Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

capnemo

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 8 минути, vpvelev написа:

Сега във вторник вероятно ще има ъпдейт. 

Е,случва се и читави ъпдеити да има вероятно;),а може четвъртък -петък да пуснат още един ъпдейт.....................сещаш се защо.:wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слави, останал си на кота 2015-та година. Нещата се развиват и подобряват. Сега е обратно на това което пишеш - "случва се и нечитав ъпдейт да има веднъж в годината".

На теб ти вярвам повече, качи си последния Windows 10 и пробвай дали ще ти се скапе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Win10spy написа:

Направих си акаунт, за да си запазя възможността да инсталирам Windows 10 и на друг компютър. Все пак се одрусах 99 паунда.

Е, аз тази глупост никога не съм я правил.
Сега ми е инсталиран точно на 4 компютъра вкъщи.
На лаптопчето не успява да апдейтне нещо си там към по-нова версия и само си сваля файлове, ама не ги инсталира. А на него съм го сложил още преди като го пуснаха безплатно от 8 да мине на 10. 
На стария десктоп от 2010 г пък видеото и звука на 4 секунди присекцкват, взе едно диджей скърца с грамофонна плоча. А преди като бях инсталирал 10 върху 7 за една седмица не правеше тези гадости. Но 7 си ми трябва и не го давам върху него да се зацапа с 10.
Свалях драйвери от производителите, ама не се оправя. Те толкова им разбира главата на микромеките от компютри.
Абсолютно ненадеждна ОС !
Първата ми боза се казваше Милениум, после ХП, 7, 8, 8.1 и накрая отвратителната 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, vpvelev написа:

Win10spy, ти сега с Windows 10 ли си?

Ако не, качи си последната версия и напиши какъв ти е хардуера. Сега във вторник вероятно ще има ъпдейт.  Кажи какво ти се е скапало след него. Ама честно!

И целта е? Самоцелно на имам Windows 10 или? И то като всичко ми работи абсолютно безпроблемно.

Издирих си упдейтите убийци:

Update for Windows 10 Version 1607 for x64-based Systems (KB3211320)

Security Update for Adobe Flash Player for Windows 10 Version 1607 (for x64-based Systems) (KB3214628)

Cumulative Update for Windows 10 Version 1607 for x64-based Systems (KB3213986)

Отговорът:

Hi,

Since you issue is caused by an update, we recommend that you restore your device from a system restore point.

For details on how to proceed with this process, check Restore from a system restore point in this article.

Let us know how it goes.

хахаха Платил съм за такъв отговор! Ева го... За 99 паунда май съм искал компът ми да работи... хаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, vpvelev написа:

Нещата се развиват и подобряват.

От началото на седмицата
 KB4534321 (Build 17763.1012) for Windows 10 version 1809
KB4534318 (Build 16299.1654) and KB4534307 (Build 14393.3474) Released

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Win10spy написа:

И целта е? Самоцелно на имам Windows 10 или? И то като всичко ми работи абсолютно безпроблемно.

Я кажи кое по-точно ти работи безпроблемно, че ми стана интересно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, vpvelev написа:

Слави, останал си на кота 2015-та година. Нещата се развиват и подобряват. Сега е обратно на това което пишеш - "случва се и нечитав ъпдейт да има веднъж в годината".

На теб ти вярвам повече, качи си последния Windows 10 и пробвай дали ще ти се скапе.

Хммм,не съм на кота 2015,винаги съм го имал като втора система,без да го ползвам почти.................сега заради нов хардуер се принудих да го ползвам основно(няма драивери за 8.1),с последна версия съм,но LTSC и нямам проблеми,но постовете ми не касаеха основно проблемите,а се опитвах друго да кажа.............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, vpvelev написа:

Я кажи кое по-точно ти работи безпроблемно, че ми стана интересно.

Звук, картина, интернет, сториджи, мрежови устройство и т.н. - всичко работи мазно. И за чий х*й да си екпериментирам да качвам отново Windows 10? Със сигурност резултатът ще е трагичен. Да си призная, наченах на виртуалка преди 1 месец... Беше неизползваем. Цялата система е с дивашки лаг. Най-смешно впечатление ми направи един надпис по време на инсталацията.. Да съм бил оставил сигурността си в сигурните ръце на Microsoft или нещо от сорта...

Май вие сте се оставили, ам? Бъдете умни, за да са ви умни децата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Слави Маринов написа:

но постовете ми не касаеха основно проблемите,а се опитвах друго да кажа.............

Ако е за следенето и шпионажа, аз повече се притеснявам, че вече на всеки ъгъл има камери и човек не може да излезе с чужда булка - веднага ще го снимат :)

А които данни не искам да ми ги крадат в облака съм ги скрил и шифровал, а другите нека да ми ги крадат.

Смешно е да се реве за такива работи: MS ми откраднаха снимките, MS ми откраднаха паролите. Все едно да си оставиш вратата на апартамента отворена и като те окрадат да плюеш  по производителя на вратата.

преди 16 минути, Win10spy написа:

Звук, картина, интернет, сториджи, мрежови устройство и т.н. - всичко работи мазно.

Типичния нашенец!

Ползва услугите и облагите на Windows 10, ама го плюе по форумите!

Не ходи да гласува, ама после плюе политиците в кръчмата, че всички са маскари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, vpvelev написа:

Ползва услугите и облагите на Windows 10, ама го плюе по форумите!

Нищо не ползвам на Microsoft. Описаният работещ компютър е с линукс дистро. С Windows `10 сече картината и няма звук. Показах ти отговорът от Microsoft - рестор.... хаха

Все едно да си оставиш вратата на апартамента отворена и като те окрадат да плюеш  по производителя на вратата.

Не баш. Айде затвори врата на Windows 10. Не че нещо, ама амй доста ИТ спецове опитаха - не успяха. Като производителят на вратата я е направил да не се затваря и всеки да влиза и излиза - да. Плюй го. И аз това правя ;)

хаха.. Много адекватен пример даде. Чак се замислям за пародийно клипче.. Купуваш си врата, ама е с портиер/невален. Гледаш у вас влизат, излизат някакви с микрофони, камери.. Питаш портиера тез какво правят.. Той ти отговаря, че изпращат "телеметрия" на производителя на врата, щото така пише в лицензното и споразумение когато си я купил... хахах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Win10spy написа:

Нищо не ползвам на Microsoft. Описаният работещ компютър е с линукс дистро.

Още в началото стана ясно, че си с Linux, ама защо се криеш?

Аз ползвам услугите и най-доброто, и от Windows, и от Linux. Не съм сектант.

преди 20 минути, Win10spy написа:

хаха.. Много адекватен пример даде. Чак се замислям за пародийно клипче.. Купуваш си врата, ама е с портиер/невален. Гледаш у вас влизат, излизат някакви с микрофони, камери.. Питаш портиера тез какво правят.. Той ти отговаря, че изпращат "телеметрия" на производителя на врата, щото така пише в лицензното и споразумение когато си я купил... хахах

За такива надъхани като теб, какъвто и пример да се даде, все ще намерят кусур :)

Ползвай си линукса и не се вълнувай за телеметриите.

Щях да те питам с кой Линукс си, ама такива като теб започват да се заяждат по инерция и със себеподобни, които не са с тяхната дистрибуция :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щях да те питам с кой Линукс си,

Ама ми просиш триене на постовете от @DarkEdge Стриктно държи под око windows раздела. Малко е силно разочарован, ама...  Ако той разреши, ще ти напиша кои дистрибуции ползвам. Но за да спася този мо пост от триене, искам да споделя, че може би, в далечно бъдеще, ще извърша една проба над Windows 10. Ще му резна нета и ще му прекарам Мозилата през прокси. Да видим дали и тогава ще праща "телеметрия".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Win10spy написа:

Ама ми просиш триене на постовете от @DarkEdge Стриктно държи под око windows раздела. Малко е силно разочарован, ама...  Ако той разреши, ще ти напиша кои дистрибуции ползвам. Но за да спася този мо пост от триене, искам да споделя, че може би, в далечно бъдеще, ще извърша една проба над Windows 10. Ще му резна нета и ще му прекарам Мозилата през прокси. Да видим дали и тогава ще праща "телеметрия".

Направо ви съжалявам лайнуксчийте като ви чета писаниците, то вашето е мъка, не е живот. Жалкото е, че не го осъзнавате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Hot Bastard написа:

Направо ви съжалявам лайнуксчийте като ви чета писаниците, то вашето е мъка, не е живот. Жалкото е, че не го осъзнавате.

Не пишеш по темата, @DarkEdge ще ти изтрие поста!

У нашия раздел не личеше да съжаляваш докато разпитваше как успяваме да си пазим информацията. После смени песента на "Е какво толкова криете" като видя, че ти един firewall не можеш да вдигнеш, да не говорим да анализираш и филтрираш трафик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не пишеш по темата, @DarkEdge ще ти изтрие поста!

У нашия раздел не личеше да съжаляваш докато разпитваше как успяваме да си пазим информацията. После смени песента на "Е какво толкова криете" като видя, че ти един firewall не можеш да вдигнеш, да не говорим да анализираш и филтрираш трафик.

Ванче, още колко профила ще регистрираш? И колко глупости ще измислиш? Точно така, не мога да настроя защитна стена, аз дори не мога да пусна компютъра, не знам от кое копче, затова викам внука да ми го пусне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Hot Bastard написа:

Ванче, още колко профила ще регистрираш?

Времето ще покаже. Ежемесечно ги сменям с тенденция да стане ежеседмично, а защо не и ежедневно. Ама ти само ме помиш като Vania2. Питай @DarkEdge, той ми вижда адреса. Да ти каже колко потребителски имана има с това IP.

преди 10 часа, DarkEdge написа:

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10--------
И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи.
ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА ТЕМАТА Е ВЗАИМОПОМОЩ!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето, да е видно

"Стана след като се опитах да ъпдейта windows, след като се инсталира ми даде грешка че ме може да се изтегли и от тогава ми дава всякакви проблеми"

Впечатлен съм!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Големи некадърници са микромеките с тяхната вкиснала бозица 10.
Значи на малкото ми лаптопче, което беше първоначално с 8 и мина на 8.1 и после на 10, времето беше спряло за него по вина на микромеките. Стоеше си на версия 1709 и е правило отчаяни опити да минава към някаква функционалност първо към 1803 и после към 1903, ама неуспешно от 2018 г та чак до вчера, когато му баях аз с по-така езотерични методи.
Значи гадината си стоеше на 1703 и сваляше апдейти за нея и уж готови били за инсталиране и чакали на баба си хвърчилото и бла бла, дрън дрън та пляс, уиндоуски тъпотии от 1000 и 1 нощ.
Първо ми изписва след часове на чакане грешка 0х80070013, отивам да търся на сайта на микромеките, ама нямаааааа работещо решение.
Хайде пак го пускам да си сваля наново апдейти и пак след няколко часа ми вади друга грешка 0х80244018.
Търся в гугъл каква е па тая техна тъпотия и от самият сайт на микромеките бозаджии ме пращат да си сваля ИЗО за версията 1909 , ама не от тях ами от сайт завършващ на ...ard.net/public.php на страницата най-долу на който виждам че има нещо на руски, ха ха ха ... американците сами не знаят как да си поправят развалената им боза и трябва да се ходи на руски сайт.
Свалям значи от там ИЗО файла и го сканирам за гадинки първо и после го пускам в действие. Той създава виртуален ДВД плеър и почва да се инсталира боза 10 версия 1909 наново върху предишната 1703, като ѝ казах да запази всички софтуери.
Е, този кеф продължи от 20ч чак до през ноща към 4 часа е бил приключил. Сутринта трябваше само да избирам "НЕ" на всичките им предложения за шпионаж и тръгна.
Обаче, сега в менютата има опция за връщане към боза 7, която никога не е била инсталирана на лаптопчето, щото то си имаше 8-ца още от завода. Тия микромеките щом като не могат да познаят че е имало 8-ца на лаптопчето, какво доверие би могъл да им има човек на тях ?
Абсолютно ненадеждна операционна система е Windows 10.
Нямаш право да си купиш лаптоп който да го пускаш от дъжд на вятър, без да си се опитвал по никакъв начин да му спираш апдейтите и той да си работи.
Не, ще се обърка яко и ще ти къса нервите ако си някъде отишъл на море и нямаш бърз интернет, ще си сваля апдейти ще е бавен до втръсване и най-готиното е като ти забрани да му спреш тока, точно преди да напуснеш хотела на път за аерогарата.
ХА ха ха, изпускаш си самолета иначе няма да работи повече бозата, щото във версия 1703 тя сама решава кога какво ще прави с твоят лаптоп, ти не си му собственик, микромеките командват, те така!
Значи за сега на лаптопчето само ме подканват да си вляза в микромекия акаунт, който май нямам за него. Още не са ми искали настоятелно и-мейл, както на 3-те десктопа на който инсталирах безплатно боза 10 версия 1909 с ключ от 7-ца.
Ако не беше се инсталирала тази нощ успешно версия 1909, днес щях да инсталирам Линукс Минт изтривайки бозата, щото ми беше писнало от тъпите ѝ неспирни и неуспешни опити за апдейти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Белгиеца написа:

Абсолютно ненадеждна операционна система е Windows 10.

Абсолютно надеждна е. И аз имам лаптоп Тошиба ,купен 2011г , на който има инсталирана десятка LTSC , пущам го от време на време, актуализира се за 30 сек и работи абсолютно стабилно. Ти, приятел, вземи та изхвърли бракмите, дето ги събираш по кофите за боклук в Белгия (ако изобщо си там, а не в Мичкюр) , вземи си нещо по-в крак с времето и спри да хленчиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Белгиеца написа:

Големи некадърници са микромеките с тяхната вкиснала бозица 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B3M2W0 написа:

Абсолютно надеждна е. И аз имам лаптоп Тошиба ,купен 2011г , на който има инсталирана десятка LTSC , пущам го от време на време, актуализира се за 30 сек и работи абсолютно стабилно. Ти, приятел, вземи та изхвърли бракмите, дето ги събираш по кофите за боклук в Белгия (ако изобщо си там, а не в Мичкюр) , вземи си нещо по-в крак с времето и спри да хленчиш.

@Белгиеца разбра ли сега? Ти сигурен ли си, че е Windows 10? Да не е някакъв Линукс с тема като на Windows 10? Я погледни добре машината. Няма как Windows 10 да има проблеми с ъпдейтите, Windows 10 е абсолютно надеждна! Ако все пак решиш, че си кръгъл тъпак, хвърли го и иди си купи нов. Пази гаранцията, че ако има проблеми след ъпдейт, да идеш да им го върнеш и да кажеш, че всъшност са ти пробутали линукс, а не Windows 10, защото се е скапала ОС след ъпдейт.

Обаче, теорията малко издиша... Няма линукс, който да се ъпдейтва 8 часа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Белгиеца разбра ли сега? Ти сигурен ли си, че е Windows 10? Да не е някакъв Линукс с тема като на Windows 10? Я погледни добре машината. Няма как Windows 10 да има проблеми с ъпдейтите, Windows 10 е абсолютно надеждна! Ако все пак решиш, че си кръгъл тъпак, хвърли го и иди си купи нов. Пази гаранцията, че ако има проблеми след ъпдейт, да идеш да им го върнеш и да кажеш, че всъшност са ти пробутали линукс, а не Windows 10, защото се е скапала ОС след ъпдейт.

Обаче, теорията малко издиша... Няма линукс, който да се ъпдейтва 8 часа...

а така продължавай в същия дух ще накараш и последните двама потребители да се откажат от линуксчето

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Win10spy написа:

Няма линукс, който да се ъпдейтва 8 часа...

Ами като се ъпдейтва през няколко часа и по няколко пъти на ден, няма как това да стане. 

Смятай колко трябва да е счупен, за да има нужда от толкова много ъпдейти... !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Joss Bomon написа:

Ами като се ъпдейтва през няколко часа и по няколко пъти на ден, няма как това да стане. 

Смятай колко трябва да е счупен, за да има нужда от толкова много ъпдейти... !

Обикновено се ъпдейтва във вторник и то не всеки вторник.

Къде ги гледате тия много ъпдейти?

Регулярен ъпдейт + .NET ъпдейт + adobe flash ъпдейт + вирусните дефиниции трае не повече от 10 минути и то с рестарта.

Само при чиста инсталация може да е малко повече, зависи от хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Hot Bastard написа:

а така продължавай в същия дух ще накараш и последните двама потребители да се откажат от линуксчето

Спокойно, няма да се юрнат да инсталират Windows 10, защото искат да чакат да се ъпдейтва 8 часа... хаха

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   1 потребител

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от [email protected]
      Здравейте,

Със съседа имаме обща мрежа.
      Имам следния казус:
      Имам машина на която работи Windows XP с доста споделени папки, за да имаме лесен достъп.
      Купих си лаптоп с Windows 10 но не мога да достъпя съответния компютър, а достъпвам с него компютрите на съседа, които са с Windows 7 и 8.
      Има ли някакви настройки, които мога да направя, за да реша проблема софтуерно и да е видима машината от Windows 10.
      Погледнах теми по въпроса, но те засягат обратната ситуация, което не ми помогна особенно.

Благодаря за съдействието.
    • от Stoyan Blagov
      Здравейте,сблъсках се със много досаден и изнервящ проблем при работата ми със моят лаптоп,а именно това,че не мога да работя с мишката като хората.
      Като отворя нов прозорец от декстопа,например “Моят компютър” и когато ми се отвори прозореца,след това като движа мишката в този прозорец не ми маркира нищо,а само движение на курсора,сменях USB слотове,но нищо не стана,проверих и за вируси,но такива не намерих!
      Най-странното е,че като натисна десен бутон на мишката тогава започва да маркира и вече може да кликна на нещо в прозореца,същото става и със тъчпада понякога,проверих всички драйвери,дори направих нова преинсталация с надеждата да се оправи проблема,но нищо не стана.
      Ако някой има идея и знае за някакви решения ще съм му много благодарен,защото всичко това ми лази по нервите
    • от YD Channelfun (YDChannelFun)
      Добър вечер,преди около 4 месеца псотроих компютър с помощта на баща ми. 
      Забелязах, че когато играя определени игри (Assasins Creed Oddysey, LA Noire) той замръзваше след около 20-30 минути от геймплей. Играя и други игри като например Tomb Raider 2013 и Metro Redux, но при тях не се изявява този проблем. 
      Вече от месеци се опитвам да оправя този проблем като вече съм изгледала почти всички клипчета в YouTube и съм прочела поне първите две страници на гугъл по въпроса. 
      Опитахме да разменим Sata кабелите, да ъпдейънем Sata драйверите като ги вземем директно от Intel, а не от Windows, ъпдейтнахме Bios-а няколко пъти, тествах си рам паметта с Memory diagnostic, disable-нах Link state power managment в power options, също както и сложих power settings на 'High performance', ъпдейтнах firmware-а и даже следвах тези стъпки на самите Microsoft, защото преди да замръзне играта ssd-то ми скача на 100% и спира да чете и пише за 20 секунди при което всичко замръзва докато не го изчакам да се 'оправи' само.
      Според мен това се случва само на тежки игри и ssd-то ми не може да издържи или има някакъв конфликт и се изключва и даже изчезва (не винаги) от Task Manager. 
      Някой има ли идея какво се случва и как мога да го оправя? 

• от Aleks Avramov
      Здравейте.
      Преди няколко дни запозна да ме изкарва от Игри от нищото без очевидна причина.
      Синият екран се появи в последствие и целият Компютър замръзна за 30 минути докато не беше рестартиран.
      Сега дори не ме допуска да отвора игра, и през произволни момент ми се показва син екран и се рестартира до 10 секунди.
      Ако някой има някакво решение по въпроса ще съм много Благодарен  !!! 
      *System information прикачено*
      System Information Report.html
    • от Fe3F
      Когато се пробвам да направя нещо свързано с администраторски права ми изписва че профилат не е администратор (който е) и не мога да влезна за да променя нищо и дори не мога да отворя task manager. Не става и преинсталация на Windows защото трябва да се flash-не и bios-а защото нещо съм направил когато инсталирах windows и съм пуснал без да искам update на bios-а които не е оспял. Как мога да оправя windows-а и да flash-на bios-а като не приема bootable флашки и дискове?
  • Дарение

• Добави ново...