Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Въпроса е пъвро, че няма никакво намаление от 24 процента, и второ цените по принцип им са високи...

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, кой точно телефон визираш за сравнение на цената?

На снимките не виждам еднакъв модел телефон. Инстинктивно тръгнах да отварям страниците на двата сайта да ги сравня и в този момент ми светна че ти правиш скрита реклама.

Само въпроса ми е кой от двата продавача ти е платил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не си виждал намаления, иди в STEAM. Там 75 % намаление на някоя игра е по-скъпо от подобна игра в нормален магазин. Ако искаш да си на далавера, няма как, ще трябва да чакаш 90% намаление и пак не е сигурно, че същата игра няма да я намериш и по-евтино.   А иди се оплаквай, че ти продават скъпо.  Аз разбирам в емаг да продават евтино, пък като дойде разпродажба да вдигат цените за да изглежда по-голям процента, но не е така. В STEAM обаче е точно така. Около една година си правих скрийншотове на игри, които ме интересуват и които са с намаления или без. Познай. Ако не си бях водил записки, за малко да си купя игри на много по-висока цена, отколкото някога са се продавали в STEAM. Разбира се,  от там вече не купувам, преди да проверя за цените поне на две места още, най-вече в fast2play  и g2a. От Steam вече вземам, само ако няма наличности на други места. А от емаг не съм пазарувал поне от година, защото наистина продават скъпо нормалните стоки. КОгато имат намаления и цената изглежда изгодна, то аз обикновено нямам желание за тоя продукт. Когато имам желание за продукта, няма намаления. Е, за последно като взех един хард диск го взех не защото търсех, а защото видях голямо намаление, което наистина си бе намаление спрямо сайтове като Никем и Скай. И досега тия дискове не съм ги срещал под 200-220 лев, а аз дадох 170. Обаче това е  изключение. Ако тръгна да търся нещо, най-голяма е вероятността да купя от там, където нямат намаления никога, но пък поддържат ниски или нормални цени. Понякога дори вземам на нормални вместо на ниски цени заради самото обслужване, включително признаването на гаранция без много да разпитват и да ме убеждават,  че гаранцията няма да мине. Иначе, ако някой се интересува от цени, препоръчвам му да направи най-напред справка в pazaruvaj. Там доста често могат да се намерят много изгодни предложения от магазини, които по принцип продават скъпо, но по незнайна причина не са сменили цената. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, преди време (3 години по-точно) си купих от Емаг една веб-камера Logitech B525 HD за 40 лв.
Тогава навсякъде струваше около 100.
Оттогава явно нещата са се променили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и сега има евтини неща, но проблемът е, че са евтини, когато нямаш намерение да купуваш я защото нямаш пари, я защото не ти се е наложило още да купуваш подобен продукт. Докато в други сайтове, държащи ниски цени, винаги знаеш, че цената е ниска и вероятността да купиш на по-ниска е минимална. Едните явно разчитат на оборот, което според мен не им носи голям успех, а другите чакат да се излъжеш и покрай евтиното да купиш скъпо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, кой точно телефон визираш за сравнение на цената?

На снимките не виждам еднакъв модел телефон. Инстинктивно тръгнах да отварям страниците на двата сайта да ги сравня и в този момент ми светна че ти правиш скрита реклама.

Само въпроса ми е кой от двата продавача ти е платил?

Ти тъп ли си бе? Като нямаш умствения капацитет, да видиш кой точно, а именно единствения телефон който е с 24 процентово намаление и да го намериш в другия шот...

P.S. А и съм много наясно с умишленото завишение на цените и на други вериги преди промоция, пуснах съответната тема, за да отворя очите на тези, които биха клъвнали на промоциите, които пускат от ЕМАГ.

И заради дебили като теб, умишлено не съм цитирал името на другия сайт, които си мислят че правя реклама.

Аман от тролове!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, драги приятелю, се нарича пазар и пазарна икономика.
Според теб всички на този свят ли трябва да продават на една цена?
Задавал ли си на себе си въпроса защо в Техномаркет (примерно) и мобилните оператори цените са с 10-20 процента по-високи от тези във фирмите в Мобилебългария?
Мислиш ли, че такива магазини не искат да имат 30-40% по-високи продажби и да продават на по-ниски цени?

И не на последно място: редактирай си обръщението, касаещо остротата и тъпотата на опонента ти, защото нищо не пречи да се оборвате с аргументи и факти, а не с обиди и псувни.
Не мислиш ли, че съм прав?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не всички стоки са  в този споменаван аспект.

Сега редовно купувам чувалчета гранули за куч от емага, просто защото отстъпките дори от "клубни членове" на форуми са по малки от конкретното намаление.

Примерно чувалче гранулки за 85 лв, в емага  което иначе с отстъпка струва 120 лв :)

Харесва ми друго - бързата доставка.Не мога да си крива душата.Сигурно е фирмена политика.

Да са само ЕМАГ да ги позлатиш, ама то масова практика е първо да вдигнат цената и после да правят "отстъпки" че да се получи по-голям процент.

Това също е вярно , но за много други вериги . Кауфланд, моловете и т.н...

тъпо е да дебнеш ботушки за хх лв , и да ти ги предлагат  по Коледа за същите хх лв, но със табелка  "промоция - 50% /

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да питам тогава конкретно къде на втората снимка има LG G3 4G Shine Gold ?

http://postimg.org/image/oj7139h0v/

Загради го в кръгче, за неграмотници като мен дето не могат да четат? Ти прочете ли какво писах -  по начина по който даваш информацията трябва да се тръгне да се сравняват нещата. Ако ще го правиш, прави го като хората...ако не знаеш какво правиш, не го прави.

==========================

Ей голям си гад, накара ме да проверя да не би да съм в грешка.  Ама няма да кажа резултата от проверката, щото твоето е си е чиста, подвеждаща реклама. Крайно време да калдата да почне да взема такси за такива теми!

Редактирано от gaffer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, драги приятелю, се нарича пазар и пазарна икономика.
Според теб всички на този свят ли трябва да продават на една цена?
Задавал ли си на себе си въпроса защо в Техномаркет (примерно) и мобилните оператори цените са с 10-20 процента по-високи от тези във фирмите в Мобилебългария?
Мислиш ли, че такива магазини не искат да имат 30-40% по-високи продажби и да продават на по-ниски цени?

И не на последно място: редактирай си обръщението, касаещо остротата и тъпотата на опонента ти, защото нищо не пречи да се оборвате с аргументи и факти, а не с обиди и псувни.
Не мислиш ли, че съм прав?!?!

Не, не мисля, докато подобни индивиди не се научат да не СПАМЯТ в темите, ако нямат какво да кажат, още повече да ме набеждават в нещо, което не целя!

А ето го и отговорът на така умело тръпащия постове, без грам мозък в тях....

Да питам тогава конкретно къде на втората снимка има LG G3 4G Shine Gold ?

http://postimg.org/image/oj7139h0v/

Загради го в кръгче, за неграмотници като мен дето не могат да четат? Ти прочете ли какво писах -  по начина по който даваш информацията трябва да се тръгне да се сравняват нещата. Ако ще го правиш, прави го като хората...ако не знаеш какво правиш, не го прави.

==========================

Ей голям си гад, накара ме да проверя да не би да съм в грешка.  Ама няма да кажа резултата от проверката, щото твоето е си е чиста, подвеждаща реклама. Крайно време да калдата да почне да взема такси за такива теми!

Не знам дали се следи от модератори, но полека с обидите, защото ми дължиш публично извинение тук във форума!

Дано можеш да четеш, като гледам  вече си се самоизтъкнал че си аджеба "разровил" сайта и си намери отговора, който дори не смеш да кажеш, както ти се изразяваш. въй колко смело, чак се изплаших от тъпоумието ти!

Отвори линка и си го принтирай някъде на видно място, в случай че все още не виждаш отговора!

Аре баста!

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/shop/3829/lg-g3#marketOffers

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не мисля, докато подобни индивиди не се научат да не СПАМЯТ в темите, ако нямат какво да кажат, още повече да ме набеждават в нещо, което не целя!

Дай го малко по-спокойно и лежерно, за да е дълго и безпрепятствено присъствието ти из форумите.
И не си ти този, който ще определя кое е спам и кое не - ако нещо не ти харесва в даден пост, просто го докладвай и остави на тези, които трябва да преценят кое какво е.

Така и така пиша отново, да взема да те попитам защо пусна нова тема, касаеща въпросния сайт, а не писа в тази, която съдържа достатъчно страници и мнения на потребителите?
Нормално е хората да си помислят, че правиш реклама, а за мен също е чиста реклама.
И не на последно място - това, че дадена стока (според теб) е на по-висока цена, отколкото на теб ти се иска не прави даден сайт с "високи цени" за всички стоки.

Върни малко смукача и се успокой!
От тук нататък каквото имате да изяснявате с колегата, нека е на ЛС и повтарям - вежливо и учтиво.

Дано си ме разбрал.
Приятна вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай го малко по-спокойно и лежерно, за да е дълго и безпрепятствено присъствието ти из форумите.И не си ти този, който ще определя кое е спам и кое не - ако нещо не ти харесва в даден пост, просто го докладвай и остави на тези, които трябва да преценят кое какво е.

Така и така пиша отново, да взема да те попитам защо пусна нова тема, касаеща въпросния сайт, а не писа в тази, която съдържа достатъчно страници и мнения на потребителите?
Нормално е хората да си помислят, че правиш реклама, а за мен също е чиста реклама.
И не на последно място - това, че дадена стока (според теб) е на по-висока цена, отколкото на теб ти се иска не прави даден сайт с "високи цени" за всички стоки.

Върни малко смукача и се успокой!
От тук нататък каквото имате да изяснявате с колегата, нека е на ЛС и повтарям - вежливо и учтиво.

Дано си ме разбрал.
Приятна вечер!

Първо, не си ти човека който ще ми казваш как да говоря,  ясно?

Второ, в МОЯТА тема ще си отговарям колко си искам на въпросния потребител!

И трето, знаеш ли колко ми дреме, присъствието във форума? Ако ти лягаш и ставаш с него и си нямаш по-важна и целенасочена работа, то това си е твой проблем. Заплашвай ме колкото искаш във форума, аман от комплексарчета! И ако исках да правя реклама, дали щях да правя отрязани шотове, я си размърдай мозъчните гънки,ако имаш такива и ми прегледай постовете, кооито са малко над 3333+ и виж кога съм правил реклама на дадена стока?

Пуснал съм тема, защото така съм преценил! В другите форуми има теми за фалшиви реклами и промоци и прочее, ти като модератор и се имаш за много голям, защо просто не ми беше преместил темата, а ми се ежиш и правиш на мъж?

Допитай се до Калин с какво и дали съм нарушил с нещо правилата, като се прегледа обстойно съдържанието от мен по темата, и като се премахнат дадени потребители, целящи единствено и само СПАМ и заяждане с мен, а и за съжаление понеже си под шапката на модератор, то и ти спадаш в тази категория, то да видим дали с нещо съм нарушил правилата, преди да се направиш на супер мен и да ми сложиш бан!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да видим днес кой с каква покупка ще се похвали от промоцията им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А от утре ще четем оплакванията като горното над твоя пост, колко са на брой! Добро утро на всички и дано "черният петък" да ви е сполучен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо от рода на "поръчах си една кака от каталога, а те ми пратиха някакви гащи" ли :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех си Самсунг домашно кинo J5150. Сигурно е било последна бройка, защото вече е разпродадено. Дано го бива, но като за домашно ползване, би трябвало да е добре :) 

Успех с покупките. 

Исках и по-голям ТВ, но нямат добри оферти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Честито! Хубаво е и работи много добре. Дано нямаш разправии с покупката

HT-J5150-XU-48-0.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. Е каквото такова, зор нямам. И да се забавят, голяма работа. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лъжите на Emag и измамата наречена Черен Петък(Black Friday).
Стандартната цена на обектива в EMAG е завишена до 724.99лв. и след голямото намаление от 44% може да се закупи за 399.99лв. Голяма разлика от 325лв. която няма как да не привлече внимание. 
Вдясно е стандартната цена, такава каквато е навсякъде, без промоция и намаление 449.00лв. Без "Черен Петък" и без да се набива на очи.
................................................................................
Линкове:

http://www.emag.bg/obektiv-nikon-55-200mm-f-4-5-6g-ed-vr-ii-af-s-dx-jaa823da/pd/DCNGMMBBM/?prod_CMP-41_421_3358

https://www.photopavilion.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82/%D0%9E%D0%B1%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%B2-Nikon-AF-S-DX-Nikkor-55-200mm-f4-56G-ED-VR-II-6532

Вероятно повечето им продукти са такива, "стандартната" цена е в бледо-сиво, почти незабележима, докато големия процент отстъпка е в сигнално червено за да привлече вниманието на тези които ще клъвнат.

измама.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е практика на всички търговци опериращи на територията на България било физически, било чрез онлайн поръчки. Знам че и по на запад от нас минават метър по този начин, но тия които доят българите минават цял километър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така си е. лъжите трябва да се изобличават за да познаваме и разпознаваме некоректните докато останат само коректните търговци

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, arsenalek написа:

така си е. лъжите трябва да се изобличават за да познаваме и разпознаваме некоректните докато останат само коректните търговци

За да останат коректни, първото условие е да има такива въобще. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имаше една друга подобна тема,където,както и тук абсолютно некоректно се сравняват цените в различните магазини.

заклевам се,че нямам нищо общо с *mag

тези намаления са спрямо собствените си цени преди "черния петък".друг е въпросът за разликата в ненамалените цени при тях и на други места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки може да сложи каквато цена иска на продуктите си. Вече ако някой потребител купува на база на големите червени цифри, без да мисли, това си е негов проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, 1Force1 написа:

За да останат коректни, първото условие е да има такива въобще. 

Мисля че сравнението е коректно, защото:

Първо да кажа, че съм фотограф. Цените на обективите са нещо което може да не се промени с години. На фотоапаратите, на телевизорите и на другата техника цената е много динамична, докато при обективите е едва ли не фиксирана.
Цената до голяма степен е наложена от вносителя както и промоциите. Те(промоциите) също се определят от вносителите, било то Канон, Никон, Тамрон или друга марка. Затова и когато има промоция на обектив промоцията я има във всеки магазин. Абсолютно еднаква навсякъде!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...