Премини към съдържанието
pcbsd

Потресаваща Русофобия

Препоръчан отговор

Както споменават английските медии,на Гражданската им защита се запалили телефоните да обясняват, че няма пожар, никой кораб не се е запалил, а минава мощта на руския боен флот.

14702235_581842605349995_391848763668026323_n.jpg

https://bg-bg.facebook.com/potresavashta.rusofobia/posts/354387854762139#

http://www.faktor.bg/politika/hlyab-i-pasti/69046-strogo-sekretno-samoletonosachat-admiral-kuznetzov-gordostta-na-kremal.html}

Редактирано от pcbsd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като коментар към един от пишещите по-долу , бих допълнил следното : според мен заглавието на тази страница - Потресаваща Русофобия определено не е от най-удачните , да. Но не си мислете , че тези които я следим сме сбирщина ниско-интелигентни лузъри , които нямат какво да правят и си щракат по нета. Лично аз не се смятам за русофоб. Путинофоб съм , ако правите разлика. За обикновените руснаци ми е жал , да. Бил съм в Русия десетки пъти , говоря езика им без акцент ( както и английски by the way ) , общувал съм много и от дете с руснаци и следя сайтовете им. Един от многото проблеми на руснаците е , че след Петър Велики и Екатерина - не могат да попаднат на нормален управник. 20 век направо ги е съсипал. По време и след великата им революция са изтрепани милиони хора и са съсипани съдбите на много повече милиони. Люшкат се от вожд към вожд и всеки нов им обещава благоденствие и просперитет. Не знам дали днес някой си спомня какво обещаваше новия Руски Fuhrer и какво в крайна сметка излезе. Дълъг и тегав разговор , мога да го водя с часове. Това което мен като Българин силно ме притеснява е продължаващата подмолна анти-българска дейност на днешната руска власт. Опитвайки се да се докажат пред света че са по-по-най от гадните янки ( което си е смешно , ако не беше зловещо ) , днешните руски управници видимо правят всичко по силите си за да разбият Евросъюза и НАТО. Хибридна война, кибератаки, пари за русофилски партии и организации , медийни атаки и злословие -списъка е дълъг. Какво руснаците предлагат в замяна ? Ами едно голямо нищо. Не случайно децата ни бягат да учат и работят в загниващия Запад и гадната Америка. Пожелавам горещо на всички русофили да имат възможност като мен да идат и видят с очите си какъв земен рай е построен на североизток от нас. Аз такава скръб и мизерия ( изключвайки Москва , Петербург и още няколко града ) съм виждал единствено в Африка. Благодаря на Путин - офертата не ми харесва. Проблема е , че у нас е пълно с продажни и корумпирани люде - с позиции и власт - които биха продали и майка си на дявола. Има много хора наивни и неинформирани , които са идеална цел на руската пропаганда. Затова сайтове като Потресаваща Русофобия са повече от необходими. От мен , накратко-толкова. По-подробно по темата за русия и какво тя прави днес - в новия брой на в. Капитал. И завършвам с една съвременна руска поговорка - Лучшее место там , где нас нет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, pcbsd написа:

Както споменават английските медии,на Гражданската им защита се запалили телефоните да обясняват, че няма пожар, никой кораб не се е запалил, а минава мощта на руския боен флот.

14702235_581842605349995_391848763668026323_n.jpg

https://bg-bg.facebook.com/potresavashta.rusofobia/posts/354387854762139#

Искаш ли да ти покажа снимки на кораби на САЩ, които също пушат като руския самолетоносач? За тях ще пуснеш ли тема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, A.com написа:

Искаш ли да ти покажа снимки на кораби на САЩ, които също пушат като руския самолетоносач? За тях ще пуснеш ли тема

Е ше му спрът стотинките:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във ФРГ показаха нов филм за путинската пропаганда в Европа

http://www.stopfake.org/bg/vv-frg-pokazaha-nov-film-za-putinskata-propaganda-v-evropa/

На 4 октомври по германския обществен канал ZDF бе показан документалният филм „Тайните мрежи на Путин, или Как Русия разделя Запада“ („Putins geheimes Netzwerk. Wie Russland den Westen spaltet“).

Филмът разказва за системата на управление на пропагандистките мероприятия на путинския режим, както вътре в страната, така и извън нейните предели. Като пример са показани конкретни фигури, такива като Александър Дугин, Дмитрий Кисельов или Владимир Якунин, върху които се концентрират свързаните помежду си мрежи на руски пропагандистки организации и групите за влияние. Във филма са споменати и по-младите функционери, за които „Путин е дар Божи“ (цитат).

Филмът демонстрира и нарастващата активност на симпатизантите на Путин в Германия, разширяването на връзките между ултрадесните с германските партии, такива като „Алтернатива за Германия“.

Според авторите на филма – германските журналисти Йоахим Бартца, Арндт Гинцел и Уилрих Щол (Joachim Bartz, Arndt Ginzel und Ulrich Stoll), Русия подкрепя чрез своите фондация в чужбина, включително и парично, разрушаването на демократичния ред в Европа и създаването на някакъв нов, ултрадесен националистичен ред, като пример за това е самата Русия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен Чалгофобия в тази държава друга фобия няма. Чудно ми е как и защо се постват такива безмислени теми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

De Profundis: Ще спре ли някой Путин в желанието му да налага диктат върху света

http://www.faktor.bg/mnenia/lacheni-carvuli/84071-de-profundis-ste-spre-li-nyakoy-putin-v-zhelanieto-mu-da-nalaga-diktat-varhu-sveta.html

"Русия е черната дупка на света. Когато говорим за тъмната страна на междудържавните отношения, за тероризма, за наглата гьобелсова пропаганда, изкривяваща всичко до неузнаваемост, Русия е проблемът, не решението, тя е почти всеки проблем, който съществува не само в страните от близката нейна околност, каквато е и България, но и по целия свят.
Ако не вярвате, погледнете новините само от последните дни. Кремъл разполага в Калининград ракети „Искандер”, които могат да пренесатядрени бойни глави поне до Берлин. Русия целенасочено атакува от въздуха все по-малко цели на ИД в Сирия и все повече – на умерената опозиция срещу руското протеже Башар Асад. А в Алепу пък просто избива мирни жители. Путин излиза с ултиматум към Съединените щати НАТО да се изтегли от източно-европейските страни България, Румъния, Литва, Латвия, Естония. С други думи – върнете ни ги обратно в лапите, независимо дали те са съгласни или не. Москва отрича каквото и да е участие в свалянето на пътническия самолет в Източна Украйна и смъртта на всичките 298 невинни жертви в него, деяние, доказано след 4-годишно разследване на обективна международна комисия. Това е просто пореден опит на гнилия Запад да помрачи светлия лик на Русия и да снижи авторитета ѝ в очите на прогресивната световна общественост…..
Няма да изброявам повече, който иска, сам да се порови, а който не иска, той дори това няма да прочете. Ще ви кажа обаче друго – за руската наглост и агресия не са виновни само руснаците. И не само Путин, плюс гангстерската му банда в Кремъл. Виновни сме и ние, демократичната общност, тъй нареченият Запад, цивилизованият свят. Също както през 30-те години на миналия век светът не намери сили да обуздае навреме нито Хитлер, нито Сталин, така и сега стоим, сякаш безсилни, пред произвола на един маниак, застанал начело на банда впиянчени роби. А демонстрацията на безсилие от наша страна все по-видимо ни води"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Емил Костов написа:

Освен Чалгофобия в тази държава друга фобия няма. Чудно ми е как и защо се постват такива безмислени теми

Тази тема, както и всички останали теми от този и още двама или трима други автори са поръчкови.

Форум Политика бързо и целенасочено се превръща в място за словесни диарии.

Форум История също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Мойра написа:

Тази тема, както и всички останали теми от този и още двама или трима други автори са поръчкови.

Форум Политика бързо и целенасочено се превръща в място за словесни диарии.

Форум История също.

Нищо ново.

И ти преди време имаше съществен принос в превръщането на темата "Положителните новини" в криминална хроника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, A.com написа:

Искаш ли да ти покажа снимки на кораби на САЩ, които също пушат като руския самолетоносач? За тях ще пуснеш ли тема?

Аз искам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ostavime написа:

Аз искам.

Заповядай :).

3083382_original.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Поне променете името на раздела от "политика" на "място за психарски изцепки".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пушаците при тези корабни двигатели, зависят от количеството на въздуха, постъпващ в двигателя. И могат да са бели или както на двете снимки, черни. Всичко зависи, от режима на работа, в съответния момент. Предполагам, че при по-бавно движение, дименето е повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Енд ху да фак ис Елена Василева от фацебоок? Некъф соушъл профайл, а?:D

how-to-stop-travel-escape-feel-waste-tim

Специално за Миро: How to waste time- social media. Или казано на български: Как да си загубиш времето- социална медия. :)

Редактирано от язе (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не хранете трола. Нека си плямпа глупостите. Поне аз не мисля да се занимавам с него и да пиша в поредната безсмислена тролска тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, ncl написа:

Не хранете трола. Нека си плямпа глупостите. Поне аз не мисля да се занимавам с него и да пиша в поредната безсмислена тролска тема.

То хубаво да не го храним, ама нали в този форум влизат и деца- затова уж са забранени псувните и вулгарния език. Добре, ама какво правим с факта, че тези деца четат лъжи,които обработват брутално тяхната крехка психика? Що за двойни стандарти- това е лицемерие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, pcbsd написа:

Според авторите на филма – германските журналисти Йоахим Бартца, Арндт Гинцел и Уилрих Щол (Joachim Bartz, Arndt Ginzel und Ulrich Stoll), Русия подкрепя чрез своите фондация в чужбина, включително и парично, разрушаването на демократичния ред в Европа и създаването на някакъв нов, ултрадесен националистичен ред, като пример за това е самата Русия.

Аз пък в четвъртък вечер докато си гледах прозибен (германски канал) и изкочи една реклама. Показват бачкатор от Пакистан в автомобилен завод и до него някакъв възрастен немски бачкатор, който нещо го прегръща приятелски. Били имали нужда те германските едри капиталисти от мюсюлмански бачкатори, а после кой ще им понася присъствието в бедните квартали?
Едрите германски капиталисти искат евтина работна ръка и вкарват от други континенти, хора от различни раси, само и само да могат да ги експлоатират жестоко.
И във Франция е същото положението, като се качиш в метрото в Париж и се чувстваш като малцинство, спрямо негри, араби, китайци, аборигени и всякакви мелези.
После отчаяните бедни хора защо се полъгвали и гласували за крайно десни партии. Ами за кого да гласуват, като само крайно десните им обещават да ги отърват от нашествието на негри, китайци и мюсюлмани в тяхната родина ?
Ако политиците разрешаваха на населението им да реши с референдум, дали да бъде спряна имиграцията от други континенти, тогава нямаше да имат нужда бедните хора да гласуват за крайно десни партии. Ама партикрацията не дава на народа да се защитава и решава сам с референдум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Ken написа:

Нищо ново.

И ти преди време имаше съществен принос в превръщането на темата "Положителните новини" в криминална хроника.

Леле, колко си злопаметен! :lol6:

При неработеща съдебна система всяко залавяне на престъпник и подвеждането му под съдебна отговорност според мен не е просто добра новина, а много, много добра новина.

Не е добра само за хората, извършващи някакви престъпления.

Така мисля не само аз.

п.п. Ако случайно под ударите на закона попадне Цветан Василев или някой друг като него, то това би било една прекрасна новина, но бъди спокоен, в темичката ти няма да пиша.

Нека в нея се възхищаваме на прекрасните български деца и възрастни, знаейки, че те ще бъдат прокудени от Родината си от тези, които я управляват вече 27 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как „братушките“ да не ни освободят за трети път по кримски

http://www.faktor.bg/petak-13/83437-kak-bratushkite-da-ne-ni-osvobodyatza-treti-pat-po-krimski.html

От Балчик до Созопол, по приблизителни сметки руснаци владеят 80 процента (ако не и повече) от недвижимостите, твърдят руски медии

Въпрос на национална сигурност е да се вземат незабавни законодателни мерки

Преди няколко дни руски телевизионен водещ, днес вече депутат от партията на Путин „Единна Русия”, арогантно заяви в лицето на журналисти от Българска национална телевизия (БНТ):"Нужна е дълбока реформа на Европейския съюз, смяна на ръководството му и отказ от политиката на присъединение на страни, които влизат в зоната на национален интерес на Русия."

Тоест, според него ЕС „несправедливо” си е присъединил страната-зона България, която е виждате ли национален интерес не на българските й граждани, а … „национален“ интерес на Русия. 
И не само това.
Самозабравил се в своята великоруснащина, господинът, комуто очевидно не подхожда задължаващото фамилно име Толстой, заяви, че тази „несправедливост” с присъединената към ЕС България е на път скоро да бъде „поправена”.

Само че тъй като очевидно е доста рисковано това да стане с престъпна агресивна война, окупация и анексия, както вече бе „поправена” „несправедливостта” с Крим (защото за беля България „несправедливо” бе присъединена и към НАТО), ще се случи по „класическия” руски начин – „това, което не може да бъде направено с пари, може да бъде направено с много пари.”

Русия, впрочем, има

богат опит с подкупи и шантажи

В началото на 1800 г., например, чрез подкуп на висш шведски военен, командир на непревземаема стратегическа крепост, Русия отнема цялата източна част на Швеция (впоследствие освободилата се през 1917 г. днешна Финландия). 

Думите на руския телевизионен водещ и кандидат-депутат прозвучават брутално от екрана на БНТ:"Просто ще я купим цялата. Половината от крайбрежието вече купихме".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Мойра написа:

Леле, колко си злопаметен! :lol6:

При неработеща съдебна система всяко залавяне на престъпник и подвеждането му под съдебна отговорност според мен не е просто добра новина, а много, много добра новина.

Не е добра само за хората, извършващи някакви престъпления.

Така мисля не само аз.

п.п. Ако случайно под ударите на закона попадне Цветан Василев или някой друг като него, то това би било една прекрасна новина, но бъди спокоен, в темичката ти няма да пиша.

Нека в нея се възхищаваме на прекрасните български деца и възрастни, знаейки, че те ще бъдат прокудени от Родината си от тези, които я управляват вече 27 години.

Искаш ли да видиш някои от "положителните" си новини от темата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Ken написа:

Искаш ли да видиш някои от "положителните" си новини от темата ?

Сутринта ги прегледах, благодаря.:)

Ако знаех, колко си чувствителен на тема "собствена тема" и каква ще бъде реакцията ти, никога не бих писала в нея, защото не съм трол.

Извинявай!

Явно моето светоусещане прекалено много се различава от твоето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Мойра написа:

Сутринта ги прегледах, благодаря.:)

Ако знаех, колко си чувствителен на тема "собствена тема" и каква ще бъде реакцията ти, никога не бих писала в нея, защото не съм трол.

Извинявай!

Явно моето светоусещане прекалено много се различава от твоето.

То бива наглост, но твоето е неописуемо.

Явно нищо не си прегледала сутринта.

За опресняване на паметта:

https://www.kaldata.com/forums/topic/143329-положителните-новини/?do=findComment&comment=2073777
https://www.kaldata.com/forums/topic/143329-положителните-новини/?do=findComment&comment=2098165

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.