Премини към съдържанието

"За" или "против" членството на България в ЕС и НАТО  

94 гласували потребители

1. 1. "За" или "против" членството на България в ЕС

2. 2. "За" или "против" членството на България в НАТО

Препоръчан отговор

Тези дето краднат Евро кинти ша гласува ''За''. Одаята ша е против. 

Тъй си мисля аз де. ( Туй за ЕС-то. Другото е долу-горе тъй, ма не баш) Там да му  мисли Българската Армия :D

пп. Е не не смешно, ма кво пък. Светът е оцелял, защото се е смял :P

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тези структури са паразитни и ненужни! Не носят нищо! В случая едната почти ни вкарва във световна война, а другата с нейните рестрикции ни докара до нечувана мизерия!

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За

разбира се :)

Очаквах и въпросче за лустрацията... тя е ключов фактор, ама уви....

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какви са тези мисли, да се гласува за оставане или излизане на България от ЕС? Без значение какво ви се иска или какво ще гласувате, държавата няма да я напусне. Все едно на своя глава да завърши аец Белене или южен поток. У нас икономиката се диктува от някъде другаде.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, nikolela написа:

Какви са тези мисли, да се гласува за оставане или излизане на България от ЕС? Без значение какво ви се иска или какво ще гласувате, държавата няма да я напусне. Все едно на своя глава да завърши аец Белене или южен поток. У нас икономиката се диктува от някъде другаде.

Като нищо ще излезем щом народа пожелае ако е останало от каво да излизаме! Президента си отива, а след него и правителството си тръгва! 

какъв ще е избора на народа .................!!!???

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Цитат

"За" или "против" членството на България в НАТО

А защо да нямаме въоръжени сили на Европейския съюз? Бих гласувал с две ръце за подобен съюз.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, miro20 написа:

За

разбира се :)

Очаквах и въпросче за лустрацията... тя е ключов фактор, ама уви....

На теб яко ти е промит мозъка.

Но като сложим фактора, платен драскач, нещата си идват на място.

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, momolord написа:

На теб яко ти е промит мозъка.

Но като сложим фактора, платен драскач, нещата си идват на място.

Той е и подплатен драскач с много клишета и ОТ-ета:)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тоя ваш тролски сценарий с кофите помия по мен,  вече май сме го гледали :):)

Банално бре :)

преди 1 час, nikssi написа:

А защо да нямаме въоръжени сили на Европейския съюз? Бих гласувал с две ръце за подобен съюз.

Някои държави, които например са без авиация, ползват натовски такива, например прибалтийските републики.

И не само : http://www.investor.bg/centralna-i-iztochna-evropa/335/a/nato-odobri-plan-za-syzdavaneto-na-specialni-sili-za-byrzo-reagirane-179530/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ако излезем от ЕС доставките ми от Китай ще струват повече, а някои дори ще откажат

от еврофондовете се краде но и доста неща се направиха

но има и някои противоречиви данни

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, miro20 написа:

Тоя ваш тролски сценарий с кофите помия по мен,  вече май сме го гледали :):)

Банално бре :)

Прочети ми подписа, той се отнася за хора, като теб.

Да, банално е, но е истина.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Монката(паситУ),на трабана и дим да го няма.

За фондовете-19 млн.лева за градинка има-няма петстИн квадрата-14млн.от еврофонд и 5млн.общински.

За сЪниранье-21млн. за 17 блока.Яко КРАДЕНЬЕ и мандръсане на народа и фондовете.

Редактирано от _nib_ (преглед на промените)
    • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм, "за ЕС" поне към днешна дата, но твърдо против "НАТО", защото НАТО отдавна се е превърнала от организация  в страна - САЩ. За ЕС съм, защото въпреки че не обичам едрия капитал, смятам, че точно в момента нито Русия е силна, нито Китай, нито който и да е друг. На момента излезем ли, чека ни хипер инфлация. Може би трябва друг момент за излизане, когато  ще имаме алтернатива. но при НАТО нещата стоят по друг начин. Това не е икономическа война, а показване на членове в буквалния смисъл. Кой по-по го вади. А това не е от значение в тоя момент. Може след години да е, но днес не е важно член ли си на някакъв алианс или не. Дори да не сме членове, Турция няма да ни превземе, Русия също. 

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, Кико написа:

Аз съм, "за ЕС" поне към днешна дата, но твърдо против "НАТО", защото НАТО отдавна се е превърнала от организация  в страна - САЩ. За ЕС съм, защото въпреки че не обичам едрия капитал, смятам, че точно в момента нито Русия е силна, нито Китай, нито който и да е друг. На момента излезем ли, чека ни хипер инфлация. Може би трябва друг момент за излизане, когато  ще имаме алтернатива. но при НАТО нещата стоят по друг начин. Това не е икономическа война, а показване на членове в буквалния смисъл. Кой по-по го вади. А това не е от значение в тоя момент. Може след години да е, но днес не е важно член ли си на някакъв алианс или не. Дори да не сме членове, Турция няма да ни превземе, Русия също. 

К'во да ти кажа. С хиперинфлация не можеш да уплашиш днешния българин.

Той си има начини да я преживее, нееднократно го е правил и пак ще го направи.

По-страшно е да си завираме главата в пясъка и да се водиме по акъла на баба Меркел и маймуната Обама. За Боко не искам да говоря, то е видимо с просто око.

За нас е най-добрия вариант да излезем от тоя скапан гейски съюз и да си ковем бъдещето на Балканите.

Никаква полза нямаме от еврогейските ценности. Те ни променят не бита, а духа, и то в лошия смисъл.

На нас не ни трябва съюз, а обединение и вяра в собствените ни възможности, защото ги имаме, но нямаме желание за промяна.

Едно нещо трябва да е ясно. Ние сме били роби 500 години, и все още сме роби в икономическия смисъл на думата.

Роби сме на олигарси, роби сме на банки, роби сме на див капитализъм и презрение към безволевата ни същност.

Беше планирано и стана. Стана лесно и безболезнено. С вазелинче и сладки приказки.

Осъзнайте се! Ние сме свободни хора, а държавата ни е била прочута в миналото. Кои сме Ние сега, и какви ще бъдем - Зависи от самите Нас, не от марионетки на конци.

Редактирано от momolord (преглед на промените)
    • Харесва ми 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, momolord написа:

К'во да ти кажа. С хиперинфлация не можеш да уплашиш днешния българин.

Той си има начини да я преживее, нееднократно го е правил и пак ще го направи.

По-страшно е да си завираме главата в пясъка и да се водиме по акъла на баба Меркел и маймуната Обама. За Боко не искам да говоря, то е видимо с просто око.

За нас е най-добрия вариант да излезем от тоя скапан гейски съюз и да си ковем бъдещето на Балканите.

Никаква полза нямаме от еврогейските ценности. Те ни променят не бита, а духа, и то в лошия смисъл.

На нас не ни трябва съюз, а обединение и вяра в собствените ни възможности, защото ги имаме, но нямаме желание за промяна.

Едно нещо трябва да е ясно. Ние сме били роби 500 години, и все още сме роби в икономическия смисъл на думата.

Роби сме на олигарси, роби сме на банки, роби сме на див капитализъм и презрение към безволевата ни същност.

Беше планирано и стана. Стана лесно и безболезнено. С вазелинче и сладки приказки.

Осъзнайте се! Ние сме свободни хора, а държавата ни е била прочута в миналото. Кои сме Ние сега, и какви ще бъдем - Зависи от самите Нас, не от марионетки на конци.

С пъвата част не съм съгласен. Аз съм на 43 и когато бях на 25 ми бе все тая с колко пари разпоалгам, щото и не разполагах с нищо. Сега обаче няма да се връщам назад! Може да утрепя някой, ама няма! Стига! С 50 лева няма пак да живея 6 месеца и да се надявам на роднини!  Който иска да се връща там, аз минах тоя път. Ако си на 18-20, добре, може да мислиш разрушително. Но на 43 не се мисли така. Ако аз сега се върна назад, то това означава...сещаш се какво. Затова връщане назад няма. Може да утрепя тоя и оня, ама няма да се върна. Приеми го в преносния смисъл. Макар че и буквалния няма да е далече, ако някой заплаши съществуването ми. Когато стана на 70, може и да дам път на по-младите, ама днес да ми ядат куреца!

Редактирано от Кико (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Кико написа:

С пъвата част не съм съгласен. Аз съм на 43 и когато бях на 25 ми бе все тая с колко пари разпоалгам, щото и не разполагах с нищо. Сега обаче няма да се връщам назад! Може да утрепя някой, ама няма! Стига! С 50 лева няма пак да живея 6 месеца и да се надявам на роднини!  Който иска да се връща там, аз минах тоя път. Ако си на 18-20, добре, може да мислиш разрушително. Но на 43 не се мисли така. Ако аз сега се върна назад, то това означава...сещаш се какво. Затова връщане назад няма. Може да утрепя тоя и оня, ама няма да се върна. Приеми го в преносния смисъл. макар че и буквалния няма да е далече, ако някой заплаши съществуването ми. когато стана 70, може и да дам път на по-младите, ама днес да ми ядат куреца!

Разбирам те много добре.

Аз съм на 39 години и мога с ръка на сърцето да ти кажа, че не съм материалист.

Достатъчно кадърен съм, за да си намеря добре платена работа и въобще не се страхувам, че ще остана без пари.

Много ми е смешно, когато някой ми каже, че не може да си намери работа...

Това за мен значи, че този човек е, или мързелив, или не става за нищо.

Работа в България има за целия китайски народ, както се казва.

Просто Ни мързи ужасно. Това е наследство от оня строй...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, momolord написа:

Разбирам те много добре.

Аз съм на 39 години и мога с ръка на сърцето да ти кажа, че не съм материалист.

Достатъчно кадърен съм, за да си намеря добре платена работа и въобще не се страхувам, че ще остана без пари.

Много ми е смешно, когато някой ми каже, че не може да си намери работа...

Това за мен значи, че този човек е, или мързеилив, или не става за нищо.

Работа в България има за целия китайски народ, както се казва.

Просто Ни мързи ужасно. Това е наследство от оня строй...

Знаеш ли, може би тук трябва да се намесят разни анализатори и историци, но когато аз бях в казармата през 1990-1992 година, направо побеснях, защото за тия две години разграбиха всичко, а аз си стоях на топло. Не че не ми бе добре. Всеки обича да мързелува и мечтае, особено ако това е по закон. Но в 1992 бяха разграбили всичко, до което исках да се докопам. Или поне си мислех, че ако се докопам, ще прокопсам. Та моето покоелние бе загубено, щото в най-неподходящия момент бе затворено за година и половина в казармата. И въпреки, че нямам лоши чувства, то точно това бе момента, когато аз имах сили за всичко, идеи всякакви, а възможности никакви! След това не се брои. Кой еб*л, еб*л, Пена вече не е к***а. На 39 сега...значи 1994-1996 си бил в казармата с брат ми. Не че и той прокопса, но пък 1990-та бе ученик и то дори не бе започнал средното образование. Това го казвам, защото не само че за злаучаст завърших образованиято си 1990 година, а и защото за още по-зла учат, завърших висшето си образование 1997 година! Знаеш ли, че почнах със 72 лева заплата в един склад на едро, защото това ми предложиха от борсата? Аз, дето съм завършил инженер  по електроника да продавам салами? Ай стига бе! Дори сам не мога да си повярвам сега! Да им еба майката на всички тогава! И не само да им я разкатая от ебане, ами и да...

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, Кико написа:

Знаеш ли, може би тук трябва да се намесят разни анализатори и историци, но когато аз бях в касзармата през 1990-1992 години. Направо побеснях, защото за тия две години разграбиха всичко, а аз си стоях на топло. Не че не ми бе добре. Всеки обича да мързелува и мечтае, особено ако това е по закон. Но в 1992 бяха разграбили всичко, до което исках да се докопам. Или поне си мислех, че ако се докопам, ще прокопсам. Та моето покоелние бе загубено, щото в най-неподходящия момент бе затворено за година и половина в казармата. И въпреки, че нямам лоши чувства, то точно това бе момента, когато аз имах сили за всичко, идеи всякакви, а възможности никакви! След това не се брои. Кой еб*л, еб*л, Пена вече не е к***а. На 39 сега...значи 1994-1996 си бил в казармата с брат ми. Не че и той прокопса, но пък 1990-та бе ученик и то дори не бе започнал средното образование. Това го казвам, защото не само че за злаучаст завърших образованиято си 1990 година, а и защото за още по-зла учат, завърших висшето си образование 1997 година! Знаеш ли, че почнах със 72 лева заплата в един склад на едро, защото това ми прдложиха от борсата? Аз, дето съм завършил инженер  по електроника да продавам салами? Ай стига бе! Дори сам не мога да си повярвам сега! Да им еба майката на всички тогава! И не само да им я разкатая от ебане, ами и да...

Да, абсолютно си прав.

Аз също бях в казармата и ме беше яд, че си пропилявам шанса да си осигуря живота за години напред.

Но..., станалото, станало. Дядо ми беше казал навремето - Вашето поколение ще страда, защото тоя преход към "по-светло бъдеще" е фалшив.

Не му повярвах, но след като видях с очите си, какво се случва с изграденото от дядовците и бащите Ни - взех, че повярвах.

Въпросът е, че сега сме на важен кръстопът, което означава, че ако и този път хванем утъпкания и асфалтиран път - със сигурност ще сгрешим.

Козата, колкото и смешно да звучи, се изправя на задните си крака, за да достигне най-крехките филизи на дървото. Това трябва да направим и ние.

Да се изправим...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, momolord написа:

Да, абсолютно си прав.

Аз също бях в казармата и ме беше яд, че си пропилявам шанса да си осигуря живота за години напред.

Но..., станалото, станало. Дядо ми беше казал навремето - Вашето поколение ще страда, защото тоя преход към "по-светло бъдеще" е фалшив.

Не му повярвах, но след като видях с очите си, какво се случва с изграденото от дядовците и бащите Ни - взех, че повярвах.

Въпросът е, че сега сме на важен кръстопът, което означава, че ако и този път хванем утъпкания и асфалтиран път - със сигурност ще сгрешим.

Козата, колкото и смешно да звучи, се изправя на задните си крака, за да достигне най-крехките филизи на дървото. Това трябва да направим и ние.

Да се изправим...

Завиждам ти, че на 39 мислиш така. Аз и на 39 не мислех така. Може би до 35...тогава просто капиталиста ме постави на място и аз още не мога да си го простя. зАтова и мразя капиталистите. На 23-24-25 си казвах - аз ще стана капиталист с човешко лице. Станах обаче работник с човешко лице. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Винаги съм била против членството ни в НАТО, защото според мен е отживелица и служи единствено за налагане на волята на САЩ в Европа.

Засега съм "за" членството ни в ЕС, защото мисля, че България има полза от него.

Казвам засега, защото не изключвам възможността нещата да се променят и членството на България в ЕС да стане не само безсмислено, но и вредно.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Някои дето помпозно искаха обръщане на "изток" гледам преживяват "катарзис" ... е не всички де.. :)

преди 1 час, Мойра написа:

Винаги съм била против членството ни в НАТО, защото според мен е отживелица и служи единствено за налагане на волята на САЩ в Европа.

И какво са наложили САЩ на Европа чрез НАТО ? И което да не е било единодушно консолидирано решение на държавите ?

Какво мислиш за аспекта който споменах - че без шапката на алианса, ние можеше да сме разорана нива на етнически,  икономически, геополитически експерименти на по големи сили, каквито примери има за  някои наши близки и по далечни съседи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм за ЕС. Това да пътуваш в Европа и да пазаруваш без ограничения е супер, това че получаваме повече от колкто даваме на ЕС също е вярно, въпроса е къде се губят парите. НАТО е организация която досега с нищо не ни е помогнала. Като добавим, че се управлява 80% от САЩ нещата отиват по на зле

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, Кумчо вълчооо написа:

Като нищо ще излезем щом народа пожелае ако е останало от каво да излизаме! Президента си отива, а след него и правителството си тръгва! 

какъв ще е избора на народа .................!!!???

Ама народа и избор ли имал? Явно от 89г до сега все избира или Толкова му е избирането.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нито някой ви пита , нито пък отговор чака ! :)

Що се отнася до нашата "армия" , дето трябвало да му мисли , как да мисли нещо дето го няма ?! Мислят тези които я имат.... :no-no:

Преди си имахме даже тактически ядрени ракети (който не знае , да знае) ! Скоро пак ще си имаме - подготвят ни , този път от обратната страна на рубежа ....! Ето , това е просперитет - не свалените ни , съдрани и посрани гащи ....!

Айде у блатото да си крякате.... !:lol6:

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от mariovel
        Изкупува в София коли за скрап,бракувани,за части,старо желязо и рециклиране,стари бусове,джипове спрени от движение.Издава документи за МВР и данъчна служба,експресно обслужване и реакция при обаждане за заявка. Тел. 02/9465436,0887901663,0879988765
      • от mariovel
        Купуваме развалени,изгнили,ударени може и в движение леки коли за скрап,като цената се определя от модела или на килограм като се мери на място и се плаща веднага.Издаваме удостоверение за снемане от отчет в Кат и данъчно.Бърза реакция в рамките на деня на тел 0879988765,024410524
      • от Mitko23
        Предварително се извинявам ако съм объркал раздела в  форума.
        Искам да попитам дали някой е пазарувал от vario .bg и ако може да ми кажете дали да си поръчам части от там.
      • от adXok
        Може ли да искаме днес да имаме човек като Васил Левски на нашето време?
        Ако "Да", то тогава Защо ни е такъв човек? За какво да се бори, да ни организира за какво или срещу кого? Някой (друга държава, по-скоро подобна на империя) държи ли ни? Такава структура би могъл ли да е Европейския съюз, НАТО, Руската федерация... или нещо друго може би... Турция отново - да вземем предвид потурчването на Източните родопи и Странджа, Южна Добруджа (Лудогорието)?
        В ерата на информацията и Интернет, в ерата на мулти-културализма и толерантността, в ерата на космическите технологии, спътници и разбира се ислямския фундаментализъм, християнската толерантност и юдейския нарцисизъм... в ерата на полит-коректното говорене и другата му страна "езика на омразата", къде би бил Левски? Да го търсим ли, притрябвал ли ни е изобщо?! 
        Ако "Не", тогава защо не ни трябва и какви биха били аргументите: знаем, че В. Левски е убил ратай (вероятно днес бихме казали "студент или чирак във фирма"), едва ли е било дете, но всичко е толкова спорно. Знаем, че Левски не е долюбвал външна помощ, била тя руска, сръбска или румънска, да не говорим за австрийска или европейска (в западен смисъл).
        И по-метафорично казано, нека да попитам: мъртъв ли е В. Левски днес?!
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.