Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 2 минути, цър-вул написа:

Нали това искаше?

Искам United States-International keyboard която я нямам като добавена, но фигурира при смяна на език за писане да изчезне.

Untitled-7.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

Публикувани изображения

преди 6 минути, iBonev написа:

Untitled-6.png

Тук пише, че имаш BG и US.
Покажи отново Get-WinUserLanguageList

преди 10 минути, iBonev написа:

Untitled-7.png

Това актуална картинка ли е или онази от началото?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, цър-вул написа:

Това актуална картинка ли е или онази от началото?

Да, актуална е.

За английски на писане съм добавил само и единствено чист US (QWERTY).

Untitled.png

Untitled-1.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, какво направи? Имаше US, сега пак е GB...
Рестартирай машината и изпълни:

$LanguageList = Get-WinUserLanguageList
$LanguageList.Add("en-US")
$LanguageList.Remove(($LanguageList | Where-Object LanguageTag -like 'en-GB'))
$languageList = New-WinUserLanguageList en-US
$languageList[0].InputMethodTips.Clear()
$languageList[0].InputMethodTips.Add(‘0409:00020409’)
Set-WinUserLanguageList -LanguageList en-US, bg-BG
#Set-WinUserLanguageList $languageList -Force
$LanguageList

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, iBonev написа:

Не сработи начина. Добавих различни езици, изтрих ги и рестартирах и м "международния" си стои.

първо рестартираш и после изтриваш
добави сега международната, рестартирай машината и после я премахни

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че късно отговарям, но ми възникна работа.

Искам да е само US, а US International да се премахне(ше).

След изпълнението на последната команда в Powershell, US International изчезна, но се замени от два US.

Нямам време да продължа с опитите и го оставям така за сега.

Благодаря, че отделихте от времето си и за насоките! Лек ден Ви желая!

Untitled-1.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е решен със сваляне/инсталиране на US езиков пакет и премахване на GB клавиатурата.
Отписване> вписване и всичко е как си требе и си му е редът.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.01.2021 г. в 10:31, iBonev написа:

Нямам време да продължа с опитите и го оставям така за сега.

Аз имах абсолютно същият проблем. По-назад в темата съм писал. Същата е и версията на Windows 10 Pro. 

Получих много съвети и какво ли не опитах, но все не се оправяше. 

Накрая преинсталирах Windows-a и вече всичко е наред! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, цър-вул написа:

@ivov, четеш ли? Проблемът е решен!
Без преинсталация.

Това да ми го беше казал преди десетина дена. Сега вече е късно и не ме касае. Все пак ще го имам предвид, ако се получи дежавю. 😉

Всъщност като се замисля аз ги правих тези гимнастики, но не помогнаха. 

При мене проблемът дойде от една програма за изтриване на флаша. first64 или нещо подобно беше. Човек от форума ми я прати и верно с флаша се оправих, но

пък се омазаха езиците на клавиатурите. Както се казва "клин, клин избива, но по-големият остава".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Став дума за сегашната ситуация и твоят пост след ррешаването й! Добре е първо да се чете и тогава евентуално да се пише.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, цър-вул написа:

Став дума за сегашната ситуация и твоят пост след ррешаването й! Добре е първо да се чете и тогава евентуално да се пише.

Ти май търсиш повод да се заяждаш? Хич не ми допада такъв агресивно-просташки стил.  Какво трябва да се чете?

Аз отговарям на потребителя, който има като моя проблем и не виждам да е споделил, че го е разрешил.

Напротив - казва, че няма време да се занимава. Нещо като при мене. Тогава няколко души се надпреварвахте да давате идеи - направи това, пробвай онова....!

Факт е че нищо не ми помогна и накрая чак с преисталация нещата се оправиха. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, ivov написа:

При мене проблемът дойде от една програма за изтриване на флаша. first64 или нещо подобно беше. Човек от форума ми я прати и верно с флаша се оправих, но

пък се омазаха езиците на клавиатурите. Както се казва "клин, клин избива, но по-големият остава".

Едва ли от FRST64 са се омазали езиците. Някакво съвпадение е станало...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, ivov написа:

Ти май търсиш повод да се заяждаш?

Дали? Като казвам, че трвябва да се чете с разбиране...

на 26.01.2021 г. в 10:31, iBonev написа:

Искам да е само US, а US International да се премахне

на 26.01.2021 г. в 15:01, цър-вул написа:

Проблемът е решен със сваляне/инсталиране на US езиков пакет и премахване на GB клавиатурата.
Отписване> вписване и всичко е как си требе и си му е редът.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, ivov написа:

Аз отговарям на потребителя, който има като моя проблем и не виждам да е споделил, че го е разрешил. 

Проблема, който описах в този пост и, който е същият като вашия, е наистина разрешен, но при условие, че @цър-вул сподели решението, не сметнах за нужно да пиша повече.

Хубав ден! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, ivov написа:

Ти май търсиш повод да се заяждаш? Хич не ми допада такъв агресивно-просташки стил.

на мнозина потребители съм казвал, да не обръщате внимание на агресията му
да, специалист е, ама много подрипа
трябва да се абстрахираш от това му поведение, за да видиш колко е полезен за форума, като спец по "джама"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дръндю написа:

на мнозина потребители съм казвал, да не обръщате внимание на агресията му
да, специалист е, ама много подрипа

Абе то да беше само агресия, ама човекът има неутолима жажда да командва, това е характерно за развилите садизъм през юношеството и смяната на никовете не помага, щото поведението пак се разпознава от хората с усет.
Всъщност той няма никакви алтруистични подбуди да помага, той просто се възползва от изпадналите в беда за да ги покомандва за малко с неговите първобитни начини на писане на заклинания. Това му доставя удоволствие. При него упражняването на контрол върху друг човек е водещата подбуда, а не е да блесне със знания  ( които явно има де).
От момента в който не е повече модератор, можеш да му теглиш една каруцарска псувня, ако не зависиш само от българския език за помощ по форуми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Едва ли от FRST64 са се омазали езиците. Някакво съвпадение е станало...

Не знам, може да си прав, но е факт, че тогава се омазаха нещата. Показателно беше, че при рестарт индикаторът за клавиатурата изчезваше, но при шътдаун всичко си беше наред. 

Стигнах до извода, че има някакъв процес, който с шътдаун се затваря, но при рестарт остава активен и пречи на индикатора за езика да се визуализира на таскбара. 

Логично е да се помисли и за версията за евентуален вирус. А от богатият си опит с компютри съм запомнил, че е опасно да се стартират непознати екзе файлове.

Особено когато антивирусната програма не ги харесва.  Затова едно преинсталиране на системата винаги е добра идея в подобен момент.  

преди 4 часа, iBonev написа:

Проблема, който описах в този пост и, който е същият като вашия, е наистина разрешен, но при условие, че @цър-вул сподели решението, не сметнах за нужно да пиша повече.

Хубав ден! :)

Благодаря, че го уточнихте. За следващ път ще  бъде полезно да знаем как да се справим с този досаден проблем. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ivov написа:

Затова едно преинсталиране на системата винаги е добра идея в подобен момент

и идва момента, където се оказва, че "цър-вул" е полезен, въпреки че е драка

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, ivov написа:

Затова едно преинсталиране на системата винаги е добра идея в подобен момент.  

В уин 10 си има инструмент правещ image файл от който си я връщаш за няколко минути в предишно работещо състояние, независимо колко вируси може да са я налазили последно време. Връщането става чрез бутване от USB флашка или от DVD.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Белгиеца написа:

В уин 10 си има инструмент правещ image файл от който си я връщаш за няколко минути в предишно работещо състояние

ами ако не иска да е в предишното състояние?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Белгиеца написа:

В уин 10 си има инструмент

Не един - няколко инструмента има за целта... В Windows 10 нещата могат да се свършват по няколко начина.
Например dism; vssadmin;...
Ама, пък, кой съм аз, че да те осветлявам

преди 1 час, Белгиеца написа:

От момента в който не е повече модератор, можеш да му теглиш една каруцарска псувня, ако не зависиш само от българския език за помощ по форуми.

Какво чакаш? Явно имаш силно желание. Давай!

Ако техническите теми е се превръщаха в говорилни нямаше и да се стига до по-груби обръщения.
А е грубо, защото, когато някой предложи глупост, страда после питащият, защото предложилият глупостта после леко се измъква, а пострадалият да си чупи главата...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дръндю написа:

ами ако не иска да е в предишното състояние?

Ами то и аз не искам, инсталирах го на новия комп наредих му софтуери разни и не го пускам повече.

преди 1 час, цър-вул написа:

Какво чакаш? 

Не съм чакал, направил съм ти психоанализ по-горе, което е много повече от псувня която ще забравиш още днес.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
    • от peekmemf
      Здравейте, имам проблем с инсталирането на Windows 10 на един старичък компютър. Досега компютъра е бил с Windows 10 на едно HDD 250gb.Закупих ново ssd 120gb, махнах hdd-то и свързах ssd-то. Сложих Windows 10 на чисто нова 16gb флашка, но когато буутна компютъра от флашката стига до синьото лого на Windows и от там нататък нищо - стои си така. Някакви идеи как да го оправя? 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване