Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Lumberman

Войната против семейството - минало, настояще и бъдеще

Препоръчан отговор

Ей, а е как от Европата все си избираме най- големите простотии - тъй ли ще се европеизираме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не помня нещо да съм избирал, или някой нещо да ме е питал. Тия работи други ни ги избират. Просто се работи по програма, а ние сме просто едни туземци, върху които може да се експериментира с пълна сила и за наша сметка. А и май се държим като такива. И все пак при нас положението е много по-добре отколкото при западноевропейците - те са много "напред" с материала и по-добре да не ги стигаме.

Само заради тази им наглост и продажност ГЕРБ заслужават да отидат на бунището на историята... ако държавата ни беше наистина наша, българска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, miro20 написа:

Виждам, че мед ти капе на сърцето:

Цитат

В конвенцията няма понятие "трети пол". Въвеждат се понятията gender (което често се превежда като "социален пол", макар да включва и културни и други пластове) и gender identity или "полова идентичност" (разглеждана отделно от "сексуална ориентация", но без двата термина да се противопоставят) Те могат да съвпадат, но могат и частично или силно да се разминават с тесните дефиниции за "мъжко" и "женско" така, както се възприемат в обществото и на практика допълват дефинициите за половете, вместо да създават "нов пол". Целта е чрез тях да се "насърчат промени в социалните и културни поведенчески модели на мъжете и жените с оглед на изкореняване на предразсъдъците, обичаите, традициите и всякакви други практики, базирани на идеята за малоценност на жените или на стереотипни роли за жените и мъжете" (чл. 12). Официалната формулировка не предполага задължения, а стъпки, свързани единствено със стереотипни и дискриминиращи схващания.

И аз "много ги обичам" тия еквилибристики. Нова дефиниция за пол е по-зле дори от това да се добави трети пол. Т.нар. "социален" пол е гавра и с антропологията, и с биологията. Полът е биологичен признак, освен в някои случаи (хермафродити), но това са невероятни и много редки изключения. Да твърдиш, че биологичният пол е "социална конструкция" не е просто неадекватно и безумно, а подривно и деструктивно. Те неотдавна почнаха да твърдят в официални документи, че "българинът" не е етнически такъв, и че всички български граждани за "българи" (и цигани, и турци, и всички други). Такава подигравка с човека и с България не мисля, че е имало в хилядолетната ни история; и тя има потенциал да доведе до трагични последствия за народа ни, ако хване корен. И това е, разбира се, идеята на подобни "конвенции" уж за "човешки права". Извиване на ръцете и промиване на умовете на хората, а децата са най-уязвими.

А ти, нещастнико, с воините за "социален пол" ли се идентифицираш? След като тъжеше за главорезите в Сирия, "умерените" главорези? Вземай си статийката от пропагандния в. "Дневник", тъпчи си я у търбуха и ти си я смилай. Българинът е против такива прогресивни идеологии, но доколко ще възроптае против тях предстои да видим. Или може би народът вярва (и трябва да вярва) в почтеността на Борисов, Захариева, и онази "магарица" и "радетелка за правото", Ц. Цачева (което се опитват да ни натрапят от медиите)?

Редактирано от Lumberman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Lumberman написа:

Аз не помня нещо да съм избирал, или някой нещо да ме е питал. Тия работи други ни ги избират.

Изборите са за това - за да изберем представители в органите на управление на държавата, на които делегираме пълномощията си да решават в подобни случаи. Естествено е, че при решаването на всеки подобен казус, никой няма да ни пита поотделно и персонално. Нужно ли е да се говори ей така като в хоремага във все пак сериозни теми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен материалчето от медиите на подсъдимия Прокопиев, да пуснем и още нещо за балансиране:

Отворено писмо от над 30 организации за отхвърляне ратификацията на Истанбулската конвенция

преди 1 минута, Merryl написа:

Изборите са за това - за да изберем представители в органите на управление на държавата, на които делегираме пълномощията си да решават в подобни случаи. Естествено е, че при решаването на всеки подобен казус, никой няма да ни пита поотделно и персонално. Нужно ли е да се говори ей така като в хоремага във все пак сериозни теми.

Аз от много години не съм имал свои представители в управлението на държавата, именно защото т.нар. "избори" нищо не избират и не променят. Наредени листи, 4 % праг за влизане в парламента, пренареждане на избраните депутати и пресмятане на процентите по област, купуване на гласове, мъртви души и прочие - това ли е то демокрацията? Проблемът е, че това е въпрос с потресаващи импликации и следва всеки да бъде питан - примерно с адекватен референдум! Само че онези считат народа за добитък и не смятат, че има въобще за какво да го питат - повече отколкото касапинът се допитва за мнението на добичето преди да му тегли ножа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при тези потресаващи факти, които излагаш за изборите, защо допускаш, че един референдум ще бъде проведен по реда си.

п.п. Не е като да нямаше и референдум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Merryl написа:

И при тези потресаващи факти, които излагаш за изборите, защо допускаш, че един референдум ще бъде проведен по реда си.

п.п. Не е като да нямаше и референдум.

Не очаквам да бъде реален референдум, в който хората да упражнят реалната си власт... но вече дори за парлама не го правят, и прах в очите на хората не искат да хвърлят. По-добре референдум, макар и опорочен, отколкото да се приеме, че тия неща ги решават "началниците в Брюксел" или другаде. И то не че онези не ги решават, или не се опитват поне, но нека се знае становището на народа... бил той и "дебилен" на колко там процента.

Истината е, че тези продажници не се интересуват от мнението на народа и на МНОЗИНСТВОТО - поне дотолкова доколкото не се почувстват заплашени. Обаче има го т.нар. праг на социална търпимост, а те много се охрабриха, че едва ли не той постоянно ще се повишава.

Тази власт е нелегитимна - дори по техните собствени закони и разпоредби - и съответно нелегитимни са и договорите и законите им, а взетите и окрадени заеми от наднационални кредитни институции могат спокойно да влезнат в графата "омразни".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами... желая ви леко и успешно писане по форумите... Пък промените може и да се случат с подобни теми и постове. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Merryl написа:

Нужно ли е да се говори ей така като в хоремага във все пак сериозни теми.

Нивото им е такова...

преди 1 час, Lumberman написа:

А ти, нещастнико,

Рдвам се ако си щастлив от това да освободиш ниските си страсти,комплекси  и страхове тук. Към хората с проблеми се отнасям винаги с разбиране и съчувствие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Merryl написа:

Ами... желая ви леко и успешно писане по форумите... Пък промените може и да се случат с подобни теми и постове. :D

Сигурен съм,че си наясно с долния цитат.

Цитат

Интернет форум, или още наричана дъска за съобщения, е сайт за онлайн дискусии. Заражда се като модерен еквивалент на дъските за бюлетини. От технологична гледна точка форумите са уеб приложения, в които потребителите сами генерират съдържанието.

Хората, които участват в дискусиите на различни теми, могат да създадат социални връзки формирани от интереси и гледни точки.

Направо да го закрием този форум нали и без това няма полза от подобни теми. Ама какво ще правят после пишещите нонстоп тук на тема политика?

Създават социални връзки, представят своята гледна точка или просто допълнително възнаграждение за излагане , лобиране на нечия гледна точка или дори политика.

Промените стават и след подобни обсъждания във форумите. Но драскачите и лобистите никой не ги харесва и оттам и това реване ... леле той ме обижда.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, nikssi написа:

Сигурен съм,че си наясно с долния цитат.

Нямам нищо против свободните ви съчинения, ама защо го правите цитирайки мой пост и слагайки ми думи на клавиатурата...

Точно за коректността става въпрос. И точно това казах още в началото - че не е редно в сериозни теми да се подхвърлят ниски провокативни топки като при раздумка в хоремаг.

Да се закриел форума, нямало полза от подобни теми... - как и къде пък съм казала толкова много с пост от едно изречение, нямащ нищо общо с това, което ми се приписва...

А личните си отношения между пишещите в раздел политика си ги решавайте помежду си, не чрез мен. Нито съм дъще-то, нито съм снахо-то, за да използвате подобни прийоми. Достатъчно сте интелигентни, за да се разберете.

Или поне така си мислите.

Редактирано от Merryl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Merryl написа:

Естествено е, че при решаването на всеки подобен казус, никой няма да ни пита поотделно и персонално.

Всъщност въобще не е естествено - още повече за държава, която се води демократична. Няма нищо демократично в това да се налагат, най- общо казано правила, по усмотрение само и единствено на властимащите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре бе пичове, а не ви ли минава през ума, че със скандалите от тази конвенция се отклоняват скандалите от нещо много по-значимо. Да кажем голЕма тесла с цените, някое ново заемче... Преди докато всички следяха изцепките на Волен, някак тихомълком минаха няколко милиарда нов заем. Хем сега бате Тиква предварително си казва за цените, но ние вместо да вдигнем скандал и да се опънем, най-усилено се занимаваме с темата какви ли са половите органи на третия пол. Ама аз лично докато учените не ми ги покажат, не вярвам, че трети пол съществува  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От нещо по- значимо казваш - а можеш ли категоризира по степен на значимост кое къде е във цялата каша, която не спират да забъркват. Ето на сам казваш - нови цени, нови заеми, около Пирин далавери, за шистовия газ нови сметки се правят, за Белене едни други калкулатори пак се включват, тука съмнителни конвенции се прокарват ...... на кое аджеба по- напред да обърне внимание човек, като то амен, амен е всичко. Всичко, което правят е в наша вреда.

Редактирано от sound (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Merryl написа:

Нямам нищо против свободните ви съчинения, ама защо го правите цитирайки мой пост и слагайки ми думи на клавиатурата...

Какви свободни съчинения ? В тази тема не съм участвал. Много сте ми интересни едни такива гледайки на другите от високо.

Лека вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коментар на Явор Дачков по казуса с Истанбулската конвенция:

http://glasove.com/categories/na-fokus/news/istanbulskata-konvenciya-e-test

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, nikssi написа:

Какви свободни съчинения ? В тази тема не съм участвал. Много сте ми интересни едни такива гледайки на другите от високо.

Кое е гледането от високо - това, че се изразявам културно, това че се опитвам да спазвам добрия тон, или това, че не влизам в некоректното говорене на ангро.

По-горе казах, повторих и потретям мнението си, че темите и проблемите трябва да се коментират коректно, а не като политиканстване в хоремага, ти идваш и ми плещиш някакви глупости - ами тогава да се закриел форума, да нямало обсъждания. Къде съм казала такова нещо. Кому са нужни такива внушения. Каква е връзката на участието ти в темата или не, след като и аз съм написала един единствен пост.

Какво се изисква от мен - да замълча и да изплувате отгоре, без дори да дочитате хорските постове. Мислите ли, че с тази постоянна функционална неграмотност, която демонстрирате, ще промените нещо в държавата.

Та вие не може да водите един нормален разговор между двама човека.

Аз не помня да съм писала в подобни теми и да не са дошли после пет човека да излизат с личности нападни, характеристики и опити за профилиране. Ай стегнете се, а?!

Лека вечер и от мен. И по-добре не ме цитирайте, защото няма смисъл да разводняваме...

Няма как хора, които нямат елементарно възпитание и ненаучени да изслушват мнение, различно от своето, да изградят нещо ново и успешно. Няма как да стане!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като живеем в плутокрация няма значение какво ,къде, как и защо се пише или прави.Сериозен признак на демокрацията в глобален мащаб е че може да протестираш и дори да имаш известна свобода на изразяване при условието това което казваш и правиш  не въздейства по никакъв начин на властовите структури и да не противоречи с установения от тях ред и план за бъдещето развитие(разрастване).Българина дълбинно разбира това и не си прави труда да гласува , въпреки постоянното пропагандиране от медийте : "властта е в твойте ръце"   , "твоя глас е важен" или политическото : "да променим статуквото" , "политика не е мръсна дума" и т.н дори парите от продаване на гласове, както и квестори наблюдатели и други 50-100-150 лв  не го блазнят толкова защото той си е омерзен.Та от 89-та насам българина никога не е гласувал реално с повече от 50  процента избирателна активност , като винаги резултатите от изборите се надуват до четиридесет и няколко петдесет.Реално това противоречи на демокрацията като идеология , но на никой не му пука.Никой и не пита българина иска ли в европа или не , защото се знаеше че ако има референдум отговора ще е не , та от там ще си отворят работа да го изкарат нелегитимен и да го манипулират.Разбира се на толкова много хора работата им буквално зависи от това да бъдат в управлящата партия или да гласуват за поместно управляващата такава затова на всички избори се събира околко 30-ет и малко реален избирателен вот.От 89-а насам всяко правителство е било омразно на народа и никое от тях не е работило в негов интерес.Българина не е съвсем оглупял , но е наистина лош признак факта че има българи които все още гласуват и при това някои са гласували за нашето момче Бойко

Редактирано от Milkydead (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лапетия бях, когато по случайност намерих в главата си въпроса - е щом гласувалите са под 51%, как така властта ще е легитимна? Според логиката на демокрацията, тези които ще управляват - независимо кои са - на практика НЕ са избора на народа. Не, че те са избрани от народа, напротив - тъкмо обраното е: под 51% би следвало да означава, че те НЕ са избрани и би трябвало да е против конституцията (на една демократична държава) тези хора да съставят парламента.

И да - още по- странно ми става, когато отправя тези си въпроси и вземат та ми отговарят "е за това трябва да гласуваш"  о.О  ....  и почвам да се чудя аз ли съм луд, на луд ли ме правят, какво става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler

преди 21 часа, Merryl написа:

Кое е гледането от високо - това, че се изразявам културно, това че се опитвам да спазвам добрия тон, или това, че не влизам в некоректното говорене на ангро.

По-горе казах, повторих и потретям мнението си, че темите и проблемите трябва да се коментират коректно, а не като политиканстване в хоремага, ти идваш и ми плещиш някакви глупости - ами тогава да се закриел форума, да нямало обсъждания. Къде съм казала такова нещо. Кому са нужни такива внушения. Каква е връзката на участието ти в темата или не, след като и аз съм написала един единствен пост.

Какво се изисква от мен - да замълча и да изплувате отгоре, без дори да дочитате хорските постове. Мислите ли, че с тази постоянна функционална неграмотност, която демонстрирате, ще промените нещо в държавата.

Та вие не може да водите един нормален разговор между двама човека.

Аз не помня да съм писала в подобни теми и да не са дошли после пет човека да излизат с личности нападни, характеристики и опити за профилиране. Ай стегнете се, а?!

Лека вечер и от мен. И по-добре не ме цитирайте, защото няма смисъл да разводняваме...

Няма как хора, които нямат елементарно възпитание и ненаучени да изслушват мнение, различно от своето, да изградят нещо ново и успешно. Няма как да стане!

Сякаш това са мои думи, които под една или друга форма съм казвал и аз многократно.

Дали се виждат някои хора отстрани  колко е гнусно нормален човек да се "опари" или докосне дори до такива "опоненти" ?

преди 20 часа, sound написа:

Според логиката на демокрацията

"деморацията" не е най доброто управление и система, но по добра не е измислена.

Това което винаги добавям  към тази сентенция е че... "демокрацията" е път, а не готово решение.

Има народи, които чрез пътя наречен демокрация са постигнали почти комунизъм, има и други , които се наричат само "на книга" демократични републики, а релано са диктаторски режими.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, miro20 написа:

Сякаш това са мои думи, които под една или друга форма съм казвал и аз многократно.

Ама не само. Човек като си помисли какво ще последва, започва да се въздържа от участие в темата.

Ето примерно и коментарите на Истанбулската конвенция също са некоректни, но на човек му се отщява да си напише мнението. Не се разглежда цялото, а се разчепква до безкрай нещо, което е само сегмент от цялото. България е ратифицирала Европейската конвенция за защита правата на човека. При дела за полова идентичност и транссексуалност Европейският съд за правата на човека приема, че понятието за лична независимост е неин /на Конвенцията/ важен принцип. Още миналата година имаше статии относно това, че българският съд стъпва на практиката на съда в Страсбург. В българското право се признава възможността за промяна на пола, макар и по Закона за българските лични документи. И в този момент всеки, който поиска да смени документите си така, че да бъде признат за човек от другия пол, може да подаде иск в съда. Е, колко човека има, които са го направили. Но пък всички помним колко бяха убитите жени от изтрещяли съпрузи... и за колко, които не сме чули въобще, защото, ако гъкнат - изрода ще ги убие.

Та... формално това не е нещо ново, което тепърва да се случва в законите на страната ни, нито ще се случи заради Истанбулската конвенция, нито ще хукнат тълпи да си сменят пола заради това. 

А колкото до гейове, лесбийки, транссексуални - на тях и сега никой не им пречи да имат общности и да отстояват правата си.

С две думи - обществото ни е такова, че не обсъжда същността на нещата, а се хваща за най-повръхностното, най-екзотичното, най-простото и го раздухва, и раздухва, и раздухва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Merryl написа:

С две думи - обществото ни е такова, че не обсъжда същността на нещата, а се хваща за най-повръхностното, най-екзотичното, най-простото и го раздухва, и раздухва, и раздухва...

Със много теми е така. И все повече ще е така.Човек трябва да свиква в известна степен, и да е леко "имунизиран" по възможност от лавината спекулации.

В момента поне за мен , е нещо като "дежа вю" с темата за СЕТА с Канада.И тогава какво плюене беше...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Либералните агенти се активираха (иначе има интересна информация):

Антоний Тодоров: Кой се плаши от Истанбулската конвенция?

Излиза, че българите сме по-консервативни отколкото "трябва". Кога ще ги стигнем шведите? И какво има да се плашим от нестереотипните роли на мъжете и жените? Има ли нещо свято, което да не можем да пожертваме в името на някаква криворазбрана "свобода"? Днес гейове, лесбийки, транссексуални получават законово рамо, утре педофили и инцестофили и те намират място под слънцето, и няма да е много късно, когато се говори с уважение за некрофили, зоофили и каквото отклонение още някой може да се присети. Духът е пуснат от бутилката. Обаче засега не им се получава.

Да се надяваме ефектът от това натякване по медиите да е обратен на желания. Да не повярва човек какви силни думи са излезли от устата на Петър Москов!

Цитат

Бившият министър на здравеопазването от ДСБ Петър Москов смайващо твърди: „От името на „невежите лъжци“ искам да припомня, че „пол“ е биологично детерминирана характеристика на индивида (фабрично така сме направени) и за Ваше сведение тази детерминанта е в основата на живота. Полът е норма, а не е наименование за различни медицински или социални отклонения. Не е и модерна ролева игра и извратено забавление, което да регламентирате нормативно.“

Смайващо е, защото става дума за лекар по образование, а пък медицината е хуманитарна специалност.

И продължава: „Като „неразбиращ“, искрено се вълнувам от перспективата синът ми да бъде просветен в училище за дебрите на възможните „нестереотипни роли“ на пола на баща му… Наистина ли не разбирате, че отваряте вратата на узаконената лудост. Вярвате ли убедено, че поведенческите отклонения на възрастните (което е техен избор и лично решение за живота им), трябва да бъдат наложени като образователна норма на децата?“

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...