Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Войсмил

Русия или Америка? Коя страна, според вас е по силна?

Препоръчан отговор

преди 6 минути, A.com написа:

И чий реално е бил целия СССР? На грузинеца Сталин, или на украинеца Брежнев, или на украинеца Хрушчов?

:)

Този чийто реално е бил СССР има мавзолей, а тия тримата са ходели там да се молят, както ти примерно ходиш в църквата да се молиш на Господ. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

История която трябва за се знае и помни :

Наблюдателните ще забележат присъстващите......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Путя най голем бре :) 

Къде другаде децата на богатите могат да се забавляват по този начин да хвърлят с вертолет джип"кубче"  отвисоко ?? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, A.com написа:

И какво точно са подновили? М? Пуснали са на вода нови подводници, нови самолетоносачи, нови бойни кораби. Произвели са нови самолети, от ново поколение. Осведоми ни.

Е това ако не написано от промит с руска пропаганда мозък здраве му кажи.

Нито един факт не си посочил до тук. Нито един.

Ето ти факти за руската военна мощ.

През 1983 година в САЩ постъва на въоръжение първият боен самолет, изграден по технологията стелт. През 2020 година в Русия няма нито един, постъпил на въоръжение, боен самолет, изграден по същата технология. Виждаш ли колко е напред Русия - има няма 40 години, ама в обратна посока. Не могат дори и двигатели за Су-57 да си направят. Единственият им самолетонач се запали преди дни, докато го ремонтират. Нито могат да го ремонтират, нито могат да си построят нов в обозримо бъдеще. Купуват си електроника от изосталите НАТО-вски държави и Китай/Тайван. Русия се опита да купи вертолетоносачи "Мистрал" от Франция. Защо? Нали НАТО са с крачки назад.

Тук има хора, които са доста по-запознати от теб с фактите, и то не от гледане на рекламни клипчета в youtube.

А в онези годин,  Русия само как си поддържаше авиопарка и граждански и военен спомняш ли си?

И чий реално е бил целия СССР? На грузинеца Сталин, или на украинеца Брежнев, или на украинеца Хрушчов?

:)

Повтярям се - никакив факти не си показал, нито нещо си доказал. Аз ти изредих едни факти. Ако можеш да ги обориш - направи го.

И 300 години да отделиш резултата ще е все същия - Русия никога не е била най-силната държава.

Четеш факти малко по-нагоре.

Покажи да видим кога, къде, как и защо Русия е стопила планина с китайци. Да не се окаже, че нещо си се обидил и нямаш намерение да ми отговаряш.

И Путин да излезе и да каже - "Изстанали сме. Не сме номер едно." пак няма да повярват. Друго си е да гледаш рекламни клипчета из интерент и да си мислиш колко велика е Русия. С уточнението, че е велика като воена сила. за останалото ни вопъл, ни стон.

Наговори сумати простотии! А това пък със самолета, по голяма глупост от това не бях чувал. Нищо не ми доказа, освен да ми се обясняваш писмено, писмено всеки може да напише какви ли не глупости!  Аз мога да го докажа, не писмено, а доказателство със сигурни източници, и клипове,дори и в които се коментират и от учените. Но като те гледам, как наивно си вярваш на измислици, ще си загубя времето само, ще отделя 30+ мин само в търсене, ще ми падне батерията, ще си легна късно зарад тебе, и утре кат стана ще начета от теб сумати още глупости и измислици, от сорта че не е вярно, купено от китай или америка,  а всъщност те гледат и купуват от русия. И все пак, всичко това което го обясних ще го покажа, но може би утре ще търся клипове и ще ги кача тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че

преди 45 минути, Войсмил написа:

Наговори сумати простотии! А това пък със самолета, по голяма глупост от това не бях чувал. Нищо не ми доказа, освен да ми се обясняваш писмено, писмено всеки може да напише какви ли не глупости!

е доказателство за познанията ти по темата, която си пуснал.

От теб факти не съм видял. Ето ти факти от мен:

Цитат

През 1983 година в САЩ постъва на въоръжение първият боен самолет, изграден по технологията стелт

Първи полет на F117 - 1981 година. Приет на въоръжение - 1983 година.

Първи полет на Т-50(Су-57) - 2010 година. Приет на въоръжение - не е приет на въоръжение.

Нали можеш да смяташ - 2019 - 1983 = 36 години разлика, с която Русия изостава. И разликата ще се увеличава.

Цитат

Не могат дори и двигатели за Су-57 да си направят.

От същия линк по-горе:

Цитат

Первый полёт Су-57 с двигателем второго этапа (двигатель «Изделие 30») состоялся[13] в IV квартале 2017 года. Установка этих двигателей на серийные самолёты планируется в 2023—2025 годах

А познай, защо чак през 2023-2025?

Цитат

Единственият им самолетонач се запали преди дни, докато го ремонтират.

Руски разбираш ли - "Короче, ужас, а не корабль". Ако не разбираш руски ето ти на английски и български.

В същото време Китай пусна на вода втория си самолетоносач, който е и първи собствено производство.  Можеш да броиш, нали? Самолетоносачи: Русия - 1 в ремонт, Китай - 2 оперативни, САЩ - 11 оперативни.

Цитат

Русия се опита да купи вертолетоносачи "Мистрал" от Франция.

На руски: линк 1, линк 2.  

Цитат

Купуват си електроника от изосталите НАТО-вски държави и Китай/Тайван

Вносните компоненти и електроника, които се използват от Русия дори не са обществена тайна. Това е всеизвестно.

Цитат

https://www.thetimes.co.uk/article/russia-shows-the-west-it-s-a-comrade-in-arms-debacles-armata-t-14-main-battle-tank-xmlzqvz03

Mr Sutyagin said problems included software issues and sanctions imposed after of the annexation of Crimea in 2014, which have affected the importation of components from the US. „Sanctions and the state of the Russian defence industry means that all programmes are delayed,“

Та, кажи ми кое от изброеното е

какви ли не глупости! 

М?

Аз мога да го докажа, не писмено, а доказателство със сигурни източници, и клипове,дори и в които се коментират и от учените.

Хайде де. До кога ще се бавиш?

Но като те гледам, как наивно си вярваш на измислици,

Нали видя как съм си подкрепил измислиците - с доказателства и факти. Не е нужно да си вярвам.

Мдааа. Ще се цитирам:

Цитат

Да не се окаже, че нещо си се обидил и нямаш намерение да ми отговаряш.

ще си загубя времето само, ще отделя 30+ мин само в търсене, ще ми падне батерията, ще си легна късно зарад тебе, и утре кат стана ще начета от теб сумати още глупости и измислици, от сорта че не е вярно, купено от китай или америка,  а всъщност те гледат и купуват от русия. И все пак, всичко това което го обясних ще го покажа, но може би утре ще търся клипове и ще ги кача тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.12.2019 г. в 20:09, ivan_pop написа:

Като прочетох това което си си написал, стигам до извода, че имаш мнение което никой и по никакъв начин не може да промени!

Абе май съм голям предсказател!?Ще взема да играя тото!

Само дето не разбрах с каква цел е пусната тази тема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Войсмил, къде се запиля? Не е хубаво да не си държиш на думата. Дай да ги видим изпепелените китайци.

Аз, в замяна, ти давам да видиш кой от кого купува:

«Русификация» SuperJet обойдется бюджету еще в ₽15 млрд

Цитат

Минпромторг намерен выделить дополнительно почти 15 млрд руб. на разработку самолета Superjet New, в котором максимальное количество деталей будет производиться в России.

Планируется, что доля российских компонентов составит 50–60%.

Братушките ще похарчат 15 милиарда рубли за да "русифицират" СуперДжета им, който никой не иска да го купува. В момента е бъкан със западни и източни компоненти. Ама ще го "русифицират" на 50-60% останалите 40-50% пак няма да са руски компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, A.com написа:

@Войсмил, къде се запиля? Не е хубаво да не си държиш на думата. Дай да ги видим изпепелените китайци.

Аз, в замяна, ти давам да видиш кой от кого купува:

«Русификация» SuperJet обойдется бюджету еще в ₽15 млрд

Братушките ще похарчат 15 милиарда рубли за да "русифицират" СуперДжета им, който никой не иска да го купува. В момента е бъкан със западни и източни компоненти. Ама ще го "русифицират" на 50-60% останалите 40-50% пак няма да са руски компоненти.

Не можа ли да прочетеш, защо смятат да го "русифицират"? За да го продават в държави, които са в ембарго от САЩ. Слагат по една табелка "Сделано в России" и го продават на такива, на които САЩ не продава. 15 милиарда рубли изглеждат като внушителна цифра, но всъщност са жълти стотинки когато говорим за авиация. 1 рубла= 0,016 долара.

Относно "изпепелените китайци", предполагам че става въпрос за конфликта на остров Дамански. Практически, китайците наистина са били изпепелени.

Цитат

На 16 март командващият Забайкалския военен окръг генерал Павловски, без санкцията на Москва, взема инициативата в свои ръце. В 12:50 ч артилерията нанася удар по фронт дължина с 10 км и дълбочина 6-7 км. Изстреляни са около 2000 снаряда и ракети. Очевидци сравняват бойното поле с крематориум. Тежките поражения, които нанася реактивната артилерия на китайските части са в основата на легендата за "лазерното оръжие" използвано от руснаците. След артилерийската подготовка 2 батальон на 199 МСП с танкова поддръжка атакува острова и го превзема. Генерал Павловски е издигнат на поста главнокомандващ на съветските войски. За периода на военните действия СССР губят 60 бойци. За Китай няма официални данни, но те се изчисляват на минимум 1000 души.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _Belial_ написа:

Не можа ли да прочетеш, защо смятат да го "русифицират"? За да го продават в държави, които са в ембарго от САЩ. Слагат по една табелка "Сделано в России" и го продават на такива, на които САЩ не продава. 15 милиарда рубли изглеждат като внушителна цифра, но всъщност са жълти стотинки когато говорим за авиация. 1 рубла= 0,016 долара.

Ще го русифицират, ама само на 50-60 %. Останалото от къде ще дойде, след като Русия е толкова напред и от нея купуват, а не тя да купува от другите? Отделен е въпроса, че този самолет който го е купил добро не е видял. Руснаците не го продават, направо го подаряват, ама... При положение, че имат две конструкторски бюра с традиции в гражданското самолетостроене(Туполев и Илюшин) Сухой да им строи гражрански самолет.

Относно "изпепелените китайци", предполагам че става въпрос за конфликта на остров Дамански. Практически, китайците наистина са били изпепелени.

Аз не знам какво има предвид Войсмил, затова се надявам да ни разкаже и покаже за планината стопени китайци. Само да не започне да обяснява за лазернто оръжие, че аз ще му разкажа за едно друго лазерно оръжие, не руско, а съветско, което от орбита намерило монета от 5 копейки на дъното ня някакво море. Легенди колкото искаш, та затова искам да видя кой, как и кога е стопил планината китайци.

Ей го с още едно изхвърляне:

на 21.12.2019 г. в 17:49, Войсмил написа:

Не си ли гледал видео клипа, лично Путин обяви че техниката от ССР е остаряла и са я подновили, не следиш ли Руските възможностти, та да разбереш че Нато има страх от Русия! 

Руската армия все още си използва техника от СССР и почти нищо не се подновили. Путин бил каза, пък един друг високопоставен руски гражданин каза, че нямат нужда от 2200 броя ОБТ Армата, защото и Т-72 си е супер. Кой лъже, Путин или подчиненият му?

Цитат

Казано от  вицепремиера на РФ Юри Борисов

Вооруженные силы России не стремятся массово закупать танки "Армата" из-за их дороговизны, предпочитая повышать боевой потенциал имеющейся военной техники за счет ее модернизации, рассказал журналистам вице-премьер Юрий Борисов.

"Ну и зачем наводнять "Арматами" все вооруженные силы, у нас Т-72 пользуются огромным спросом на рынке, его берут все, он по сравнению с "Абрамсами", "Леклерками" и "Леопардами" по цене, эффективности и качеству значительно их превосходит. Такая же ситуация с "Бумерангами", — пояснил Борисов.
"У нас особой нужды в этом (массовых закупках новой техники. — Прим. ред.) нет, эти модели достаточно дорогостоящие по отношению к существующим", — рассказал вице-премьер.
Вместо этого меньшие средства идут на модернизацию старой техники, позволяя экономить бюджетные средства.
https://ria.ru/arms/20180730/1525561724.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това:

7656261_original.jpg

Това е руският безпилотен летателен апарат(БЛА) Форпост. Само дето не е руски, а е израелски(IAI Searcher). От 2010 година до сега руснаците го произвеждат по лиценз(платили са 300 милиона долара за лиценза). Сега са се сетили, че трябва да заменят израелските сензори с руски.  Та въпрос към Войсмил - кой от кого купува?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, gagodrago написа:

Нападение срещу Руската федерация ще е краят на НАТО.

Ама разбира се, Русия е единствената страна в света, която сама може да спечели в световна война срещу цяла Европа и САЩ. Кой точно го тресе склерозата ми е повече от ясно.

Ето още факти за Войсмил:

Импортозамещение привело к неподъемности спутников «Сфера-В» для современных ракет-носителей
Министерству обороны Российской Федерации пришлось заказать дополнительно четыре спутника связи «Меридиан» вместо аппаратов нового поколения «Сфера-В». Эти спутники не удастся запустить в ближайшее время (3 года минимум) из-за того, что они стали слишком тяжелыми после замены ряда импортных деталей на отечественные, пишет «Интерфакс». В результате современные ракеты-носители просто не смогут их поднять.

«Проблемы с импортозамещением, в частности, по линии электронной компонентной базы, привели к значительному увеличению массы аппаратов типа „Сфера-В“. Получилось так, что существующие в настоящее время у России ракеты-носители „Протон-М“, „Ангара-А5“ не в состоянии вывести на высокоэллиптическую орбиту спутники этого типа в новой, российской комплектации»

Вместо «Сферы-В» Министерству обороны пришлось заказать дополнительно четыре спутника связи «Меридиан», общей стоимостью в 14 млрд рублей.
https://habr.com/ru/post/390691/

Бюрократия против импортозамещения
https://военное.рф/2018/%D0%98%D0%BC%D0 ... 8%D0%B530/

Доля импортного оборудования, используемого при строительстве военных кораблей, составляет примерно десять процентов, для гражданских судов данных показатель достигает 90-95 процентов

«Mil.Press Военное» также расспросило специалистов о доли импорта в электронике. «На рынке, который мы представляем, доля от 70 до 95 процентам принадлежит иностранным компаниям»

...космические аппараты российской глобальной навигационной спутниковой системы ГЛОНАСС почти на 40 процентов состоят из зарубежных комплектующих.
https://lenta.ru/news/2018/12/25/ship/

Производство спутников ГЛОНАСС приостановят из-за отсутствия импортных комплектующих
В предыдущем поколении спутников, ГЛОНАСС-М, на долю импортных комплектующих приходилось 75-80%.В апреле 2018 г. генеральный директор "ИСС имени Решетнева", производящего спутники, Николай Тестоедов заявил РИА "Новости", что доля зарубежных комплектующих в космических аппаратах системы ГЛОНАСС составляет порядка 40%.
https://www.vestifinance.ru/articles/121277

Както виждате, за пореден път, Русия от никого нищо не купува.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, A.com написа:

Ама разбира се, Русия е единствената страна в света, която сама може да спечели в световна война срещу цяла Европа и САЩ. Кой точно го тресе склерозата ми е повече от ясно.

Този път няма да бъде 3-та световна война, а мълниеносен, изпреварващ ответен удар, който за по-малко от 10-15 минути ще превърне голяма част от територията на Съединените Щати в радиоактивна пустиня. Останалите живи съюзници от НАТО като видят ужасяващите последствия сами ще капитулират.

Във военната доктрина на Русия е посочено, че не би използвала ядрено оръжие срещу нито една страна, участваща в Договора за Неразпространение на Ядрените Оръжия, освен в случай на агресия и нападение срещу територията на Руската Федерация, и когато под угроза е поставено самото съществуване на държавата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, miro20 написа:

Лошото е, че и в България има хора, които да се връзват на подобни очеизваждащи глупости. Най-характерната черта за всички тоталитарни режими - все някой иска да ги напада и да ги лиши от "светлото" им бъдеще.

току-що, gagodrago написа:

Този път няма да бъде 3-та световна война, а мълниеносен, изпреварващ ответен удар, който за по-малко от 10-15 минути ще превърне голяма част от територията на Съединените Щати в радиоактивна пустиня. Останалите живи съюзници от НАТО като видят ужасяващите последствия сами ще капитулират.

Във военната доктрина на Русия е посочено, че не би използвала ядрено оръжие срещу нито една страна, участваща в Договора за Неразпространение на Ядрените Оръжия, освен в случай на агресия и нападение срещу територията на Руската Федерация, и когато под угроза е поставено самото съществуване на държавата.

Хем ще е мълниеносен, хем ще е изпреварващ, хем ще е ответен. Натовските ракети се движат като костенурка, руските със скоростта на светлината, нали. А сега си представи, че в НАТО са по-големи дебили отколкото в РФ и решат да ударят РФ с всичките си налични ядрени оръжия.

Да оставим на страна остъкляването на половината САЩ, Европа и свят от руските безаналогови, мълниеносни ядрени оръжия.

Да обориш с нещо фактите, че Русия е силно зависима от вносна(западна и източна) електроника, с която да си оборудва военните и космически изделия? Или ще им мерим ракетите на НАТО и РФ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то смешното е че няма как руснаците да ударят каквото и да е в сАЩ или "злата западна Европа" , просто защото всичкия им елит е там :) 

И парите, и имотите, и семействата.

Как си обяснявате това например :

Цитат

Центърът за връзки с обществеността на ФСБ заяви за ТАСС, че след информация, предоставена от САЩ, руските служители на ФСБ задържаха двама руснаци, които подготвяха терористични атаки в Санкт Петербург на новогодишните празници.

"Въз основа на информация, получена по-рано от американски партньори, Федералната служба за сигурност на Руската федерация на 27 декември задържа двама руски граждани, които възнамеряват да извършат терористични актове в многолюдни места в Санкт Петербург по време на новогодишните празници", се казва в разузнавателната служба.

От задържаните са иззети доказателствени материали, потвърждаващи подготовката на терористични актове, добави ФСБ към ДСП.

Образувано е наказателно дело по член 30 (подготовка за извършване на престъпление), член 205 (тероризъм) и член 205.1 (участие в дейностите на терористична организация), съобщава РИА Новости .

Щяха ли да предупреждават, ако искаха да затрият "рашисткия рай" ? :) :)

https://pogled.info/svetoven/russia/putin-blagodari-na-tramp-che-e-pomognal-da-predotvrati-teroristichna-ataka-na-nova-godina-v-rusiya.111981?fbclid=IwAR18qu4Ysl97Jy_xD0QgAZDKtv_OpSHgYI-B5VMPY7JK4IgXcDuUsDOkxcA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, A.com написа:

Най-характерната черта за всички тоталитарни режими - все някой иска да ги напада и да ги лиши от "светлото" им бъдеще.

Кажи го това на Муамар Кадафи и Саддам Хюсеин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма база за сравнение, Русия може да е военен гигант, но икономически е доста по-назад от западните страни, най-вече от САЩ, така че само като видите какви пари отделят едните и другите и ще си дадете сметка, кой е по-напред. Не случайно САЩ спечелиха Студената война, не е случайно, че английският език се говори навсякъде, не е случайно, че НАТО съществува, а Варшавския договор не и т.н. Все пак Русия остава военен гигант, с който всеки трябва да се съобразява, включително и САЩ, най-вече заради успехите в тази област на бившия СССР, но до там. САЩ контролират много умело нещата, като не дава шанс на Русия да се отпуска, като им създава проблеми постоянно, било то в Афганистан, Близкия изток, Украйна и т.н. Както е казал Айнщайн: "не знам дали ще има Трета световна война, но ако има Четвърта тя ще се води с пръчки и камъни", по простата причина, че и двете държави имат достатъчно ядрен арсенал за унищожат човечеството. За наша радост има останали разумни хора и това няма да стане, защото си дават сметка какво ще стане, ако бъде използвано такова. Ако не се лъжа около 20 000 години са нужни да се пречисти въздуха и почвата от радиация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те че големите няма да се избият, няма. ОТдавна войните се изместиха именно в локално ниво, на дребно и в борба за интереси.

Всички военни конфликти в последно време са такива.

Затова нас не би трябвало да ни успокояват тези неща че няма да има ядрена война , а напротив.

Вероятността да сме една от поредните хибридни жертви с разпалени локални конфликти се увеличава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, _Belial_ написа:

Кажи го това на Муамар Кадафи и Саддам Хюсеин.

Признаваш, че в Либия и Ирак е имало тоталитарни режими, водени от Кадафи и Хюсеин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, A.com написа:

Признаваш, че в Либия и Ирак е имало тоталитарни режими, водени от Кадафи и Хюсеин?

Кои сме аз и ти, че да признаваме или да не признаваме! След като има еднолична власт, се счита че режима е тоталитарен. Айде сега да обясниш пак за неоснователните страхове и паранои на всеки тоталитарен режим. И да наблегнеш най- вече на разрушаването на две суверенни държави от непараноичните деденца в Пентагона, без никакво основание. А ако смяташ чее имало основание, моля да представиш доказателства . Щото непараноичните деденца не представиха нищо, въпреки че ООН им поиска!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, _Belial_ написа:

Айде сега да обясниш пак за неоснователните страхове и паранои на всеки тоталитарен режим.

И защо тоталитарните режими имат страхове и паранои от подобен вид? Макрон дали по цял ден говори, как някой искал да го напада, да му отнеме властта, ама френската армия, флота, ввс и т.н ще му остъклят държавата за нула време?  Френските медии постоянно бълват информация за безаналоговите им оръжия, ответни, мълниеносни, изпреварващи удари и т.н. както се случва в Русия и Северна Корея? Франция е само пример.

преди 3 часа, _Belial_ написа:

И да наблегнеш най- вече на разрушаването на две суверенни държави от непараноичните деденца в Пентагона, без никакво основание. А ако смяташ чее имало основание, моля да представиш доказателства . Щото непараноичните деденца не представиха нищо, въпреки че ООН им поиска!

Мога да наблегна и как една друга суверенна държава загуби част от територията си(доста по-близо до нас и като разстояние и като време). Суверенната държава е такава докато някоя друга суверенна държава не "ѝ види сметката". Така е било от време оно, така ще бъде и за напред. Разните доказателства за "еди какво си" са прах в очите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, A.com написа:

И защо тоталитарните режими имат страхове и паранои от подобен вид? Макрон дали по цял ден говори, как някой искал да го напада, да му отнеме властта, ама френската армия, флота, ввс и т.н ще му остъклят държавата за нула време?  Френските медии постоянно бълват информация за безаналоговите им оръжия, ответни, мълниеносни, изпреварващи удари и т.н. както се случва в Русия и Северна Корея? Франция е само пример.

Мога да наблегна и как една друга суверенна държава загуби част от територията си(доста по-близо до нас и като разстояние и като време). Суверенната държава е такава докато някоя друга суверенна държава не "ѝ види сметката". Така е било от време оно, така ще бъде и за напред. Разните доказателства за "еди какво си" са прах в очите.

Що Макрон бе пич? Аз викам да послушаме Маккейн. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що Макрон бе пич? Аз викам да послушаме Маккейн. :)

Ами, да послушаме Жириновски тогава. :) Важни са тези, които има реална власт, не папагалите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...