Премини към съдържанието
Glenarvan

Изтеглиха ми 64лв от сметката без мое позволение

Препоръчан отговор

В период от около 2 години си изплатих няколко технологични джаджи, закупени от голяма търговска верига. Всички продукти бяха взети на лизинг. През Януари тази година без мое позволение е изтеглена вноска по лизинг, който отдавна изплатих. Бях в офис на въпросната кредитна институция и момичето ми каза "ааааа, имаме проблем от пред 2 седмици, на всички хора сме дръпнали по погрешка еди какви си пари". И ми показа на компютъра как са изтеглени, но били пратени обратно и щели да пристигнат до няколко дни. Бях в офиса им на 09.02.2019 - От тогава мина повече от седмица, но парите не са ми върнати в сметката. Какво да направя по въпроса, освен телефонен разговор с тях? Не искам да им подарявам тези пари, защото никой на мен не ми е подарил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подайте сигнал на КЗП. Чисто технически погледнато, може и да не са свършили някакви законно установени срокове да си оправят бакиите, но пък нали са си признали и уведомили, без да ги питате. Все пак, първо звъннете на служител на лихварите, да разберете защо още нещата не са оправени, те би трябвало най-добре да знаят докъде са стигнали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Окей ще говоря с имена. Става въпрос за TBI :) Които са сред 3-те най-големи кредитни институции. Мен реално не ме интересува какво е станало, а защо ми ги няма паричките. Когато имаш да им даваш пари те търсят под дърво и камък. Когато те трябва да ти върнат системата имала проблем.

А между другото те не ме уведомиха, че са ми взели тези 64лв. Аз си следя сметката в приложението на банката ми. Не са казали нищо и не са се извинили за този си технически проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-разумно е първо да сигнализираш банката си за неправомерно теглене. И е хубаво да го направиш на гише в писмена форма.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако и това не помогне, увий една тухла във вестник, отиди в офиса им и виж кое там струва горе-долу твоите пари...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Филипов написа:

КЗЛД

Къде е нарушението на ЗЗЛД?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвали са му неправомерно личните данни за да откраднат едни пари. Дали по заповед на шефа, по инициатива на служител или са изтекли към трети лица  - да установяват и си оправдават заплатите. Някаква там е признала с половин уста, и то след като са я хванали, а може и да не е знаела и да говори по инерция. Много хора така и не са разбрали. И нищо не е върнато. Колко ли още такива случаи има?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те са разполагали с тях по договор, който е изтекъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Glenarvan написа:

В период от около 2 години си изплатих няколко технологични джаджи, закупени от голяма търговска верига. Всички продукти бяха взети на лизинг. През Януари тази година без мое позволение е изтеглена вноска по лизинг, който отдавна изплатих. Бях в офис на въпросната кредитна институция и момичето ми каза "ааааа, имаме проблем от пред 2 седмици, на всички хора сме дръпнали по погрешка еди какви си пари". И ми показа на компютъра как са изтеглени, но били пратени обратно и щели да пристигнат до няколко дни. Бях в офиса им на 09.02.2019 - От тогава мина повече от седмица, но парите не са ми върнати в сметката. Какво да направя по въпроса, освен телефонен разговор с тях? Не искам да им подарявам тези пари, защото никой на мен не ми е подарил.

да дърпат?

от картата?

ще ми дръпнат дедовия

всичко ми е на вноски-на ръка

може да се разхождам до три банки или в изипей,но всичко на ръка.

ще им давам аз достъп до картата

знаеш ли кога?

последен от 7 или 8 милиарда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избрах метода за дърпане от картата, защото физически нямам време да обикалям, а и в един момент изплащах наведнъж 3 неща... По-удобния вариант беше те сами да си ги дърпат от нея. За да не се разкарвам. И сега какво... Те щом са си позволили да го направят, значи са наясно, че нищо няма да стане. И да отида в полицията те ще ми кажат, че с престъпления до 500лв не се занимават. Кви да ги върша? В ДСК (на която ми е банковата сметка) какво могат да направят? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Glenarvan написа:

Избрах метода за дърпане от картата, защото физически нямам време да обикалям, а и в един момент изплащах наведнъж 3 неща... По-удобния вариант беше те сами да си ги дърпат от нея. За да не се разкарвам. И сега какво... Те щом са си позволили да го направят, значи са наясно, че нищо няма да стане. И да отида в полицията те ще ми кажат, че с престъпления до 500лв не се занимават. Кви да ги върша? В ДСК (на която ми е банковата сметка) какво могат да направят? 

Здравей, отиди отново при тях и виж какво ще ти кажат хубав ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Те са разполагали с тях по договор, който е изтекъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия са на принципа "Кръв повръщам пари не връщам " .Помните в началото на годината олелията с ел.винетките и как се оказа ,че некои ора са си я платили по 4-5 пъти .Неква гозпожа ревеше по Нова ,некъв дебил на висок пост в АПИ и казал "Ама г-жо държавата пари не връща" .Та държавата ви краде ,кво очаквате от едни лихвари .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахахах някаква си "финансова" институция по "погрешка" била издърпала пари от базата данни с клиентите си и после щели да им ги връщат :D  Леле в каква пародия на държава живеем :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така ще изтеглят пари от картата без ти самия да си превел сума???? Че не мога да се сетя......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако прочетеш всички постове нагоре ще разбереш и ще се сетиш..!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди малко дадоха по телевизията един, на който са изтеглили 180 000 лева от сметката. Дано ги възстановят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес звънях на телефона за обслужване на клиенти в сайта им. Момичето ми каза, че понякога трябвало да се пусне молба или някакъв документ, с който да се спре кредита, защото системата продължавала автоматично да ги прибира. Е как така ще продължава да ги прибира, като аз съм си изплатил всичко до край?!?!?!? Ми понякога така било... Окей, но аз изплатих въпросния стоков кредит през откомври или ноември. Това беше за Xbox One 1TB, който закупих през Октомври 2017 от Технополис. И чийто вноски не са забавяни нито за момент, защото им дадох достъп да си ги теглят автоматично по банков път. Сиреч - бил съм коректен и до Октовмри/Ноември макс би трябвало всички вноски да са си изтеглени. Да не говорим, че изплатих напълно успешно 3-4 крупни продукта наред с този Xbox в рамките на 2 години - всичко чисто без забавяне. 

Та днес мацката ми вика, че уж в 30 дневен срок трябвало да ми ги върнат обратно. Което реално е в рамките на тази работна седмица. Изтеглили са ги на 24.01.2019. Изобщо не им вярвам, че ще ги върнат, защото нито момичето в офиса ми записа някакви данни за справка, нито тази днес ме пита за номер на договор, по който съм изплащал продуктите и тн. 

В акаунта ми на банковата сметка пише следното: ПЛАЩАНЕ НА ПОС 23.01.2019 21:13, наредител/получател: BGR EASY PAY TBI BANK - 64.37... Точно колкото беше вноската за Xbox One.

Кво да ги правя сега? Не искам да се разправям, а искам всичко културно да стане. Като ги знам какви измамници са всички - няма да върнат нищо. Дори да отива в офис нямат механизъм или опция да извадят от касата и да си ми ги върнат. Трябва да стане по банков път, но като им видях отношението днес - изобщо не им се занимаваше...

Няма да обеднея с тези пари, но нарушават закон, а и морални принципи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Glenarvan написа:

никой не вярва, но отговора е жалба, най малкото да имаш документирано оплакване. Тази банка има централен офис, пиши им мейл, след което почни писмено, също ти дадоха ти и кои инстанции отговарят за тези проблеми - действай тези инстанции за това са сложени, какво само драскаш по форуми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекалено мътна ми изглежда ситуацията дори за нашите стандарти. Ако имаше такъв проблем, вече щеше да се е разчуло. Сигурен ли си, че грешката не е в теб? Кифлите, които стоят по офисите, нямат никаква информация и хвърлят боб преди да кажат нещо на клиента. Пробвай да се свържеш с разни медии, ако си сигурен, че проблемът е в тях. Ама всякакви медии, за които се сетиш, включително жълти вестници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е 100% в тях. Забравих да кажа, че бях известен с имейл, когато е направено плащането. В този имейл преди се отбелязваше когато бъде направена вноска по лизинга. А и на 9 февруари, когато бях в офиса им, мацката на компютъра обърна монитора към мен и ми показа, че са си дръпнали пари. А и транзакцията е направена вечерта. Много странна работа, която отваря вариант това да се/или да може да се случи пак. Е ко прайм тогава? За тази жалба какви документи трябва да подготвя? Някакъв документ от ДСК примерно? Че са ми изтеглени пари. 

преди 12 часа, Без умствен капацитет написа:

никой не вярва, но отговора е жалба, най малкото да имаш документирано оплакване. Тази банка има централен офис, пиши им мейл, след което почни писмено, също ти дадоха ти и кои инстанции отговарят за тези проблеми - действай тези инстанции за това са сложени, какво само драскаш по форуми

Нека да попишем малко да знаят и други хора а? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква жалба бре човек, казваш им на лихварите, че ако не ти върнат парите моментално, ще се обадиш на VISA, да докладваш, че има неодобрена от теб транзакция през твоята карта. Ако продължат да се правят на интересни, взимаш и наистина се обаждаш. VISA ще направят чардж-бек и ще ти върнат парите на теб, а на тях ще им напишат черна точка... Кард процесорите и финансовите институции налагат солени глоби на всеки търговец, който си позволи да прави неодобрени транзакции, отделно ги глобяват, ако има прекалено много чардж-бекове... На гърба на картата ти трябва да имаш телефонен номер, на който можеш да се обадиш и да си изложиш проблема... Там има служители, които се занимават специално с такива случаи... Ако си в правото си, случаят ще бъде разрешен в твоя полза.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, darkterminal написа:

...VISA ще направят чардж-бек...

Е те това е знание, което трябва да се разпространи на неграмотните като нас. Все си мисля, че един сайт с всевъзможни такива тънкости би бил доста успешен. Дано някой се наеме с начинанието.

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване