Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Lumberman

Войната против семейството - минало, настояще и бъдеще

Препоръчан отговор

преди 9 часа, lsmurf написа:

Сигурно и насилствено ще ги накараш да слушат в час а не да пречат на останалите. :)

За съжаление така просто не се получава. Единствен начин да накараш някого да допусне нещо в главата си е убеждението .С полиция не става. Колкото и да плашиш бай манго най - много да го принудиш да праща чедото си на училище , където обаче последното вместо да се образова ще натвори купища проблеми на учителите и останалите ученици. Докато не се изгради ценностна система в която образованието е основна потребност никакви репресии не спасяват положението . Сега какво се получава , колкото си по прост и необразован - толкова си по - добре в живота . Циганите може да са необразовани, но не са глупави и добре го виждат този проблем. 

Така е. С един нюанс.

До 16, бих казал и до 21 г  детето си е дете.

Не бива да се гледа на него като равноправен член на обществото. Доказано е че винаги има нужда от леко побутване в определена посока, па дори това  да е самоопределението му .

Тук бих вкарал и дискусията  по инстанбулската конвенция :)  като социална роля.

До 21 г.влияе и  обществото. Ако е циганската общност.. знаем пътя... - гето.

Ако го убедиш че социалната му роля не е  отритнат гамен , може и нов Чирков да стане.

Но насила хубост не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве даскале не от всяко дърво става свирка? Какво насилствено вкарване?

Нали вече има спелчек кат пишеш официално писмо или имейл. Или ще пишем на ръка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на 13.05.2018 г. в 22:33, аm-аm написа:

Споменах образователни и социални институции, не птицеферми и свинеферми.

Не знам какво си имал предвид, но на практика това което се получава в капиталистическия хорър, като произведение на въпросните институции и околната среда, са основно изроди.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Lumberman написа:

Оказва се че училището е единственото място, където човек може да стане грамотен, да се научи да си пише името. Язък за такива видни исторически личности, които не ходили на училище...

може ли да посочиш имена, и да не говориш за преди 2 века, когато образованието е било привилегия само на богатите / сега е 21 век, 2018 год, говори за актуални лица или просто си говориш/тролиш

преди 20 часа, lsmurf написа:

И как точно смяташ да го направиш ? Ще сложиш полицай до всеки ученик за да следи дали внимава в час ли ? Да прав си че всеки е длъжен да ходи на училище и това го има и в закона само че нещо на практика не се получава.

ако не иска да ходи, след това да не мрънка - немога да си намеря работа защото съм необразован, нямам пари беден съм безработен съм, няма  какво да ям и затова крада

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, sliderum написа:

... това което се получава в капиталистическия хорър, като произведение на въпросните институции и околната среда, са основно изроди.

Аз не твърдя, че демокрацията е най-добрият строй. Твърдя, че не е измислен по-добър строй. Истината е, че свободата има много висока цена. Правото да си идиот е също право и нарушаването му е нарушаване свободата на личността.

преди 19 часа, Lumberman написа:

Аз роб ли съм и децата ми роби ли са... вкарат ли насила едни деца в училищата...

Начии, нещата стоят по следния начин. Децата имат правото на образование и ако родителите им не им го осигурят подлежат на наказание. Така е справедливо. Хората нарушаващи правата на деца трябва да бъдат наказвани. Сурово. Отделно изобщо не е задължително ходенето на училище. Недей лъга. Може да си учиш вкъщи, даже не е нужно да ползваш учители или завършили педагогика. И се явяваш само на изпити, за да видят научил ли си се да правиш бакалски сметки, знаеш ли откъде изгрява Слънцето и други неща, които да ти помогнат да живееш живота си.

Отделно това "насила" касае и отговорностите, които хората имат. Отговорностите, които децата имат, а за вбъдеще ще продължат да имат. Те ще са длъжни да ходят на работа, и то в уречен час и да не си тръгват преди уречен час и там да работят. Иначе ги наказват, остават гладни, без подслон и приятели. Ще трябва да се грижат за жена си/съпруга си и ако не го правят ще ги съдят, ще им вземат парите и свободата. Ще трябва да се грижат за децата, които са направили, иначе пак ще ги накажат. Ще трябва да се грижат за колата си, иначе пак санкции. На сила. без да искат. Правото да биеш жена си, да не храниш децата си, да караш кола без мигачи се наказва. Насила. За теб е робство, за обществото е цивилизован избор. Въпрос на ценности. Във всеки случай всеки, който плюе образованието е пример, лош пример и предупреждение, колко е важно то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, аm-аm написа:

Начии, нещата стоят по следния начин. Децата имат правото на образование и ако родителите им не им го осигурят подлежат на наказание.

Ромското малцинство ги праща само заради детските иначе като не ги праща казва

Необразован съм и немога да си намеря работа и пари за да ги пращам, а защо са необразовани

Много ми е смешно като дават по телевизията някоя кака и казва докато не се направи еди какво си няма да пращаме децата на училище:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредното слагане на ръка върху хорските деца, от същите хора, които натискат за Истанбулската конвенция:

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/vlastta-obsazhda-sistema-s-danni-za-vsyako-dete-u-nas

Цитат

Създаването на национална информационна платформа, която съдържа информация за всяко дете в страната, беше акцент в заседанието на Консултативния съвет към председателя на Държавната агенция за закрила на детето (ДАЗД).

Срещата беше открита от д-р Елеонора Лилова, председател на ДАЗД, и от министъра на труда и социалната политика Бисер Петков. Министър Петков поздрави председателя на ДАЗД за инициативността за създаване на Консултативния съвет и за широкото експертно представителство в него. Той заяви, че разчита чрез работата си участниците да подкрепят създаването на визията за развитие на системата за закрила на детето в стратегически план.

Стартирането на единна информационна система към ДАЗД ще позволи интегрирането на данни от всички сфери, касаещи подкрепата и закрилата на децата, и ще даде възможност за планиране на политики и мерки, отчитащи най-добрия интерес на детето. Това становище обедини всички професионалисти, които членуват в Съвета.

Без значение как го етикират, за мен това са си гестаповски мерки, така че да имаме no child left behind. Намеса на държавата в семействата под най-благовидни уж мотиви, уж все в "интерес на детето". Какво е това номериране и класифициране на хората като добитък? Чий е този добитък? Кой пита родителите?

Имайте предвид, че и в Швеция и Норвегия политиките за "закрилата на детето" първоначално са изглеждали благоприлични и обосновани, но ето сега докъде са стигнали нещата. И при нас няма да почнат директно с изземване на деца от родители и даването им на гей двойки, трансджендъри и прочие. Но жабата бавно се сварява, иначе би изскочила от тенджерата. От ГЕРБ нищо добро не може да произлезе, въпреки че за тях имам по-голяма надежда отколкото за miro20. Това е все едно хората набиращи деца за еничарския корпус навремето да ми говорят за "най-добрия интерес на децата."

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелю, хомо-странните ти  мераци и увлечение по мен, е отдавна банално за мен, и очевидно душевно болезнено за теб. Вместо да ме споменаваш във всяка тема, ходи си реви в подходящия раздел за психопомощ. :)

То бива бива.. ама твоето е прекалено бре  . Не се ли усещаш колко си смешен отстрани ? :) :)

Относно статията и интегрираните системи за деца, както виждаш се споменава за споделяне на опит с Чили.

Но за такива  като теб, е важно за пореден път да се спомене джендърите, злините от конвенцията, за Швеция, Норвегия и т.н.  :)

Нерде Ямбол , нерде Станбул... :) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, miro20 написа:

Приятелю, хомо-странните ти  мераци и увлечение по мен, е отдавна банално за мен

Бре Мирко, ти изкара, че всеки ти е мераклия:D Явно съ имаш за убавец:laughing4:

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Приятелю, хомо-странните ти  мераци и увлечение по мен, е отдавна банално за мен, и очевидно душевно болезнено за теб. Вместо да ме споменаваш във всяка тема, ходи си реви в подходящия раздел за психопомощ. :)

Тия мераци май от някъде другаде ги вадиш, може би от твоето собствено сърце? Дори да бях обратен, което е гнусно и абсурдно, пак бих се погнусил от тебе, камо ли да бъда увлечен.

преди 1 час, miro20 написа:

Относно статията и интегрираните системи за деца, както виждаш се споменава за споделяне на опит с Чили.

Но за такива  като теб, е важно за пореден път да се спомене джендърите, злините от конвенцията, за Швеция, Норвегия и т.н. 

Ами дали е Чили, дали други - като се каже "детски права" и "закрила на детето" в общи линии навсякъде е една посоката, а тя е именно присвояване на децата от страна на някакви държавни формирования и институции. Тия хора дето ги мислят и въвеждат въпросните идеологии трябва да бъдат без обществена подкрепа, но основно жените се лъжат по тия работи - и да участват, и да им вярват. И, да, Швеция и Норвегия са били общества с доста разумни и консервативни хора преди има-няма 40 години (видно от видеото покрай референдума от 1972 г. в Норвегия), а сега къде са? Рай за такива като тебе, но реално си е анти-утопия in the making. Подобно е положението със "закрилата" на деца и във Франция и Англия. Там социалният инженеринг е на мода. То при тях, британците, винаги е бил на мода. А това, че на тебе тия работи ти харесват и винаги ги приветстваш, е поредно доказателство, че или си здраво овързан и продаден, или си просто патологичен случай... или и двете.

Искат да следят де що има дете в техните системи и да действат по задания, нормативи да покриват. Помнете историите на българските майки в Норвегия!

И не на последно място, не се ли умори лицемерно да ме наричаш "приятел", наглецо? Не съм ти никакъв приятел. Враг да ме наречеш, по-близо ще си до истината. Нито пък ти си ми приятел. Тъй че тия приказки си ги запази за пред лицемерните си приятели, ако имаш и такива. Съмнява ме приятели да имаш. То с такива приятели като тебе самия врагове не ти трябват.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 6 минути, Lumberman написа:

Ами дали е Чили, дали други - като се каже "детски права" и "закрила на детето" в общи линии навсякъде е една посоката, а тя е именно присвояване на децата от страна на някакви държавни формирования и институции.

Именно-то е  че идея си нямаш за какво става въпрос от програмите на Чили, но си плямпаш по инерция :) :) :)

преди 6 минути, Lumberman написа:

Тия мераци

И преди съм ти казвал .. ако видиш да слагам в подписа си нечий потребител, ако все се заричам че "уж никога" не му говоря, ако се обръщам с една камара епитети каквито ти към мен, ако непрекъснато троля някого със личностни заяжданици,  с тотални офтопици , ако пускам подигравателни песнички за него /както спамят  някои други/, ти разрешавам официално да ме наричаш пропаднал отчаян интернет маструбиращ извратен трол  .  :)

пп

Е.. друг е въпроса че някои именно това правят, но аз няма да ги наричам така :)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, miro20 написа:

Именно-то е  че идея си нямаш за какво става въпрос от програмите на Чили, но си плямпаш по инерция :) :) :)

Не е нужно да си имам конкретна идея за програмите в Чили или в Папуа и Нова Гвинея! Важно е да се знае кой е първоизточникът и откъде тръгват тия работи, кой ги вдъхновява. На чичко Сорос огранизацийките, които целят да разбиват семейството и обществото. От Чили до нашите земи. Много се съмнявам, че нашите активисти и чиновници са се впечатлили от някакви независими чилийски открития. Не че не е възможно, но промените в тези среди са обикновено резултат на инфилтрация и подривна дейност.

Толкова за тебе, даже и това ти е и много.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Lumberman написа:

Не е нужно да си имам конкретна идея за програмите

Еми... от мен не е нужен грам коментар повече.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам тука един коментирал статията в дир-а, която бях пуснал по-горе:

Цитат
2018-07-04 08:24:44   реплика +3 -24

Евролиберал (нерегистриран)

Та какво възпитание може да получи дете в семейство на расисти? А в семейство на хомофоби? Правилното възпитание на децата е в основата на здравото общество и затова тези деца трябва да бъдат изведени от расистката и хомофобска среда. Разбира се за тези неща трябва да се следи - тази информация няма да падне от небето. Приветствам създаването на тази система - има и куп бездетни семейства по различни причини, понякога и биологични, които също искат да гледат деца. Хомофобията, расизма, ислямофобията, нетърпимостта към културните различия, неприемането на авангардните образователни практики в обучението на децата нямат нищо общо с прогреса и подлежат на тотално изкореняване. Да не забравим и привържениците на старите образователни методи - днес на детето е забранено да му се вика, да се обижда и да се шамаросва

Тоя е от котилото на Миро20, на същата хранилка. Само дето пише малко по-грамотно. Ей не се уморихте да лапате и плямпате, 'начи! Ама гледам и хората никак не му се връзват - доста негативни отзиви за коментара. Такива продажници трябва да с една сопа и по чаршията да търчи пред тебе, докато му дойде акъла. Хора, които имат собствено мнение и го отстояват, тях уважавам, но продажници, действащи по нечии деструктивни пропагандни инструкции - никога. Никакво оправдание за тях! Помни, Миро! Никакво оправдание за предателите. И вашето време ще дойде, пък дори и да живеете напълнили гушки до дълбока старост, пак сте повече за окайване от тези, на които вредите.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя пак го е налазила кризата "обсебен съм от Миро20" :lol6:

Приятелю, ходи питай за хапченца нещо ? Аз тук освен с онази тема в съответния раздел, с нищо друго не мога да ти помогна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Lumberman написа:

Хора, които имат собствено мнение и го отстояват, тях уважавам, но продажници, действащи по нечии деструктивни пропагандни инструкции - никога.

Защо така бе човек , уважавай се за да те уважават и другите а ти с тази самокритика направо си подронваш авторитета дето го нямаш. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето докъде са стигнали някои "жени", докъде се простира "толерантността на някои":

Цитат

Американска феминистка взриви социалните мрежи, след като отправи призив да се убият всички бебета момченца.

Призивът й е стряскащ и шокиращ, посочват американските медии.

Джени Кис, която е активна с влоговете си в интернет, заяви, че всички бебета от мъжки пол и всички мъже трябва да бъдат избити, за да не създават проблеми на жените.

„Искаме видът да продължи да съществува, но трябва да има само жени“, заяви феминистката.

Тя добави, че й е писнало жените да бъдат „фабрика за бебета“ и впоследствие мъжете да поробват дамите.

„На този свят има несправедливост – това е сексизмът, наложен от мъжете. Жените са изнасилвани и убивани и именно заради това трябва да убием всички мъже. Единственият отговор е да се убият бебета момченца“, заяви феминистката.

Денис Джамбазов, Факти.бг

"Език на омразата" нещо? Anyone?!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една статия за Калифорния, която попада и в тази тема:

Калифорния – сбърканият рай

И един коментар:

Цитат

Точен и обективен текст. За съжаление, дългогодишното управление на американските соросоидни “прогресисти” превърна някога “Златния щат” Калифорния в лаборатория за всякакви социални експерименти на малцинствата над мнозинството – джендър-идеология, превърната в публични политики; либерализация на наркотиците, ограничения на свободата на словото, толериране на нелегалната имиграция… Лос Анжелис и Сан Фран – велики градове, днес осеяни с хронична безработица, цели зони, в които не се препоръчва бели хора да стъпват дори денем, ескалираща престъпност, хиляди бездомни по улиците и дълбок морален упадък… Всеки, който познава тези места преди 20 години, днес ще открие фрапантните разлики. Към по-лошо…

Борислав Цеков

А още Калифорния е домът на Холивуд. Да, основният инструмент за моделиране и развращаване на масите. И други неща са в Калифорния... от хубави, по-хубави.

Цитат

... последните новини за забраната на територията на Калифорния на доброволното лечение на гейове, които искат да станат нормални. Според забраната, всяко мероприятие, от продажбите на книги до църковните проповеди вече се считат за незаконни, ако чрез тях се обявяват традиционните възгледи за семейството и за половия живот на човека. Според сенатор Скот Уинър, демократ и открит гей, който стои зад приемането на тази забрана, законодателният акт не нарушава свободата на словото и не представлява заплаха за консервативен начин на живот. Първите отзиви на правните експерти за новия закон, приет в началото на август, казват точно обратното. Обаче Калифорния не е свикнала да нарушава правата, основани на идеологическата омраза.

Миро, това изглежда като щат където спокойно могат да кажат на такива като тебе - "тук сте на правилното място". Мислил ли си да емигрираш към Калифорния? Лос Анджелис не е лошо място. Хората масово са дебели като тебе, тъй че няма да си '"out-of-place". Най-накрая може да те приемат за нормален (което въобще не ти се отдава в тоя форум)! Единственият ти проблем може да е цветът на кожата, с бая л***а ще трябва да се омажеш, за да минеш за местен и да не те удари обратният расизъм. Но ти имаш опит във валянето във собствените си... Не бери грижа.

Всъщност статията не съм я пуснал за тебе, но викам и тебе да почета, да не речеш, че съм те забравил. Жалко за Калифорния, но май отива към самоунищожение на всякакво ниво. Дано хората напуснат навреме.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Lumberman написа:

Миро, това изглежда като щат където спокойно могат да кажат на такива като тебе - "тук сте на правилното място". Мислил ли си да емигрираш към Калифорния? Лос Анджелис не е лошо място. Хората масово са дебели като тебе, тъй че няма да си '"out-of-place". Най-накрая може да те приемат за нормален (което въобще не ти се отдава в тоя форум)! Единственият ти проблем може да е цветът на кожата, с бая л***а ще трябва да се омажеш, за да минеш за местен и да не те удари обратният расизъм. Но ти имаш опит във валянето във собствените си... Не бери грижа.

Мдааа.. ти за гроба ми надписи съчиняваше, с какви ли не "любезноссти"  и проклятия ме обсипваше , сега се грижиш за "моята нормалност" , да се мажа с лайна ми предлагаш... расист ме направи... бла бла...  :)

Наистина.. богата фантазия. Но не мога да ти помогна приятелю :)  Психологията ми е интерена аука, но не съм специалист. Върви си намери някой  друг, или питай в темата която направих за таквиа като теб, пък може някой истински психиатър да се откликне и да ви помогне някак си .Това твоето не е нормално . Честно.

Всъщност статията не съм я пуснал за тебе, но викам и тебе да почета, да не речеш, че съм те забравил

Вземи си смени подписа.  :) че все съм "блокиран" все "не ми говориш" пък то друго тук май не правиш. Обсебена маниакална депресия оплетена в личностни комплекси ми намирисва  :)

Препечатани   статии от известния фейкомет бултаймс , копиращ червения пропаганден сайт поглединфо, който пък препечатва безизвестни  пропагандни сайтове,  наистина не ми се коментират. Позната"верига" . Накрая винаги са осрани . Що да се цапам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В същност :

Всички казват " Аз Искам" , но не гледат какво " Трябва " .......искам слънцето сега да изгрее , ама то изгрява когато трябва  , а не когато искам....Искам произтича от Трябва !

Всички се надприказват за права , но дума не обелват за задължения .......Докато не става дума за задължения , за права и дума не може да става . Правото произтича от задълженията !

Когато живееш в общество , а не сам в пустиня обществото решава какво трябва (йерархия , ритуали , традиции , закони...историческо развитие ).

И това трябва се вменява в задължение  за всички . От тези задължения произтичат правата . А не каквото иска отделния индивид , само защото така му харесва....

Днес стремежът е да се разгражда и разрушава всяка конструкция , до превръщане на обществото в биомаса , която при това да не може да съществува като съвкупност от индивиди , всеки със своите задължения и правата произтичащи от тях .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един от начините да разрушиш семейството е да заложиш "бомби със закъснител", да създаваш вражди и да моделираш мислене и поведение на членовете му, така че с времето и развитието на процесите, разрухата да последва закономерно. В колко семейства има насилие? Колко от тези свършват с разводи, конфликти, убийства и дисфункционалност? Кой създаде поколение хора, способни на подобни деяния? Тук причините са много, но една от тях поне за мен е нивото на приемливо насилие от екрана и възможността човек да черпи вдъхновение и въобще да пребивава в такива виртуални реалности, където насилието и пошлите черти на характера да преобладават. Компютърните игри също не са изключение.

Та в тази връзка бих искал да пусна и следната новина, която всъщност ме подбуди да напиша горното (а темата е обширна):

Авторката на "Как да убиеш съпруга си" застреля своя

How to Murder Your Husband author Nancy Crampton-Brophy arrested for allegedly killing hubby

Цитат

For my facebook friends and family, I have sad news to relate. My husband and best friend, Chef Dan Brophy was killed yesterday morning. For those of you who are close to me and feel this deserved a phone call, you are right, but I’m struggling to make sense of everything right now. There is a candle-light vigil at Oregon Culinary Institute tomorrow, Monday, June 4th at 7 pm. While I appreciate all of your loving responses, I am overwhelmed. Please save phone calls for a few days until I can function.

https://www.oregonlive.com/portland/index.ssf/2018/09/romance_novelist_accused_of_ki.html

Контролът върху съзнанието е много важен. Човек може да избира за какво да мисли и върху какво да се фокусира. Ако тази жена не е била толкова обсебена от мисълта за убиване на съпруга си, дали е щяла да го извърши? (В главата си тя най-вероятно вече го е убивала преди!) А примерите за подобни деяния, които няма как да не влияят подсъзнателно, особено ако човек приема стимулите пасивно - те са навсякъде около нас, и особено в новините, които незнайно защо трябва да са 90 % лоши и шокиращи.

Всъщност нека по случая се произнесе и съдът. Защото ако имаш сметки за разчистване, какво по-хитро от това да убиеш мъжа на жена, писала за убийството на мъжа си... Въпреки че доказателствата от юни месец трябва да са събрани.

Жената е написала нещо, върху което си струва да се поразсъждава (от третата статия):

Цитат

"But the thing I know about murder is that every one of us have it in him/her when pushed far enough."

или

"Но нещото, което знам за убиването на друг човек е, че всеки един от нас го има в себе си, стига да бъде достатъчно предизвикан/провокиран."

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Lumberman написа:

) А примерите за подобни деяния, които няма как да не влияят подсъзнателно, особено ако човек приема стимулите пасивно - те са навсякъде около нас, и особено в новините, които незнайно защо трябва да са 90 % лоши и шокиращи.

Ако ще правиш такива "обобщени" изводи, можеш да прибавиш и колко месари в транжорните са убийци.

И как работат аим влияе на "помислите"  :)

Аз обаче , ще ти дам други по пресни примери как влияе например декриминализирането на домашното насилие  в една от вашите любими държави за образец :

https://ok.ru/tvrain/topic/68926175849298

Цитат

После принятия закона о декриминализации насилия в семье, количество дел выросло в ТРИ раза — до 161 тысячи. А женщины во многих случаях просто терпят побои и молчат. Этот выпуск «Женщин сверху» посвящен ужасающим случаям издевательств над женщинами в России: — мы встретились с Маргаритой из Серпухова, муж которой отрубил ей кисти рук из ревности — с женой Михаила Хачатуряна, трое дочерей которого убили его после многих лет издевательств — с чеченскими женщинами, у которых отняли детей, потому что таковы традиции — с женой Германа Стерлигова, которая считает феминисток дурами и не против, если муж ее ударит

https://tvrain.ru/teleshow/zhenschiny_sverhu/gracheva-471082/?utm_term=471082&utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=instant&utm_content=tvrain-main

https://tvrain.ru/teleshow/zhenschiny_sverhu/terpit_znachit_ljubit-471095/?utm_term=471095&utm_source=ok&utm_medium=social&utm_campaign=instant&utm_content=tvrain-main

След декриминализирането, т.е. за домашно насилие насилниците вече не носят наказателна отговорност, а най много административна и глоба, делата скачат ТРИ ПЪТИ .

А в повечето случаи жените търпят и мълчат.

И с конкретни примери за жена , чийто мъж и отрязал китките на ръцете от ревност , но за съда " той е добър баща" ...

И т.н. и т.н.

Ето ти ролята на държавата и законите  как влияе на семействата.

Можеш и да направиш паралел с прословутата така оплювана ИК , която е именно за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май Путин и Русия пак си сънувал? Но на тебе ти е простено, инак не можеш и не искаш. Какво пак отклоняваш темата в посока "злата Русия", че и ИК? Но нали затова ти плащат!

В случая аз разглеждах казус, в който определена насоченост на мислите води до определени резултати или действия. И това няма общо с либерализиране на законодателството за насилие в дома. И да има закони за домашно насилие, и да няма - ако има насилници и системата ги произвежда с пълна пара, тогава проблем имаме и той все от някъде ще избие. Предполагам твоята идея за борба с насилието е да се разпрострат западните/евро-атлантически ценности и прочие и тогава тия работи няма да ги има? "Твоя" силно казано. На запад и особено в САЩ отдавна насилието е в нечувани дори за нашата родина размери, много по-напред са с материала. И това въпреки онези ценности. А аз бих казал - и ПОРАДИ тях. Защото налагането им е една своеобразна война срещу семейната институция, която отнема от родителите правото им да възпитават децата си. И после защо сме имали изверги и невъзпитани деца и хора?!

Месарите, които транжират, нямат нищо общо. Или и ти като Ауми не правиш разлика между жив човек и труп на животно? Тя поне ги вярва тия работи, а ти, продажнико?

Колкото месарите стават убийци, толкова стават убийци и дървосекачите, и тези, които боравят професионално с оръжие. Но примерно един геймър, който се занимава часове на ден да безчинства и да насилва, в това число да убива, във виртуалния свят, да не мислите, че това не му влияе и не му изменя психиката в една посока? И когато дойде един момент и хората викат: ""Ама той беше отличник, добро момче! Как стана тая работа?!" Серийните убийци и психопати винаги тръгват от някакво зарибяване с нездрави влияние от ранна възраст (дали ще е порнография или друго), която страст те хранят съзнателно и съвсем логично един ден това дава плод в обществото, в което те живеят. В днешния "свободен свят" насилието и порнографията - и извращенията - са на всяка крачка, и малцина хора с власт са се загрижили за тая работа. А какво поколение произвеждаме? Вижте само какво става в училищата у нас и по света. Особено там, където са "по-прогресивни".

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Lumberman написа:

Какво пак отклоняваш темата

Напротив. Дадох ти хляб за сравнение. И е пряко по темата ти . И като сравнение на психологичексата нагласа на месаря / така и не разбра какво имам впредвид, нали /   ,  и като семейни ценности и как влияе държавата със законовите лостове /декриминализирането/ върху семейството и насилието и как са се увеличили 3 пъти делата. Което пък домашно насилие е пряко свързано с темата за ИК . Виж какви прекрасни  примери ти давам.

Но се правиш на сляп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...