Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Човекът е украинец, живял в САЩ и Канада повече от 20 години и работил като тираджия. Разгледайте му канала, има много интересни неща. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е самата истина, авторът описва дереджето 1:1, без увъртане, супер почтено и беззлобно. Е, не може да скрие тъгата, но е разбираемо - 20 години са си оставили отпечатъка.

Проблемът не е в САЩ, а в падналата ни човешка природа, която копнее материални блага повече от свободата. Това същото иде и тук. Процесът е глобален, няма спиране. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое му е интересното??? Че като всеки абуриген,решил да отиде у белия свят с очакванията,че два дена ще работи и пет ще почива, и ще живее на широко??? И като отишъл се оказало,че е като на всякъде по света,за да постигнеш един преличен стандарт на живот,трябва работа,работа и пак работа, с тая разлика,че у белия свят ти се плаща на време,улиците са чисти, уличното осветление работи, и ако отидеш пиян на работа ще бъдеш уволнен на момента дисциплинарно.Типичния украински Ганьо,от такива ми се повръща.Тука повечето българи като дойдат се скъсват да мрънкат,много било работата,времето било кофти,езика гаден, ми кой те е накарал на сила да дойдеш бе тука бе посерко??? Като не те кефи,връщаш се у бегето да лепиш гуми у вулканизатора за пестин леа,свършваш в пет, до сесет ще имаш време да висиш с пиянките у кръчмата,после се пребираш,майкати ти е наготвила и те така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С работа не може да се забогатее - това важи навсякъде! Но кобинацията от липсата на социален живот, нормални човешки взаимотношения и комуникация би смазала всеки, а там - зад Океана е силно изразена !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,ако нямаш и 2 грама сивак,а само знаеш да блъскаш, като глъм петел, колкото и да блъскаш няма да забогатееш.Богат е обширно понятие,всеки го разбира различно.Лично познавам хора, които са тръгнали с честен труд от нулата на запад, и след десет години вече кара няколко годишна X5/M, има си собствен бизнес и голям хубав апартамен, който все още изплаща,и може да си позволява два пъти в годината за по две седмици почивки на Малдивите,и семейството му е презадоволено с всякакви удобства.Но това е с цената на къртски труд буквално шест дена в седмицата, и правилните инвестиции в продължение десет години,и наистина липса на социялен живот.Но всеки успех си има цена,колкото по-голям е успеха, толкова е по-голяма цената.А Ганьо иска хем малко да работи,хем бързо да забогатее, и в същото време да има време и за социялен живот.Еми да стане дилър на бяло ве, друг вариянт няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За някой е рай и в Африка за друг е Ад където и да се намира.

Всичко е индивидуално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда - тъкмо преди две вечери се засякох случайно с един познат, който от няколко години работи по Холандия. Да отбележа, че в България е доста над средния стандарт - има собствена автомивка със едно малко заведение към нея (посещава се много) + два апартамента под наем, като имаше и строителна фирма, малка, скромна, но нея няма да я броим, защото на практика я премести в Холандия; така че и без Холандия всеки месец си му капят доста прилични парички. Та - поприказвахме си около час, не се бяхме виждали отдавна все пак. И по подобен начин на пича от видеото - туй било, онуй било, хората не били щастливи, роботи били, в България рай било, там им удържали страшни данъци, много се работело и прочие, и прочие в този дух. А накрая на разговора му викам - "и сега, какво плануваш"; ааа - на първи септември съм пак на линия. Е добре а брЯт, ти  ми орева таа Холандия, един час ме убеждаваш колко харабийски бил живота тука, а на първи заминаваш. Че кой бяга от хубавото бре майна - егати шизофреничния народ сме станали, направо нова диагноза за нас, биполярно разстройво на квадрат. Със едната маламашка в Холандия изкарваш пет пъти повече пари от автомивка, заведение и два апартамента под наем в България - ред, закон, култура, възпитание, чистота. Ма щот си тъпа чалгия, дето му дай да жули ракия до припадък, да фучи из града със сто под звуците на Азис и накрая да се изпикае във входа преди да се прибере у мизерната си панелка - ами тез многото щастливи порядки у Холандия ги няма наистина и съответно те яде, че не можеш да се отпуснеш така, в мизерната си селяндурщина. Скотове - това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека,се оплаква,че хората там не искали да ги занимаваш с живота си.Еми нормално, то и тука е така, отиваш на работа ,,Здравей,как си, добре съм,, и почваш да работиш.А не като в бегето,явно и в Украйна е така, отиваш на работа ,,Здравей, как си, и чичо Митко почва да те занимава с неговите драми и битовизми ,че и да ти се бърка в личния живот и да ти дава наклон на къде да пикаеш,, Ако искаш да споделиш лични неща,или имаш нужда от съвет в личен аспект,за това си има близки, роднини,ако нямаш такива,има си има интернет сайтове,където даже и анонимно може да го направиш.И така правят нормалните цивилизовани хора на запад.Мен това мекефи,че тука си има ред и респект на личното пространство.Човека се оплаква,че децата там започвали с времето да комуникират на Английски и забравяли родния си език,и те малко по-малко барабар с децата започвали да комуникрат предимно само на Английски.Ми нормално,той хем иска да живее у Америка,хем да си живее като в Русия,и да си плямпа предимно на руски,та ако може и учителите в училище и колегите му и работодатела му да му говорят на руски,защото той е много важен и идва от Русия.Ооо Ганьо Ганьо, сбъркал си коловоза,ама яко....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, franchesko написа:

Човека,се оплаква,че хората там не искали да ги занимаваш с живота си.Еми нормално, то и тука е така, отиваш на работа ,,Здравей,как си, добре съм,, и почваш да работиш.А не като в бегето,явно и в Украйна е така, отиваш на работа ,,Здравей, как си, и чичо Митко почва да те занимава с неговите драми и битовизми ,че и да ти се бърка в личния живот и да ти дава наклон на къде да пикаеш,, Ако искаш да споделиш лични неща,или имаш нужда от съвет в личен аспект,за това си има близки, роднини,ако нямаш такива,има си има интернет сайтове,където даже и анонимно може да го направиш.И така правят нормалните цивилизовани хора на запад.Мен това мекефи,че тука си има ред и респект на личното пространство.Човека се оплаква,че децата там започвали с времето да комуникират на Английски и забравяли родния си език,и те малко по-малко барабар с децата започвали да комуникрат предимно само на Английски.Ми нормално,той хем иска да живее у Америка,хем да си живее като в Русия,и да си плямпа предимно на руски,та ако може и учителите в училище и колегите му и работодатела му да му говорят на руски,защото той е много важен и идва от Русия.Ооо Ганьо Ганьо, сбъркал си коловоза,ама яко....

Ганьо това, Ганьо онова... Не знам кой е този Ганьо, ама нещо много детайлно си запознат с проблемите му. Да не е от първо лице ед. ч. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, franchesko написа:

Мен това мекефи,че тука си има ред и респект на личното пространство.

Ами да - той най- много на това наблягаше, че как хора, дето били съседи не се били познавали, там два пъти у годината, като се засекат в движениее да си кажат здрасти и толкоз. И на пича му непонятно как било възможно това, щото тука нали по съседски си знаем, даже кой кога ходи до тоалетна, традиционния мерак да си наврем гагата у живота на другия, да надничаме там през оградата. Хората работят пет дена в седмицата, като дойде уикенда пали джипа и заминава по хобито, дето го влече - било ски, мотори, футбол, планини, езера, риболов, лодки, кой каквото му е на сърце. И хич не ги интересува, имал ли комшията любовница и каква заплата вземал - голямото нещастие разбираш ли, сбъркана работа братче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм гледал видеото, но изчетох коментарите. И, честно казано, говорите само по принцип, избирайки селективно какво да предложите за добро тук и там и какво - за лошо.

Аз живея на запад - Западна Европа - и е точно така. За имигрантите няма живот, освен ако не познават някой местен или не са в супер нишова сфера, където търсенето изключително превишава предлагането, без значение толкова на акцент, супер езикови умения или нещо друго (примерно софтуерен девелъпмънт, сърдечна хирургия и т.н.). Второто е изключително изключение. И да, точно на запад всичко е пари и работа, пак работа, и работа отново. И то не, защото ти се работи, а защото ако не си извън вкъщи 48/7 не можеш да си платиш наема, детската на децата, яденето, транспорта и данъците. А - забравих - и купчината непотребни и обновявани по черните петъци 1-day-miracles, защото това било културата на масите и ти трябвало да си като местните... И не говоря само за българи и имигранти, а за собствените им граждани. Пият и "празнуват" петъците с чаша в ръка пред заведенията само 19-годишните, които харчат и последните центове/пенита от заплата до заплата и после пак са в същата систуация следващия месец. И "лордовете", които получават всичко наготово, защото са богоизбрани - аристократи. Ама останалите - ако пият - го правят вкъщи, защото в Теско 4 бири са 5 евро или 4 и нещо паунда, пък една наливна в най-обикновения бар на средно голям град е колкото цялата опаковка. Затова и нивото на алкохолизъм не може да се отчете по националната статистика и в Англия специално заведенията постоянно затварят като брой на годишна база.

Точно, защото е хубаво, 90%+ от населението не притежава собствени жилища и изплаща ипотека (или наем) до след като са вече 2 метра под кота нула. Социалният елемент (живот) липсва не, защото не им се живее, а защото, ако си позволят да похарчат и малко и после трябва да добавят още доста часове към седмицата за възстановяването му. И да, не става въпрос за 2 лева бира, като само минералната ти вода е в пъти над България, а заплащането - избирателно по-горе посочено като пъти над българското - въобще не е такова, а голяма част от хората работят до 3-4 единици над минималното, а с това заплащане си само за самоубийство и депресия.

Имигрантите са там, защото след първата година - ако нямаш собственост в България или сериозен поминък - не си заслужава да започваш от нулата обратно в България, а даже и по-лошо, е добре да надградиш над това, което си "постигнал" зад граница - ако ще и нищо да не е. Затова и много от гастарбайтерите се хвалят с това и онова, ако ще и да са пълни лъжи, защото връщане назад няма. Не, защото не им се иска, а защото на психологическа основа няма за какво да се връщат. Всеки мрази starting from scratch, again & again. Пък и гледайки правописа на успелите в Америка-та от по-горните коментари и все ми е на акъла в кой офис на сити-то работят като C/E/F/T/O и подгласните им.

Скандинавия, която лично за мен до 2000 и даже 2005 беше моя личен фаворит за социално и справедливо общество като район и тя започна да се превръща в индийски кол център на минималното. Средната класа и масовите социални привилегии постоянно изчезват, а "работническата класа" или фигуративно най-бедните, вкл. работещи групи, постоянно нарастват, вкл. от ниските и средните нива на същата средна класа. Не, заради глупостите, с които ви облъчват по CNN и всички cabal медии за превземането на работните места от роботите и други глупости, а защото богатството постоянно се концентрира във все по-малка част от населението и единствения начин това да се случва в геометрична прогресия е масите да стават все по-бедни. Няма откъде другаде да дойде просто. Какво стана 2009 след т.нар. credit crunch? Някой да влезе в затвора? Да затвориха някоя от агенциите за кредитен рейтинг или някой нейн екзекютив или даже риба на дребно, която даваше ипотеки на затворници на социални помощи за 200К+ долара? Напротив. Станаха още по-богати и признати международно.

И вместо това въведоха zero hour contracts, задържаха минималното - където го има - за години и съответно позволиха на инфлацията да го изяде в пъти, позволиха и политически подкрепиха наемите и цените на имотите в почти всички градове, където има работа, да стигнат до небесата така, че никой простосмъртен да не може да си позволи жилище и т.н. Тези "успелите" по горе по Америка-та, а и 98% от американците, живеят в сглобяеми палатки, които всеки по-слаб ураган отнася напълно не, защото го искат, а защото са affordable и, ако в България по-заможните живеят в тухлени и монолитни апартаменти и къщи с троен стъклопакет и дебели стени, там масите живеят в дървено-пластмасови лего-та, сглобявани за седмица. Даже и мизерните панелки не са тънка бетонова основа и, дали дървени сглобяеми панели или някакъв тип пластмаса с вата вътре, които се водят стени, и като я ритнеш и директно влизаш в другата стая, ама нали Западът е Велик, защо да го споменаваме.

Така, че и в БГ, и на запад борбата е много сериозна. Само със знания и умения не става. В много от страните на запад, новодошлите си мислят, че е по-добре просто, защото знаят, че връщане назад няма и всичко изглежда "различно" и не-българско (грозно - сарказъм). Като поживееш 5+ години и започваш да виждаш "българското" във всичко наоколо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който се е върнал в България, има- няма година и почва да съжалява. Много зле запада, много добре България, пък ей та на - и ти живееш на запад, от тук насетне аргументите само олекват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, halek написа:

Ганьо това, Ганьо онова... Не знам кой е този Ганьо, ама нещо много детайлно си запознат с проблемите му. Да не е от първо лице ед. ч. :speak:

Запознат съм, защото повечето емигранти са копия на тоя чукундур,и все едно и също мелят като се спреш с тях на по приказка.И все повтарят как ще ли да се пребират по родните си държави,ама повечето седят тука, защото знаят,че там от където идват е по-зле.И този чукундур,ги е разбрал тези нещата на третата или четвъртата година,които изтъква като причинi ,,Защо да не живееш в USA,,ама е откарал цели двайсе там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, insec написа:

Който се е върнал в България, има- няма година и почва да съжалява. Много зле запада, много добре България, пък ей та на - и ти живееш на запад, от тук насетне аргументите само олекват.

Ами да, само, че не съм черен и бял, както тези в по-горните коментари, а ти казвам, че и там и в България нещата са баланс на разбирания и ценности. А не България зле (както всеки натяква), а там всичко свети. Всички покрай мен са в България, само аз не съм и е личен избор, на последно място базиран на това каква била държавата, каква съдебната система и други неща. А този избор е лабилен, поне за мен, така че и да се върна, пак няма, вкл. ментално, да "живея" в България или пък държавата, където съм сега, ми е "новата родина". Или следващата след нея.

Освен това, аз в България (София) през целия си професионален стаж съм работил в международи фирми и с основен език английски, така че и в България не съм бил толкова българин, колкото и в чужбината. В един момент започваш да се чувстваш гражданин на света, където и да живееш. А това - България е България и тук, при условие, че сме в ЕС и със свободата на движение можеш да живееш и работиш, където си искаш, както и чужденците в България, не мисля, че има значение за много хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, zero infinity написа:

Като поживееш 5+ години и започваш да виждаш "българското" във всичко наоколо...

Като например? Освен,ако не се движиш предимно в българско общество,както правят повечето българи.Защото и те като украинеца ,искат хем да са у белия свят,хем да се чустват като в България.Еми не става, хем кореком,хем кебапче.Аз лично не виждам нищо българско тука.Не виждам агресията на пътя,не виждам дръпнатите държавни чиновници,не виждам разбитите пътища,не виждам работодателите, които с месеци не плащат заплати на работниците си,а те самите се возят в коли за стотици хиляди евро.Не виждам корумпираната полиция,която е на хранилка при местните бандите,не виждам циганите, които осверепяли от глад изнасилват нашите дядовци и баби.Не виждам как пенсионери ,които цял живот са работили,са със сълзи на очи,защото няма да има за тази зима дърва за огрев,не виждам хора нуждаеща се от скъпа спешна операция,да се унижават да просят пари от частни лица по телевизията,защото държавата е абдикирала от своите отговорнисти,да продължавам ли да изброявам какво още БЪЛГАРСКО не виждам тука?Далеч съм от мисълта да изтъквам,че тука е рай,има си своите кусури,но далеч не е този ад като в България,и Русия.То иначе нямаше да емигрирват по един милион руснаци на година от Русия, то даже това не е емигриция,а евакуация.И забелязвам следната тенденция,че запада се плюе принципно от бивши емигранти.Такива,които не са им се получили нещата там, и са се прибрали,или такива,които са на път да се пребират,и в повечето случаи това са обикновенни бачкатори,строителни работници,тираджии,берачи на каквото се сетиш и т.н. все браншове където експлоатацията е канска.Още не съм видял някой преуспял адвокат емигрант,който е направил една камара пари на бюро и климатик на запад, да се прибере и така да плюе,колко е зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

zero infinity,

От мн време не бях чел толкова искрено, възпитано и супер смислено писание!

Простете, просто не се стърпях, доброто трябва да се поощрява, понеже, по подразбиране то не е кресливо, агресивно и не се бута с лакти.

Пишете повече, ИМАТЕ какво да кажете. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами съгласен съм с повечето от тези неща, но виждам и генерализации от медиите в България, както и типичен БГ нихилизъм. Северозападна България ще умре и това зависи много повече от Румъния, отколкото от циганите "които убиват и изнасилват нашите баби и дядовци". Ако не искаше целият трафик да минава през Букурещ и имаше естествено движение към Западна Европа през Северна България, както това става през Калотина и Сърбия, и без подкрепа от държавата и масивна инфраструктура, регионът щеше да има статут и "завоевания" поне на нивото на Централна Южна и Югоизточна България. Ама не. Тези райони умират икономически, както и Детройт в САЩ и много други. Лас Вегас също е прекрасен (ситито за пред медиите и за туризъм), бил съм там на командировка за цяла седмица и се мотах доста и около него (Red Rocks Canyon примерно) и съм видял как живеят "обслужващите" Лас Вегас - в безлични сиви села, далеч от блясъка, обградени от 2-метрови крепостни стени да ги защитават от пясъчните бури като почнат. В Red Rocks canyon natural park даже нямаше тоалетна с течаща вода (камо ли мивка и тоалетна чиния), а на паркинга имаше някаква дървена барака с клекало, пълно с всякакви остатъци от хартиените приспособления, използвани от посетителите й. 

Във Великобритания и Лондон специално можеш да видиш кола за 200К паунда и отгоре, паркирана пред обикновено бунгало или къща на 150+ години с дървени прозорци от построяването й греди - части от стените показно - от същата епоха, които са просто боядисани в черно. Същата колиба струва 300-400К паунда, ако намериш. Ако не - 500-600К+. Всичко вътре скрибуца, няма масивни елементи, няма бетон. И много и богати си живеят съвсем спокойно там и даже и не са чували за "пасивни" къщи, климатици и обикновени удобства (поне по моите разбирания). Е, примерно в семейството ми има една точно такава пасивна къща в България с 15 см. дограма, трислоен стъклопакет, дишащи изолации, монолит и т.н. и всичко е правено с пари, изкарани в България - в тази същата, където не се плащат заплати на работниците и се търсят пари за операции по телевизиите.

Защото в същата тази Англия ги има точно тези zero-hour contracts, за които скоро четох в The Guardian, че са 4 млн. 4 млн. работещи и съгласяващи се да работят на почти минималното, на ненормирано работно време - понякога и без час на седмица, без предизвестие за уволнение, без болнични и т.н., напълно законно. В Германия ситуацията е подобна и го наричат - работа за агенция или подизпълнител. И не ми говори за това, че само имигранти и ниски слоеве от собственото им население работили така, защото като останеш без работа и не си намериш друга бързо, нямаш избор. Не всеки е Рокфелер, а в САЩ даже няма публично здравеопазване - недай си, Боже пък да имаш някакво хронично заболяване, при което застрахователите няма да се съгласят даже да ти дадат осигуровка - защото не им е изгодно ФИНАНСОВО и си им бреме. Пък ти не се жалвай по телевизиите със сметки за спасението ти...

Отново казвам, има си това и онова. И го казвам за тези четящи българи, които си мислят, че и да имат някакви уникални (за България или света) умения и ще цъфнат, ще вържат и най-вече - ще бъдат щастливи някъде извън България, просто като правило. Да, може да са, ама може и да не са, защото в крайна сметка не е важно колко пари имаш, а какъв е балансът на това, което те прави щастлив. И не, да работиш по 40-50+ часа и да считаш това за нормално или да те уволняват, защото си излязал в обедната си почивка 5 минути по-рано 2 пъти за 4 месеца, за да не хванеш опашките за сандвичи в магазина до офис центъра ти в Токио, не е ОК. Питай ги японците защо рейтовете им на самоубийства са едни от най-високите в света.

И да, адвокатът вероятно няма да се върне, но причините отново вероятно въобще няма да са свързани с Бойко Борисов или Пеевски. Друг е въпросът, кой българин ще стане успешен адвокат, където и да е в чужбина, освен ако не е второ поколение имигрант, роден и отгледан там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И тука ги има тези zero-hour contracts , с такъв договор наистина си обречен на мизерия.Както и като работник за тези агенции-подизпълнители,тука ги наричат аутзен бюра.Това са законни поробители и бандити.Факт е,че има и местни ,които работят с такива договори чрез тези агенции,и наистина бачкат предимно само за ,,спорта,, Но както казва един мой познат  ,,Света ще свърши така или иначе някой ден,но баламите в него не,,    Аз ядох един път вече дървото с такъв договор,и от тогава въобще не се занимавам с такива ,,кухи предложения,,  Нямам ли  38 часа гарантирани с договор,направо му затварям телефона.Ако си местен гражданин имаш много повече сметка да взимаш социялни помощи,с които съвсем прелично можеш да преживяваш,и наема да си платиш,и сметките да си плащаш,седиш си в къщи на климатик пред плазмата, градината за децата ти е безплатна тогава,иначе,ако бачкаш минимума е 300 евро на дете, и ,ако си със zero-hour contracts,ще работиш само за градина .В Америка естетсвено нямаш тоя избор,там или бачкаш или умираш.Ама то за това човек трябва да си отваря очите къде емигрирва,и най-вече въпрос на сметки.Това,че някои се оставят да ги експолатират  буквално като роб ,еми това си е техен личен избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, zero infinity написа:

А не България зле (както всеки натяква), а там всичко свети.

Там свети спрямо! България и, ако си се прибирал тъдява със самолет по тъмните часове, ще знаеш, че това си е направо буквално казано. Инак ясно, че идеално няма никъде, но в сравнение с България .... ми то това е държава, която не е в Европа - ние сме нещо средно м/у ориенталска и африканска държава, едни такива пирати, имаме много по- общо с палестинците например, отколкото да речем със французите. Ние се сравняваме с европейците, единствено и само, защото имаме късмета да сме на европейския континент.

А конкретно за британците - както виждам явно не си разбрал, че къщите им са такива, защото такива си ги искат хората, а не от недоимък или невъзможност да си ги направят по друг начин. И в България, като дойдат пак такива си ги правят къщите - не щат да чуят за нова дограма, искат си тази старата от на прабаба ми времето, пък като видят кирпичена тухла, къде че панагюрското съкровище открили. Мазилки, шпакловки, вар - искат ги така, че сякаш си се учил тепърва да ги правиш, не искат равно, не искат гладко, ръбовете по прозорците със теслата съм ги жулил, да изглежда грозно и разбито. Тъй го искат просто, шантави хора, ма тяхна си работа - къщата на твоите родители не ги впечатлява. Така, че такива особености не върви да ги изтъкваш, като негатив - това е тяхното да разбиране "да свети" къщата, на теб, на мен може да ни изглежда грозно, но за тях си е хубаво и вида на къщата е такъв по собствено желание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам питане: Кой от всички тук, които са писали в темата до момента, е живял или живее в САЩ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не е нужно да живееш там,за да знаеш какво е дереджето у село юнайтед стейтс.Бедни-богати.Другата така наречена ,,средна класа,, трябва да опъва каиша по 6 дена у фабриките, за да живее прелично, като въпросния тираджия, с тая разлика,че ти се плаща на време.Той и в Украйна трябва да опъва по толкова за да върже двата края, с стая разлика,че там може да ходи пиян на работа,и да бие жена си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оооо в Украйна нещо повече - ако не е пиян няма право да ходи на работа, особено пък тираджия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, franchesko написа:

То не е нужно да живееш там,за да знаеш какво е дереджето у село юнайтед стейтс.Бедни-богати.Другата така наречена ,,средна класа,, трябва да опъва каиша по 6 дена у фабриките, за да живее прелично, като въпросния тираджия, с тая разлика,че ти се плаща на време.Той и в Украйна трябва да опъва по толкова за да върже двата края, с стая разлика,че там може да ходи пиян на работа,и да бие жена си.

Значи, ти не живееш там, не е стъпвал крака ти там , но си запознат с живота там и се явяваш най-верния източник на информация. Апропо, не ти ли е хрумвало, че за да тежиш като мнение трябва да си гледал нещата  със собствените си очи и да си чул със собствените си уши. Та  тази депресия от клипа ,аз мога да я оборя по-добре от теб , по аргументирано, защото  Франчи , едно е да ми навърташ лакардии като синджирлия ракия и всеки път да натрисаш на публиката идеята,че ти си открил истината за киселото зеле ,друго е да видиш лице в лице нещата. Като един говорител на Рузвелт си, не разбрал къде точно се намира България, нито мостовете, нито столицата и  и предложил да се хвърли жребий.

преди 14 минути, insec написа:

Оооо в Украйна нещо повече - ако не е пиян няма право да ходи на работа, особено пък тираджия.

аз затова попитах , кой е живял или живее в Америка, за да коментираме нещата от първа ръка , а другите да не се доверяват на агенция кака Сийка.

Апропо тука май се размяташе като символ на лукс и престиж кафета чашки от Старбъкс..пък в САЩ  веригата кафета е обикновена и ежедневна , просто американците нямат други вериги за кафепиене.

та на въпроса..знае ли някой ,колко пари получава един шофьор на ТИР в САЩ  и Канада ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А знаеш ли, колко получава един шофьор на ТИР в България?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, insec написа:

А знаеш ли, колко получава един шофьор на ТИР в България?

"Говорим" за България или САЩ ..и защо винаги измествате темата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...