Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo

Препоръчан отговор

преди 7 часа, Белгиеца написа:

Да де, ама как да стане без да го пускам Уина а ?
Щото аз съм му казал на биоса да не ми го сервира при бут сесия и ... вероятно следващото му пускане ще е през май като съобщиш тука че са изкарали новата му версия. 
Колкото по-малко го пускам, толкова по-малка вероятност има да ми създаде проблем. 
А всички знаем че микрософт са световни рекордьори по създаване на проблеми, миналата година жена ми го изпита на собствен гръб. При последната инсталация ѝ бях спрял апдейтите, па тя като не внимава какво става и те пак се самоактивирали и ми "реве" един път на един синичък екран я кара да се логва с микрософтска сметка. Ахааааа, правил си на негова глава апдейт и станало все едно сега си го инсталирал и си още пълен балък новобранец и си даваш и-мейл и всичко, щото от микрософт така искат. 
Значи, понеже много си бях играл преди месеци с много инсталации и опити, се сетих че мога да кликна уж да му давам и-мейл, ама после го анулирам и така остави на мира булката. Иначе другият вариант беше по-късно пак да ѝ досажда да ѝ напомня същото.

Абе я дай тука на момчетата нещо от външна флашка да се изпълнят тези команди без да е стартиран уина и да се види какво има у корема му, дали е бременен и в кой месец.

Ха сега де? Ако не се беше борил кат свинка с тиква с черния джам на Линукс сега щеше да знаеш как става номера под Линукс и щеше да търсиш подобен трик за Уиндоус :) Или пък ако беше чел статията на д-р Терминалов за Дебиан също щеше да знаеш :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 12,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

преди 21 часа, Белгиеца написа:

Да де, ама как да стане без да го пускам Уина а ?
Щото аз съм му казал на биоса да не ми го сервира при бут сесия и ... вероятно следващото му пускане ще е през май като съобщиш тука че са изкарали новата му версия. 
Колкото по-малко го пускам, толкова по-малка вероятност има да ми създаде проблем. 
А всички знаем че микрософт са световни рекордьори по създаване на проблеми, миналата година жена ми го изпита на собствен гръб. При последната инсталация ѝ бях спрял апдейтите, па тя като не внимава какво става и те пак се самоактивирали и ми "реве" един път на един синичък екран я кара да се логва с микрософтска сметка. Ахааааа, правил си на негова глава апдейт и станало все едно сега си го инсталирал и си още пълен балък новобранец и си даваш и-мейл и всичко, щото от микрософт така искат. 
Значи, понеже много си бях играл преди месеци с много инсталации и опити, се сетих че мога да кликна уж да му давам и-мейл, ама после го анулирам и така остави на мира булката. Иначе другият вариант беше по-късно пак да ѝ досажда да ѝ напомня същото.

Абе я дай тука на момчетата нещо от външна флашка да се изпълнят тези команди без да е стартиран уина и да се види какво има у корема му, дали е бременен и в кой месец.

Абе какво е това Апдейт? Нещо ново ще да е. За Ъпдейт съм чувал, ама тоя дзвер не го знаех. Явно си спрял грешното нещо :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, therock81 написа:

Абе какво е това Апдейт? Нещо ново ще да е. За Ъпдейт съм чувал, ама тоя дзвер не го знаех. Явно си спрял грешното нещо :D 

Да бе, чисто ново е от вчера, слушай тука тъпите англичани какво произнасят по

UK и  US вариантите за /ʌpˈdeɪt/
аз не чувам никакво Ъ.

https://dictionary.cambridge.org/fr/dictionnaire/anglais/update

а сега кликни на бутончето с палеца нагоре, че колекционирам зелени точици, ако искаш и друг път да те образовам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 14.02.2021 г. в 16:10, Белгиеца написа:

Абе я дай тука

Така ще се обръщаш към жена си!

на 14.02.2021 г. в 16:10, Белгиеца написа:

Щото аз съм му казал на биоса да не ми го сервира при бут сесия и ... вероятно следващото му пускане ще е през май

Ти тези машини за фукане пред комшийките ли ги поддържаш? И чак през май ли ще те посети?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Белгиеца написа:

аз не чувам никакво Ъ.

а сега кликни на бутончето с палеца нагоре, че колекционирам зелени точици, ако искаш и друг път да те образовам.

Спри да говориш тотални тъпотии. Цял свят не знае, само ти знаеш. Този символ е между "ъ" и "а", но не е чисто А. В Индия може и да е чисто А, ама не сме индийци уж. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, therock81 написа:

Цял свят не знае, само ти знаеш. Този символ е между "ъ" и "а", но не е чисто А. 

На мен Англия ми се пада съседна страна и гледам десетки английски телевизии безплатно.
Та много добре знам че не произнасят Ъ.
Това че някакви български езиковеди неговорещи добре английски , по някакви си техни причини са предпочели да се пише Ъ, мен не ме засяга по никакъв начин.
Те и франсетата на английския thе му викат "зъ" , ама в България не съм ви видял така го изписвате на кирилица.
Дал съм ти сайта на който е истината, българските тъпотии въобще не ме вълнуват като стане въпрос за английски език. Аз не съм глух, представи си. То това не става със знаене, а със чуване бе. На български са си измислили заместваща дума, ползвай си я нея, като си невеж по английски.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Белгиеца написа:

На мен

Спрри да сереж, бе, куйха лейко! Никого не го интересуват нито безплатните ти телевизии, нито разбираниявта ти за живота в
ТЕМА ЗА WINDOWS 10

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Белгиеца написа:

На мен Англия ми се пада съседна страна и гледам десетки английски телевизии безплатно.
Та много добре знам че не произнасят Ъ.
Това че някакви български езиковеди неговорещи добре английски , по някакви си техни причини са предпочели да се пише Ъ, мен не ме засяга по никакъв начин.
Те и франсетата на английския thе му викат "зъ" , ама в България не съм ви видял така го изписвате на кирилица.
Дал съм ти сайта на който е истината, българските тъпотии въобще не ме вълнуват като стане въпрос за английски език. Аз не съм глух, представи си. То това не става със знаене, а със чуване бе. На български са си измислили заместваща дума, ползвай си я нея, като си невеж по английски.

Този звук ʌ се произнася, след като видя твой пост. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, цър-вул написа:

Ти тези машини за фукане пред комшийките ли ги поддържаш? И чак през май ли ще те посети?

Не е заради комшийките бе, заради вас тука ги имам да не изоставам от тази божествена благодат Уиндоус 10.
А през май ти ще пуснеш новината за новия Уин 10 пръв, защото той ти е цел и смисъл в живота.

преди 17 минути, acnekt написа:

Този звук ʌ се произнася, след като видя твой пост. 

А така, пообразовай ги малко нашенците как се произнася, че ще е скука до следващата кръпка против синия екран на смърта. Синът ми го гледа този чичко още 2017г.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Белгиеца написа:

Не е заради комшийките бе, заради вас тука ги имам да не изоставам от тази божествена благодат Уиндоус 10.
А през май ти ще пуснеш новината за новия Уин 10 пръв, защото той ти е цел и смисъл в живота.

А така, пообразовай ги малко нашенците как се произнася, че ще е скука до следващата кръпка против синия екран на смърта. Синът ми го гледа този чичко още 2017г.

Ти на български език, дума ЪГЪЛ с широко отворена уста ли произнасяш буквата Ъ?

Между а и ъ. Но както и да е. Но не е и АААААА.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, цър-вул написа:

Спрри да сереж, бе, куйха лейко! 

Вземи някакво успокоително бе човек, ще вземе да ти стане нещо от толкова вълнение.
Куха лейка е тая което те е родила такъв сприхав или тоя който те е направил такъв, ако тя си е нормална. 
Ти ли го регистрира този нов ник да се заяждаш за едно А че било Ъ ?
Още от времето на модератора с магарешкия аватар съм ви хванал цаката на този форум аз на вас. И оня така подскачаше като ужилен ако не е неговата. Пък сега се е укротил горкият, и не му пука за нищо.  Та така, вие си плюете, а аз се правя че си мисля че дъжд вали. Което ви изкарва от равновесие понеже не сте подготвени за подобна реакция. Аз това съм го учил още миналия век, как да търпиш истерични клиенти да си бръщолевят на воля, с цел да им прибереш парите. Вика му се техники на продаване, но по същество са си манипулативни техники. 
И да темата е за Уиндоус 10 и аз участвам по нея, докато ти не си регистираш нов ник и да почнеш да търсиш нов повод за заяждане. Виновният си ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Белгиеца написа:

Куха лейка е тая което те е родила

Май навлизаш в едни води, които явно простак като теб не усеща! Голямо осирГане на теми. Без изобщо да ти пука КОЙ ЧЕТЕ, КОЛКО ПРЕЧИШ И Т.Н. Нали уж беше умен... Може, но може би това е било някога...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Белгиеца написа:

аз не чувам никакво Ъ.

Ами то и Apple го произнасят/пишат Епъл/Ейпъл, а е Апъл.

Както Xiaomi го произнасят/пишат Ксеоми, а е Шалми 

Така че не се прави на философ, всеки го пише/казва както му е удобно. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Белгиеца написа:

Още от времето на модератора с магарешкия аватар съм ви хванал цаката на този форум аз на вас. И оня така подскачаше като ужилен ако не е неговата. Пък сега се е укротил горкият, и не му пука за нищо.  Та така, вие си плюете, а аз се правя че си мисля че дъжд вали. Което ви изкарва от равновесие понеже не сте подготвени за подобна реакция. Аз това съм го учил още миналия век, как да търпиш истерични клиенти да си бръщолевят на воля, с цел да им прибереш парите. Вика му се техники на продаване, но по същество са си манипулативни техники. 
И да темата е за Уиндоус 10 и аз участвам по нея, докато ти не си регистираш нов ник и да почнеш да търсиш нов повод за заяждане. Виновният си ти.

На това поведение му викат Нагъл, дебелокож, дебелоок, тЪпир. @valkiria1 правилно те е определила като цървул. Ама е допуснала малка грешка - ти и за цървул не можеш да се квалифицираш. Прозд селски тарикат.
Цял форум се опитва да ти обясни колко ненужни са напъните ти за блясване, а ти не го приемаш. Това просто е невъзможно - ти не го можеш! Посочи някой пост, в който да са ти отговорили положително/с лагодарност! Да ти дам свещичка да си светнеш? МММ, май няма такъв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора спрете се осрахте и тази тема вчера нарочно цял ден не влязох в форума но гледам днеска няма никаква промяна . Стига сте му удисвали на акъла на простият Белгиец , който живее на помощи там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Белгиеца написа:

Още от времето на модератора с магарешкия аватар съм ви хванал цаката на този форум аз на вас. И оня така подскачаше като ужилен ако не е неговата. Пък сега се е укротил горкият, и не му пука за нищо.

@Trichocephalus, ли имаш предвид?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, цър-вул написа:

@valkiria1 правилно те е определила като цървул.

Ох милата душичка тя, много е сладка. Става за надзирателка в Сливенския затвор.

преди 23 минути, adersa написа:

Стига сте му удисвали на акъла на простият Белгиец , който живее на помощи там.

Не дават помощи на такива като мене с подходящи съпруги.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Белгиеца написа:

Не дават помощи на такива като мене с подходящи съпруги.

Знаеш ли жена кога взима кукувец като тебе да го издържат родителите и, когато няма кой друг да и обърне внимание. А родителите на такава жена както и родителите на мъжа са доволни че все пак са успяли да намерят нещо, такива семейства по цял свят има много . Ама за Ганя кукуто който няма нищо в главата тва е гордост. Такива като тебе прости се раждат и прости умират.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Допълних пореден пропуск от патентите на скункса. Номера с ключа. Да се правиш на даун от магазин в магазин, че избираш нов лаптоп за програмираме, за да им откраднеш номера от стикера е връх на клошарщината. При това с очила и телефон с копчета успял да отвее над 10 броя като хиена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам да се укротите малко и да се върнете на основната тема - относно Windows 10

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от B-boy/StyLе/
      Една прекрасна програма премина в сивия... пардон, в платения сектор. Търся партньори за колективно купуване на лицензи, така че да ползваме отстъпката. Лукса струва €20.95, но може да се купи за €15, ако аз си партнирам с някой друг, а ако се съберем още мераклии би трябвало да е €12, но системата с тази оферта греши продукта и вади към €209.95 за Desktop Secret Lock Premium 5 PC, което не ни е целта. Активира се без нужда от интернет и работи без интернет. Не съм проверил как е цената за руснаци. При тях обикновено пада стремглаво надолу до $5 или става покупка само с едно SMS-че в помощ на децата сираци. Така е за руснаците, те са по-бедни от нас! Още повече, че автора и той е руски воин. Ако някой може да провери, нека погледне и да обяви резултат: https://greatis.com/stopupdates10

• от elisenda
      Здравейте,

Някои от инсталираните в Windows 10 шрифтове, не се показват в програми, като например Word, и съответно не мога да ги ползвам (в Panel Control - Appearance and personalization - Fonts - ги има, даже ги инсталирах и от там). Става въпрос за свободни за ползване шрифтове, които инсталирани на предишни компютри с  Windows (XP, 7), не е имало никакви проблеми. Моля, ако някой има мнение за разрешаване на проблема да сподели.
      Благодаря
    • от Димитър19
      Здравейте, преди няколко месеца реших да си преинсталирам компютъра...... изтеглих оригиналния и безплатен Windows 10 от сайта на Microsoft, но за съжаление в него не беше включен Office пакета. Та въпроса ми е от къде да изтегла Windows 10 с безплатно включен Office пакет? Благодаря предварително!
    • от Minecraft TV Bulgaria
      Здравейте, при отваряне на Windows Defender излиза следното съобщение:  

• от pcservizpld
      Открих няколко интересни програмки, но честно казано им нямам особено доверие. Омръзна ми да разцъквам за да изключвам на клиентски или на моите ъпдейтите на скапания 10, но пък 10 ми трябва заради софтуерите които позлвам. А и клиентите си го харесват. Както и да е, мисля да го пробвам на някой фреш инстал да видим как ще работи, но ако имате мнения споделете или ако знаете софтуер който работи поне на 70 процента в случаите.
      Списък:
      https://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/Win-Updates-Disabler.shtml
      https://www.majorgeeks.com/files/details/win_updates_disabler.html
      https://winaero.com/blog/windows-10-update-disabler-disables-windows-10-updates-reliably/
      Този е от най-сумнителен сайт, така че тест задължително в изолирана среда ( pc без мрежа или виртуална машина ) - https://www.site2unblock.com/win-updates-disabler/
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване