Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 2 минути, badr написа:

Какво те интересува колко са вярващи поповете? Ти в поповете ли търсиш упование и надежда или у Бога?

Бога разбира се, но все пак се ходи и на църква, за това и питам, ако е църква ще ходя, ако е секта, не!

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Като ти харесва отиди и пей за славата на Исус. Като не ти харесва недей да ходиш. Всяко едно такова подобно нещо е секта. Не е задължително да те кара да даваш пари, да си даваш наследството, да правиш дарения и прочие.

И те каква полза имат от това според теб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Хайде де? На кое пиша глупости. Църква, която е пропита с кръв и смърт не е и неможе да е ортодоксална. Ти си и вярвай колкото искаш.

Емо.Аз съм мюсулманин и няма какво да вярвам на църквата, което не пречи да познавам  задълбочено християнската теология и да твърдя, че православната църква се смята за ортодоксална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Simeon89 написа:

Бога разбира се, но все пак се ходи и на църква, за това и питам, ако е църква ще ходя, ако е секта, не!

И те каква полза имат от това според теб?

И църквата е секта и то голяма. Виж и само парите и възможностите, с които разполага. Казах ти прочети малко исторически източници и ще се убедиш сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Католиците смятат православните за секта. Зависи кой питаш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, badr написа:

Емо.Аз съм мюсулманин и няма какво да вярвам на църквата, което не пречи да познавам  задълбочено християнската теология и да твърдя, че православната църква се смята за ортодоксална.

Хубаво! Виж какво става и сега. Християните са правоверни и всички други са грешници. От другата страна мусюлманите са правоверни, а всички други са неверници. Колко народ е измрял и измира и в момента. На такива учения, религии, църкви аз не вярвам. На последното погребение, мой познат щеше да бие попа на гробищата. Не стига, че не можа да каже една смислена молитва за 10 монути и мрънкаше под носа си. Не стига че бързаше и мрънкаше, но накрая най-нагло поиска и 40 лева. А и бърза, че го чака още едно погребение. 

Повече няма да говоря. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ncl написа:

Католиците смятат православните за секта.

Не, не ги смятат.Справка - великата схизма 1054г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Секта означава отделяне.  Православните са се отделили в 1054г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Християните са правоверни и всички други са грешници. От другата страна мусюлманите са правоверни, а всички други са неверници

Хайде стига глупости.Разбира се всеки смята своите убеждения за правилни, а различните от тях чужди мнения за погрешни.

преди 5 минути, Емил Костов написа:

На последното погребение, мой познат щеше да бие попа на гробищата.

За последен път обяснявам.Ако ти си калпав учител по математика, за това няма да е виновна математиката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, badr написа:

Хайде стига глупости.Разбира се всеки смята своите убеждения за правилни, а различните от тях чужди мнения за погрешни.

За последен път обяснявам.Ако ти си калпав учител по математика, за това няма да е виновна математиката.

Обяснявай на който поискаш. Църква ли е не ми го хвали. Най-долната тор и смрад е точно там. А ти като искаш вярвай и ги уважавай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емил Костов, ще трябва да игнорирам мненията ти. Май беше прав този, който се ебаваше, че разбираш от всичко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още не знам какво да си мисля!

преди 7 минути, ncl написа:

Секта означава отделяне.  Православните са се отделили в 1054г.

Отделяне от какво?   И в моя случай какво е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май питащият имаше предвид значението "секта", което журналята и политюгите вкараха – нещо принципно лъжовно, организация/група, обземаща целия личен живот на зарибения и превземаща всичките му материални средства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Църква ли е не ми го хвали.

Не съм я хвалил.

преди 2 минути, Емил Костов написа:

А ти като искаш вярвай и ги уважавай.

Излишно е да повтарям, че не вярвам в християнската доктрина за Св.Троиица, но мога и уважавам правото на всеки да изповядва своята религия.

В Курана е казано : "Няма насилие в религията."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да се обърнеш към друг клон, друга вяра и т.н трябва си изпитал нужда от това, нещо, което не ти достига или има нещо, което не ти харесва в сегашната ти религия. По принцип всички секти почват с това, че те не са такива, че няма да искат нищо от теб и т.н (това не означава, че са секта). Хубаво е, каквото и да решиш преди това да си прочел някоя и друга книга, да си говорил с родители, близки и да го обсъдиш с тях. Всяка религия може да се използва за добро, може и да се използва за лошо (справка контра-реформациите, "светата" инквизиция).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 15 минути, Simeon89 написа:

И още не знам какво да си мисля!

Основна разлика м/у православната църква и протестантските направления е отношението към Евхарстията.За това ти казах да изясниш личното си отношение по тези въпроси.Без да си изясниш този момент няма как да вземеш разумно решение.

Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, badr написа:

Основна разлика м/у православната и протестантските направления е отношението към Евхарстията.За това ти казах да изясниш личното си отношение по тези въпроси.Без да си изясниш този момент няма как да вземеш разумно решение.

Нека първо прочете поне Новия завет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Мих. Люз. написа:

Май питащият имаше предвид значението "секта", която журналята и политюгите вкараха – нещо принципно лъжовно, организация/група, обземаща целия личен живот на зарибения и превземаща всичките му материални средства.

Правилно, но освен това пита и за разминавания във вероизповедалните истини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В закона за вероизповеданията са записани официалните  вероизповедания. Всичко извън това са секти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, ncl написа:

В закона за вероизповеданията са записани официалните  вероизповедания. Всичко извън това са секти.

Това си има име, но не е записано!  Пак повтарям, казаха ми че църква било, хора които са повярвали в господ! И аз съм го чел в библията, какво ще кажете за това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Simeon89 написа:

Това си има име, но не е записано!  Пак повтарям, казаха ми че църква било, хора които са повярвали в господ! И аз съм го чел в библията, какво ще кажете за това?

Хайде сега помисли тогава какви са били прабългарите и славяните. Едните са вярвали в ТАНГРА, а другите в ПЕРУН и прекрасните православни византийци са ги наричали езичници и са ги убивали. Какво си чел в измислената Библия не е ясно. Та вярвай си в каквото пожелаеш. Ако искаш ходи при тях, ако искаш недей.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен това е съвсем нормална църква. Всеки би трябвало да има правото да основе църква и да стане пастор.

Аз препоръчвам църква Пробуждане и проповедите на пастор Максим Асенов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали има попове, имами, равини или просто някакъв чичка няма значение, все си е секта, разликата е че едната е официална а другата не, другата разлика е че в една отиваш палиш примерно свещ, кръстиш се и си тръгваш, на другата зависи какво иска чичката и колко му се връзваш.
Така или иначе ако има Господ то той един за всички без значение от това кой какъв е и т.н. дали ще му викаш Господ, Бог, Аллах, Буда, Йехова, Пешо или Гошо все е тая, той е един. А религията е за идиоти.

В случая чичката може да ти казва истината а може и да те лъже, аз лично на такива неща не вярвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Bubbles написа:

Така или иначе ако има Господ то той един за всички без значение от това кой какъв е и т.н. дали ще му викаш Господ, Бог, Аллах, Буда, Йехова, Пешо или Гошо все е тая, той е един. А религията е за идиоти

вярата в нещо те държи жив
няма никакво значение в какво вярваш
"...няма рамазан, няма шабат
за въшките, все е курбан байрям...:"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, дръндю написа:

вярата в нещо те държи жив
няма никакво значение в какво вярваш
"...няма рамазан, няма шабат
за въшките, все е курбан байрям...:"

Е аз какво казвам бря?
Едно е да вярваш, съвсем друго да си религиозен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...