Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Каква да е съдбата на хората с увреждания?

Препоръчан отговор

• Отговори 2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Права си,всички влизат в този форум да се разтоварят.Прочети дефиницията на думата “тормоз”,защото определено това не е тормоз! Единственото което можеш да направиш е да престанеш да пишеш неща за лич

Остана само да каже банковата си сметка и ПИН.  Всичко друго си го каза.

ти нали не си мързелива и не те мързи да работиш а да заета си да четеш нов фолк и космополитън и да си измисляш нови заболявания

Публикувани изображения

преди 3 минути, Anne написа:

Сам си го каза - тук е България. Но не е само това. Не всеки е готов психически за идеята за протеза и да се чувства като робот. Не всеки.

На мен ми беше трудно да приема идеята за слуховия апарат и не исках да го нося. Кое го промени ли - любовта ми към музиката, желанието ми да чувам по - добре песните на фестивала.

Ами нали това ти обяснявам по света тези опецации ги правят ежсдневно в развитите страни и хората си живеят и рабтят пълноцено

преди 4 минути, дpъндю написа:

е ней баш така
пробвай LTSC

Отдавна съм го зарязал

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Anne написа:

Казах ти да  ги оставиш. Не се интересуват от нас. Споко, съдбата ще им го върне и по трудния начин ще научат истината и реалността. Ще реват тогава. Ама няма да си признаят, че са сбъркали и да се извинят.

Ето ви нагледен пример какво е половин стъпало:

Foot-w-Amputated-Toes-iStock_00007064143

И как предлагате да работи този човек?

УфсЪ,с такъв шенкел карам кола...

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, petie1 написа:

Отдавна съм го зарязал

аз пък зарязах линукс
една значителна част от програмите се инсталират от конзола и когато програмистите намерят решение, ще се върна
сговнясаха reaver 
поредица от версии затъваха все по-надолу 

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, дpъндю написа:

аз пък зарязах линукс
една значителна част от програмите се инсталират от конзола и когато програмистите намерят решение, ще се върна
сговнясаха reaver 
поредица от версии затъваха все по-надолу 

Е да то това му е чара на Линукс конзолата, аз все оттам си качвам програмите а ако толкоз те е страх може да пробваш openSUSE

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, drakula975 написа:

УфсЪ,с такъв шенкел карам кола...

Е не ти я закопа

току-що, Гост. написа:

Go On Popcorn GIF by swerk

Здрастииииииии ситкома върви с пълна пара

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, petie1 написа:

Е да то това му е чара на Линукс конзолата, аз все оттам си качвам програмите а ако толкоз те е страх може да пробваш openSUSE

не съм запознат, но не мисля, че ще се размине конзолата
примерно тази програма 
https://github.com/FluxionNetwork/fluxion
отделно, че трябва да се инсталират приложения (зависимости) за да работи програмата
бях използвал програмата за да направя модул който не се зарежда заедно с Wifislax, 
а се инсталира за части от секундата само когато ми трябва
не виждам в този сайт програма за линукс, която се инсталира от изпълним файл

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, petie1 написа:

Е не ти я закопа

Здрастииииииии ситкома върви с пълна пара

Здравей,виждам но не знам да чета ли всичко 😀😀😀 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, дpъндю написа:

не съм запознат, но не мисля, че ще се размине конзолата
примерно тази програма 
https://github.com/FluxionNetwork/fluxion
отделно, че трябва да се инсталират приложения (зависимости) за да работи програмата
бях използвал програмата за да направя модул който не се зарежда заедно с Wifislax, 
а се инсталира за части от секундата само когато ми трябва
не виждам в този сайт програма за линукс, която се инсталира от изпълним файл

А то гитхъба е за код то там няма изпълними файлове, такива файлове има само в хранилищата на дистрибуциите или в  сайтовете на разработчиците на софтуер

преди 2 минути, Гост. написа:

Здравей,виждам но не знам да чета ли всичко 😀😀😀 

Ако ти се пада от смях чети

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, petie1 написа:

А то гитхъба е за код то там няма изпълними файлове

ами няма
на мен ми трябват определени програми, а не такива дето да ми ги набутат от хранилищата
както казах, модулното изграждане, дето се инсталира с един клик, според мен е бъдещето инак пак ще си остане в трета глуха за масовия потребител

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Anne написа:

Висшето образование е почти недостъпно за хората с увреждания, почти всички специалности са забранен

Лъжеш кат дърта ц...нка деба твоята мама

• Ядосано 1
  • Ха-ха 3
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, petie1 написа:

Лъжеш кат дърта ц...нка деба твоята мама

това което е написала е вярно за хората с психически отклонения, а тя определено е с такова
не те лъже ве

• Харесване 1
  • Ядосано 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, дpъндю написа:

ами няма
на мен ми трябват определени програми, а не такива дето да ми ги набутат от хранилищата
както казах, модулното изграждане, дето се инсталира с един клик, според мен е бъдещето инак пак ще си остане в трета глуха за масовия потребител

Е нали ти казах за какво служи гитхъб :) А то хранилищата точно за пакети

преди 1 минута, дpъндю написа:

това което е написала е вярно за хората с психически отклонения
не те лъже ве

Ама тя пише за хора с увреждания не пише за психически увреждания

• Харесване 2
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, petie1 написа:

Е нали ти казах за какво служи гитхъб :) А то хранилищата точно за пакети

одеве се сетих защо Андроид спечелиха масовия потребител
ами много просто, няма писане в конзола

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дpъндю написа:

одеве се сетих защо Андроид спечелиха масовия потребител
ами много просто, няма писане в конзола

Да и кат ти забие нещо оди го оправяй

преди 5 минути, дpъндю написа:

с психически отклонения, а тя определено е с такова

Абе според мен си е чист мързел и нищо друго, напълно глуха жена пред очите ми завърши чешка филогия, един от най добрите ми приятели е с над 90% увреждание и вече има две дипломи по висше без да е дал и една счупена монета

• Харесване 2
  • Ха-ха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petie1 написа:

Да и кат ти забие нещо оди го оправяй

ами като намираш кусури, работи си с пингвина или дракона...тъй де, нъл си програмист, нищо неможе да ти се опре
аз като не разбирам ще си работа с джама, а най готиното е ако получа син екран
за цяла година, откак излезе 1809 LTSC, все още не съм се кефил на синия екран ...баси, колко съм нещастен
горкият аз
дали ще доживея да видя син екран

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Anne написа:

Преди бях 100% с чужда помощ

Анне, по това съдя, че не знаеш какво е инвалид 100%. Не ми се рови из документите ми, за да видиш какво пише при този вид инвалидност.

И, забиваш към политиката. Неуместно!!! 

За разлика от някои други потребители в този форум, то аз нямам лични впечатления, а само поглед над "образа' който си изградила тук. Същия е на човек, който е неоправдан. Всеки си има физиологични проблеми, да, и нормалните имат, но вместо да се вайкат из форумите, те ходят при специалисти и чуват същите. 

Да, има нелечими болести, но човек с такава трябва да се смири. Определено колкото повече изтъкваш своите увреждания и наблягаш на същите и си даже нахална, като се повтаряш многократно, толкова повече антипатия си навличаш върху себе си. Това довежда до усложнения в и така увредената ти психика. 

Твоя маниер не е културен. Не виждаш ли, че освен подигравки друго не предизвикваш?! 

Ти си знаеш, защо постъпваш така, но определено не желаеш да ти се помогне, което само по себе си говори, че твоето вече е върховна утопия, която си "захапала" и единствено което може да правиш е да се жалваш, отново и отново, а същото ще доведе до влошаване на психиката ти, а не до вид решение на проблематиката ти. 

Както и да е ... Ще видя до къде ще стигнеш с тази излъчена наглост. Да, това виждам в твоя 'образ'! Не виждам нищо от човек с вид увреждания. Човек с увреждания не би постъпвал като теб, а би се замислил. Уви ти не желаеш да помислиш, което означава, че твоя случай е изцяло в компетенцията на психиатър! 

• Харесване 1
  • Еха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Айнщайн написа:

ама тя не е 40 кг отдавна,догонила е размерите на свинята-майка,каква анорексия

Ще ти каже да си сложиш очила,като казва,че е 40 значи е толкова 😁😁😁 +/- други 40 нищо не са 😁😁

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, дpъндю написа:

ами като намираш кусури, работи си с пингвина или дракона...тъй де, нъл си програмист, нищо неможе да ти се опре
аз като не разбирам ще си работа с джама, а най готиното е ако получа син екран
за цяла година, откак излезе 1809 LTSC, все още не съм се кефил на синия екран ...баси, колко съм нещастен
горкият аз
дали ще доживея да видя син екран

то и аз въпреки че не съм програмист предпочитам пингвина а за проблемите за последната година съм имал по един проблем и с двете ОС .А син екран не съм виждал от времето на HP не съм от касметлиите дето го срещат

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Гост. написа:

Ще ти каже да си сложиш очила,като казва,че е 40 значи е толкова 😁😁😁 +/- други 40 нищо не са 😁😁

викаш недовиждам, освен, че съм простачка съм и кьорава такава, егати живота

• Ха-ха 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Анне, по това съдя, че не знаеш какво е инвалид 100%. Не ми се рови из документите ми, за да видиш какво пише при този вид инвалидност.

И, забиваш към политиката. Неуместно!!! 

За разлика от някои други потребители в този форум, то аз нямам лични впечатления, а само поглед над "образа' който си изградила тук. Същия е на човек, който е неоправдан. Всеки си има физиологични проблеми, да, и нормалните имат, но вместо да се вайкат из форумите, те ходят при специалисти и чуват същите. 

Да, има нелечими болести, но човек с такава трябва да се смири. Определено колкото повече изтъкваш своите увреждания и наблягаш на същите и си даже нахална, като се повтаряш многократно, толкова повече антипатия си навличаш върху себе си. Това довежда до усложнения в и така увредената ти психика. 

Твоя маниер не е културен. Не виждаш ли, че освен подигравки друго не предизвикваш?! 

Ти си знаеш, защо постъпваш така, но определено не желаеш да ти се помогне, което само по себе си говори, че твоето вече е върховна утопия, която си "захапала" и единствено което може да правиш е да се жалваш, отново и отново, а същото ще доведе до влошаване на психиката ти, а не до вид решение на проблематиката ти. 

Както и да е ... Ще видя до къде ще стигнеш с тази излъчена наглост. Да, това виждам в твоя 'образ'! Не виждам нищо от човек с вид увреждания. Човек с увреждания не би постъпвал като теб, а би се замислил. Уви ти не желаеш да помислиш, което означава, че твоя случай е изцяло в компетенцията на психиатър! 

Нямаше как да не забия към политиката, защото политиците се намесиха в живота на нас, хората с увреждания. Нямаше как да не ни засегне и обиди изказването на мутрафона, че сме били фалшиви инвалиди. Нямаше как да не ни засегне намаляването на процентите и пенсията, а в същото време да не пипат циганите  с фалшивите ТЕЛК - ове, които продължаваха да си вземат неправомерно парите. Нямаше как да не ни засегне грозната промяна в ТЕЛК и политизирането му! Защото може да сме със физически увреждания, но не сме тъпи, слепи и глухи, нито прости, виждахме, че срещу нас се извършва геноцид, че ни се отнемат права, правото на нормален живот. Ако не бяха пипнали ТЕЛК-овете и не бяха правили промяна, нямаше сега да съм така бясна, и то не само за себе си а и за всички други.

Вие може и да предпочитате политиката на щрауса, да си заравяте главата в пясъка, но не и аз. Какво да се смиря? 4 години мизерствахме без пенсията ми, не можех да си позволя вестници и списания, нито да ходим на капанчета, лишавах се от албуми, четях как хората от бедност и мизерия се самозапалват и плачех........... А ти казваш да търпим. Да търпим несправедливостите. Съжалявам, но не съм съгласна. Не бива да се търпят такива неща.

Ти, ако не виждаш нищо нацистко, подсъдно и грубо в изказването, че сме били фалшиви инвалиди и че сме тегнели на държавата, то аз виждам! Нормален политик не би си позволил да говори така! Борисов не говори никакви истини, всъщност той като всеки десен екстремист иска да премахне хората с увреждания, защото според такива ние тегнем на бюджета и не сме полезни на обществото. Изказването му за пенсионерите "изяли пенсиите" също беше нацистко. Той мрази тези хора, защото са подкрепили социализма след 9 септември 1944 и защото са построили страшно много обекти, а това му носи чувство за малоценност, защото той иска да е великият строител.

Няма да търпя и да си мълча за несправедливостите срещу нас, няма да позволя да ви държат в заблуждение, че нашата издръжка е прекалено скъпа, а тези пари биха могли да отидат за бедните. Същите мотиви, абсолютно същите са ползвали и нацистите. Съжалявам, няма да търпя такива неща. Никой не трябва да ги търпи. С такива речи се погазват конституцията и правата ни и всичко, което България е подписала и ратифицирала след Втората световна война.

И се вживявам, защото знам, че тези хора, които не само говорят такива неща, но и имт власт, все в един момент могат да прекрачат границите и да започнат да провеждат политика, мнго близка до нацистката. Да, няма свастики и портрети на Адолф Хитлер, но още са живи идеите, че ние сме скъпи на обществото финансово, не сме производителни, не сме полезни. Сега, с новата конституция никой не знае какво ще стане - не е изключено да предложат идеята доброволното медицинско самоубийство например, да бъде разрешено, както е в Швейцария. Не е изключено да се окажем без права - без право да гласуваме, например. Или изобщо да ни лишат от права. Виждате, как човекът си показва все повече истинското лице. За вас може би не, но за мен той се държи като диктатор. С поведение, близко до нацисткото. Само вижте, че копира политиката на Хитлер - строи магистрали, провежда отвратителна политика спрямо хората с увреждания и пенсионерите, опитва се да изолира и унищожи опонентите си............ Не знам за вас, но мен лично ме е страх. Ако ни оставят без права, като нищо може и в един момент да разпоредят всички хора с увреждания да отидем в домове. Вероятно затворени, без връзка със света, кой знае какво ще ни се случи............

Извадете си главите и почнете да мислите, преди да сте подкрепили без да искате неподкрепимото!

преди 16 часа, дpъндю написа:

това което е написала е вярно за хората с психически отклонения, а тя определено е с такова
не те лъже ве

Не, четох за случай, при който едно момиче, мисля че беше, искаше да следва медицина, но понеже е напълно глуха, и било отказано, а тя искала да следва педиатрия, защото обича децата. Донякъде ги разбирам, глухите не могат да ползват стетоскоп, а той е важен, и въпреки това...............Грубостта, с която отказват и не предлагат други алтернативи, е отвратителна!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво стана с това?

на 2.10.2020 г. в 6:21, Anne написа:

След като и косматия форум се пренесе тук, заедно с простотията си, повече не смятам за нужно да влизам и да пиша тук, освен по компютърни въпроси.

А с есето?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана това, че гнусната екстремистка Айнщайн заявява, че сме нямали право на пенсии.  Според нея болните и хората с увреждания трябвало да теглят икономиката на страната. Такива изказвания ме вбесяват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Anne написа:

Стана това, че гнусната екстремистка Айнщайн заявява, че сме нямали право на пенсии.  Според нея болните и хората с увреждания трябвало да теглят икономиката на страната. Такива изказвания ме вбесяват.

А какво стана с това:

на 2.10.2020 г. в 6:21, Anne написа:

След като и косматия форум се пренесе тук, заедно с простотията си, повече не смятам за нужно да влизам и да пиша тук, освен по компютърни въпроси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване