Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 2 минути, [email protected] написа:

Впрочем, нали файла с хибернацията може да се мести на друг диск ?

Ха, Гошо казва че не може... което е логично, де.

Може, но какъв е смисълът да ти се точи зареждане от твърд диск

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 12,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Аз да питам за следния тъп бъг: настроил съм вечерния режим да се включва в 22:00 и в 07:00 да се изключва. Първа фаза е добре, ама след 7 сутринта, екрана си жълтее(сиреч режима работи). Дразнещо е и не мога да намеря решение по този въпрос.  Махнал съм синхронизацията на времето и гео-локацията(не че я ползвам де).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, killchain написа:

Абсолютно същото можеш да постигнеш със Sleep.

Точно!
Накратко
- sleep  е енерозависимо, защото съдържанието си е в RAM.
- hibernate е енергонезависимо, защото съдържанието на RAM е във hyberfill.sys файла

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, цър-вул написа:

Може, но какъв е смисълът да ти се точи зареждане от твърд диск

Нали тук се разви дискусия относно износването на SSD диска от процеса по хибернирането... та затова.

преди 1 минута, Eclipse2G написа:

Аз да питам за следния тъп бъг: настроил съм вечерния режим да се включва в 22:00 и в 07:00 да се изключва. Първа фаза е добре, ама след 7 сутринта, екрана си жълтее(сиреч режима работи). Дразнещо е и не мога да намеря решение по този въпрос.  Махнал съм синхронизацията на времето и гео-локацията(не че я ползвам де).

Пробвай https://justgetflux.com/ ако вече не си. Да, софтуер от трета страна е, но си го бива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, цър-вул написа:

Има си ключове за целта:
Powercfg /h /type reduced
Powercfg /h /size ss (ss е между 40 и 100% от размера на RAM)
За да видиш размера на файла:
dir c:\hiberfil.sys /ah

Зарязал съм Windows-а сам да се оправя. Все пак си е работа на операционната система да се грижи за подобни неща, не моя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, [email protected] написа:

Нали тук се разви дискусия

Точно в тази връзка:
 за възможностите за конфигуриране:

и за същността на двата режима:

преди 3 минути, цър-вул написа:

Точно!
Накратко
- sleep  е енерозависимо
- hibernate е енергонезависимо, защото съдържанието е във hyberfill.sys файла

преди 3 минути, саби написа:

Все пак си е работа на операционната система да се грижи за подобни неща, не моя.

Той и двигателя на колата е да я мести, ама си иска наглеждане...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, цър-вул написа:

Той и двигателя на колата е да я мести, ама си иска наглеждане...

Така е, ама съм забелязал, че 10-ката даже и папката с временните файлове (AppData\Local\Temp) сама си чисти. Просто по-малко грижи иска от старите Windows-и.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, [email protected] написа:

Благодаря, получи се.  На 802.11ac (Wi-Fi адаптера) са отбелязани, а на Ethernet продължава

В ключа
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4d36e972-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
търси PnPCapabilities и който не е със сойност 00000100 (hex) го редактирай. Най-вероятно ще е в (002)
Snap1.png

и рестартирай

преди 4 минути, саби написа:

AppData\Local\Temp

А %windir%\temp?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, цър-вул написа:

От това, което четох, накрая, човека е  преконфигурирал времената три пъти и тогава се оправило.  Сега го смених един път. По-натам ще пробвам пак с промяната. Мерси.

Цитат

Although there is a microsoft recogniced bug with night light and window 10 1903, perhaps you suffer this bug.

:emoji_smiley-35:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, moli1 написа:

Имам външен харддиск, на който бях променил физическото име. Ползвах го на чужд компютър и то изчезна. Сега ми изписва local disc. Като го преименувам не се актуализира. Как да го прекръстя?220572d1547224822-change-drive-label-nam

Да не би компютъра на който си го ползвал да е бил имунизиран с програма от сорта на Panda USB VAccine, USBFix и т.н. Често имунизацията защитава дяла от от Autorun червеи, но пречат на преименуването на дяла. Има ли Autorun.inf файл или папка в свободната директория на дяла?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, цър-вул написа:

В ключа
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4d36e972-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
търси PnPCapabilities и който не е със стойност 00000100 (hex) го редактирай. Най-вероятно ще е в (002)

и рестартирай

Тоест да го направя да бъде 100 ? Той си е така в (002).

В 017 имам друг, който е със стойност 1 [ 00000001 (1) ]   Да го правя ли 100 ?

2021-05-26-201536.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, цър-вул написа:

А %windir%\temp?

Не съм я пипал, откакто съм преинсталирал Windows-а (вече година и половина). В момента заема 13,9 MB (14 596 289 байта) и съдържа 16 файл(а), 3 папки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Eclipse2G написа:

Аз да питам

Сетих се за един вариант - изключи режима, рестартирай и настрой отново режима.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

някъде четох, че са пуснали версиите за 2021 на IoT (embedded) и LTSC
на друго място пък дават инфо, че ще е след септември
вие имате ли някаква информация, щот съм дрът и нищо не разбрах от това дето четох в нета?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, дръндю написа:

нищо не разбрах от това дето четох в нета

Да беше пуснал линк, че твойта превочдакааа...
https://techcommunity.microsoft.com/t5/internet-of-things/windows-10-iot-long-term-servicing-channel-upcoming-availability/ba-p/2139861
https://docs.microsoft.com/bg-bg/windows/iot/iot-enterprise/getting_started#long-term-servicing-channel-ltsc

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, цър-вул написа:

Да беше пуснал линк, че твойта превочкааа...

ами десетки линкове...да не кажа стотици дек има инфо
примерно в тоя линк, казват че поддръжката на LTSC пада на 5 години, а на IoT, продължава с десет годишна поддръжка
https://www.securitylab.ru/news/516783.php

Цитат

Сегодня мы объявляем, что следующие версии Windows 10 Enterprise LTSC и Windows 10 IoT Enterprise LTSC будут выпущены во второй половине (H2) календарного 2021 года. Жизненный цикл клиента Windows 10 LTSC изменится на 5 лет в соответствии с изменениями в следующей бессрочной версии Office. Обратите внимание, что срок поддержки жизненного цикла Windows 10 IoT Enterprise LTSC составляет десять лет; это изменение объявляется только для Office LTSC и Windows 10 Enterprise LTSC», – старший сообщил директор по продуктам Microsoft 365 Джо Лури (Joe Luri).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, дръндю написа:

...
примерно в тоя линк, казват че поддръжката на LTSC пада на 5 години, а на IoT, продължава с десет годишна поддръжка

Цитат

Сегодня мы объявляем, что следующие версии Windows 10 Enterprise LTSC и Windows 10 IoT Enterprise LTSC будут выпущены во второй половине (H2) календарного 2021 года. Жизненный цикл клиента Windows 10 LTSC изменится на 5 лет в соответствии с изменениями в следующей бессрочной версии Office. Обратите внимание, что срок поддержки жизненного цикла Windows 10 IoT Enterprise LTSC составляет десять лет; это изменение объявляется только для Office LTSC и Windows 10 Enterprise LTSC», – старший сообщил директор по продуктам Microsoft 365 Джо Лури (Joe Luri).

Мен силно ме впечатли (да не кажа потресе) следващият абзац...

Цитат

Согласно Microsoft, изменения жизненного цикла были одобрены клиентами, сообщившими, что десять лет поддержки LTSC – это больше, чем им требуется.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, дръндю написа:

някъде четох, че са пуснали версиите за 2021 на IoT (embedded) и LTSC
на друго място пък дават инфо, че ще е след септември
вие имате ли някаква информация, щот съм дрът и нищо не разбрах от това дето четох в нета?

Нещо се губите в превода!

Нещата стоят така:

Предишните издания на LTSC няма да бъдат засегнати. Windows 10 Enterprise LTSC 2015, 2016 и 2019 ще получат поддръжка съответно до 14 октомври 2025 г., 13 октомври 2026 г. и 9 януари 2029 г. 

Новите съкратени срокове са за очакваната НОВА версия - Windows 10 Enterprise LTSC 2021 или Windows 10 Enterprise LTSC 2022 .

https://www.computerworld.com/article/3608930/microsoft-slashes-windows-10-long-term-support-by-half.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Joss Bomon написа:

Нещата стоят така:

това вече го разбрахме за LTSC
понеже пишат че IoT LTSC версиите ще продължат с десетгодишен период на поддръжка,  дай някакво инфо
тази версия е с дигитален лиценз обвързан с хардуера и се активира онлайн...до колкото разбрах

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, дръндю написа:

...до колкото разбрах

Не бери грижи за нероден Петко... Имаш си още гарантирани 8г. поддръжка на 1809 до 2029г. Какво те тревожи толкова?

Виждаш, че на всичко му се "намира цаката", ако си решил да минаваш на новата версия. Недоумявам, за чий ч*п се натискате за новите версии на LTSC, а не ползвате напр. инсайдърски версии, щом толкова ви се иска да се "обновявате", или пък стандартните Pro и Enterprise.

Аз съм се спрял на LTSC, точно защото искам с години да нямам недоизкусурени обновления и нововъведения. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, дръндю написа:

ами десетки линкове...да не кажа стотици дек има инфо

Баце, ама ти Enterprise ли си? Или си домошарка с настолна щайга и два лаптоп-а? Язък, че законите не важат в България.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване