Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Вземете да разкажете някоя истинска, случка със баба Ванга, че взе да става тъпа темата. :rolleyes: Аз съм нямал честа да се запозная със феноменът, за което много съжалявам. Баща ми е ходил при нея, но не за да се срещне лично, а да заведе други хора. И когато тя е излезнала са си поговорили, така че баща ми е провел една среща със баба ванга без да е отишъл за това.

Роди ме мамо със късмет, пък ме хвърли и на смет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

СЕСТРА ТИ Е МНОГО ЖАДНА Разказва Пенка Стоянова Цанева от гр.Силистра Посетих Ванга през 1969 година. Сестра ми бе болна от левкемия и затова исках да се срещна с нея.Записах се по телефона за прием-такъв беше редът тогава,-но известието за срещата дойде след смъртта на сестра ми,която беше само на36 години. Когато влязох при Ванга,тя ми рече: -Пенке,знам защо си дошла,но сестра ти нема друга съдба-дотам и било писано.Нищо не е можело да се направи. Ванга като че ли се поослуша и добави: -Колко е младааа!Тя вика:”Маро ,Маро...”Накого вика,мари? Отговорих, че нямаме Мара в рода си.Тогава Ванга отново се ослуша,сякаш някой и говореше,и рече: -Викала е мамо,мамо...Ето ги тука и двете,добре са. В тоя момент аз се разплаках,а Ванга продължи: -Тя пита за всички-за сестра ти Дешка,за брат ти,но най много на теб се радва,че добре и гледаш децата.Аз нямах свои,затова взех двете деца на сестра ми,момче и момиче... Ванга продължи: -Сестра ти е много жадна!Носи шише и преливай гроба и.Ти поливаш цветята ама неправилно.Ще поливаш от краката към главата.Разбра ли? Изведнъж Ванга повишава тон: -За какъв часовник пита сестра ти?Защо не го носиш?Да си го носиш поръчва. Обясних,че съм заръчала на познати,дето пътуват с корабите,да ми донесат един часовник,подарък за сестра ми.Когато ми го донесоха,тя вече бе починала,но аз не го носех... По традиция,като ходят на гроба на свой починал,близките му обикновено носят вода,цветя и свещи.Тези обредности се предават от поколение на поколение и хората дори не се замислят защо правят това.Вярващите в съществуването на живота след смъртта и невярващите извършват тези ритуали в знак на почит към покойните,а и за собсвена утеха. От думите на Ванга обаче(„сестра ти е много жадна”)се оказва,че мъртвите всъщност имат нужда от нашите грижи и може би най-вече от това да не ги забравяме,да ги помним,да са постоянно живи в паметта ни. „За какъв часовник пита сестра ти? Да си го носиш поръчва.” Ето още един знак,че те търсят спомените ни за тях и настояват да не ги забравяме-часовникът е бил предназначен за покойната и нейната душа желае любимата и сесра да го носи.Така мъртвата постоянно ще живее в паметта и. „Тя пита за всички- за сестра ти Дешка ,за брат ти,но най много на теб се радва,че добре и гледаш децата.” Изумителни са тези послания,които Ванга предава на посетителката.Отново срещаме основание за тезата,че мъртвите ни виждат от своето измерение и ни наблюдават.Но явно информацията им е ограничена,не всичко за живите си близки от земята те знаят,след като карат пророчицата да пита за определени неща роднините им. А дали ,те мъртвите,чуват онова,което живите казват в отговор на техни въпроси?Или Ванга чрез нейните рецептори-по обратния ред-им предава тази информация,от която се интересуват?И кръгът се затваря-пророчицата едновременно,в един и същи миг,приема и предава послания на живите и на мъртвите... Едно изречение от разказа прави особено силно впечатление: „Викала е мамо,мамо...Ето ги тука и двете.” Душите на майката и дъщерята явно се търсят из Отвъдното,едната от тях е уловила канал за връзка със Земята посредством Ванга и е тръгнала към него,викайки другата Откъс от книгата на Жени Костадинова-Пророчествата на Ванга

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен всеки сам определя съдбата си , и какво ще се случи в следващия момент.Тогава тя как ще знае какво ще се случи като ти самия незнаеш какво ще направиш за да промениш съдбата си!?!?Поздрави ,trabant4e!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Итересни хипотези има за дарбата на Ванга и аз бих искала да прочета повече и тогава дая водя дискусия.Но може би някои хора лъжат за тези нейни пророчества и неща които са видяли в нея (хора ,които са я посещавали)и точно за това възниква спора от кого й е дарбата?От Бога?От Дявола? Но все пак на мен ми е мъчно че Ванга е страдала през целия си живот и не само от лично нещастие а и от трагедиите на др хора Публикувано изображение И в моето сърце тя е светица!Просто няма как да не е,та тя е помогнала на толкова мн хора а един последовател на Дявола едва ли би го сторил

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен всеки сам определя съдбата си , и какво ще се случи в следващия момент.Тогава тя как ще знае какво ще се случи като ти самия незнаеш какво ще направиш за да промениш съдбата си!?!?Поздрави ,trabant4e!

Така е и не съвсем.Всеки е свободен дотолкова,доколкото може да надскочи и да се освободи от себе си ,като личност.Това което представлява нашата личност е натрупвания от желания,мисли,мечти,страхове,навици, и всички наши деиствия ,които извършваме се продиктуват от тези натрупвания.От тук и възможноста за този,които е в състояние да проникне и да види тези натрупвания от които ти се състоиш като личност,да'предугадят'твоите деиствия,като ги съпоставят с вариянтите,които се разкриват пред теб,като възможни за избор. Редактирано от aspect (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един поп от Петрич, веднъж за нещо влязъл в дома на Ванга и е станал свидетел на такива неща, че косата му се изправила и направо побегнал! Това, което видял в стаята, нямало нищо общо с Бог, а точно обратното...

Мел,моля те да разкажеш по-подробно,защото наистина ми стана доста интересно!

Редактирано от _Bri_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ахахаха Ванга , спомням си , беше казала през 94та на световното в щатите че два отбора с буквите Б ще играят финал :yanim: единя отбор бил с червени фланелки а другия с жълти :wors: ааххахаххахаха що няма тема и за Кашпировски :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ахахаха Ванга , спомням си , беше казала през 94та на световното в щатите че два отбора с буквите Б ще играят финал :wors: единя отбор бил с червени фланелки а другия с жълти :hush:

ааххахаххахаха

що няма тема и за Кашпировски :huh:

Както Bri чака отговора на Mell да и разкаже по подробно за описаната от нея случка за "попа и настръхналата коса",така най-вероятно и аз ще чакам дълго,дълго ако те попитам,на кого Ванга е казала за двата отбора с Б,тоест цитирай ми имена,а не чул недочул да коментираш.

А колкото до Кашпировски,Ванга му е казала че метода който използва(лекуване на голям брой хора стотици,или милиони,чрез телевизионния екран,тоест да им действа психично)е неправилен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не трябва да се говори лошо за мъртвите въпреки всичко. -много мои познати го правят. Истината е ,че Ванга наистина е притежавала неповторими способности всепризнати от всеки който е имал възможност да се допита до нея. Много от предсказанията и са се осъществили.--това е факт. В нея наистина е имало нещо магическо..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не трябва да се говори лошо за мъртвите въпреки всичко.

-много мои познати го правят.

Истината е ,че Ванга наистина е притежавала неповторими способности всепризнати от

всеки който е имал възможност да се допита до нея.

Много от предсказанията и са се осъществили.--това е факт.

В нея наистина е имало нещо магическо..

Всичко това е вярно.Но областта е която е работила Ванга и откъдето са идвали силите й е духовна.Мога ли да запитам, какви средства имаме ние, за да индентифицираме някаква духовна сила или същност.Това нито може да се види, нито да се помирише, нито да се опита.Имаме проявления в материалния свят.Какви са критериите за добро и зло.Ние?

Редактирано от alesys (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не прочетох всичките ви мнения за Ванга, но искам да ви кажа, че в голяма степен благодарение на нея се обърнах към Господ. Тука някой сигурно ще попита: "Към кой Господ, заблудени човече?". Към тоя, чийто син е Исус Христос. Има ли по-добър от него? Изобщо мнението ми за Господ и Исус Христос е на 100%, като това на авторът на коментарите от 01.03.2007 по темата "Юда не е предал Исус" в сайта www.fenomenibg.com . Няма да цитирам, защото ще ви бъде интересно да посетите сайта, където има за четене доста неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Итересни хипотези има за дарбата на Ванга и аз бих искала да прочета повече и тогава дая водя дискусия.Но може би някои хора лъжат за тези нейни пророчества и неща които са видяли в нея (хора ,които са я посещавали)и точно за това възниква спора от кого й е дарбата?От Бога?От Дявола?

Според мен "дарбата" й не е от Бог или дявола.Има и други начини за черпене на информация,които разбира се не са съобразени с наставленията от Бог.В случая говоря за връзка с умрели хора,роднини.Покойната Ванга за едни е светица за други не,кой както иска го разбира,но пророчица със сигурност не е.Помагала е на хора,на други не е успявала и каквото да е направила е получила съответната отплата в отвъдния живот.Найстина разни шарлатани и гадатели се опитват да се възползват от безплатната реклама свързвайки се с Ванга.Повечето от тези,които имат сила не търсят публичност,Ванга и Кочовска взети заедно имат далеч по-малки способности.Да помогнеш на другите заради състраданието и чуждата болка издига човека.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших да публикувам всеки път ,когато мога част от предсказанията на Ванга от книгата на Жени Костадинова „Пророчествата на Ванга” Предполагам,че за някои хора ще бъде интересно а на други ще възникнат доста противоречия в душите им.Повечето от предсказанията са доста мрачни за съжаление. След всяко едно предсказание в книгата има доста добри размишления на авторката,но тях може да ги прочетете само там,доколкото знам я няма в електронен вариант. Ето и едно от тях : Знаете ли какво ще дойде след няколко години ? Заметресения,огнйове,наводнения,беди... От това много народ ще загине.От всякъде ще се бият,всичките народи ще са в един кюп...Хората ще намалеят,стока няма да има,дърветата ще се унищожат,първо брястовете ще изчезнат.Овце,крави,кози-за ядене няма да стават. Вие си играете с всичко и не виждате каква мизерия иде.Хората ще ходят голи и боси,няма да има ни какво да ядат,ни отопление ни осветление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших да публикувам всеки път ,когато мога част от предсказанията на Ванга от книгата на Жени Костадинова „Пророчествата на Ванга”

Предполагам,че за някои хора ще бъде интересно а на други ще възникнат доста противоречия в душите им.Повечето от предсказанията са доста мрачни за съжаление.

След всяко едно предсказание в книгата има доста добри размишления на авторката,но тях може да ги прочетете само там,доколкото знам я няма в електронен вариант.

Ето и едно от тях :

Знаете ли какво ще дойде след няколко години ? Заметресения,огнйове,наводнения,беди...

От това много народ ще загине.От всякъде ще се бият,всичките народи ще са в един кюп...Хората ще намалеят,стока няма да има,дърветата ще се унищожат,първо брястовете ще изчезнат.Овце,крави,кози-за ядене няма да стават.

Вие си играете с всичко и не виждате каква мизерия иде.Хората ще ходят голи и боси,няма да има ни какво да ядат,ни отопление ни осветление.

Агни, чел съм я книгата, но Ванга казва също , че всичко това е предотвратимо, че всичко е в наши ръце.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Агни, чел съм я книгата, но Ванга казва също , че всичко това е предотвратимо, че всичко е в наши ръце.

mecholari радвам се че има позитивно настроени хора,като теб.Точно затова и ги публикувам,за да може четящите тези редове да се замислят и да променят начина си на живот и да си кажат ,че всичко е в техните ръце.

Ето и още едно предсказание :

„Не прекалявайте с торовете и химикалите,защото природата вече се задъхва.Ще дойде ден,когато от лицето на земята ще изчезнат различни растения,зеленчуци,животни...Най напред лукът,чесънът и пиперът.После пчелите,а млякото ще стане вредно.

Пчелите ще измрат.Млякото ще стане отровно.Ще затваряте вода в буркани.

Плодородна беше земята българска...А сега?Всичко се отрови и вие го ядете-ето откъде се взимат болестите.Алчните за пари за хората не мислят.Ама никой не е по-силен от Природата.Тя ще си връща.Големи промени ще има в природата.

Редактирано от агни (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичкото скрито злато ще излезе на повърхността на Земята,но ще се скрие водата.Така е определено! Водата ще стане по-скъпа от черното злато (петролът) ,а един ден тя напълно ще изчезне. Много и незнайни болести ще се явят.Хората ще падат по улиците без видима причина и без видимо да са боледували.А това е все още предотвратимо,защото е във вашите ръце. След 40 години няма да има сегашните болести,но ще се появят нови.Те ще са свързани с мозъка. Лекарство против СПИН ще излезе и от желязо ще бъде.Защото този елемент намалява в човешкия организъм.Но ще дойде друга болест,по-страшна от рак и от СПИН !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

11 години без теб,Пророчице Закриляй ни от Там и ни прости!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бог да прости Ванга днес 11 август след 11 години от физическото и напускане на земята. Присъствах на помена и мога да напиша,че беше хубав и атмосферата беше по-скоро празнична ,отколкото скръбна.Беше,както Ванга е казала някога да не плачем за близките си ,е разбира се имаше и хора,които плачеха. Имаше представители на националните телевизии,видях Нешка Робева Светлин Русев,Алена имаше много представители на българската православна църква и мн.др. Присъствието на Ванга се усещаше,имаше моменти,когато погледнех образа на гроба и все едно се усмихваше от там. Людмила Ким бе донесла една нейна уголемена фотография в рамка,която бе поставила до гроба и от нея също се излъчваше едно задоволство на Ванга все едно бе там,поне аз така го усетих. Сигурен съм,че тя още дарява любов,но от друго измерение и по различен начин. Благодаря на баба Ванга за всичко сторено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен "дарбата" й не е от Бог или дявола.Има и други начини за черпене на информация,които разбира се не са съобразени с наставленията от Бог.В случая говоря за връзка с умрели хора,...

По-добре говори за връзка с Комитета за държавна сигурност, много по-реалистично решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя е била един велик човек! Когато за първи път отидох в Рупите( за тези които не знаят там е живяла) И се почувствах много странно като видях че е починала точно на моят рожден ден(11 август) Някъде бях чела че тя е предсказала че война няма да има в България а хората ще се избиват по пътищата и за жалост това предсказание се сбъдва! Публикувано изображение Не знам просто нямам думи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почуствайте се Българи като видите някои от предсказанията тук

Аз поне настръхвам,като ги чета със съпровода на българска гайда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Публикувано изображение

post-55091-1194551521_thumb.jpg

Редактирано от агни (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почуствайте се Българи като видите някои от предсказанията тук

Аз поне настръхвам,като ги чета със съпровода на българска гайда.

За наш срам най-хубавият документален филм за нея който съм гледал е на руската телевизия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За наш срам най-хубавият документален филм за нея който съм гледал е на руската телевизия.

Защо така смяташ.Виждал съм и наши документални филми за нея-просто руснаците може би повече разбират от кино.А като четох мненията,стигнах до извода ,че пророчица е най-доброто определение, което я характеризира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не прочетох всичките ви мнения за Ванга, но искам да ви кажа, че в голяма степен благодарение на нея се обърнах към Господ. Тука някой сигурно ще попита: "Към кой Господ, заблудени човече?". Към тоя, чийто син е Исус Христос. Има ли по-добър от него? Изобщо мнението ми за Господ и Исус Христос е на 100%, като това на авторът на коментарите от 01.03.2007 по темата "Юда не е предал Исус" в сайта www.fenomenibg.com . Няма да цитирам, защото ще ви бъде интересно да посетите сайта, където има за четене доста неща.

На мене ми се иска отявлените противници на Ванга да ми отговорят на един съществен въпрос:

-Кое е по-лошо-да не вярваш в Господ, какъвто бях аз преди да ме докосне Ванга по начинът описан в "Самозабравянето на духовните", или да вярваш в Господа, който седи зад нея?

И също искам да ми опишат по-добрия Господ, защото тоя ми даде само Любов, душевна тишина и мир, и сърцето ми нито се смущава, нито се плаши. Какво повече ще ми даде техния?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване