Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Не знам дали някой е споменал за една измама в Технополис, но аз преди час бях там, за да вземем лаптоп на един колега. Намаление 10% на всички стоки, ОК, няма лъжа, няма измама. Цените също не са задраскани и сложени нови, макар че не мога да твърдя това за всички стоки, а само за тоя лаптоп. Хубаво, 10% са 50 лева от 500. Но колегата го взе на изплашане. В крайна сметка Се оказа, че с лихвите пак отиде на 500 лева. Между другото, преди седмица ми бе споменал, че няма лихва при вземане на изплащане. Чудя се сега откъде се взе тая лихва. Да, ако бе платил кеш, намалението е реално, но на изплащане не. ПОне от това, което разбрах, без да съм на 100% сигурен, че преди стоките на изплащане са били без лихва. Обаче много хора са ми споменавали, че няма лихва при вземане на изплащане в подобни магазини и точно това привличаше хората преди. Само че по време на черния петък, се появи лихва! Не стига, че не можах да намеря място за спиране и не можех да се измъкна от паркинга много време, ами и чаках час и половина да му обработят документите.  Не че всеки ден в 5.30 часа не е така тук с движението, но чашата приля докато чакам балъците дая си купят стоки на изплащане с лихви. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истината е, че колкото по-сериозна е фирмата и с по-дълга история на нашия пазар толкова шанса за хитринки е по-малък. Днес Практикер ме изненадаха много приятно. Купих един уред на който най-ниската цена в конкурентни магазини беше 66лв. В практикер беше на промоция за 60лв. На касата ми взеха за него 54лв. Попитах ги "защо? да не би да бъркате". Притеснявах се че касиерката се е объркала и после ще се наложи да ги извади от своя джоб. Оказа се че тая лудост "черен петък" и там я имало. Много озадачен останах, че важи и за продукти на промоция.

Подобно отношение създава доверие и уважение към фирмата и търговеца, нещо което фирмите-тарикати(много от които еднодневки) няма как да разберат. Те имат друга политика която не мисли за дългосрочен план. Важен е какъв ще е днешния, най-много утрешния оборот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, arsenalek написа:

Истината е, че колкото по-сериозна е фирмата и с по-дълга история на нашия пазар толкова шанса за хитринки е по-малък. Днес Практикер ме изненадаха много приятно. Купих един уред на който най-ниската цена в конкурентни магазини беше 66лв. В практикер беше на промоция за 60лв. На касата ми взеха за него 54лв. Попитах ги "защо? да не би да бъркате". Притеснявах се че касиерката се е объркала и после ще се наложи да ги извади от своя джоб. Оказа се че тая лудост "черен петък" и там я имало. Много озадачен останах, че важи и за продукти на промоция.

Подобно отношение създава доверие и уважение към фирмата и търговеца, нещо което фирмите-тарикати(много от които еднодневки) няма как да разберат. Те имат друга политика която не мисли за дългосрочен план. Важен е какъв ще е днешния, най-много утрешния оборот.

То хубаво, ама при положение че 365 дена в годината ти дерат кожата и само един ден на 4 години ти дават аванта, май изненадания си ти. Когато аз  купувам нещо от подобни вериги, го правя само в краен случай. Крайните случаи обикновено са хора, неубедени в предимствата на интернет търговията, включително възможността за избор с няколко клика на  мишката. По-непросветените хора имат някакви закърняло мислене, че е добре да се купи от ТП, ТМ и дори Практикер. Не знам защо е така. Явно ги наплашиха доста напоследък с телефонни измамиинтернет измами и какви ли не други дистанционни измами,  включително парламентарни измами. Никой не иска да вяртва на човек, намиращ се на повече от 5 метра от него. Разбирам ги тия непросветени и неинформирани хорицата. Но това не оправдава  измамите на опитните търговци. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки сам си прави избора :) Практикер е никак нелош магазин, а дори и в емаг човек може да намери нещо добро :) Тоя инструмент който купих никъде го няма по-евтин, ни онлайн ни офлайн, ни в оеликс  :) Да не говорим че в моя окръг практикера смесват латекс с цвят на най-изгодна цена и то с много проценти преднина пред другите и така нататък и така нататък :) Но това са подробности. На практикера промоциите обикновенно са с някое левче, слаба работа, нищо особено, но пък не лъжат в промоциите. Общо взето са скучни за тази тема. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Кико написа:

Не знам дали някой е споменал за една измама в Технополис .......Между другото, преди седмица ми бе споменал, че няма лихва при вземане на изплащане. Чудя се сега откъде се взе тая лихва. 

Стоките на изплащане с 0% лихва са точно определени модели. И за тях не важи отстъпката за деня. Тъй като кредитът не се дава от Технополис, а от кредитни институции.

Няма измама, има клиенти, които ги мързи да четат и питат :angry: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, RudeBoy написа:

Стоките на изплащане с 0% лихва са точно определени модели. И за тях не важи отстъпката за деня. Тъй като кредитът не се дава от Технополис, а от кредитни институции.

Няма измама, има клиенти, които ги мързи да четат и питат :angry: 

Ясно. Значи все пак не се е прецакал много. Това обаче не оправдава много по-високите цени на стоките, продавани в ТП спрямо аналогични магазини в интернет, които дори не са най-евтините. За мен си е жива набутвация да се купува от ТП, та било и с 10% отстъпка, ама карай. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък имам странното усещане, че понякога купувам стока 3-та ръка от тях - еМаг. Т.е. говоря за опцията за връщане на стока! Аз също съм връщал или заменял, но замененото нямаше вид на току що излязло от цеховете на производителя въпреки, че беше добре опаковано! Предполагам знаете, че върнатото не отива фиря а се проверява, почиства, получава нови панели ако трябва, преопакова се и се връща отново на тезгяха! Предполагам това се продава с възможно най ниската цена за продукта или при разни промоции!

Процедурите връщане и замяна, както и гаранционно обслужване са свързани с протакане във времето, дълги обяснения и пазарлъци! 

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не забравяйте мострите по щандовете, върнатите от клиенти почти нови уреди и компоненти, такива които са били поръчани на лизинг, който клиентите не са успели поради някаква причина да покрият и прочие. Тези неща макар и предвидени в цената на останалите като разход все пак се пробутват...И със и без промоция.

Също и такива с леки дефекти, или които не са работили, щото простите чукчи, които са ги купили, едни драйвери не са могли да намерят или да инсталират правилно, и които ги връщат, щото не са нещо като сешуар - бучиш в контакта и тръгва.

Редактирано от 1Force1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, 1Force1 написа:

Не забравяйте мострите по щандовете, върнатите от клиенти почти нови уреди и компоненти, такива които са били поръчани на лизинг, който клиентите не са успели поради някаква причина да покрият и прочие. Тези неща макар и предвидени в цената на останалите като разход все пак се пробутват...И със и без промоция. 

Хайде да престанеш с празните си брътвежи, които не само са лишени от логика и съдържание, а и нямат никакъв смисъл.
Изплащането в този сайт (и който и да е магазин) се случва чрез финансова институция - в случая BNP Paribas PF.
В момента, в който те одобрят за изплащането се подписва договор между теб и въпросната BNP Paribas PF и стоката вече не е на Емаг и няма как при неизплащане на каквото и да е първо да ти го вземат и второ отново Емаг да си го продават.
Стоката си остава вечно при теб, а ти просто си вписан под чертата в ЦКР и влошаваш кредитното си досие.

Нещо неясно по този въпрос да има за твоя милост и твоето обвито в мъгла съзнание?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно страдаш от предразсъдъка, че са се разбили от добри търговски практики? Не е невъзможно. За отделите им занимаващи се с продажба в чужбина. Ама какво ли не е опорочено, когато става въпрос за България. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само на мен ли ми се бави доставката от eMAG.BG направена на така наречения "черен петък" или Black Friday?Поръчах си PlayStation 4 от eMAG.BG на 27.11 и ми изписа, че ще дойде до 10 дни и аз си мислех че няма да гонят последния срок и че ще дойде по-рано но уви не дойде.В четвъртък ми се появи опцията за проследяване на доставката,но от тогава не е мръднала пише само регистрирана поръчка и това е! 

На някой да е дошла по-рано? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално е, по черния петък едвам смогват, даже доставят и почивните дни за моя изненада - точно преди час получих един хладилник поръчан на въпросната дата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В събота и ЕКОНТ и СПИДИ доставят стока, но не и в неделя, така че ако не дойде днес - понеделник..

Тая година нищо не съм поръчвал, миналата година срока беше 7 дни - от две поръчки едната дойде на 5-я другата на 7-я ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27/11/2015, 11:44:46, arsenalek написа:

Лъжите на Emag и измамата наречена Черен Петък(Black Friday).
Стандартната цена на обектива в EMAG е завишена до 724.99лв. и след голямото намаление от 44% може да се закупи за 399.99лв. Голяма разлика от 325лв. която няма как да не привлече внимание. 
Вдясно е стандартната цена, такава каквато е навсякъде, без промоция и намаление 449.00лв. Без "Черен Петък" и без да се набива на очи.
................................................................................
Линкове:

http://www.emag.bg/obektiv-nikon-55-200mm-f-4-5-6g-ed-vr-ii-af-s-dx-jaa823da/pd/DCNGMMBBM/?prod_CMP-41_421_3358

https://www.photopavilion.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82/%D0%9E%D0%B1%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%B2-Nikon-AF-S-DX-Nikkor-55-200mm-f4-56G-ED-VR-II-6532

Вероятно повечето им продукти са такива, "стандартната" цена е в бледо-сиво, почти незабележима, докато големия процент отстъпка е в сигнално червено за да привлече вниманието на тези които ще клъвнат.

измама.jpg

Здравейте, колега! Не си струва усилите, което полагате, защото колегите тук ще Ви "скочат" видите ли правите неправилно сравнение, така аз бях отворил тема, вече друг е въпроса, че потребителите ми преиначаваха думите и контекста на написаното и отнесох временен БАН!

За справка тогава бяха оявили "революция на цените..."

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как пристигнаха моите покупки, направени на 27.11

На 28.11(събота) получих първата.

На 29.11(неделя) получих втората.

На 04.11 получих третата, която не беше включена в намаленията на черния петък.

Днес получих смс и email, че до 1-2 дни ще получа и последната. Всички стоки са доставени от еконт.

Срока е 10 дни. Аз не съм се забързал за никъде, та дори и да закъснеят с 1-2 дни няма да е проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Упс - моя грешка. Имах предвид, че табелките Разпродадено са много по-малко от миналата година.

Хм, странното е, че доколкото разбирам точно Ардес имат някакви договорни отношения с емаг.

Колега, договорни отношения с еМаг имам и аз, по повод рутера, който си купих от тях миналата година.

Ардес продава през техния сайт, което е пътят на развитие на еМаг.

Някой писа, че Ардес били готови да отговорят на всяка цена, която някой предложи и е по-ниска от тяхната.

Класически случай на незаконна конкуренция, много обичан от КЗП.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото съм поръчал винаги при мен е идвало в рамките на 24ч.  Не дай Боже - да върнеш, откажеш, да си поискаш парите, то тогава месец не достига! едно въртене, едно сукане, едни кореспонденции!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да попитам дали сте пазарували от емаг и какви ви са мненията искам да си взема телефон от там

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм пазарувал от там 3-4 пъти и за сега съм нямал проблеми. Взех си моят Xperia Z1 от там. 

Но все пак бъди внимателен и виж из други онлайн магазини също, често най-изгодните цени не са в емаг. СРАВНЯВАЙ 

Ето някой неща да прочетеш за Емаг: 6 оплаквания в Комисията за защита на потребителите от Emag - Внимавайте с Emag.bg 

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пазарил съм много пъти и впечатлението ми е, че много от нещата напрактика не са на емаг ами само се продават на сайта им.

Така че не може да се обобщава по начина който прави Mr.n0b0dy - примерно на сайта на емаг нещата на ардес се продават на същите цени които са и на техния сайт, същото е с озон, и т.н. още на 20-30 фирми продаващи на сайта им.  Иначе техните неща на емаг ако не са на промоция обикновенно са по-скъпи от нещата в другите онлайн магазини.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами обобщих го защото има и негативни мнения, а моето мнение за сега е добро не са ме разочаровали. И вярно е че, работят и със други онлайн и физически магазини. Понякога имаш опция да избереш от къде да закупиш продукта си.

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло няма отношение към тях,ползвал съм ги точно два пъти и всичко беше наред.Даже направих една покупка за хард диск на лаптопа,който със моите изблици на гняв повредих след месец работа,реших да им го пратя със гаранцията със надеждата да я приемат и след около седмица получих нов хард диск със обем 750GB при положение че им пратих 550GB.Но това беше преди няколко години,оттогава нито ми харесват какво предлагат,нито какви цени слагат,преди време наистина имаха по-ниски цени от всичко останало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Връщах един хард диск два пъти защото като го взех имаше лоши сектори :( иначе вчера ми дойде едно телевизорче от там всичко е до бройка :mad: пък ако не си сигурен има доста сайтове nikem,pcstore аз от тези съм пазарувал

Редактирано от The-Walk!nG-Dead (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...