Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

В общи линии, когато в България, чиято официална религия е православието, някой прави нещо извън църквата, като място и институция, въпросът дали е секта е излишен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, badr написа:

Най-вероятно петдесятна

Защо не адвентисти, баптисти  или методисти ? И те пеят.

преди 5 минути, Myanmar написа:

В общи линии, когато в България, чиято официална религия е православието, някой прави нещо извън църквата, като място и институция, въпросът дали е секта е излишен.

Наистина, тази тайнственост за името е много съмнителна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Търсещ истини написа:

Наистина, тази тайнственост за името е много съмнителна.

Тайнствеността е основна притегателна сила за балъците. Те са нищожни, а искат да се почувстват специални и част от избрано общество. Като им се вдигне самочувствието и прописват по форуми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Myanmar написа:

Тайнствеността е основна притегателна сила за балъците. Те са нищожни, а искат да се почувстват специални и част от избрано общество. Като им се вдигне самочувствието и прописват по форуми.

... а са тайнствени, защото ги преследват :). Така добрите души ще ги подкрепят в святото им страдание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, ДИоNД написа:

Религията е да наследиш нещо от преди. Какво лошо има в това не разбирам?!

Това за теб е идиотско, но изхождаш от човек който няма. Де факто има, но отрича, че има. Най-малкото си наследил гените на твоите родители. След това те са те отгледали и прочие. Да, имаш право да не им благодариш за тяхната религия, но това не означава, че ти нямаш такава. Да, тя не е свързана с някоя от известните, но поне малко има допирна точка до някоя. Не приемаш клира на дадена религия, но умело криеш клира който те е профилирал.

Това пък от де го възприе, а?! Това е доста разпространен предразсъдък, който се е превърнало в някакво клеймо. Да съдиш за дадена друга религия по частни случаи е най-малкото признак на незнание.

Абе ти чуваш ли се?
Религия са всички приказки за Христос, Мухамед, девиците, чаршафите, постенето, рамазана, възкресението и всякакви вярвания които пораждат малоумни догми и ограничение според които масата хора живеят.
Оня бил Католик, другия бил православен, третия бил протестант...
...ония друтие пък били юдеи, комшията пък бил сунит и заклал комшийката щото била шиитка...
Това какво е?

А нещата които наследяваш от семейството си се наричат НАСЛЕДСТВО а не религия.
Още веднъж - Религията е за малоумници, нищо лично към никого, това просто е факт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Bubbles написа:

Още веднъж - Религията е за малоумници, нищо лично към никого, това просто е факт.

Глупости.Точно религията не е за глупаци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, badr написа:

Глупости.Точно религията не е за глупаци.

Много ясно, тя е само за малоумници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ncl написа:

Като теб. Даже ти си по-малоумен...

Хайде бе обори ме, дай факти, доводи!

Какво е религията? Вярвания в измишльотини с цел контрол над масите!
Знаеш ли как е насадено християнството в Европа? Със страх : Нечовешки мъчения, горене наклада и най разнообразни екзекуции за всеки който дори само се е пробвал да каже нещо което църквата не одобрява.
Чувал ли си фразата "И все пак тя се върти!"?
Дали ти е известно кой го е казал това и защо и от кого е бил убит? М?

Днес мюсюлманския свят е същата кочина като едновремешното християнство.

Хайде твой ред е, дай нещо факти, доводи... иначе ако само ще си пишем кой какъв тъпак е не е интересно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 35 минути, Bubbles написа:

иначе ако само ще си пишем кой какъв тъпак е не е интересно.

Ами наистина това не е особено интересно, но ти имаш ли нужната подготовка за подобна полемика.

Трябва ли да ти се обеснява, че светът е достигнал до днешното си развитие като ролята на религията за формирането му е фундаментална.

Би ли посочил, дали е възможно светът да достигне до същата степен на развитие без религия.

Желателно е да посочиш емпирично проверими аргументи, а не словестни излияния за обективната невъзможност   да се посочат такива.  

Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, badr написа:

Ами наистина това не е особено интересно, но ти имаш ли нужната подготовка за подобна полемика.

Трябва ли да ти се обеснява, че светът е достигнал до днешното си развитие като ролята на религията за формирането му е фундаментална.

Би ли посочил, дали е възможно светът да достигне до същата степен на развитие без религия.

Желателно е да посочиш емпирично проверими аргументи, а не словестни излияния за обективната невъзможност   да се посочат такива.  

Да видим - Църквата е подтискала науката векове наред, всеки който си позволил да обяви каквото и да е откритие моментално е бил обявяван за магьосник/вещица и е свършвал на кладата или измъчван в някой затвор, хорат аги е било страх до смърт от всичко което не е било одобрявано от църквата.
Сам си прави изводите ако не е било това подтискане в името на религията и господството на ЦЪРКВАТА колко по-напред можехме да сме сега.

П.П.

Аз не казвам да не вяраш в Бог, аз също вярвам, но има разлика между това да вярваш че някъде там има нещо по висше от нас и това да изповядваш религия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Bubbles написа:

Сам си прави изводите ако не е било това подтискане в името на религията и господството на ЦЪРКВАТА колко по-напред можехме да сме сега

Ето че разговора стана нелеп.Мога да заявя, че в Исляма науката винаги е била на особена почит, като това изключително лесно може да се докаже.Половината, че  доста повече като физика, химия, алебра, география, история, медицина са или създадени от ислямски учени или фундаменталните им основи са положени от тях.Дори имената на повечето  произхождат от арабски език.До ден днешен най-авторитетните религиозни дейци в Исляма се наричат улама, което означава учените.И всеки един от тях дължи своя авторитет на знанията си по материята.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Bubbles написа:

малоумни догми и ограничение според които масата хора живеят.

Като гледам и ти следваш определени догми ...  е да, може да не си ги наследил от родителите, но са "ръгнати" в мозъка ти от някой. ;)

А нещата които наследяваш от семейството си се наричат НАСЛЕДСТВО а не религия.

Знам, че не е лично, спокойно ... то и аз говоря принципно, а не по-принцип ... 

Реално не си по-различен от някой фанатик, но разбери правилно, че има и върли футболни фенове, които не са тифози, които ... Какво сега, да заклеймим всички футболни изяви ли, след като има тифози, които ломят и прочие, а?!

Дай тогава да премахнем и футбола, а?! Щото всички фенове рушат, бият се и полудяват. :) 

Цитат

Думата "религия" е латинска и от древност съществува различни мнения за нейното значение.

Всяка една религия стъпва на наследени от някои мисли за нещата които ни вълнуват в този свят. Дори ти си религиозен, защото си наследил някакви мисли от някой.

Да, знам, че моите схващания по отношение на понятието наследство са коренно различни от общия смисъл на понятието наследство, но все пак сме в раздела философия ...  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, badr написа:

Ето че разговора стана нелеп.Мога да заявя, че в Исляма науката винаги е била на особена почит, като това изключително лесно може да се докаже.Половината, че  доста повече като физика, химия, алебра, география, история, медицина са или създадени от ислямски учени или фундаменталните им основи са положени от тях.Дори имената на повечето  произхождат от арабски език.До ден днешен най-авторитетните религиозни дейци в Исляма се наричат улама, което означава учените.И всеки един от тях дължи своя авторитет на знанията си по материята.   

Само дето тия учени са ги откривали тия неща доста преди изобщо да са съществували ислям, християнство и т.н.

преди 19 минути, ДИоNД написа:

Като гледам и ти следваш определени догми ...  е да, може да не си ги наследил от родителите, но са "ръгнати" в мозъка ти от някой. ;)

Знам, че не е лично, спокойно ... то и аз говоря принципно, а не по-принцип ... 

Реално не си по-различен от някой фанатик, но разбери правилно, че има и върли футболни фенове, които не са тифози, които ... Какво сега, да заклеймим всички футболни изяви ли, след като има тифози, които ломят и прочие, а?!

Дай тогава да премахнем и футбола, а?! Щото всички фенове рушат, бият се и полудяват. :) 

Всяка една религия стъпва на наследени от някои мисли за нещата които ни вълнуват в този свят. Дори ти си религиозен, защото си наследил някакви мисли от някой.

Да, знам, че моите схващания по отношение на понятието наследство са коренно различни от общия смисъл на понятието наследство, но все пак сме в раздела философия ...  

Интересно кои догми следвам... ...според теб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е религията? Вярвания в измишльотини с цел контрол над масите!

Принципно контрола над определени групи от хора е на определен тартор, а не на религията.

Разгледай го елементарно, Иисус Христос е бил тартор, който се е опълчил срещу това даден човек отивайки в храм да си плаща по някакъв начин. Забележи, че той е бил покръстен от Йоан, т.е. към тогавашния момент християнството е било ерес в юдаизмът. В действително го разпъват не юдеите, а римския наместник.

Дали ти е известно кой го е казал това и защо и от кого е бил убит? М?

Е, от кой е бил убит... пак от римляните, но вече облекли "овчи" кожи ... :) 

Кратко: Всеки дръзнал да се противопостави на нещо римско, на нещо на империята е бил убит. И ние си имаме Левски... а други си имат ФК Левски ... ;) 

Опрости си нещата - Предостатъчно насилие има, но да се противопоставяш на същото е едно, а да ползваш насилие срещу насилие е глупаво.

Дали си достатъчно силен и справедлив, а?! 

преди 27 минути, Bubbles написа:

Само дето тия учени са ги откривали тия неща доста преди изобщо да са съществували ислям, християнство и т.н.

Интересно кои догми следвам... ...според теб?

Тя е една: Който не е по моему е враг. Според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, ДИоNД написа:

Принципно контрола над определени групи от хора е на определен тартор, а не на религията.

Разгледай го елементарно, Иисус Христос е бил тартор, който се е опълчил срещу това даден човек отивайки в храм да си плаща по някакъв начин. Забележи, че той е бил покръстен от Йоан, т.е. към тогавашния момент християнството е било ерес в юдаизмът. В действително го разпъват не юдеите, а римския наместник.

Е, от кой е бил убит... пак от римляните, но вече облекли "овчи" кожи ... :) 

Кратко: Всеки дръзнал да се противопостави на нещо римско, на нещо на империята е бил убит. И ние си имаме Левски... а други си имат ФК Левски ... ;) 

Опрости си нещата - Предостатъчно насилие има, но да се противопоставяш на същото е едно, а да ползваш насилие срещу насилие е глупаво.

Дали си достатъчно силен и справедлив, а?! 

Тя е една: Който не е по моему е враг. Според мен.

Не баш, утрепала го е църквата, щото човека е открил че земята не е център на вселената и се върти около слънцето а не обратното както църквата е твърдяла векове наред.

И аз врагове нямам или поне аз не знам да имам и никого не смятам за такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не баш, утрепала го е църквата, щото човека е открил че земята не е център на вселената и се върти около слънцето а не обратното както църквата е твърдяла векове наред.

Де факто това си го прочел някъде или ти го е казал човек на който си повярвал. Видял ли си го, бил ли си там, а?! На кой си повярвал де?! На обществото ли, а?!

Повярвал си в това, защото е било сходно с нещо което си наследил от своите родители, т.е. начин на мислене или други хора от обществото.

Ето ти религията твоя, т.е. дори да отричаш същата, то ти изповядваш такава. Понятието "религия' вече е ъпдейтнато.

преди 4 часа, ДИоNД написа:
  Цитат

Цитат: Думата "религия" е латинска и от древност съществува различни мнения за нейното значение.

Явно не си кликнал на линка религия, но дори и да, то не си обърнал внимание на по-гор

Примерно: В миналия век. в Библията едно пише за как Бог е създал човека, но сега друго. Как да убедиш един млад човек сега кое е истина, т.е. това което имаш като хартиен носител от миналия век или това което пише из интернет, а?! ;) 

Ето какво си наследил, т.е. определени знания или познания или бля, бля щуро малоумие или прочие ... (Не те мисля за малоумен ... - нищо лично) ...

В основата на всичко е източника ти за информиране.

Кратко: Всички днес станахме философи, кой изучавайки го, кой дървен, кой тиквен, кой калдатов и т.н. ... и ако се взимат на сериозно мненията или деянията на някакво малцинство случаи или хора, то трябва да се знае, че навсякъде има изключения, т.е. не всичко се доказва с дума срещу дума, а с факти, т.е. в конкретиката артефакти. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, ДИоNД написа:

Де факто това си го прочел някъде или ти го е казал човек на който си повярвал. Видял ли си го, бил ли си там, а?! На кой си повярвал де?! На обществото ли, а?!

Повярвал си в това, защото е било сходно с нещо което си наследил от своите родители, т.е. начин на мислене или други хора от обществото.

Ето ти религията твоя, т.е. дори да отричаш същата, то ти изповядваш такава. Понятието "религия' вече е ъпдейтнато.

Явно не си кликнал на линка религия, но дори и да, то не си обърнал внимание на по-гор

Без да се обиждаш - Ти кой клас си?
Това го пише в учебниците по история и се знае от всеки с поне мничко знания.
Галилейо Галилей е бил изгорен на клада от църквата защото е разбрал че земята се върти около слънцето и го е направил публично удостояние, затова и последните му думи са - "И все пак тя се върти!".

А иначе ако ще си правим интерпретации на библията и други подобни щуротии аз съм пас.

Пак ще ти кажа - Вярвай няма лошо аз също вярвам че някъде нещо има, ОБАЧЕ да ми обясняваш че Аллах е правата вяра, а Буда не е, или че православната вяра е правата а не католицизма и да ходиш да трепеш шиити щото ти си бил сунит ще то кажа У ЛЕВО и ще те пратя да си пиеш лекарствата.
И няма смисъл да ми тълкуваш думата Религия, мисля че достатъчно ясно и конкретно съм обяснил за какво говоря, а ти някак удобно ги пропускаш тия факти.

Едно ще ти кажа - Хората сме много ама много тъпи, само се чудим на какви групички да се делим - Та на религии, та на държави, та цветове, та градове, села, квартали, махали, градинки, отбори, партии, богати, бедни, дебели, тънки, ниски, високи...
...абе има ли начин да се разделим на нещо там сме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Bubbles написа:

Едно ще ти кажа - Хората сме много ама много тъпи

Ако си много тъп, как реши, че си успял да разкриеш религиозна конспирация, която останалите, също тъпи като теб, не са?

Ако човек беше толкова прост, че да може да бъде разбран, вие хората щяхте да сте толкова прости, че да не можете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Myanmar написа:

вие хората щяхте да сте толкова прости

А ти си?
Куче? Овен? Извъземно?

Дори не си разбрал за какво говоря а се хващаш за една думичка и почваш да философстваш, че даже и се изключил от списъка...
Прост си драги като всички нас, ние всички сме прости и примитивни дори и с всичката власт и всичките пари на света.
Опитай се да помислиш и ще разбереш защо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Bubbles написа:

Прост си драги като всички нас

Извинявай, че не споделям некомпетентното ти мнение. Ако смяташ себе си за прост, то аз не смятам себе си да приличам по нещо на теб.love.png

преди 30 минути, Bubbles написа:

а се хващаш за една думичка и почваш да философстваш

Нищо не съм се хванал. Питам те, ако всички са прости, защо реши, че ти като част от тази проста маса си достигнал до знание, което за останалите е непознато. Илюстрирах, че грешиш. В това няма философия, нарича се разсъждения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Myanmar написа:

Извинявай, че не споделям некомпетентното ти мнение. Ако смяташ себе си за прост, то аз не смятам себе си да приличам по нещо на теб.love.png

Нищо не съм се хванал. Питам те, ако всички са прости, защо реши, че ти като част от тази проста маса си достигнал до знание, което за останалите е непознато. Илюстрирах, че грешиш. В това няма философия, нарича се разсъждения.

Хихи то тука няма значение дали и какво смяташ драги.
Да се върнем на темата - Аз говоря за наука, говоря за история и за исторически ФАКТИ, всички те ясно потвърждават това което казвам и аз по темата "РЕЛИГИЯ", ако това не ти е ясно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Bubbles написа:

Хихи то тука няма значение дали и какво смяташ драги.

Няма хихи, мнението навсякъде тежи според собственика си, а съдейки по твоето безсилие да водиш нормален разговор, ти си прочетена книга, бита карта, минало бешело. Няма кой да те чете, затова продължавай с провокациите и обидите, чунким някой пак те цитира и се почувстваш важен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Myanmar написа:

Няма хихи, мнението навсякъде тежи според собственика си, а съдейки по твоето безсилие да водиш нормален разговор, ти си прочетена книга, бита карта, минало бешело. Няма кой да те чете, затова продължавай с провокациите и обидите, чунким някой пак те цитира и се почувстваш важен.

Ъ?
Аз ли обиждам?
Давам ФАКТИ във всеки свой пост, а ти какво правиш?, хващаш се за една дума и повтаряш като папагал.
а мнението тежи когато има покритие, иначе се получава ефекта "Въздух под налягане.

Хайде сега вземи кажи нещо по темата най сетне а? Щото до тук си само офтопик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Bubbles написа:

Аз ли обиждам?
Давам ФАКТИ във всеки свой пост, а ти какво правиш?, хващаш се за една дума и повтаряш като папагал.
а мнението тежи когато има покритие, иначе се получава ефекта "Въздух под налягане.

Обяснявам за последен път.Твоята задача е изключително внимателно да прочетеш този пост и последната мисъл, която да ти преминава през главата е да възразяваш.

Първо Галилео Галилей си умира от естествена смърт и не е изгарян на клада.

Второ ти сляпо вярваш, че и на това отгоре си готов да заклеймиш всеки, който не е съгласен с теб.Ето какво си написъл.

преди 8 часа, Bubbles написа:

Галилейо Галилей е бил изгорен на клада от църквата защото е разбрал че земята се върти около слънцето и го е направил публично удостояние, затова и последните му думи са - "И все пак тя се върти!"

Там е работата, че Галилей греши и не земята се върти около слънцето, а точно обратното.Слънцето се върти около земята.

Това сочат и наблюденията, това казва и науката физика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...