Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Обсъждане на Истанбулската конвенция

Препоръчан отговор

преди 3 часа, miro20 написа:

Обаче има едно голямо ОБАЧЕ. Решеието по никакъв начин не променя масираната анти-кампания със фейкове полу-истини, спекулации с различни "гейски" случаи, нямащи нищо общо с конвенцията , и какви ли не примери, които съм оборвал тук.

Мирко, личен въпрос. Какво мисли по-въпроса съпругата ти? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 4,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Това под спойлера отдавна съм го прочела и мисля, че ни заблуждават. В България никой никога не е дискриминирал различните, освен ако не са били автори на престъпления. Не е нужно да спомена

Разбира се, че политиците използват дебата своите си цели.Ти  обаче си достатъчно интелигентент за да схванеш коварството на тази пошлост наречена "Истанбулска конвенция".Разбира се казуса джендър, ме

Джордж Сорос държи квота от 30% в групата, която ще прилага Истанбулската конвенция Сорос не е човек, а зъл демон!     

Публикувани изображения

преди 2 часа, nikssi написа:

Слушам аз с интерес... какво ще каже по въпроса...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, nikssi написа:

Категорично ЗА. Все пак жените повече си споделят и имат пресни  впечатления за приятелки пострадали от тормоз.

Както казах, не всички вЕрват на фейковете и лъжите за конвенцията, които  са оборени дори и тук.

Аз допускам че чисто юридически може да има някакви правни точки и нестиковка с конституцията, аз не съм компетентен, затова приемам тяхното решение.

Но каквото и да е то на КС, спекулациите , лъжите, и завъртяната до небесата анти-кампания си остава факт.

преди 10 часа, Lumberman написа:

Слушам аз с интерес... какво ще каже по въпроса...

Разбирам подтекста :) Тролските ви похвати са ми познати от много отдавна, и ми е ясно какво цели ПОРЕДНИЯ личен въпрос-офтопик :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, miro20 написа:

Аз допускам че чисто юридически може да има някакви правни точки и нестиковка с конституцията, аз не съм компетентен, затова приемам тяхното решение.

Но каквото и да е то на КС, спекулациите , лъжите, и завъртяната до небесата анти-кампания си остава факт.

На това твоето знаеш ли как му се казва на книжовен български? Лицемерие - е точното понятие. (;  Имаме разбира се и по- красноречиви изрази, като "фурнаджийска лопата",  "двоен аршин", също и "едно си баба знае, едно си баба бае".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, miro20 написа:

Категорично ЗА. Все пак жените повече си споделят и имат пресни  впечатления за приятелки пострадали от тормоз.

Както казах, не всички вЕрват на фейковете и лъжите за конвенцията, които  са оборени дори и тук.

Казва така, защото все още нямате деца.

Всички жени, които имат деца са на противоположното мнение и с право.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Мойра написа:

Всички жени, които имат деца са на противоположното мнение и с право.

Едва ли ще ти хареса констатацията че говорим именно за жени с деца, някои разведени, които още търпят различен вид тормоз.

Всъщност, ако не знаеш, една от причините жените да се снишават и да правят с години компромиси, е ИМЕННО децата.

Няма да те нападам и питам лични въпроси, просто ... хайде малко по сериозно , става ли ? :)

преди 7 часа, sound написа:

На това твоето знаеш ли как му се казва на книжовен български? Лицемерие - е точното понятие.

Кое е "лицемерие" ? ПАк ще ти повторя какво имам впредвид

- КС може и да намери точка по която да има някакво противоречие. НО

Това противоречие няма да има нищо общо със стотиците изкривени  спекуалции, откровенни лъжи , примери от съвсем други държави, примери които нямат нищо общо с конвенцията, но се налагат като страхове, и т.н.. и какво ли не което  е оборено  и в тази тема тук.

пп

А да,,, Като  говорим за лицемерие - ами няма по крещящ пример от това каква бе позицията на любимата ви Корнелия.

Когато миналата година бяха ЗА конвенцията, и когато  дори женските движения реваха кога НАЙ СЕТНЕ ГЕРБ и ББ ще ВНЕСАТ конвенцията  на дневен ред в парламена , а ... малко след това обърнаха ТОТАЛНО палачинката.

И от яростен привърженик на конвенцията, г-жа  Лъжа стана най върлия противник.

Което стана повод за остри реплики и скарване с другаря ви сер Гей Стани Шеф и ПЕС

Ето това е лицемерие. Класика в жанра. Учете се :)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гнус ме е, че отново се опитват да я прокарат! При това с изключително мръсни похвати.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, sound написа:

Цитирал съм твоето цитиране на оня със забрадката. Интересно ако КС тълкува правилно и постанови, че ИК е в разрез с Конституцията, оня тогава дали ще приеме решението им? Или "ще го приеме", защото предусеща решението на ония продажници? А с продажниците винаги трябва да си солидарен, нали, Миро?

Лошото е, че май не останаха честни хора в тая държава... на ръководни постове. Но пък не се знае...

Но те и имперските агенти на това се надяват, че ще бъдем все страхливци и продажници. Но нека тука цитирам aвстралийския журналист Джон Пилджър:

Цитат

I reported America's war against Nicaragua which had the temerity to overthrow a Washington-backed dictator, Somoza. The CIA attacked Nicaragua with death squads known as the Contra. Why did Washington attack such tiny countries? Because the weaker they are the greater the threat. People who can free themselves against all the odds are sure to inspire others.

Те разчитат, че на пътя си ще имат страхливци и продажници, защото с такива лесно се работи и постигат цели. Един съвестен човек на правилното място би вдъхновил мнозина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Lumberman написа:

Интересно ако КС тълкува правилно и постанови

:lol6:

Дали осъзнаваш колко субективизъм  съдържа този толкова кратък и красноречив израз ? 

Вече знам реакцията ви ако КС се произнесе не както ви ххаресва - "че КС се произнесе неправилно" .:lol6:

Идея си нямам защо цитираш друг а говориш на мен за моя израз.

преди 6 часа, Lumberman написа:

оня тогава дали ще приеме решението им?

Цитираш ме и питаш точно това на което съм отговорил.

Странна "логика" на мисълта имаш. По точно  никаква :)

Колко по ясно да го кажа : " затова приемам тяхното решение "

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще те видим колко ще го приемеш. Но то е очаквано наистина, и може би затова го казваш. Все едно да играят на футбол Германия с Лихтенщайн и аз да кажа, "който и да победи - ще го приема!" А то е ясно кой ще победи. Нищо не ми коства да го кажа. А ти кога един път ще се застъпиш за правилната кауза? Един път поне?!

преди 3 часа, miro20 написа:

Дали осъзнаваш колко субективизъм  съдържа този толкова кратък и красноречив израз ? 

И макар това за "правилното решение" да искаш да го изкараш субективно и да може да е такова, то решение обратно на твоята защита на ИК, ще бъде ясно. Тогава ще го приемеш? Ще си плюеш ли по сурата? Каквото прави дядо все е хубаво?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това как бихте го коментирали?
https://www.vbox7.com/play:f9c8c8188a

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Lumberman написа:

Тогава ще го приемеш? Ще си плюеш ли по сурата?

Разбира се че ще го приема, и разбира се няма какво да си "плюя по сурата"

ПАк ти казвам - Дори да излезе че противоречи , както на теб ти се иска, и смяташ за "правилно" , десетките, стотици ФЕЙКОВЕ и спекулации които се бълваха и тук в тази тема, си остават и са си фейкове и лъжи.

Конретен пример -  няма как да е "аргумент" на КС това което се тръбеше как според ИК ще заставят децата да маструбират от пеленачета. Това си е пълна и тотална лъжа, нямаща нищо общо с конвенцията, и нищо общо с решението на КС ДОРИ те да намерят някакви точки , противоречащи.

Това е. Няма как да "си плюя по сурата" за това че съм ви показал и  опровергал лъжите за "детско маструбиране" , независимо от решението на КС.

НЯма как по простичко да  ти го обясня.

Виж, дали вие ще си плюете по сурата дето разпространявате толкова спекулации и лъжи, си е ваш проблем и въпрос на малко   чест и дотойнство, което не съм видял до сега у вас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А е честния и достойния - юридическия проблем съм го писал още преди месеци: с правното понятие "социален пол" идея си нямаш какво ни чака. Бахти гнусния цървул си - първа държанка ще станеш и на Корнелийка, само властта да докопа тя. Повръща ми се от такива хора, дето се продавате на всеки "силен на деня", а честта и достойнството са, като среден пръст за вас, та ги размахвате всеки път, когато не ви излизат долнопробните сметки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Европейският съюз: (Не) конвенционалната поява на една свръхсила

Автор: арх. Христо Генчев и д-р Марин Генчев

Цитат

Интензивността, с която Брюксел действа, за да принуди отделните страни-членки да ратифицират Истанбулската конвенция, навежда на мисълта, че целта е да се създаде свръхдържава, без публичен дебат и без да е получено съгласието на европейските народи. През последните 200 години Наполеон, Хитлер и Сталин са правили опити за политическа консолидация на Европа. Днес вероятно ставаме свидетели на четвърти опит. Той, както и предишните три, сигурно няма да успее, но отново народите на Европа ще платят висока цена. Това пишат Христо и Марин Генчеви в своя статия, публикувана на английски език в престижното списание The American Spectator с оригинално заглавие “The European Union: The (Un)Conventional Rise of a Superpower”.

Статията

Може и така да е, може и да не е така...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, sound написа:

юридическия проблем съм го писал още преди месеци

Съдия в КС ли си ?

Понеже и мен ме е гнус да цитирам останалата ти повръщня, заради което подозирам че  не си.  :)

Иначе по темата... КАкво бихте казали за това възпитание на децата ?

Държавата не е  с ИК,  и дори  домашното насилие е декриминализирано :

Даже си представих...какво ли биха казали за това така оплюваните норвежски служби например ? :)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://glasove.com/categories/komentari/news/evropejskiyat-syyuz-ne-konvencionalnata-poyava-na-edna-svryhsila

Цитат

Дебатите относно ИК ясно показват, че лево-либералните медии и неправителствените организации са се превърнали във важен инструмент на Брюксел за налагане на влияние върху страните-членки. Следователно не е за учудване, че ратификацията на ИК налага и задължението да се осигурят допълнителни правителствени ресурси за тяхната дейност (Член 8). Но ако изследваме по-внимателно ИК, се вижда, че в нея са заложени много по-важни въпроси от задължението да се създаде финансова сигурност за ляволибералните идеи точно преди предстоящите през 2019 европейски избори, на които може да се очаква политическа промяна.

Статията е публикувана на адрес: https://spectator.org/the-european-union-the-unconventional-rise-of-a-superpower/

Така че ние трябва да запитаме как ЕС ще е в състояние да изпълни поетите задължения, посочени в конвенцията, без да има централизирано разследване, правоприлагане и места за лишаване от свобода и няма право да упражнява власт над отделни личности. За нас има две възможни обяснения:

1. Брюксел поема задължения, без да има намерение да ги изпълни;

2. Централизирано разследване, правоприлагане и места за лишаване от свобода на ЕС са в процес на учредяване. С други думи, ИК би могла да осигури единодушно гласуване на Съвета на ЕС, за да може да бъдат изгради институции, чрез които да упражнява власт директно върху отделни личности, като така ще трансформира ЕС от свободен пазар в свръхдържава.

Интензивността, с която Брюксел действа, за да принуди отделните страни-членки да ратифицират конвенцията, ни навежда на мисълта, че вторият сценарий е по-правдоподобен. През последните 200 години Наполеон, Хитлер и Сталин са правили опити за политическа консолидация на Европа. Днес вероятно ставаме свидетели на четвърти опит. Той, както и предишните три, сигурно няма да успее, но отново народите на Европа ще платят висока цена.

Опитът за ратификация на Истанбулската конвенция от Европейския съюз и планът да се ремоделира еврозоната в трансферен съюз са недвусмислени знаци, че Брюксел се опитва да създаде свръхдържава без публичен дебат и без да е получено съгласието на европейските народи. За да успее, тази значима промяна трябва да се състои преди европейските избори през май 2019 г., когато противниците на сегашния европейски елит вероятно ще станат достатъчно влиятелни, за да го блокират.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, nikssi написа:

Опитът за ратификация на Истанбулската конвенция от Европейския съюз и планът да се ремоделира еврозоната в трансферен съюз са недвусмислени знаци, че Брюксел се опитва да създаде свръхдържава без публичен дебат и без да е получено съгласието на европейските народи.

Боже Господи... до къде им се е развихрила фантазията на някои.... КАкви свръхдържави от ИК бре...  Направо галактиката прекроява тази ИК.

Мина се не мина малко време, и пак се  развъртя спиралата с абсолютните простотии дето нямат ама нищо общо с ИК. 

Надявайки се на късата памет на някои, на които са им опровергавани глупостите. 

И очевидно успешно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.07.2018 г. в 9:55, miro20 написа:

Значи по презумпция жените винаги са невинни и са жертви. Не се допуска вариант да са част от проблема, а дори и да са го предизвикали.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не е казал какви са жените " по презумция" , камо ли дали са "невинни жертви"., или "какво се допуска".

В случая си измисляш, т.е. спекулираш .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пресни  впечатления за приятелки пострадали от тормоз.

Ти го казваш. Приемаш впечатленията на приятелките за безусловна истина, без въобще да знаеш за какво става дума

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, baitexpo написа:

Приемаш....... без въобще да знаеш за какво става дума

Айде пак твои алабалистики-спекулации. Какво знам или не знам, това са преки впечатления. Докато твоето е... ОПРЕДЕЛЕНО че не знаеш за какво става дума, и това не ти пречи да си плямпаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, baitexpo написа:

Значи по презумпция жените винаги са невинни и са жертви. Не се допуска вариант да са част от проблема, а дори и да са го предизвикали. 

Познавам човек, чиято жена го осъди за "тормоз с био-храни". Дори жената от социалните беше видяла, че обвинението е бутафорно, оно пък съдът не мислеше така. Искала да се тъпче с ГМО, а той купувал само био... представете си! Невъобразим тормоз! Тъй че внимавайте какви храни купувате на жените си :) Да не се окаже непростим тормоз.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Категорично ЗА. Все пак жените повече си споделят и имат

преди 8 минути, miro20 написа:

Айде пак твои алабалистики-спекулации. Какво знам или не знам, това са преки впечатления. Докато твоето е... ОПРЕДЕЛЕНО че не знаеш за какво става дума, и това не ти пречи да си плямпаш.

Аууу как се пънеш да си придадеш някаква тежест на празните приказки. 

И ти си същия промит мозък като проруските тролове. Малко по-обективен понякога, но все пак трол.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, baitexpo написа:

Аууу как се пънеш да си придадеш някаква тежест на празните приказки. 

И ти си същия промит мозък като проруските тролове.

Оценявам напъните ти да си "изсмучеш от въздуха" алабалистики, но нищо повече от това не мога да кажа :

Какво знам или не знам, това са преки впечатления. Докато твоето е... ОПРЕДЕЛЕНО че не знаеш за какво става дума, и това не ти пречи да си плямпаш.

Дори няма да те квалифицирам какъв трол си и какво си ... то прекрасно се вижда :)

преди 18 минути, Lumberman написа:

Искала да се тъпче с ГМО, а той купувал само био... представете си! Невъобразим тормоз! Тъй че внимавайте какви храни купувате на жените си :) Да не се окаже непростим тормоз.

Твоа сигурно е виц ?

Интересно съда как е доказал кое е ГМО кое е "био".

Защото пък има една определено "побългарена" практика, да се лепят етикети "био" на нещо дето няма нищо общо с "био" :) :)

И някой забранил ли е на жената да си купува каквито иска ГМО-та , че да кара мъжа си , още повече ако се съмнява какво купувал :) :)

Не.. това определено е виц.

Добър.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване