Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Каква да е съдбата на хората с увреждания?

Препоръчан отговор

преди 3 минути, Айнщайн написа:

вярно,как ли се ръчка сега-вече си докарала тендовагинит поне

И колко ли *утки е сменила?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Точно така. И напълни всички други форуми в страната. Като ги гледам какви са другите форуми и колко са пълни ме е срам от себе си. А по темата за мен лично никога не е имало чужди и свои. За тов

ти нали не си мързелива и не те мързи да работиш а да заета си да четеш нов фолк и космополитън и да си измисляш нови заболявания

Права си,всички влизат в този форум да се разтоварят.Прочети дефиницията на думата “тормоз”,защото определено това не е тормоз! Единственото което можеш да направиш е да престанеш да пишеш неща за лич

Публикувани изображения

преди 2 минути, petie1 написа:

И колко ли *утки е сменила?

тя се хвалеше,че не се обезкосмява,даже беше снимала определени части,та и сега да ги покаже няма да разбера разликата-чубака

Анке,остави свещите и ела да ни кажеш до къде стигна с писането,виж колко мъже са се събрали-кога си виждала толкова на куп

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей я вижте какво приятелче намерих за нашата принцеса

82954020_3025360150829200_53789520242954

преди 21 минути, Айнщайн написа:

Анке,остави свещите и ела да ни кажеш до къде стигна с писането,виж колко мъже са се събрали-кога си виждала толкова на куп

Аа Чуи е по убав :)

Абе събрали сме се ама сме с гащи :)

• Ха-ха 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като и косматия форум се пренесе тук, заедно с простотията си, повече не смятам за нужно да влизам и да пиша тук, освен по компютърни въпроси.

• Любов 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даден недъг не води до привилегия. 

Простотията е естествена. Глупостта обаче не подбира дали човек е с увреждания или не. 

Някои хора с недъзи спекулират с тях. По-голяма простотия от това няма, защото е върховна форма на утопия. 

В основата на всичко е човек да заживее с своите недъзи и приеме същите като меродавни. 

Има много прости хора, които живеят елементарно и са щастливи. Те са инвалиди по отношение на изтънченост, но осмислят живота си с дела. 

На този свят няма съвършени хора, а човеци които са личности и такива които не могат да станат такива, независимо от физиологическите или психическите си особености. 

Човек преди всичко трябва да приеме себе си като такъв какъвто е в действителност. После да намери начин да е полезен за другите. Ако не може = да се оттегли и заживее самостоятелно по начин който е богоугоден. 

Да, определено атеистите имат проблем = нямат вяра!!! Уви, никой не може да им помогне при това положение.

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък не съм съгласна. Недъзите трябва да водят до привилегия, и ще ти кажа защо.

Защото нормалното човешко общество е изключително голям длъжник на хората с увреждания, предвид, че никоя държава не е пожелала да проведе истинска и пълна денацификация на обществото. В резултат на това и до днес са живи идеите на нацистите по отношение на хората с увреждания. Те са изолирани, изоставени, принудени сами да се борят с живота, да се сблъскват с дискриминация и неразбиране. Неща, които отдавна е трябвало да се направят, се правят едва сега и даже пак не е сигурно, че ще се реализира.

Давам прост пример - ето, днес чета във фейсбук, в страницата "Светът на жестовете", че се очаква скоро да се въведе като официален българският жестов език. Нещо, което много отдавна е трябвало да бъде въведено, но нацистките идеали са попречили. Сега дори не е сигурно, че ще бъде признат и въведен навреме, или че хората ще получават качествени преводни услуги, защото желаещите да са жестови преводачи, са много малко хора. А трябват чуващи, не глухи преводачи.

Обществото ни е изключително голям длъжник в много отношения. Градските и селските райони не са достъпни за хора с инвалидни колички, нито улиците са напълно безопасни за слепите и хората с увреден слух, ставаме жертви и заложници на политиците по отношение на инвалидните пенсии и пълното политизиране на ТЕЛК - овете. Много лекари не желаят да се грижат за хората с увреждания, не търсят нова информация, кято да прилагат в практиката си, нито да споделят с близките на хората с увреждания, има труден прием на деца с увреждания в масовите детски градини и училища, отношението към децата е ужасно от страна на учители и съученици, обществото не желае на детските площадки да играят заедно здрави деца и такива с увреждания, държавата отделя мизерни пари за държавните училища за деца с увреден слух и нарушено зрение, директорите на тези училища са принудени да търсят спонсори, менюто в столовете е бедно, децата рядко консумират месо и риба, защото са скъпи, а в същото време държавата дава луди пари за частните училища за сметка на специалните. Доколкото знам, още няма написани и издадени нови учебници за средния курс ученици в училищата за деца с увреден слух и те са принудени да преписват уроци от дъската и да си затормозяват ръцете. Децата с увреждания са дискриминирани и не се допускат до участия в конкурси и фестивали. Транспортът за хората с увреждания не е достъпен навсякъде. Обществото не желае домовете за деца и възрастни с увреждания да са в градовете, не желаят децата им да виждат тези "същества". Случаят с децата от Могилино и жителите на "европейския" град Русе е напълно показателен.  Народът не желае да се дават пари за хората с увреждания и изисква неправомерно хора, които не могат да работят, да работят и да им движат икономиката. Висшето образование е почти недостъпно за хората с увреждания, почти всички специалности са забранени. А темата за смесени връзки и бракове между здрави хора и такива с увреждания е табу. Не само това - отказват ни правото на лично щастие. В обществото витаят много митове и предразсъдъци спрямо хората с увреждания. Домовете за хора с увреждания са в ужасно състояние, нямат финансирания.

И после искате такива като мен да ви уважават? Вие, които не пожелахте интеграцията ни, а предпочетохте да хвърлите луди пари за интеграцията на малцинствата? Няма начин! Обществото ми отне правото на лично щастие, а вие искате да ви уважавам и да търпя да водя тъжен и самотен живот. Не, вината не е в мен, а във вас и вашето нежелание да ни приемете в обществото, закърнялото ви мислене, което предавате и на следващите поколения - че сме в тежест.

Аз не мога да простя, че не е била въведена денацификация. Заради нейната липса още страдат евреите, хората с увреждания, както и славянските народи. Оставяте ни живи, но в море от студенина, омраза, лицемерие и дискриминация. А на мен вече ми писна!

Като искате да сте цивилизовано общество, за каквото се мислите, ще трябва да минете през насилствени денацификация и интеграция на хората с увреждания! Ние сме тук и няма да изчезнем. Вината да се раждат деца с увреждания е и ваша - замърсявате природата.

Обществото ми е длъжно, и то много. Дължи ми пари за четирите години от първия мандат на Бойко Борисов, при който останах без пенсия и бях нарочена за виновна от нашите, дължи ми асансьор, защото вече съм трудноподвижна, дължи ми уважение, а един човек ми дължи обяснение как може да е такъв лицемер и толкова дълго и така добре да крие, че е с нацистки убеждения. Можеше направо още в училище да си позволи да ми каже какво мисли за хората като мен. Споко, едва ли щеше да изхвърчи от училище, в "елитното" трето основно явно държат повече на здравите и красивите деца, отколкото на морала и справедливостта. Добро образование там не получих, но получих гаври и грозно отношение от учителката по математика  и от класния ни, преподавател по музика, заради признанието ми, че не знам нотите и не разбирам солфежа.

Абсолютно съм сигурна, че тия двамата хубостници ще си научат децата да се мислят за повече от другите, понеже са здрави и красиви. Такива хора с такова мислене са пълен позор за страната ни.

Щом обществото не ни позволява да се влюбим в нормални хора и да се чувстваме нормални, не очаквайте от нас уважение! Не го заслужавате.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Anne написа:

След като и косматия форум се пренесе тук, заедно с простотията си, повече не смятам за нужно да влизам и да пиша тук, освен по компютърни въпроси.

Като лешояди кръжат и се оглеждан ден и нощ за теб.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Anne написа:

Аз пък не съм съгласна. Недъзите трябва да водят до привилегия, и ще ти кажа защо.

Защото нормалното човешко общество е изключително голям длъжник на хората с увреждания, предвид, че никоя държава не е пожелала да проведе истинска и пълна денацификация на обществото. В резултат на това и до днес са живи идеите на нацистите по отношение на хората с увреждания. Те са изолирани, изоставени, принудени сами да се борят с живота, да се сблъскват с дискриминация и неразбиране. Неща, които отдавна е трябвало да се направят, се правят едва сега и даже пак не е сигурно, че ще се реализира.

Давам прост пример - ето, днес чета във фейсбук, в страницата "Светът на жестовете", че се очаква скоро да се въведе като официален българският жестов език. Нещо, което много отдавна е трябвало да бъде въведено, но нацистките идеали са попречили. Сега дори не е сигурно, че ще бъде признат и въведен навреме, или че хората ще получават качествени преводни услуги, защото желаещите да са жестови преводачи, са много малко хора. А трябват чуващи, не глухи преводачи.

Обществото ни е изключително голям длъжник в много отношения. Градските и селските райони не са достъпни за хора с инвалидни колички, нито улиците са напълно безопасни за слепите и хората с увреден слух, ставаме жертви и заложници на политиците по отношение на инвалидните пенсии и пълното политизиране на ТЕЛК - овете. Много лекари не желаят да се грижат за хората с увреждания, не търсят нова информация, кято да прилагат в практиката си, нито да споделят с близките на хората с увреждания, има труден прием на деца с увреждания в масовите детски градини и училища, отношението към децата е ужасно от страна на учители и съученици, обществото не желае на детските площадки да играят заедно здрави деца и такива с увреждания, държавата отделя мизерни пари за държавните училища за деца с увреден слух и нарушено зрение, директорите на тези училища са принудени да търсят спонсори, менюто в столовете е бедно, децата рядко консумират месо и риба, защото са скъпи, а в същото време държавата дава луди пари за частните училища за сметка на специалните. Доколкото знам, още няма написани и издадени нови учебници за средния курс ученици в училищата за деца с увреден слух и те са принудени да преписват уроци от дъската и да си затормозяват ръцете. Децата с увреждания са дискриминирани и не се допускат до участия в конкурси и фестивали. Транспортът за хората с увреждания не е достъпен навсякъде. Обществото не желае домовете за деца и възрастни с увреждания да са в градовете, не желаят децата им да виждат тези "същества". Случаят с децата от Могилино и жителите на "европейския" град Русе е напълно показателен.  Народът не желае да се дават пари за хората с увреждания и изисква неправомерно хора, които не могат да работят, да работят и да им движат икономиката. Висшето образование е почти недостъпно за хората с увреждания, почти всички специалности са забранени. А темата за смесени връзки и бракове между здрави хора и такива с увреждания е табу. Не само това - отказват ни правото на лично щастие. В обществото витаят много митове и предразсъдъци спрямо хората с увреждания. Домовете за хора с увреждания са в ужасно състояние, нямат финансирания.

И после искате такива като мен да ви уважават? Вие, които не пожелахте интеграцията ни, а предпочетохте да хвърлите луди пари за интеграцията на малцинствата? Няма начин! Обществото ми отне правото на лично щастие, а вие искате да ви уважавам и да търпя да водя тъжен и самотен живот. Не, вината не е в мен, а във вас и вашето нежелание да ни приемете в обществото, закърнялото ви мислене, което предавате и на следващите поколения - че сме в тежест.

Аз не мога да простя, че не е била въведена денацификация. Заради нейната липса още страдат евреите, хората с увреждания, както и славянските народи. Оставяте ни живи, но в море от студенина, омраза, лицемерие и дискриминация. А на мен вече ми писна!

Като искате да сте цивилизовано общество, за каквото се мислите, ще трябва да минете през насилствени денацификация и интеграция на хората с увреждания! Ние сме тук и няма да изчезнем. Вината да се раждат деца с увреждания е и ваша - замърсявате природата.

Обществото ми е длъжно, и то много. Дължи ми пари за четирите години от първия мандат на Бойко Борисов, при който останах без пенсия и бях нарочена за виновна от нашите, дължи ми асансьор, защото вече съм трудноподвижна, дължи ми уважение, а един човек ми дължи обяснение как може да е такъв лицемер и толкова дълго и така добре да крие, че е с нацистки убеждения. Можеше направо още в училище да си позволи да ми каже какво мисли за хората като мен. Споко, едва ли щеше да изхвърчи от училище, в "елитното" трето основно явно държат повече на здравите и красивите деца, отколкото на морала и справедливостта. Добро образование там не получих, но получих гаври и грозно отношение от учителката по математика  и от класния ни, преподавател по музика, заради признанието ми, че не знам нотите и не разбирам солфежа.

Абсолютно съм сигурна, че тия двамата хубостници ще си научат децата да се мислят за повече от другите, понеже са здрави и красиви. Такива хора с такова мислене са пълен позор за страната ни.

Щом обществото не ни позволява да се влюбим в нормални хора и да се чувстваме нормални, не очаквайте от нас уважение! Не го заслужавате.

Нали не очакваш някой да я прочете тая боза? 

• Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Anne написа:

Защото нормалното човешко общество е изключително голям длъжник на хората с увреждания

Това е пълна глупост! Това, че даден човек е недъгав не е в следствие на обществото!!!

Доволно обществото в днешно време прави, за да се социализира даден вид човек с увреждания, но в повечето случаи въпросния не иска. 

Анне, твоето е каприз. Доволно хора с увреждания познавам които не мислят за привилегии и доволно нормално съм контактувам с тях. 

Те не изтъкват своя недъг. Определено спекулираш със своите увреждания. Това не е културно. 

• Харесване 3
  • Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Това е пълна глупост! Това, че даден човек е недъгав не е в следствие на обществото!!!

Доволно обществото в днешно време прави, за да се социализира даден вид човек с увреждания, но в повечето случаи въпросния не иска. 

Анне, твоето е каприз. Доволно хора с увреждания познавам които не мислят за привилегии и доволно нормално съм контактувам с тях. 

Те не изтъкват своя недъг. Определено спекулираш със своите увреждания. Това не е културно. 

не нейното а твоето мнение за пореден път е глупост задължение на държавата е да се грижи за хората в неравностойно положение а дали ти харесва или не това не интересува никой

• Харесване 1
  • Грижа 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ninov написа:

не нейното а твоето мнение за пореден път е глупост задължение на държавата е да се грижи за хората в неравностойно положение а дали ти харесва или не това не интересува никой

Нинов, държавата не е задължена! Тя е регламентирала нещата! 

• Харесване 1
  • Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, drakula975 написа:

Mein Kampf

ТролАнке,искаш ли да коментираме нещо стойностно или ще продължаваш с восъка?

може би техните не са купили за това сега пак е във фаза

• Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, drakula975 написа:

ТролАнке

Не е трол ... просто е нещастно същество ... Трола все пак има цел, а тя определено няма. 

Другия вариант е = да има психично разстройство, но със същото би следвало да се занимават родителите ѝ. 

Жалко е. Тук някъде (в този форум) някой е искал да ѝ помогне, но = не е имало резултат. 

• Харесване 2
  • Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Айнщайн написа:

Анке,я кажи колко са ти процентите,че май повечето уж здрави тук са с повече.

Определено не са 100%, щом може да ползва компютър. 

Реално дали е минавала на ТЕЛК?! По-точно дали родителите ѝ са я водили на такова нещо. (Примерно = тъщата е за 100%, но жена ми не е правила нищо по въпроса, сега издадох заповед = чакам резултат, а тъста ми е за над 95% ... прочие ...) 

п.п. Не ми е чуждо грижа за инвалид на 100% = правил съм го!

Верно е удачен въпроса = чакаме да видим процента. 

п.п. Ако е 100%, то има начин за придружител и социален работник който да се грижи за нея при положение, че техните не могат да си позволят това. 

• Харесване 1
  • Ядосано 1
  • Еха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Определено не са 100%, щом може да ползва компютър. 

Реално дали е минавала на ТЕЛК?! По-точно дали родителите ѝ са я водили на такова нещо. (Примерно = тъщата е за 100%, но жена ми не е правила нищо по въпроса, сега издадох заповед = чакам резултат, а тъста ми е за над 95% ... прочие ...) 

п.п. Не ми е чуждо грижа за инвалид на 100% = правил съм го!

Верно е удачен въпроса = чакаме да видим процента. 

Пенсията не и е пожизнена,сам си прави изводите,при всяко отиване и я намаляват,очаква се момента който ще кажат край,а до колкото знам е под 20

• Грижа 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Айнщайн написа:

Пенсията не и е пожизнена

Има изход. Една моя комшийка (в София) се похвали навремето, че вече я водят луда. Там пенсията е = до смърт. ;) 

п.п.Верно малка е, но тя е доволна. 

• Ядосано 1
  • Ха-ха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Има изход. Една моя комшийка се похвали навремето, че вече я водят луда. Там пенсията е = до смърт. ;) 

п.п.Верно малка е, но тя е доволна. 

това съм и го предлагала,само да и свалят една мизерна част от темите,няма нужда да доказва повече,психически  увредена е и не е очевидно а очевАдно

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Айнщайн написа:

това съм и го предлагала,само да и свалят една мизерна част от темите,няма нужда да доказва повече,психически  увредена и е не очевидно а очевАдно

доживотна инвалидизация има и за други болести доколкото знам го дават на втория или трети телк на нелечимите болести

• Грижа 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Айнщайн написа:

...

Самата случка със свещта е достатъчна за хоспитализиране ... Тук на село един познат (бог да го прости) ми спомена за една правила го с прожектор и как на времето принудително е била хоспитализирана въпросната дама. 

Определено не физиологическите ѝ проблеми са важни, НО си зависи от родителите ѝ. Жалко за хората, но ... уви ... проблема е сериозен, а тук в свободен форум = не можем да помогнем по-удачно на въпросните хора, а не на анне .. 

п.п. Определено се нуждае от специализирана помощ!!!

преди 6 минути, ninov написа:

доживотна инвалидизация има и за други болести доколкото знам го дават на втория или трети телк на нелечимите болести

Кой трябва да задвижи въпроса, Ъ?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ninov написа:

човек ти не разбираш ли,че тя е по здрава от теб и от мен-взети заедно,просто търси съжаление.Защо се покри като я питах за процентите,тя знае,че не е толкова зле.Родителите и се чудят къде да бутнат нещо,защото знаят,че тя г.за си няма да вдигне,дори те твърдят,че е здрава

преди 1 минута, iИ.дИоNд.Ni написа:

Самата случка със свещта е достатъчна за хоспитализиране ... Тук на село един познат (бог да го прости) ми спомена за една правила го с прожектор и как на времето принудително е била хоспитализирана въпросната дама. 

Определено не физиологическите ѝ проблеми са важни, НО си зависи от родителите ѝ. Жалко за хората, но ... уви ... проблема е сериозен, а тук в свободен форум = не можем да помогнем по-удачно на въпросните хора, а не на анне .. 

п.п. Определено се нуждае от специализирана помощ!!!

тя го прави за внимание,не и пука аз или някой друг какво ще каже,а вие веднага да я съжалите.Съвет-прочети и темите и ще видиш за колко неща лъже

преди 4 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

само баща и може да я спре,но знам,че ако се обадя ще я изхвърлят на улицата и без това тези хора са на ръба

• Грижа 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо ви съжалявам. Хващате се на болните измислици на някаква злобарка от косматото и вече ме изкарахте луда. А вие сте невероятно наивни и прости, щом и се връзвате.

Естествено, че съм минавала истински преглед в ТЕЛК, жалко, че не вярвате. Процентите не знам колко са, май 80 или 85, а причината да не ме интересуват процентите вече е, пълната зависимост на ТЕЛК от политиката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • barbuncela заключи тази тема
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване