Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

haidukpikaso

Генерал Румен Радев - новият президент на България

Препоръчан отговор

преди 15 минути, miro20 написа:
  Затвори скритото съдържание

Провокация към България - така бившият ни посланик в Москва Илиян Василев определи присъствието на българското подразделение на "Нощните вълци", по-известни като рокерите на Путин, на официалното встъпване в длължност на новия президент Румен Радев.
Илиян Василев - бивш посланик на България в Москва: "Това е една от провокациите, която е типична за хибридната война, която Русия води към България. Тя има два аспекта. Единият е тривиалният практичен, че едни хора правят едни проекти, които трябва да се покажат по телевизията, с което да удостоверят, че мисията е изпълнена, за да получат някакви пари. Но това е дребната работа. Но по-важното е, че по този начин унизяват президента Радев и президентската институция, защото все пак това е главнокомандващ. Виждате, че униформите са току що внесени от Русия. Хората не са чак толкова много и съм сигурен, че телевизията е предварително ангажирана, за да ги покаже, за да излезне кой знае какъв проблем, но проблем няма".
Бившият ни посланик в Москва смята, че няма как да паднат санкциите срещу Русия заради анексирането на Крим, защото всички фактори, санкциите да бъдат наложени, все още са налице. Независимо от това кой е дошъл на власт в Съединените щати, западни европейски държави или пък у нас.
Илиян Василев - бивш посланик на България в Москва: "Крим е проблем не за други, защото един цял следвоенен ред, в който границите, които се смятаха за неразрушими бяха нарушени. И това няма как да не бъде разгледано като посегателство върху международния ред. Ако някой си мисли, че то ще бъде разгледано като ново пренареждане на света с някаква нова Ялта, нов такъв макродоговор, в който се орпеделят нови сфери на влияние, просто не е познал времето и годините".
Що се отнася до това дали България търпи наистина големи загуби от наложените икономически санкции на Русия от Европейския съюз, Илиян Василев смята, че родното ни земеделие не е претърпяло загуби.
Василев подчерта, че в отношенията си с Русия България трябва да следва своя собствен интерес. Русия трябва да е желан партньор за нашата страна при правене на бизнес, но бизнес, от който печелим, а не губим.

И интервюто с видео http://www.tvevropa.com/bg/news/bulgaria/view/120336?page=5

тоз грамадния рокер се появи викам си да не съм попаднала на мотосъбор

:no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първите назначения на Радев – полковник от ВВС, журналисти, бивш кмет
Президентът Румен Радев назначи в първия си работен ден на "Додуков" 2 част от екипа, с който ще работи, но продължава консултациите по формирането на служебно правителство. Сред обявените назначения няма изненади, тъй като повечето от тях бяха предварително известни.

Шеф на кабинета му ще бъде журналистът Иво Христов, а главен секретар - бившият шеф на Щаба на Военновъздушните сили полк. Димитър Стоянов, който от дълги години работи с Радев във военната авиация.

Бившият конституционен съдия проф. Емилия Друмева е назначена за секретар на президента по правни въпроси, а дипломатът Атанас Кръстин за секретар по външна политика на президента.

Шеф на кабинета на вицепрезидента Илияна Йотова е Надя Младенова, кадър на БСП.

Радев е назначил и част от съветниците си. Бившият кмет на село Труд Николай Копринков ще е съветник по вътрешна политика и гражданско общество. Илия Христозов пък ще съветва президента по икономически въпроси, а Невянка Кънева по правни въпроси.

Журналистката Елена Йончева, която заедно с Иво Христов работеше в кампанията на Радев като кандидат-президент, в момента изпълнява и функциите на прессекретар на "Дондуков" 2. Предстои да се види дали тя ще заеме този пост официално или ще остане медиен съветник на президента, а прессекретариатът да бъде оглавен от друг човек.

Бившият полковник от Военновъздушните сили Илия Милушев пък най-вероятно ще получи ресора "отбрана", в който Румен Радев вече даде заявка, че ще е много активен и като президент. В екипа на президента се очаква да влезе и международният секретар на БСП Деница Златева, която вероятно ще го съветва по въпросите на Европейския съюз.

Радев подписа и първите укази, с които определи структура на администрацията и пет съвета, които ще работят към нея.

С друг указ са възложени правомощия на вицепрезидента Илияна Йотова, която ще дава и възстановява българско гражданство, ще предоставя убежище и ще има правото да помилва.

Търси се служебен премиер

В края на седмицата се очаква президентът да разпусне парламента и да насрочи дата за парламентарни избори. В същия момент той трябва да назначи и служебното правителство, което по разбираеми причини в момента предизвиква най-голям медиен и обществен интерес.

Съставът на служебния кабинет не е избистрен напълно, съобщиха източници на Меdiapool. Радев заяви, че ще заложи на експерти, но не е представял публично имена.

Най-спряганото досега име за премиер е на вечния кадър на НДСВ Огнян Герджиков, но според различни източници това въобще не е сигурно.

В момента актуалното спрягано име за военен министър е на Стефан Янев, който е бил военен аташе в САЩ. Идеята е така да се подчертае евроатлантическият профил на кабинета. Срещи са били проведени и с бившия военен министър Николай Цонев от НДСВ, но в крайна сметка кандидатурата му е отпаднала.

Очакванията са Любомир Кючуков, бивш зам.-външен министър от кабинета "Станишев", изпратен впоследствие като посланик в Лондон, да стане външен министър.

Според източници на Меdiapool за вътрешен министър се обсъжда Кирил Радев, който е бивш шеф на НСБОП по времето на вътрешния министър Богомил Бонев.

Очаква се част от секретарите и съветниците на президента също да попаднат в служебното правителство.

В първото си слово пред парламента миналия четвъртък Радев каза на депутатите, че им остава още една седмица, което бе разтълкувано като намерение да разпусне Народното събрание този петък. Със същия указ той трябва да определи и дата за избори, които според конституцията трябва да се проведат до два месеца след датата на разпускането на НС.

Така една от най-вероятните дати за изборите ще е 26 март.

mediapool.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Президента Радев, е истински мъж. Не като палячото Пастирка. Както прочетох в една статия, реакцията му е на хищник. Бърза, точна, силна. А хищника, прочиства мършата. То и за това, мършата по медии, форуми и политици, квичи на умряло. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, AntiAlGor написа:

Президента Радев, е истински мъж. Не като палячото Пастирка. Както прочетох в една статия, реакцията му е на хищник. Бърза, точна, силна. А хищника, прочиства мършата. То и за това, мършата по медии, форуми и политици, квичи на умряло. :D

На малко прасе и на нов началник /президент/ не бързайте да се радвате. Не се знае каква свиня ще излезе. /Стара приказка/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, AntiAlGor написа:

оня не го чухме за толкова години да каже НЕ

тоя ги почна от началото - изтребвай, Генерале, изтребвай

:yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, AntiAlGor написа:

И тук има много сходно със ситуацията с Тръмп в Щатите, направо газ пи...ят. Може и да е поредния популист, но е забавно да ги зяпаш как се гърчат в собствен сос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, andreygg написа:

На малко прасе и на нов началник /президент/ не бързайте да се радвате. Не се знае каква свиня ще излезе. /Стара приказка/

Когато няма по-голяма свиня от предишния президент, нормално е да се радваме на следващия, независимо кой е той. /Мъдрост/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Методи Дамянов написа:

но е забавно да ги зяпаш как се гърчат в собствен сос.

в петък си отиват най-после

:clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Мойра написа:

Когато няма по-голяма свиня от предишния президент, нормално е да се радваме на следващия, независимо кой е той. /Мъдрост/

Това пък защо ??  Може да се спори колко е успешен, но със сигурност е по добър от Гоце например.Като се замисля... и от Петър Стоянов..... Осмели си критики дори като покойния Желев с неговите Боянски ливади....

тва хейтърството било заразително нали :)

пп

Конкретно за радев и аз бих се радвал да е истински твърд политик, не само като мъж , както някои /дето ги мислех от мъжки пол/   вече проточиха лиги ... :)

да, ще го видим по действията, но още преди да е  встъпил направи няколко гафа.

- изказването /в чужда медия/ за де юре и дефакто флаговете...

- Издигането му от червен инициативен комитет, който пък се отрича от връзки с бСП , въпреки че в този инициативен комитт са Корнелия, стефан Данаилов, Дърева, Йончева.... :)

, и който президент  се оказва дори снощи чух по К1 - бил издигнат дори не от тях, а от Съюза на Летците .

т.е. издиган от съюза, със заверен протокол в канцеларията на БСП на 4-ти август, които после  са го обсъдили с Решетников от БСП с  Корнелия, и накрая е обявен за  кандидатура на  прословутия "инициативен комитет" :) дето няма нищо общо с БСП :)

Касота в лавирането . направо пилотско лавиране и пируети :)

АКкво ли ще видим в бъдеще ?

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миро като го чета и все едно слушам перкото Калин Янакиев.

Прилики:

1. Изказване за флага

2. Намеци за отцепване на територии от България

3. Русофобия

4.Симпатии към реформаторите (там каквото е останало от тях) 

На тия им наливат с фуния едно и също на всички и повтарят като зомбита.

Ако на някой му се гледа, нека сравни. Интересното започва от седмата минута.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О да, и аз го гледах Волгин :) скоро не бях гледал  толквоа голяма излагация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже и по объркани възприятия сте 1:1. :D

Я кажи, какво мислиш за Костов, че ми е интересно? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата пак я обърнахте за мен . Както почти всички други . Ласкае ме , ама тва вече е някакъв фетиш спрямо мен ... :):):)

Я по добре кажи какво мислиш за Радев, екипа му и новото правителство ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, иноТ написа:

Ясна е работата. Срам те е да си кажеш.

1:1

Въобще не ме е срам. :) както и от нито едно мнение изказано тук или другаде. За разлика от много други .:)

Относно служебното правителство - Герджиков.

Поне за мен няма  изненади. .

http://offnews.bg/news/Politika_8/Radev-podpisa-ukaz-Gerdzhikov-premier-izbori-na-26-mart_645309.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой е проф.Огнян Герджиков – служебният премиер на Радев
OGNAN-Gerdjikov.jpg

Професор Огнян Герджиков, избран от президента Румен Радев за служебен премиер, е юрист и политик. В периода 2001-2005 г. бе председател на 39-ото Народно събрание.

Проф. Герджиков е роден през 1946 г. в София. Завършва в Юридическия факултет на Софийския университет "Св. Климент Охридски". Специализира във Виенския университет и в Хамбургския институт "Макс Планк".
Той е автор на десетки монографии в областта на търговското право.

На 5 юли 2001 г. е избран за председател на 39-ото Народно събрание. На 4 февруари обаче 119 депутати гласуват Герджиков да напусне своя пост и по този начин е свален предсрочно от длъжността. Причината за това е активното участие на Герджиков в блокирането на парламентарния контрол върху правителството по повод скандалните опити на вицепремиера Лидия Шулева да осъществи сделка за приватизация на Булгартабак в нарушение на приетата от 39-то НС стратегия.

Избиран е два пъти за народен представител от листата на НДСВ.

Председател на Парламентарната комисия по правата на човека и вероизповеданията в 40-ото Народно събрание. Носител на орден "Стара планина".

"Нищо не ме притеснява, защото бих казал следното — ако съм кандидат и стана ли кмет на София, ще е добре, но ако не стана, ще е още по-добре", казва проф. Герджиков преди време.

Преди дни във връзка със спекулациите около името му във връзка със служебния кабинет на Радев Герджиков каза:

"Никакъв бъдещ не съм, аз съм бивш председател на парламента и вие много добре го знаете".

Тогава той заяви, че изявления до края на месеца няма да прави. "Пред гроба на майка ми се заклех", каза той.

dnes.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

Тя кака Ви Корнелия от 2 месеца повтаря 26 март, ясно е кой ще дърпа конците на иначе "независимия" президент. В същност е "независим", защото нищо не зависи от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, andreygg написа:

Тя кака Ви Корнелия от 2 месеца повтаря 26 март, ясно е кой ще дърпа конците на иначе "независимия" президент. В същност е "независим", защото нищо не зависи от него.

и кво станало - съгласил се е за една дата, нищо повече

изобщо не може да се сравнява с оная марионетка плевньото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, haidukpikaso написа:

изобщо не може да се сравнява с оная марионетка плевньото

Ааа ! Не ! Дата трябваше да е 26-ти и половина...... за да е независим.....Идиоти !

А оня вече е смътен спомен - фелдмаршал на Черноморската флотилия....:)

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, miro20 написа:

Въобще не ме е срам. :) както и от нито едно мнение изказано тук или другаде. За разлика от много други .:)

Относно служебното правителство - Герджиков.

Поне за мен няма  изненади. .

http://offnews.bg/news/Politika_8/Radev-podpisa-ukaz-Gerdzhikov-premier-izbori-na-26-mart_645309.html

Служебният кабинет изглежда добре(не познавам част от министрите), надявам се и да работи добре, макар времето да му е малко. Напомня ми на правителството на Марин Райков, което на фона на следващото - това на Орешарски, направо беше блестящо, нищо че беше служебно. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Нел написа:

Служебният кабинет изглежда добре(не познавам част от министрите), надявам се и да работи добре, макар времето да му е малко. Напомня ми на правителството на Марин Райков, което на фона на следващото - това на Орешарски, направо беше блестящо, нищо че беше служебно. :D

Случват се и чудеса от време на време !  Колкото трябва !.......Бог ни пази от чужди и от нас самите , макар много да не го вярват !

....Я си представете , че в последните 30 години бяхме станали богата и просперираща държава ! Амуджите-преселенци щяха да ни затрупат ! А сега не искат у нас - да не са будали.....:lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, haidukpikaso написа:

То така ще е и занапред :) Кво толкова.. съгласил се с това, с онова... :) което "случайно" съвпада с това което иска БСП :)

мнееее.. абсурд да намеквам че има нещо общо.. просто случайно стават тея работи ... случва се ...

:)

преди 1 час, Нел написа:

Служебният кабинет изглежда добре(не познавам част от министрите)

То и Радев съм сигурен не ги познава добре :) то беше ясно ..  Притеснява ме че са от котилото на т.нар. "библиотекарски" кръгове....

т.е. Пеевски

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако бяха от котилото на олигарха Прокопиев нямаше да те притесняват, нали?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...