матев написа:

Windows 7 се инсталира под UEFI по същия начин

но не точно. Инсталирай Win 7 на машина без legacy support..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И каква е разликата при включен UEFI режим с Legacy опция в BIOS, съответно изключена и инсталиране от направен USB диск с RUFUS да кажем?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е в конфигурирането на дяловете на диска, на който ще се инсталира. Делът 100|MB трябва да е задължително FAT32  EFI

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествал съм под виртуална машина с UEFI и Windows 7 инсталатора си прави всичко нужно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На реална машина нещата са леко по-различни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
    • от peekmemf
      Здравейте, имам проблем с инсталирането на Windows 10 на един старичък компютър. Досега компютъра е бил с Windows 10 на едно HDD 250gb.Закупих ново ssd 120gb, махнах hdd-то и свързах ssd-то. Сложих Windows 10 на чисто нова 16gb флашка, но когато буутна компютъра от флашката стига до синьото лого на Windows и от там нататък нищо - стои си така. Някакви идеи как да го оправя? 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване