Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Viz Eymal

Русия или Америка? Коя страна, според вас е по силна?

Препоръчан отговор

преди 5 часа, _Belial_ написа:

За кой стелт става въпрос бе момци? Оня дето сърбите го свалиха с прашка ли?

Много смешно. :)

Най-съвременният руски боен самолет - Су-57, стелт(според вас не им трябва, та вземете ги предупредете да не си губят времето) първият екземпляр, който е трябвало да бъде предедан на руските ВВС сам си падна(линк към руските медии искате ли?). Дори и прашка не трябваше да се използва. Да се смея ли? Да злорадствам ли?

преди 2 часа, sound написа:

Аз - или ти?! А, ако не бяха нападали сърбите, ами например сомалийците, нямаше да имат и един свален самолет - брей колко успешен ...... срещу супер технологичните оръжия, тояги и каруци.

п.п. стелт технологията е вече в миналото, в днешно време е неосъществима за по- дълъг период от няколко месеца. Няма как да стане, щото учени глави по цял свят, тези технологии не се измислят от военни, а от наука - в момента, в който се разбере как функционира, се разбира и как може да се контрира. И те така.

Ирак, по времето на Хюсейн, имаше 5-тата по сила армия в света. Нали ви показах и какви радари и ЗРК са имали, плюс централизирана система за управление на ПВО плюс опит в Ирано-Иракската война. Напълно достатъчно да свалят не един а 100 Ф-117? Защо не салиха нито един? Сърбите защо свалиха само един?

За това колко е успешен един боен самолет не се съди по фенски изцепки. Данните са повече от явни и ясни, по-назад може да си ги прочетете.

Да обясня ли за какво се използва стелт технологията, че да разбереш, че си в грешка?

Принципа на работа на радарите е един и същи още от времето, когато са ги измислили - изпращаш радилвълни с определена честота и модулация, чакаш да се "ударят" в нещо, да се отразят и да се върнат при теб. Колкото по-далече стигат вълните толкова по-слаб става отразения сигнал, който ще получиш. На 2000 км няма да засечеш кит като Ту-95, ама на 500км ще ти светне като коледна елха.  Ако този Ту-95 е изградени по стелт технология няма да го видиш и на 500 км. Ще го видиш на 450, ама няма да свети като коледна елха, ще знаеш, че там някъде има нещо. Тези 50(и 5 са достатъчни) км буфер е една от причините да се започне въобще да се мисли за намаляване отразяващата повърхност на бойните самолети. И тези мисли са споходили разни учени много преди Уфимцев да публикува един труд и днес някои да го наричат "баща" на стелтовете. Трудът на Уфимцев е от огромна полза, но за САЩ, не за родината му. В СССР са толкова "напред с материяла", че въобще не разбират какво е публикувал този човек и как могат да го използват. Затова и публикацията достига на запад, попада при хората от СкънкУъркс и нататък историята е ясна.

ЗРК имат една антена, с която търсят цели, и друга с която насочват ракетите към целта. Ти като можеш да имаш самолет, който няма да бъде видян от "търсещата антена" ще си кажеш ли - защо пък ми е такъв самолет? Ако можеш да имаш самолет, който ще бъде видян от търсещата антена, но ЗРК-то няма да може да го обстреля, защото насочващата антена няма да може да осигури стабилен захват или пък ще го обстреля, ама захвата ще се срине,  ще си кажеш ли - защо пък ми е такъв самолет? Ако можеш да имаш самолет, който противниковите радари ще "виждат" по-лошо, а на определени дистанции и въобще няма да го "виждат" ще си кажеш ли - защо пък ми е такъв самолет?

И защо, след като СТЕЛТ е толкова безсмислена технология, самите руснаци се опитват да създадат такъв самолет?

СТЕЛТ означава нискозабележим, не невидим.

преди 2 часа, herkules2 написа:

Те фактите са си факти, ама не за такивакато теб. Изчетох простотиите ти дето си изписал, като демонстрация на "огромната" американска "мощ" , от която светът трябва да трепери.

И като си ги прочел какво ще кажеш за руските признания къде точно се намират в технологично отношение спрямо Запада, че и Далечния изток? Много удобно ги прескачате и не ги коментирате. Защо?Защото ще трябва да спорите със самите руснаци ли?

Само че напоследък светът нещо не иска да трепери, а американците се разтрепериха, та чак затрептяха. Факт ли е, че си подвиха опашката и се изметоха от Сирия, уж унищожили ИД? Факт ли е, че на жълтия не му пука от американските заплахи и си стреля с ракети колкото си иска.

Това какво общо има с темата? И защо светът трябва да трепери от САЩ?

Факт е и, че Русия (или бившия СССР) винаги е била по-силна във военно отношение от САЩ след ВСВ и винаги ще бъде, защото лукавите мародери до сега да бяха я плячкосали, както правят с другите страни по света. Не знаели американците страх, а?

Всъщност, простичкият факт е, че СССР винаги са били по-изостанали във военно отношение спрямо САЩ, от доста години и от Израел( в доста области) и от Франция. С малки изключения са били по-изостанали във всичко, за което можеш да се сетиш. Лукавите мародери САЩ ли са? Защото СССР са не по-малко лукави мародери - погледни историята на собствената си родина.

Нали са обградили днес Русия от всякъде, що не вземат да прекрачат границата и? Ще ги опукат руснаците без да им мигне окото, и не им трябва ничия помощ, защото си имат пре-достатъчно огнева и ядрена мощ.

Ама каква точно огнева и ядрена мощ имат - СССР-ска, която е остаряла според Путин и вече е заменена, или нова, която все още не е постъпила на въоръжение(все още не могат да я произведат), което пък означава, че Путин лъже и почти нищо от СССР-ската техника не е заменено?

Да те питам, след като Русия има предостатъчно огнева и ядрена мощ защо не вземат да оттърват човечеството от лукавите мародери? Да ги остъклят и да се свършва.

Вярно е, че излъгаха Горбачов и подкупиха пияндето Елцин, но с Путин си намериха майстора, и много добре знаят, че ще им ядят гащите бой, докато им се изясни, че вече не са страшният хегемон, на който светът трябва да се подчинява.

Ти лично си присъствал при подкупването на Елцин ли? И как така САЩ успяха да излъжат Главния сектерар на ЦК КПСС, "капо ди тути капи" в СССР? Тази разсипия, след разпада на СССР си я направиха самите руснаци. Никой не им е помагал. Западна Германия подаде ръка на Източна Германия и виж къде е днес обединена Германия. Виж къде е и Русия, наследница на великия СССР.

Колкото до изпепелената китайска армия ти сигурно си с жълто още по устата и няма от къде да знаеш за истината. До колкото аз знам за тогавашните събития, китайците са убили 39 руски войника минавайки през няколко застави и край с китайската армия! Ето ти и малко информация, а ако можеш да мислиш правилно, ще се добереш до истината!

Истината е приказките на барон Мюнхаузен, който си цитирал ли?

Цитат

За дезинформация, във военното комюнике на СССР се подаде невярно съобщение за използване на свръхмощни газодинамични СО2 лазери (използващи взривно иницииране за привеждане в действие). Такива свръхмощни лазери и сега не съществуват.

Първо да попитам кой се отказва от такова мощно оръжие и защо?

Второ: ""Такива свръхмощни лазери И сега не съществуват". След като ""И сега" не съществуват как така са съществували тогава?

Както сам си написал:

Цитат

ако можеш да мислиш правилно, ще се добереш до истината!

Та, заслужава ли си четенето на останалот от приказката?

Цитат

Оръжието с което е изгорена въпросната китайска армия (през 60-70-те години на миналия век) е създадено от колектив български учени!

Имена ще се цитират ли? Или... вЕрвайте ми?

Цитат

Аз се познавам с един от доцентите, които са разработили технологията на това оръжие, която може да се използва и за мирни цели (слънчеви елекростанции и генератори)

Имах си аз да не познава поне един от доцентите. И как точно е използвана за мирни цели? По-точно защо не е използвана за мирни цели?

Цитат

а теренът се остъклява

Любимото остъкляване. Първо са го направили с Китай, следва САЩ. Или първо са остъклили част от самата СССР, защото

Цитат

мистериозно изчезналата от територията на Русия китайска армия

Цитат

Спасилите се , които не са били засегнати от лъчевото оръжие просто изперкват от видяното - то си е страшно само си го представете какво "пържене" е било!

Най-вероятно това са лични наблюдения на... ИЗперкали са и руснаците, видели стопените китайци?

Цитат

Всичко това ми беше разказано от доцента преди няколко години, тъй като вече е минала давност и някои неща са разсекретени!

:)

Цитат

фреснелови растери

Да попитам какви са тези фреСнелови растери. Този български доцент, участвал в разработката на това уникално оръжие не е знаел, че се казва френелови? От какъв ли език е превеждано, ама побългарено "баш" по български.

Някакви данни в кой ден е проведено това стопяване на китайците с помощта на фреСнеловите лещи? Да не се окаже, че е било зимен ден, с навалял сняг, облаци и т.н.

Ако това са фактите за съветската и руска военна мощ  ми е ясно защо руснаците са в това положение.

преди 1 час, by_chechi написа:

....С което не искам да кажа , че импонирам на   A.com ... той "оборва" с факти от преди 30 години.....далеч е от истината днес .:nono:

Нали се сравнява СССР/Руската военна мощ с тази на САЩ, както автора на темата е пожелал. Преди 30 години новото е било такова - САЩ със стелт боен самолет, СССР и тогава и днес без такъв(ама се опитват да построят подобен,пък няма смисъл според някои от пишещите тук).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, A.com написа:

...Ако това са фактите за съветската и руска военна мощ  ми е ясно защо руснаците са в това положение.

`Ми , въобще не ти е ясно какво е положението (виж предните ми постове) ......:)

Абсолютна Стелт (незабележим) технология няма и никога не е имало ! И няма как да има ! :nono:Има технология трудно забележим..... :) 

В Русия са напълно наясно с тази технология !....Има ли нужда да обяснявам това ?:nono:

Тук става дума за конструктувна концепция - прикритие от далеч (F-35) или маневреност в близък бой (Су-57) , без да си мислиш , че Су-57 не ползват Стелт технология.......но това за теб е твърде сложно за разбиране .....

....Може да се опиташ да сравниш F-22 Раптор (F-16 на нас ги продават:)) със Су-57......голям смях пада.... :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, A.com написа:

Най-съвременният руски боен самолет - Су-57, стелт(според вас не им трябва, та вземете ги предупредете да не си губят времето) първият екземпляр, който е трябвало да бъде предедан на руските ВВС сам си падна(линк към руските медии искате ли?). Дори и прашка не трябваше да се използва. Да се смея ли? 

Квот си искаш прави. Виждам че не правиш разлика между изпитателен полет с непозната до момента машина и сваляне на самолет минал хиляди изпитания, и на въоръжение от сума ти време. Не знам и защо си мислиш, че като зададеш 100 тъпи въпроса накуп и никой не отговори, значи си ги затапил щот си много умен. Да не си бил на школа при Мирко? Камари от идиотски въпроси, показващи тотално невежество и още по- големи камари от нелепи сравнения.

Само като прочетох, че радарите били същите като някога и разбрах че с теб няма какво да си кажем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, A.com написа:

Ирак, по времето на Хюсейн, имаше 5-тата по сила армия в света.

Да бе чували сме - то и ядрено оръжие имаше, и биологично, и химично, и изобщо мамата си трака военна мощ, ма сал на хартия. А колкото до уравненията на Уфинцев, явно не знаеш, че са открити по чиста случайност от един от екипа на Локхийд - не мога да се сетя в момента името му - без, които стелта щяха да го гледат само през крив макарон. Тъй, че хич не си въобразявай, че янките са се оказали по- предвидливи от руснаците - още повече предвид, че проекта е финансиран частно. А защо и други се опитват да създадат такъв самолет е близко до ума - въпрос на престиж т.е. не на военна стратегия.

п.п. и да - сега, като видях и коментара на Белиал: да си чел, колко инцидента претърпява стелта, докато стане самолет готов за реални бойни действия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, _Belial_ написа:

Да не си бил на школа при Мирко?

За мен е комплимент че съм ти баз аза сравнение, но в случая не мога да се меря с А.ком който ви мачка по всички  фронтове :) 

Наистина е забавно да гледаш едни компетентни мнения, а насреща празнобалонни комици в стил "барон Мюнхаузен" :)  :)  

Много сте далеч с тази наивна детинска пропаганда. Много.

преди 44 минути, by_chechi написа:

И още - за да разбирате какво се случва по света :

Ако искаш да разбереш нещо за света, Кедми е последния който може да ти каже .

:) 

преди 32 минути, A.com написа:

И като си ги прочел какво ще кажеш за руските признания къде точно се намират в технологично отношение спрямо Запада, че и Далечния изток? Много удобно ги прескачате и не ги коментирате. Защо?Защото ще трябва да спорите със самите руснаци ли?

И аз това им се чудя... Цитирах по назад някокло пъти руснаци, техни политици и министри за това изоставане...  Няма коментар, няма отговор. мълчат наакани. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, miro20 написа:

...Ако искаш да разбереш нещо за света, Кедми е последния който може да ти каже ....

Хайде сега , намери се "топ-експерта" да раздава пишман оценки.....

......................

Ъ ! Нищо не казвам ! Че като говоря истини такива каквито са , от екипа на сайта  БАН ми слагат......дружинка ви виждам... :lol6: 

Само гледам в студиото отношението на умните хора към Кедми . А всичките там са с по една кошница титли.....:nono:

.....не такива (пак нищо не казвам :)) като теб  !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, miro20 написа:

....

А е добре, че се включих в темата, че инак още щяхте да си каканижите, как янките летели на Ф 117 - да ви имам компетенциите. Барем едно мерси за инфото да бяхте казали, а то кво - аз съм се бил чудел. Смешковци - почнете да си проверявате информацията, преди да влизате в спорове. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 8 минути, by_chechi написа:

Хайде сега , намери се "топ-експерта" да раздава пишман оценки.....

......................

Ъ ! Нищо не казвам ! Че като говоря истини такива каквито са , от екипа на сайта  БАН ми слагат...... :lol6: 

Само гледам в студиото отношението на умните хора към Кедми.....не такива (пак нищо не казвам :)) като теб  !

Виж сега, ти освен канал "Россия 1"  и малоумна пропаганда която се лее от тази и подобни субективни медии, друго не цитираш.

И на децата е ясно че това е много далеч от някаква обективност, и че си е пълна загуба на време.

Именно за това РФ е на 149-то място ли беше... в рейтинга на свободни медии. Даже Венецуела ,Хондурас, Пакистан, Камбоджа са по напред от РФ.

И ти ги представяш за образец "какво се случва по света" . По точно, караш ни да се учим ОТ ТЕХНИТЕ новини и фейк-предавания, какво се случавало по света... :laughing4:

Извинявай... не вървиш ...

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, miro20 написа:

За мен е комплимент че съм ти баз аза сравнение, но в случая не мога да се меря с А.ком който ви мачка по всички  фронтове :) 

Наистина е забавно да гледаш едни компетентни мнения, а насреща празнобалонни комици в стил "барон Мюнхаузен" :)  :)  

Много сте далеч с тази наивна детинска пропаганда. Много.

Ако това бяха компетентни мнения, нямаше да ги пише тука , а някой щеше да му плаща за тях. Защото компетентните мнения и съвети носят пари. Ти разбира се дори нямаш представа какво е компетентно мнение и то във форум, в който все пак има и такива ( в разделите по- горе). Ти като един компетентен програмист, що не пишеш там, ами само в лаладжийските теми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, _Belial_ написа:

Ако това бяха компетентни мнения, нямаше да ги пише тука , а някой щеше да му плаща за тях. Защото компетентните мнения и съвети носят пари. Ти разбира се дори нямаш представа какво е компетентно мнение и то във форум, в който все пак има и такива ( в разделите по- горе). Ти като един компетентен програмист, що не пишеш там, ами само в лаладжийските теми...

Гърчи се... то си личи кой е компетентен и кой ви мачка, млати  като кече о дувар...  :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, miro20 написа:

Гърчи се... то си личи кой е компетентен и кой ви мачка, млати  като кече о дувар...  :) 

Кого мачка освен себе си? Те дори американците дето хвърлиха (както каза Саунда) милиарди за тоя Ф 117, се отказаха от него, нашия сега тепърва открива "предимствата" му. И се чуди що руснаците нямали...:yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, by_chechi написа:

Пил си пил.. въри си лягай :) 

Нещо прочете ли от по горе ?

Или не ти стига капацитет, нямаш достъп, не ти стига ресурс, мегабайти ? взе да хълцаш и затова зацикли да копипействаш едно и също ? :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак Кедми ?  Не може да бъде !

от 149-то място успешно плуваш по надълбоко и все по надолу :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, A.com написа:

Всъщност, простичкият факт е, че СССР винаги са били по-изостанали във военно отношение спрямо САЩ, от доста години и от Израел( в доста области) и от Франция. С малки изключения са били по-изостанали във всичко, за което можеш да се сетиш. Лукавите мародери САЩ ли са? Защото СССР са не по-малко лукави мародери - погледни историята на собствената си родина.

Ама каква точно огнева и ядрена мощ имат - СССР-ска, която е остаряла според Путин и вече е заменена, или нова, която все още не е постъпила на въоръжение(все още не могат да я произведат), което пък означава, че Путин лъже и почти нищо от СССР-ската техника не е заменено?

Да те питам, след като Русия има предостатъчно огнева и ядрена мощ защо не вземат да оттърват човечеството от лукавите мародери? Да ги остъклят и да се свършва.

Точно тей. Хапсилютно си прав.

Всички оръжия на руснаците са бутафорни - броните на руските танкове са от картон, крилата на руските самолети са от талашит, а руските ракети са от велпапе. Всички оръжия на Парад Победы са само театрален декор и бутафория. 

Мухльовците от НАТО смело да нападат и да вземат златото, ресурсите, газта, петрола и земята на руския народ, както обичат да правят.

Само че ако направят огромната грешка да посегнат на Руската федерация, този път прошка няма да има. Този път руските ракети ще им влизат директно през прозорците на тъпите кравари. 

13494809_1743352882602866_1821727012539383613_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, _Belial_ написа:

Те дори американците дето хвърлиха (както каза Саунда) милиарди за тоя Ф 117, се отказаха от него, нашия сега тепърва открива "предимствата" му.

Ами те хората не са малоумни - аз поставих въпроса, но господата се измъкнаха, само че като пръдня из гащи, та така се размириса, че още не може да се разсее. Отказали се били от стелта, щото имали по- съвременен, е аджеба нямат ли тъпите американците по- съвременен самолет от Ф 16, който не стига, че е на въоръжение до ден днешен, ами и е създаден години преди стелта.

Тоз стелт е безумно скъп, всичко по него и свързано с него, е някакви ужасни пари - милиардите, дето са отишли за разработката му са дребни стотинки. Е - ами не са малоумни хората, за какъв чеп им е тъз черна дупка за пари, като същата работа ще им свършат къде, къде по- евтини самолети. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, sound написа:

Ами те хората не са малоумни - аз поставих въпроса, но господата се измъкнаха, само че като пръдня из гащи, та така се размириса, че още не може да се разсее. Отказали се били от стелта, щото имали по- съвременен, е аджеба нямат ли тъпите американците по- съвременен самолет от Ф 16, който не стига, че е на въоръжение до ден днешен, ами и е създаден години преди стелта.

Тоз стелт е безумно скъп, всичко по него и свързано с него, е някакви ужасни пари - милиардите, дето са отишли за разработката му са дребни стотинки. Е - ами не са малоумни хората, за какъв чеп им е тъз черна дупка за пари, като същата работа ще им свършат къде, къде по- евтини самолети. 

В последно време американците освен да наливат милиарди в безумни начинания, друго не правят. Говоря за военните. Ами прословутия Ф 35 който вече никой не знае колко точно пари глътна? И най- лошото че гълтането вместо да намалява се увеличава в геометрична прогресия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, gagodrago написа:

....

О бодже, бодже - тоз брилянтен коментар съм го пропуснал. Нямали били руснаците военна мощ хахахаххахаха най- напред простичкия факт е, че целта на проекта за стелт е да пробие безспорно доказалите руски системи за противовъздушна отбрана. Изобщо историята, колко пъти ще доказва, че подценяването на руската армия винаги завършва с фатален край за подценяващите - като се почне от монголите, та се стигне до нацистка Германия едно и също. Сега пак ли? Щото руската военна техника за нищо не става, зарад туй първото нещо, което направиха в новото време е да нарежат - не просто да свалят от въоръжение, не да продадат, а да нарежат на скрап половината ни самолети. Идея даже си нямате някои хорица тука, за какво иде реч, че тези МиГ- ове и Су- та са кошмара за въздушните сили на щатите, и никога, ама никога не са създавали конкурентно способен самолет. А с тези ефки, които чакаме, на практика подписаха смъртната присъда на българските ВВС, щото никой от асовете ни няма и да се качи на тоз курник.

преди 7 минути, _Belial_ написа:

Ами прословутия Ф 35 който вече никой не знае колко точно пари глътна?

Е, за сметка на това ние ги спонсорирахме с няколко милиарда - за сега, че чакаме продължението, колко още ще искат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, _Belial_ написа:

В последно време американците освен да наливат милиарди в безумни начинания, друго не правят. Говоря за военните. Ами прословутия Ф 35 който вече никой не знае колко точно пари глътна? И най- лошото че гълтането вместо да намалява се увеличава в геометрична прогресия.

Bloomberg: Половината F-35 не са готови за бой заради „хиляди дефекти” Пентагонът настоява производството да продължи въпреки неизправностите

Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/svyat/bloomberg-polovinata-f-35-ne-sa-gotovi-za-boy-zaradi-khilyadi-defekti_news574754.html

Намериха 966 сериозни дефекта в най-скъпия бомбардировач на света Ф-35

29.08.2018, 07:05 12559Свят
180829070657-660x371.jpg

/Поглед.инфо/ Най-скъпият изтребител в света, Ф-35, за когото бяха изразходвани 56 милиарда долара, се оказа непригоден за експлоатация. В резултат на проведените одит и обща проверка на бомбардировача се оказа, че машината е сглобена с невероятно количество технически нарушения, затова не само че не може да воюва ефективно, но и не може да лети, без да се разпадне.

:giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, by_chechi написа:

`Ми , въобще не ти е ясно какво е положението (виж предните ми постове) ......:)

Ако имаш превид двата видео клипа - дай го по-серизоно, моля те. Този човек с такова умиление и снизхождение говори за горките американци, че как да не ти стане жал за тях. Великата Русия продава оръжия на Египет, С-400 на Турция, и Су-57 ще продаде на Турция. Дали Турция иска да го купи не е важно. Индийците се отказаха то Су-57, ама това не се споменава, че иначе няма да върви приакзаката. Османската империя 700 години спасявала Египет от Европа и САЩ(къде ги САЩ преди 700 години не ми е ясно, ама...). САЩ имали 12 подводници за ответен ядрен удар. Имали и авионосни групи. Русия ще ги порази с по една ракета и мачът приключва. Колко е лесно.

Абсолютна Стелт (незабележим) технология няма и никога не е имало ! И няма как да има ! :nono:Има технология трудно забележим..... :) 

Аз това колко пъти го написах? Не четете ама правите забележки.

В Русия са напълно наясно с тази технология !....Има ли нужда да обяснявам това ?:nono:

Тук става дума за конструктувна концепция - прикритие от далеч (F-35) или маневреност в близък бой (Су-57) , без да си мислиш , че Су-57 не ползват Стелт технология.......но това за теб е твърде сложно за разбиране .....

Някога да си виждал Ф-35 в близък маневрен въздушен бой? Не си. Да си виждал и Су-57 в такъв? Не си. На каква база си правиш изводите? Клипчета в ютюб?

....Може да се опиташ да сравниш F-22 Раптор (F-16 на нас ги продават:)) със Су-57......голям смях пада.... :lol6: ..

Ф-22 Рапрор е на въоръжение от над 15 години. Су-57 от кога е на въоръжение?

Голям смях пада да сравняваш самолет който все още не е приет на въоръжение, с такъв, който се използва то 15+ години.

Сравнение по картинка искаш ли?

1570704332_467618751.jpg

Всяка прилика е плод на вашата фантазия. В ляво е Ф-22, в дясно е руското му "копие" Су-57. Технологичното изоставане е повече от 15 години.

преди 36 минути, _Belial_ написа:

Квот си искаш прави. Виждам че не правиш разлика между изпитателен полет с непозната до момента машина и сваляне на самолет минал хиляди изпитания, и на въоръжение от сума ти време. Не знам и защо си мислиш, че като зададеш 100 тъпи въпроса накуп и никой не отговори, значи си ги затапил щот си много умен. Да не си бил на школа при Мирко? Камари от идиотски въпроси, показващи тотално невежество и още по- големи камари от нелепи сравнения.

Само като прочетох, че радарите били същите като някога и разбрах че с теб няма какво да си кажем.

Изпитателен полет ли? С непозната до момента машина? Леле.

Первый серийный Су-57 разбился

Първият сериен Су-57. Знаеш ли какво означава това? Първият сериен. Този самолет е щял да бъде първият предаден на руските ВВС. Ама ти го наричаш непозната машина? Възможните причини за падането на Су-то са ти посочени в статията, като е пропусната най важната(възможна) - повреда на/в ЕДСУ(най-важната система). Намери си сам какво е това, че аз съм тотално невеж.

Аз си правя труда да ви отговарям на въпросите. Вие отговорете на въпроса защо не коментирате руските признания за технологичното им изоставяне.

преди 36 минути, _Belial_ написа:

Прочел си, че принципа на работа на радарите е същия както някога. Ама и това не си разбрал. Иначе си прав, че няма какво да си кажем. Какво да кажа на човек, който нарича първият сериен Су-57 непозната машина.

преди 26 минути, sound написа:

А колкото до уравненията на Уфинцев, явно не знаеш, че са открити по чиста случайност от един от екипа на Локхийд - не мога да се сетя в момента името му - без, които стелта щяха да го гледат само през крив макарон. Тъй, че хич не си въобразявай, че янките са се оказали по- предвидливи от руснаците - още повече предвид, че проекта е финансиран частно. А защо и други се опитват да създадат такъв самолет е близко до ума - въпрос на престиж т.е. не на военна стратегия.

Трудът на Уфимнцев е минал през ситото, налагано над всякакви научни публикации в СССР по онова време. Страх ги е било да не би някой техен учен да открие нещо и то да попадне в ръцете на загнилия запад. Ама нали виждаш какво са разбрали от публикацията - нищо. Екипът на Локхийд се казава Skunk Works. В САЩ се правят опити за намаляване на ЕОП на U-2, A-12, SR-71. Чак след това се сдобиват с труда на Уфимцев, който позволява математически да се  изчислява отреажение на радиовълните от повърхностите на предмети с различна форма. И понеже компютрите по онова време не са били в състояние да прилагат тези уравнения към гладки повърхности Ф-117 е като дялан с брадва. Следващите стелтове(както на САЩ, така и на Китай и на Русия) са с доста заоблени форми, липса на прави ъгли между компонентите и т.н.

. Тъй, че хич не си въобразявай, че янките са се оказали по- предвидливи от руснаците - още повече предвид, че проекта е финансиран частно.

Те точно такива са се оказали - по-предивидливи. Затова отдавна пенсионираха първия си стелт и вече имат трето поколение такъв.  Локхийд е частна компания. И Ф-22 и Ф-35 са създадени от Локхийд, Ти на това ли казваш непредвидливост?

А защо и други се опитват да създадат такъв самолет е близко до ума - въпрос на престиж т.е. не на военна стратегия.

Дали? Какво престижно има в това да харчиш милиарди в разработката, строежа и експлоатацията на безсмислен самолет? Класираш се в по-предни места в лигата на глупаците ли? И това е престижно?

п.п. и да - сега, като видях и коментара на Белиал: да си чел, колко инцидента претърпява стелта, докато стане самолет готов за реални бойни действия?

Хайде сега прочети и ти за инцидента на непознатата машина.

преди 12 минути, sound написа:

А е добре, че се включих в темата, че инак още щяхте да си каканижите, как янките летели на Ф 117 - да ви имам компетенциите. Барем едно мерси за инфото да бяхте казали, а то кво - аз съм се бил чудел. Смешковци - почнете да си проверявате информацията, преди да влизате в спорове. 

Кажи за кое инфо да ти кажем мерси и аз ще ти кажа мерси?

И послушай собствения си съвет - почни да си проверяваш информацията. Американците са летели(минало свършено време) на Ф-117, и все още летят на него. Дадох линкове да прочетете.

преди 5 минути, _Belial_ написа:

Ако това бяха компетентни мнения, нямаше да ги пише тука , а някой щеше да му плаща за тях. Защото компетентните мнения и съвети носят пари.

При нивото на познанията ви за военната авиация се налага да ги пиша и тука. И за какво да ми се плаща за общоизвестни факти?

Ето ви още нещо: Ф-111

Знаете ли кога СССР създава самолет с подобни възможности - никога. Знаете ли кога Русия приема на въоръжение самолет с подобни възможности - 2008 година.

Ф-111 лети от края на 60-те до края на 90-те години. Ще си сметнете ли сами с колко са назад руснаците?

преди 1 час, _Belial_ написа:

Кого мачка освен себе си? Те дори американците дето хвърлиха (както каза Саунда) милиарди за тоя Ф 117, се отказаха от него, нашия сега тепърва открива "предимствата" му. И се чуди що руснаците нямали...:yanim:

Еххх, не ти е лесно. И пак нещо не си разбрал - защо руснаците са нямали такъв ми е ясно, чудя се защо се опитват да направят такъв, като е безсмислено според някой авиационни капацитети, пишещи в темата.

Момчета, почнете да мислите с главите си, не със сърцата си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, A.com написа:

Американците са летели(минало свършено време) на Ф-117, и все още летят на него. Дадох линкове да прочетете.

Нещо не вдявам защо така упорито натискаш да се излагаш, но си е твоя воля - летели, нелетели, вече и ти не знаеш какви ги приказваш. И прочее да те информирам за още един факт - труда на Уфинцев са го имали десет години преди въобще да ми хрумне за стелта. Както вече споменах - преоткриването му е съвсем чиста случайност, жив късмет както се казва и не е направено от правителството, нито от Skunk Works, а от Денис Овърхолзер (специално за теб се постарах да открия името му) математик и специалист по радарна техника.

Та ...... сори, ала ептем почна да се правиш на умрела лисица, па аз одъртявам ли, що ли, ала все повече не ми се занимава с келешарски номерца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, A.com написа:

Най-съвременният руски боен самолет - Су-57, стелт(според вас не им трябва, та вземете ги предупредете да не си губят времето) първият екземпляр, който е трябвало да бъде предедан на руските ВВС сам си падна(линк към руските медии искате ли?). Дори и прашка не трябваше да се използва. Да се смея ли? Да злорадствам ли?

Виж на какво попаднах - прехвалената ти американска бракма се разпада на парчета във въздуха и пада като круша. А скоростта на полет дори не беше висока. Добре, че пилотът катапултира и никой не пострада. 

Доколкото виждам, лявото крило и носът се откъснаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, gagodrago написа:

........

🤣😂🤣🤣😂 нимоа хахахахахахаххаха ма не бе - то само един е паднал, колко самолета могат да се похвалят с това, м хахахахахахахах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, gagodrago написа:

Точно тей. Хапсилютно си прав.

Всички оръжия на руснаците са бутафорни - броните на руските танкове са от картон, крилата на руските самолети са от талашит, а руските ракети са от велпапе. Всички оръжия на Парад Победы са само театрален декор и бутафория.

Мнее, Руснаците създават оръжия, които не са на нивото на западните им аналози. Използват вносни компоненти(сами си го признават), че иначе оръжията няма да са това, което рекламират, а като рекламират са по-изобретателни и от онзи барон, Мюнхаузен.

преди 4 часа, gagodrago написа:

Мухльовците от НАТО смело да нападат и да вземат златото, ресурсите, газта, петрола и земята на руския народ, както обичат да правят.

Само че ако направят огромната грешка да посегнат на Руската федерация, този път прошка няма да има. Този път руските ракети ще им влизат директно през прозорците на тъпите кравари.

Старата песен на нов глас "НАТО искат да ни нападнат, да ни вземат газта, природните ресурси и т.н. Дайте да строим оръжия, а как ще живеем не е важно."

преди 4 часа, sound написа:

Ти осъзнаваш ли какъв въпрос си поставил? Защо САЩ вече не използват Ф-117? Това ли ти е въпроса? От какво сме се исмъкнали? Всичко трябва да спре на ниво 1983 година, защото тогава приемат на въоръжение Ф-117 ли? Ами да започнем всички да използваме самолета на братя Райт. За граждански полети може да изпозлваме DC-3 и съветското му копие Ли-2. Не са се отказали от стелта, заменили са го с нещо по-ново и по-добро. Русия защо не си използват МиГ-15 ами създадоха МиГ-17, МиГ-19, МиГ-21, Миг-23, МиГ-25, Миг-29. Всичките ги има във вариант "изтребител".

Американците имат по-съвременни самолети от Ф-16 и си ги използват. А защо все още използват Ф-16, е това е огромна загадка за много хора и колкото и да им се обяснява ползата е никаква. И руснаците използват МиГ-29 и Су-27(и всичките му деривати), които са почти набори на Ф-16 и Ф-15, ама за тези "много хора" това не е никакъв проблем.

Безумно скъп е, ама са могли да си го позволят, да го проектират, да го произведат, да го тестват, да построят десетки бройки, да ги приемат и държат на въоръжение 20+ години. Явно не им е било чак толкова безумно скъпо.

преди 4 часа, _Belial_ написа:

Да са спрели да наливат милиарди в този самолет? Ф-35 знаеш ли в колко версии се прави? Не знаеш.

О бодже, бодже - тоз брилянтен коментар съм го пропуснал. Нямали били руснаците военна мощ

Цитирай този коментар, за да видим кой и къде е написал, че руснаците били нямали военна мощ.

хахахаххахаха най- напред простичкия факт е, че целта на проекта за стелт е да пробие безспорно доказалите руски системи за противовъздушна отбрана.

Ако може да ни осветлиш къде, кога и как са се доказали(безспорно)? Може ли?

Изобщо историята, колко пъти ще доказва, че подценяването на руската армия винаги завършва с фатален край за подценяващите - като се почне от монголите, та се стигне до нацистка Германия едно и също.

Сещам се за един път - Германия през ВСВ. Сещам се и за Германия и ПСВ, ама там руската имерска армия нещо го закъсв.

Наполеон хич не е подценил руската армия, даже я хвали. И не руската армия е причината за провала му в опита да покори Руската империя.

Щото руската военна техника за нищо не става, зарад туй първото нещо, което направиха в новото време е да нарежат - не просто да свалят от въоръжение, не да продадат, а да нарежат на скрап половината ни самолети. Идея даже си нямате някои хорица тука, за какво иде реч, че тези МиГ- ове и Су- та са кошмара за въздушните сили на щатите, и никога, ама никога не са създавали конкурентно способен самолет.

Идея си нямаш колко си скаран с военната авиация и мощта на тези МиГ-ове и Су-та които имахме и които все още имаме.

А с тези ефки, които чакаме, на практика подписаха смъртната присъда на българските ВВС, щото никой от асовете ни няма и да се качи на тоз курник.

Асовете ни с удоволствие ще се качат на тези еФ-ки. Само почакай и сам ще се убедиш. В сравнение с тези еФ-ки МиГ-29, който имаме е 30 години назад.

Е, за сметка на това ние ги спонсорирахме с няколко милиарда - за сега, че чакаме продължението, колко още ще искат.

Е, като спонсорирахме СССР с няколко милиарда нямаше проблеми(за да купим МиГ-29). Странна логика.

преди 3 часа, gagodrago написа:

Bloomberg: Половината F-35 не са готови за бой заради „хиляди дефекти” Пентагонът настоява производството да продължи въпреки неизправностите

Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/svyat/bloomberg-polovinata-f-35-ne-sa-gotovi-za-boy-zaradi-khilyadi-defekti_news574754.html

Намериха 966 сериозни дефекта в най-скъпия бомбардировач на света Ф-35

/Поглед.инфо/ Най-скъпият изтребител в света, Ф-35, за когото бяха изразходвани 56 милиарда долара, се оказа непригоден за експлоатация. В резултат на проведените одит и обща проверка на бомбардировача се оказа, че машината е сглобена с невероятно количество технически нарушения, затова не само че не може да воюва ефективно, но и не може да лети, без да се разпадне.

:giggle1:

Не може да лети, без да се разпадне. Този самолет е като майският бръмбар, лети на пук на законите на физиакта и на списващите в българските медии. Това е същото като с лазера, който дори и днес не същестгвува, ама го е имало в СССР през 60-те години на 20 век. Американските самолети имат дефекти и те са известни. Руските са бездефектни и безаналогови. В САЩ си правят одити хората и ги огласяват  публично. Да сте чули за одит на някой от моделите/програмите на Сухой или Микоян и за някакви отирити проблеми?

И, да занете, Ф-35 не е бомбардировач, че и тази статия е като онази статия - писана от "аивационен експерт".

Нещо не вдявам защо така упорито натискаш да се излагаш, но си е твоя воля - летели, нелетели, вече и ти не знаеш какви ги приказваш.

Много добре знам какви ги приказвам. Ф-117 е на военна служба от 1983 до 2008 година. През 2008 година ВВС на САЩ вече имат на въоръжение Ф-22, който пак е стелт. Днес пак използват няколко Ф-117. Написах и за какво ги използват. Нещо неясно има ли?

И прочее да те информирам за още един факт - труда на Уфинцев са го имали десет години преди въобще да ми хрумне за стелта. Както вече споменах - преоткриването му е съвсем чиста случайност, жив късмет както се казва и не е направено от правителството, нито от Skunk Works, а от Денис Овърхолзер (специално за теб се постарах да открия името му) математик и специалист по радарна техника.

От тук ли прочете за Денис Овърхолзер? Това

Цитат

един математик и специалист по радарна техника от екипа Skunk Works на Lockheed – Денис Овърхолзер, намира уравнения в стари, захвърлени преди девет години листове на руския учен Пьотър Уфимцев.

как се връзва с твърдението ти, че не е направено от Skunk Works? Skunk Works са легендарен екип от специалист в най-различни области. И не са създали само Ф-117.

Аз като написах, че още с А-12, U-2, SR-71 в САЩ се опитват да направят стелт самолети излъгах ли? Още през 60-те години. Ето тва написах:

Цитат

В САЩ се правят опити за намаляване на ЕОП на U-2, A-12, SR-71

В онази статия можеш да прочетеш същото. Имали са идеята, правили са опити да я реализират както могат и благодарение на това онези захвърлени листове им свършват прекрасна работа.

Сега остава да си зададеш въпроса защо в СССР това не се е случило и на никого не му е хрумнало, че могат да имат стелт самолет.

Та ...... сори, ала ептем почна да се правиш на умрела лисица, па аз одъртявам ли, що ли, ала все повече не ми се занимава с келешарски номерца.

Дали се правя на умрела лисица? Като ме обвиняваш в нещо поне ме цитирай, че да ми запушиш устата.

преди 2 часа, gagodrago написа:

Виж на какво попаднах - прехвалената ти американска бракма се разпада на парчета във въздуха и пада като круша. А скоростта на полет дори не беше висока. Добре, че пилотът катапултира и никой не пострада. 

Доколкото виждам, лявото крило и носът се откъснаха.

преди 2 часа, sound написа:

🤣😂🤣🤣😂 нимоа хахахахахахаххаха ма не бе - то само един е паднал, колко самолета могат да се похвалят с това, м хахахахахахахах

И с това какво доказахте?

Кой пресметна разликата в годините между Ф-111 и Су-34?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...