Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Lumberman

Войната против семейството - минало, настояще и бъдеще

Препоръчан отговор

преди 12 минути, аm-аm написа:

А знаеш ли, че повече време децата прекарват с учители и връстници, отколкото с родителите си? Тогава тези деца повече част на колектива от двама души ли са или съвсем не?

... Като сметнеш, че това е половината живот, ще осъзнаеш, че ролята на семейството е третостепенна, ако не и назад, по важност. Примери за ефективно колективно отглеждане има в природата - сред животни и хора. Т.нар. ясли ги има при хората, при други бозайници, и родителите прекарват малко време със своите деца...

Това е въпрос на избор и на ценностна система. Ефективността се вижда в разпространението на всякакви извращения в днешно време, включително полови такива и разни нови "джендърни" роли. Това, че ролята на семейството е минимизирана, може да е факт, но така ли трябва да бъде? Ти ми говориш за ефективност, все едно хората са някакви животни във индустриална агрофабрика (птицеферма, свинеферма...), където се гледа количество, тегло, но не и качество и съдържание.

Примерът от Евровизия е пресен как се издига безсрамно грозното, наглото и пошлото в обществото ни:

А ние трябва ръкопляскаме и да се прехласваме пред "естествена, очевидна красота" и други "добродетели".

Ванко, а ти да не би да имаш какво да добавиш към темата или пак на чат и празни приказки го обръщаш?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Lumberman написа:

Това е въпрос на избор и на ценностна система.

Именно. Семейството е социален феномен. Това не е естествено явление. Това е човешка приумица. Също както морала, етиката, ценностите. Те се променят, еволюират, израждат... Да, семейството е страхотно, и какво от това? Аз имам ли двама родителя? Ще сключа ли някога брак? Брака сделка с любимия човек ли е или договор с държавата? Тези въпроси не променят, те вече промениха обществената позиция.

преди 4 минути, Lumberman написа:

Ти ми говориш за ефективност, все едно хората са някакви животни във индустриална агрофарбика (птицеферма, свинеферма...), където се гледа количество, тегло, но не и качество и съдържание.

Не, говоря за ефективност, изразяваща се в качество и съдържание, а не в наддаване на килограми. Споменах образователни и социални институции, не птицеферми и свинеферми. Чети правилно.

преди 5 минути, Lumberman написа:

Примерът от Евровизия е пресен как се издига безсрамно грозното, наглото и пошлото в обществото ни:

Примерът на Евровизия е, че хората имат достъп до информация и вече не ги влече тривиалното. Както някога хората са ходели на цирк за да гледат изроди. И не мисля, че интереса към тези изроди е личен избор. Не мисля, че когато някой гласува за мъж преструващ се на жена, то той би живял с него, ще стане като него или, че иска детето му да прилича на него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И гейовете и лесбийките какви са? Извращения били?! И това са хора. Исус питал един от учениците си ти любиш ли ме? Ама това си го пропуснал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПП: Какво ѝ е на израелската песничка? Постигна целта си - привлече вниманието ми. Няма да ми стане любима, нито ще се женя за дебеланката вътре, но поне не е клише, макар и да прозира комерсиализма зад изпълнението.

преди 3 минути, .Alex&Vanko. написа:

И гейовете и лесбийките какви са? Извращения били?! И това са хора. Исус питал един от учениците си ти любиш ли ме? Ама това си го пропуснал!

Християнският Бог е егоист. Той иска всички да го обичат, но да нямаш други кумири.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, аm-аm написа:

Защо изобщо се говори за семейството като нещо естествено, присъщо, изначално? Ценностите се променят, но създаването на семейство не е сред неизменните фундаментални присъщи на човека интереси заложени в инстинктите. Няма инстинкт за семейство. Има за секс. Семейството е социална политика. Даже не бих казал и непременно ефективна. Примерно, че повечето хора в България са разведени, отделно тези, които не се и женят. В тази ситуация по-важният фактор е обществената, колективната политика/помощ, отколкото тази на първоначалния партньор.

Втората сигнална система у човека също не е заложена в инстинктите.Така че това не е валиден аргумент.Има още няколко тежки и неоспорими довода в полза на семейството.Би ли посочил поне един едничък пример на общество, дори от най-дълбока древност, при  което семейството да не е в основата на това общество.Статистиката на разводите наистина е неблагоприятна, но това е аргумент за семейството, а не против.Там където са силни семейните традиции и връзките м/у роднините съответно има раждаемост.А там където те са в лошо състояние - демографски катастрофи както у нас.В тези случаи нациите са практически обречени на изчезване.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, аm-аm написа:

Именно. Семейството е социален феномен. Това не е естествено явление. Това е човешка приумица. Също както морала, етиката, ценностите.

Човешка приумица викаш? И ако някой дойде ей така и воден от приумица и личен морал реши да ти забие един боздуган в черепа, ей така за спорта, дали имаш право да го съдиш? Сакън да не му нарушиш правата?

Не било естествено, а кое е естествено? Беззаконието? Безнравствеността? Отричането на природните и неписаните закони? Какъв е твоят свят на мечтите? Хъксли?

преди 21 минути, аm-аm написа:

Не, говоря за ефективност, изразяваща се в качество и съдържание, а не в наддаване на килограми. Споменах образователни и социални институции, не птицеферми и свинеферми. Чети правилно.

Няма как да имаш качество и съдържание, когато съотношението възрастни към деца е много в ущърб на децата, а именно поверено е на твърде малко възрастни и то на наемници и странници. Плодът на двата модела се вижда и ще се вижда тепърва. Ако искаш цитирай и Ленин за майчинството, така за тежест на аргументите си, или може би Оруел...

Give me four years to teach the children and the seed I have sown will never be uprooted. Vladimir Lenin

Всъщност по-добре да цитираме Маркс:

The education of all children, from the moment that they can get along without a mother's care, shall be in state institutions at state expense.

Но и Оруел е добре:

Цитат

Цивилизациите от миналото твърдяха, че са основани на любов и справедливост. Нашата е основана на омраза. В нашия свят няма да има други чувства освен страх, ярост, тържество и самоунижение. Ще унищожим всичко останало — всичко. Вече рушим начина на мислене, останал ни отпреди революцията. Разкъсахме връзката между деца и родители, между човек и човек, между мъж и жена. Вече никой не се осмелява да се довери на съпруга, на дете или на приятел. В бъдещето няма да има съпруги и приятели. Децата ще биват отнемани от майките им от раждането си, така както се отнема яйцето от кокошката. Половият нагон ще бъде заличен. Създаването на потомство ще стане ежегодна формалност, като подновяването на купон за дажбата. Ще унищожим оргазма. Върху това сега работят нашите невролози. Няма да има никаква преданост, освен предаността към партията. Няма да има никаква любов, освен любовта към Големия брат. Няма да има никакъв смях освен тържествуващото ликуване над победения враг...

Добре е, че се намират "добри диктатори", които да мислят за благото на нашите деца...

Тоталитарни образователни и социални системи имат всичко общо с контрол над масите и малко общо с най-добрия им интерес... а и кой ги/ни пита?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Lumberman написа:

Човешка приумица викаш? И ако някой дойде ей така и воден от приумица и личен морал реши да ти забие един боздуган в черепа, ей така за спорта, дали имаш право да го съдиш? Сакън да не му нарушиш правата?

Не било естествено, а кое е естествено? Беззаконието? Безнравствеността? Отричането на природните и неписаните закони? Какъв е твоят свят на мечтите? Хъксли?

Пишеш безсмислици, но изглежда не го осъзнаваш. Това, че ти е промит мозъка от малък (за морала говоря) не те прави по-прав от природните закони. А природните закони не са точно тези, които битуват в нашето общество - да се толерира мършата, болните, педерастите и прочие.

преди 37 минути, Lumberman написа:

съотношението възрастни към деца е много в ущърб на децата, а именно поверено е на твърде малко възрастни и то на наемници и странници

"в ущърб на децата" означава в полза на възрастните.

"твърде малко възрастни " - тъкмо обратното. Сам си противоречиш и не знаеш какво твърдиш. В повече ли са им възрастните на децата, в по-малко ли.

Политическите страсти не знам за какъв чеп ги зачекна. Изглежда няма какво да кажеш, пък ти се договорило за Ленин и компания.

преди 42 минути, badr написа:

Там където са силни семейните традиции и връзките м/у роднините съответно има раждаемост.А там където те са в лошо състояние - демографски катастрофи както у нас.

Да, ама не. Демографски срив има в цяла западна Европа - същата в която средностатистическия българин копнее да вирее, като еталон за богатство и уреденост. Най-често срещаният тип домакинство в ЕС е отделният човек да живее сам. Със същия успех мога да заключа, че бракът е виновен за високата смъртност в Африка. "Наред с това" не означава "Заради това".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, badr написа:

Там където са силни семейните традиции и връзките м/у роднините съответно има раждаемост

Саудитска Арабия, Йемен, африканските държави? Най-добре всички да предадат своя етнос и националност и да приемат Аллах, нали?
Раждаемостта е най-висока в развиващите се държави, не в развитие. Там където не знаят какво е презерватив.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, badr написа:

Би ли посочил поне един едничък пример на общество, дори от най-дълбока древност, при  което семейството да не е в основата на това общество.

Еничарството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Lumberman написа:

Добре е, че се намират "добри диктатори", които да мислят за благото на нашите деца...

Тоталитарни образователни и социални системи имат всичко общо с контрол над масите и малко общо с най-добрия им интерес... а и кой ги/ни пита?

Друже.Добре е да си изясниш понятията в дълбочина като загърбиш всякакви така нар.битуващи или най-разпространени, но повърхностни формулировки.Харесвам темата ти, но поста ти е с вътрешни противоречия.Например всяка религия е тоталитарна система.Изразът "тоталитарна система" е евтина фраза, която бива тенденциозно натоварена с негативни конотации.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, badr написа:

.Например всяка религия е тоталитарна система.Изразът "тоталитарна система" е евтина фраза, която бива тенденциозно натоварена с негативни конотации. 

Религията е напаст. Да нямаш друг бог освен мене, щото инквизицията ще дойде за теб. Да не си смениш религията с друга, щото ще те убия с камъни. Най-висока раждаемост има в по-слабо развитите страни. Съчетана с висока детска смъртност, недохранване и мизерия. Това за висшите семейни ценности и раждаемостта е тенденциозно изказване със скрита цел. Да може да пропагандира едни други назадничави религии. Аз съм съгласен с автора, не съм съгласен с твоята манипулация на аудиторията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, аm-аm написа:

Еничерството.

Еничарите са прослойка в обществото, а не пример за общество.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, badr написа:

И са пример за това как семейството не е нужно условие за здраве, образование и социален статут.

Все пак нека отново повторя, че в наши дни, вкл. в България, не родителите отглеждат децата си. При тях само спят и прекарват малко време (по-малко, отколкото с други хора) и (това наскоро специалист ми го каза) общуват съвсем малко. Евентуално и ядат нещо, но пак по-малко, отколкото извън дома.

Разделението на труда не е само в производството, но и при отглеждането на деца. Странно е, че не го осъзнаваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, badr написа:

Айде, айде. Идеала ти за семейство е Али Реза от БТВ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 9 минути, Даскала написа:

Религията е напаст. Да нямаш друг бог освен мене, щото инквизицията ще дойде за теб. Да не си смениш религията с друга, щото ще те убия с камъни. Най-висока раждаемост има в по-слабо развитите страни. Съчетана с висока детска смъртност, недохранване и мизерия. Това за висшите семейни ценности и раждаемостта е тенденциозно изказване със скрита цел. Да може да пропагандира едни други назадничави религии. Аз съм съгласен с автора, не съм съгласен с твоята манипулация на аудиторията.

Стига бре Симчо.Така зверски ли съм те комплексирал.Не е нужно да подскачаш тъй нелепо около постовете ми.

преди 3 минути, Даскала написа:

Айде, айде. Идеала ти за семейство е Али Реза от БТВ.

От теб чувам за Али Реза.Кой и какъв е нямам идея, а и не ме интересува.

Редактирано от badr (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, badr написа:

Стига бре Симчо.Така зверски ли съм те комплексирал.Не е нужно да подскачаш тъй нелепо около постовете ми.

Много ти се иска здрави семейства от турските сериали по БТВ. Леко намекна за висока раждаемост в западнали региони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Даскала написа:

Много ти се иска здрави семейства от турските сериали по БТВ. Леко намекна за висока раждаемост в западнали региони.

Симчо, не гледам турски сериали и не намеквам, а посочвам Европа, като пример за ниска раждаемост, демографска катасрофа вследствие деградацията на традиционното семейство.Това са статически факти.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, badr написа:

а посочвам Европа, като пример за ниска раждаемост, демографска катасрофа вследствие деградацията на традиционното семейство.
Това са статически факти.

Други развити държави извън Европа отново имат много нисък или отрицателен естествен прираст.
Като например Корея, Япония която е с отрицателен.
Ниската раждаемост не е типична за страните, където семейството е деградирало. Тя е типична за развитите държави. Там хората късно създават семейство и имат по-малко деца. Защото гонейки кариера не остава време например на майката да отгледа 12 деца. Т.е в държави където са развити дотолкова, че жената да може да си позволи да е нещо различно от инкубатор.
Иначе, разни джендъри, мендъри, изкривяване и унищожаване на семейството е нещо, което не подкрепям по никакъв начин.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Даскала написа:

Други развити държави извън Европа отново имат много нисък или отрицателен естествен прираст.
Ниската раждаемост не е типична за страните, където семейството е деградирало. Тя е типична за развитите държави. Там хората късно създават семейство и имат по-малко деца. Защото гонейки кариера не остава време например на майката да отгледа 12 деца. Т.е в държави където са развити дотолкова, че жената да може да си позволи да е нещо различно от инкубатор.
Иначе, разни джендъри, мендъри, изкривяване и унищожаване на семейството е нещо, което не подкрепям по никакъв начин.

Хайде внимавай малко повече де.Отново ми посочваш как хората заради кариери късно създават семейства.Нали това е проблема.Семейството се пренебрегва заради ......Майката разбира се не е инкубатор, но няма кой друг да ражда.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, badr написа:

Нали това е проблема

Не, проблема е, че в западналите държави жените са инкубатор и работнички евентуално. И не могат да преследват други цели. И не знаят в повечето от тия страни какво е презерватив, а болести като СПИН се ширят всред голям процент от населението.
Много ти се иска да върнат многоженството и по религията ти да имаш 15 деца от 3 различни жени, ама няма да те огрее.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Идея си нямаш на какво ниво седи жената в западния свят, момче. Не се обаждай неподготвен.

Редактирано от Silvering (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Silvering написа:

Идея си нямаш на какво ниво седи жената в западния свят, момче. Не се обаждай неподготвен.

И ти си нямаш идея. Факт е, че в Саудитска Арабия или Афганистан положението е много по-зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И коя от тия страни е в западния свят?

Sent from my Huawei Mate 10 Pro using Tapatalk

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Даскала написа:

Не, проблема е, че в западналите държави жените са инкубатор и работнички евентуално. И не могат да преследват други цели. И не знаят в повечето от тия страни какво е презерватив, а болести като СПИН се ширят всред голям процент от населението.
Много ти се иска да върнат многоженството и по религията ти да имаш 15 деца от 3 различни жени, ама няма да те огрее.

Крайно време е да спреш с малоумните си прояви.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, badr написа:

посочвам Европа, като пример за ниска раждаемост, демографска катасрофа вследствие деградацията на традиционното семейство

haha.png

Чакай малко. В България ядем най-много кисело мляко. Изнасяме и в Европа. Ахааа, значи киселото мляко е виновно за ниската раждаемост. Жеуезна логика!

преди 52 минути, Даскала написа:

Щото внасят йогурт. Мейджи произвежда два пъти повече българско кисело мляко от България.

преди 11 минути, Даскала написа:

Факт е, че в Саудитска Арабия или Афганистан положението е много по-зле.

Овцата на задната седалка. Жената - в багажника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...